הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
שבת 26 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

או מה הקשר בין משק כנפי פרפר בטוקיו, סופת הוריקן בפלורידה, זמן פנוי ושלוות נפש? כאוס או שקט נפשי?
 
כאוס או שקט נפשי?
או מה הקשר בין משק כנפי פרפר בטוקיו, סופת הוריקן בפלורידה, זמן פנוי ושלוות נפש?
26/12/2004

תגיות:   ניהול |


"תמתין פה מספר דקות, אני רק הולך לסיים משהו קטן," היה פרופסור פואנקרה נוהג לומר לא אחת לאורחיו, ומיד לאחר מכן הוא חזר למשרדו והמשיך בעבודתו.

לאחר מספר שעות כאשר האורח היה הופך לקצר רוח (אם הוא עדיין נשאר), ופרופסור פואנקרה יצא מהמשרד, הוא היה מצביע על הדלת ומסלק את האורח בטון כועס. "לך מכאן!"...

משעשע? מעניין? ואולי יש אפילו לקח מעשי?...

למה אני מספר לך על פרופסור פואנקרה (ואולי גם מחזק את דעתו של אלי יאצפן על הצרפתים), מדוע חשוב להבין את מה שהוא אמר?... תגלה עוד מעט. יתרה מזאת אם תקרא עד הסוף, אתה עשוי לצאת מהסיפור הזה עם תובנה מפתיעה... כוס קפה ומאפה!

לתשומת ליבך - לקחים מעשיים הם סיפורים שנועדו להמחיש כיצד שימוש ב-pCon-line מסייע לאנשים, לפתור בעיות אמיתיות ולהפיק תועלת מעשית, לטובתם ולטובת ארגונם.

מבייגלה למיליון דולר

ז'יל אנרי פואנקרה נולד בננסי שבצרפת בשנת 1854. בילדותו הוא לא נמנה על אוהבי המתמטיקה (אם להתבטא בהמעטה), שכן מסופר עליו שהוא נכשל לא אחת בבחינות במקצוע זה, וראה לנגד עיניו את ה"בייגלה" שכולנו שנאנו כל כך לראות.

ז'יל אנרי פואנקרה זכה לאחרונה לעדנה, בעקבות הסיפור שהתפרסם בכל רחבי הרשת, על פיתרון אפשרי להשערה שהוא ניסח - "השערת פואנקרה". פתרון השערה זאת שנמנית על אחת מתוך שבע "חידות מיליון הדולר" עשוי להביא מיליון דולר לפותר, ונקודות הסתכלות חדשות, לנושא המרחב והזמן, לכל המין האנושי.

פרופסור פואנקרה זכה לתהילת עולם בגלל שני תחומי משנה מתמטיים, שהוא נחשב לאחד מאבותיהם המייסדים. התחום האחד הוא תורת הטופולוגיה, שהיא תחום מסוים של גיאומטריה שבו משתמשים בייצוג גרפי ויזואלי של משוואות מתמטיות (צורת ה"בייגלה" שהזכרתי מקודם היא אחת הצורות הפשוטות במסגרת תחום מדעים זה, ומכאן אולי ניתן לנחש מה היה מקור ההשראה שלו).

התחום השני הוא מדע "המערכות הדינאמיות" שבו עוסקים בהיבט ההתנהגותי של משוואות מתמטיות. תחום זה הוביל במידה רבה להתפתחות "תורת הכאוס" על ידי אדוארד לורנץ בתחילת שנות השישים של המאה הקודמת או כמאה שנה מאוחר יותר.

על חמקמקותו של מזג אוויר

"תיאורית הכאוס" היא תיאוריה מורכבת למדי, אולם ברמת המהות, היא טוענת בין היתר שלא משנה כמה זמן נשקיע ו/או באלו אמצעי מחשוב נשתמש, שכן מעבר לסף מסוים יש פרטים נעלמים שלעולם לא נשים אליהם לב, והם שעלולים בסופו של דבר לשנות את התמונה מקצה לקצה.

דוגמא שממחישה זאת יפה היא ניסיון לחזות את מזג האוויר מספר חודשים קדימה. פעם חשבו כי עם כוח חישובי מספיק גדול נוכל לצפות את התחזית לכל תקופת זמן. היום אנו יודעים כי השפעת גורמים לא צפויים לא תאפשר לנו כנראה לעולם לצפות את התחזית בוודאות ראויה, מעבר לשלושים יום, ולא משנה באיזה כוח חישובי נשתמש!

את התיאוריה הזאת מסכם וממחיש הרעיון המוכר לרובנו שנקרא " אפקט הפרפר" לפיו משק כנפי פרפר בטוקיו, יכול להשפיע בסופו של דבר על סופת הוריקן בפלורידה (אם הרעיון של תורת הכאוס מוצא חן בעיניך, תוכל למצוא עליו מידע נוסף בהרחבה, במוזיאון הכאוס הווירטואלי של אתר סנונית).

כמה כדאי לקרוא ?

"עד כאן, סיפור נחמד ומעניין, אבל למה אתה מספר לי על פרופסור פואנקרה? ומה כל זה שייך לחיים?" הן שתי שאלות מצוינות שבטח מטרידות את דעתך, ברגע זה. "שייך ושייך", משום שאת התובנה של ז'יל אנרי, אתה יכול ליישם וליהנות מפירות יישומה כבר מעכשיו. ברגע שאתה מבין שכבני האדם לעולם לא נוכל לדעת או להבין את הכול, ולא משנה כמה נקרא או כמה נחשוב... אז ורק אז אנחנו מוכנים להרפות.

מאחר ומדובר במסר מהותי וחשוב, הרשה לי לחזור עליו שוב ובאותיות גדולות ומודגשות: אי אפשר ולא צריך לדעת את הכול, כדי להיות מעודכן ברמה טובה!

ברגע שאנחנו מבינים את הרעיון הפשוט הזה, במקום להמשיך ולהשקיע שעות ארוכות בקריאה יומיומית שוטפת, אנחנו אומרים לעצמנו: "O.K. לי מספיק לדעת רק את מה שבאמת שימושי וחשוב" ואז אנחנו מתחילים לחפש פתרונות פרקטיים, איך לעשות זאת.

פתרון אפשרי אחד למשאלה הזאת, תוכל למצוא בתחקירי תחקירי pCon שמצריכים השקעה שבועית של 10 דקות או פחות, ובהם תמצא ריכוז עדכני של החדשות המקצועיות העיקריות שאירעו בשבוע החולף, יחד עם תחקיר מקצועי שמתמקד בנושא מפתח מרכזי, שימושי ומועיל.

כך כאשר אתה רוצה עדכון מקצועי שוטף מדי שבוע כדי לעקוב אחר המתרחש בעולם המחשוב, התקשורת ובאינטרנט, שימוש בתחקירי pCon ובמסלול היומי שאנו מציעים בדף הבית של אתר pCon-line מסוגלים לתת לך תמונת עולם טובה של עיקרי הדברים החשובים, בפחות מחצי שעה בשבוע.

  ניסוי פשוט - תן לתוצאות לדבר !
כדי להיווכח במגבלות המוח האנושי להפנים מידע (תנאי הכרחי כדי שנשתמש במידע בשעת הצורך), תוכל לעשות כבר עכשיו ניסוי קצר ופשוט.

שב בנוחות, התרווח בכסא וקח לך דקה אחת כדי לרשום את כל החדשות המקצועיות שאתה זוכר שקראת אתמול (אם לא קראת אתמול, רשום את החדשות שאתה זוכר מהפעם האחרונה שקראת).

קח עוד דקה ונסה לרשום את כל החדשות המקצועיות החשובות והמשמעותיות לגביך, שאתה זוכר מהשנה האחרונה.

עכשיו נסה להעריך כמה זמן השקעת כדי לאסוף את כל המידע הזה ושאל את עצמך האם באמת כל השקעת הזמן הזה הייתה שווה? האם לא יכולת לגלות את מרבית הדברים האלה בפחות זמן? האם אין דברים אחרים שחשובים לך יותר שיכולת לעשות בזמן שבוזבז...

כך יוצרים זמן

 פרסומת

דמיין מלאך נסתר שבא ואומר לך, מהיום יש לך עוד שעה ועד שלוש שעות פנויות מדי שבוע (זה הזמן שמצאנו כי מנהלי מחשוב משקיעים בעדכון שוטף). מה היית עושה בהן?

  מקדם פרויקט שחשוב לך ואינך מצליח להגיע אליו?
  קורא מאמר מקצועי מסקרן שחבוי בערימת הניירת?
  משקיע קצת יותר בשיחות עם עובדים?
  יוצא פעם בשבוע הביתה, לילד, מוקדם יותר מהרגיל?
  עושה עוד סדר במסמכים או בתיבת המייל המפוצצת?

בוודאי יש לך את הבחירות החשובות משלך. אבל כך או כך, הנקודה החשובה היא שתוכל לראות בתחקירי pCon מעין "מלאך" דמיוני שכזה, שיכול לעשות את המשאלה שלך לממשית. אני רוצה להאמין ולקוות כי לא תהיה זאת הפרזה לטעון כי תחקירי pCon הם אכן "כלי" מעשי שמפנה לך זמן, לעשות את הדברים שחשובים שלך.

ומה עם שקט נפשי?

אם נחזור לדוגמא של מזג האוויר ונשתמש בה כמטפורה, הרי שקל מאד להבין, שכאשר מספר מחשבים משקיעים מאות שעות בעיבוד המידע התוצאות תהיינה טובות יותר ממחשב בודד שמנסה לחזות אותו מזג אוויר, בהשקעה שבועית של מספר שעות. לכן טבעי שמנהלי מחשב רבים מעדיפים להשתמש בתחקירי pCon ולקבל שקט נפשי שמתבסס על קבלת תמונה ממוקדת ושלמה יותר (תוצר איסוף, מיון, סינון ועיבוד שנעשה בידי צוות מקצועי בהשקעה שוטפת של מאות שעות עבודה שבועיות), במקום לעשות זאת בעצמם.

זאת הסיבה שאני מאמין כי המשוואה תחקירי pCon = זמן פנוי + שקט נפשי אכן עובדת. לכן כאשר אנשים מצטרפים ל-pCon הם יכולים לעשות דברים נוספים שחשובים להם וגם להיות באופן קבוע ב"עניינים."

מותר וחשוב להיות ספקן

נכון שזה נשמע מבטיח ומפתה ולכן אתה בטח שואל: "איך אתם יודעים מה באמת חשוב לי?"

"בנושאים הספציפיים שבהם אתה עוסק, רק אתה תוכל לדעת מה חשוב ופה לצערי לא נוכל לסייע, מצד שני כאשר אתה רוצה לראות את התמונה הכוללת,

זאת שמשותפת למרבית מנהלי המחשוב, כאן נסייע ונחסוך לך זמן יקר ורב ערך, שאותו תוכל לפנות ולהשקיע בדברים שאתה רוצה."

"ואיך אני יכול לסמוך עליכם?" תהיה באופן טבעי השאלה השנייה.

לא רק שאינני מבקש מאיש לסמוך עלינו, נהפוך הוא, אני אפילו מפציר באנשים: "בדקו אותנו שוב ושוב. אל תפסיקו לעשות את מה שאתם עושים היום, אלא תחזרו מעת לעת, למקורות שהשתמשתם בהם, ותוודאו שאכן אינכם מפסידים שום דבר מהותי". וכדי להיות גלוי לב, אומר במפורש, איננו יודעים את הכול ואיננו מתיימרים לדעת. יותר מזה, אנחנו יודעים ששגינו בעבר (גם אם מדובר במעט מאד מקרים) ואנו עלולים לשגות גם בעתיד, אבל דווקא הידיעה הזאת היא שהופכת להיות למקור העוצמה של pCon.

בגלל הרצון להוכיח את עצמנו (ואנו עושים זאת כבר השנה הארבע עשרה) אנו משתדלים להיות זהירים ולבדוק עצמנו שוב ושוב. מתחיל בכך התחקירן בשלב הראשוני של התחקיר, עושה זאת העורך שמקבל את החומר, עושים זאת המרואיינים אליהם אנו שולחים את התחקירים לקבלת משוב לפני פרסומם, וגם אני אישית עובר על כל תחקיר ותחקיר, פעמיים לפחות. והכול כדי להיות בטוח ככל שניתן שאנחנו מספקים מידע מקצועי אמין ומדויק. תגובות לקוחות שמשתמשים בשירותים שלנו שנים רבות, הן אולי העובדה החותכת שהדברים אכן עובדים.

חשוב לרגע, האם לא יהיה זה מדהים ומלהיב אם תנסה אותנו עכשיו ותראה שזה אכן עובד?... אבל אל תעצור, גם לאחר שתצטרף ל-pCon אני שב ומבקש - בדוק אותנו!

לדעת על מה להסתכל

וכאן אנחנו חוזרים לסיפור על ז'יל אנרי פואנקרה. אין ספק שמדובר באדם מוזר (וזאת אם נתבטא בלשון זהירה...) אבל למרות כל המוזרויות, שיגעונות וחריגויות... פרופסור פואנקרה זכה כבר בחייו לכבוד ותהילה, לפרסים כספיים, להוקרה רבה, משום שמעבר לדברים הקטנים הוא ידע כבר לפני

למעלה ממאה שנה, דבר אחד פשוט: אי אפשר לדעת את הכול... ולכן חשוב לדעת איך ועל מה להסתכל!

לכן, כאשר אתה יכול לקבל מדי שבוע:

  תמונה כוללת וחדשה על תחום מפתח מרכזי עם מסר אופרטיביומעשי, שממליץ לך מה לעשות כבר באותו בוקר.
  תשובות לעשרות שאלות שמעניינות אנשים כמוך.
  מרשמים והנחיות צעד אחר צעד, ליישום המידע.
  חלופות שעומדות לרשותך, ומרשם מנחה לבחור ביניהן.
  שורה של קישורים והפניות למקורות "רוויים" באינפורמציה.
  תמצית ידע וניסיון של מומחים באותם תחומי מפתח.
  מה היתרונות ומה הסכנות שתגלה בעתיד (ובכך אתה עשוי לחסוך לעצמך"התנסות כואבת".)
  מסרים בשפה חדה וברורה שמותאמת לאנשי מקצוע כמוך.
  פרסום ייחודי שאין דומה לא בארץ ובעולם.
  מתווה אינטראקטיבי שתמצא באתר ובעזרתו תוכל לשתף אתיתר אנשי הארגון, ביישום מהיר של נושא התחקיר.

חשוב על כל מה שהשיג פואנקרה בחייו (גם מבלי להיות דומה לו). חשוב על מה שאתה רוצה להשיג, וחשוב על זה שבעצם יש לך מתחת ליד, דרך מעשית להשיג זאת... ואז בדוק - אם זמנך קצר ויקר וגם אתה רוצה (כמו מרבית מנהלי המחשוב הבכירים במדינת ישראל) לפנות זמן לדברים שבאמת חשובים לך, להפוך את הכאוס לשקט נפשי?...

בברכה לבבית,

קובי שפיבק
העורך הראשי של pCon


נ.ב. 1 - פחות מחצי שעה בשבוע ואתה מעודכן ברמה טובה בכל עיקרי המחשוב, היא דרך מושכת שהרבה תועלות לצידה. לתקופה מוגבלת אנו מציעים לך לנסות ולקבל תחקיר דוגמא בחצי מחיר! (מחיר תחקיר בודד, הוא $49 + מע"מ. כמנוי, המחיר נמוך משמעותית. יותר מזה, אבל אם לא תהיה 100% מרוצה, לא תשלם לנו כלום!). הסתכל ברשימת הנושאים שסקרנו ופנה לגלית בטל' 03-9667939 או שלח דוא"ל עם פרטיך להזמנה.

נ.ב. 2 - ונחזור למה שהתחלנו. פרופסור פואנקרה היה אומר לאורחיו - "לך מכאן!" אני במקומו מזמין אותך להצטרף אלינו ומציע לך...

  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

2. Ryo    4/12/2015 בשעה 2:38

Your articles are for when it abytuloels, positively, needs to be understood overnight.
1. Alexandra    19/10/2011 בשעה 5:47

Knowledge wants to be free, just like these aritcels!

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב