הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
שבת 24 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

ידיעה משנית לכאורה, שהתפרסמה לאחרונה בשולי החדשות, מצביעה על עוד אבן דרך, בשינוי דרמטי שעובר על עולם המחשוב. איך מתבטא השינוי ומהן השלכותיו? חומרה, תוכנה ותקשורת - OUT - מי יחליף אותן?
 
חומרה, תוכנה ותקשורת - OUT - מי יחליף אותן?
ידיעה משנית לכאורה, שהתפרסמה לאחרונה בשולי החדשות, מצביעה על עוד אבן דרך, בשינוי דרמטי שעובר על עולם המחשוב. איך מתבטא השינוי ומהן השלכותיו?
26/05/2011

תגיות:   חומרה | תקשורת


לפני כשבועיים התפרסמה בתקשורת ידיעה על אב טיפוס של מחשב נייד חדש שפיתח ארגון Raspberry Pi Foundation הבריטי, אשר עתיד להימכר ב-25 דולרים בלבד. המחשב, מגיע עם כל המאפיינים הבסיסיים המאפשרים להגדיר אותו ככזה - הוא כולל מעבד של ARM בעל קצב שעון של 700MHz, זיכרון בנפח 128MB וכרטיס מסך בסיסי. המטרה היא לשווק אותו במדינות העולם השלישי, על מנת לקדם את לימוד מדעי המחשב, נושא שאליו מקדיש Raspberry Pi Foundation את מירב מאמציו.

הידיעה על המחשב החדש אמנם לא קיבלה חשיפה תקשורתית נרחבת במיוחד, בגלל שלכאורה מדובר בנושא משני יחסית, אבל התבוננות רחבה ועמוקה יותר מגלה סיפור גדול ומשמעותי. הוזלה במחירי החומרה, למחירים שהולכים ושואפים לאפס. נזכיר שוב את המסר - מחשב נייד במחיר שמתקרב ל-$25. מי היה מאמין לכך לפני עשר שנים? והחומרה היא רק תחום אחד.


עוד דוגמאות

המחשב של Raspberry Pi Foundation מצביע על מגמה שנמשכת כבר זמן רב והיא הוזלה משמעותית במחירי החומרה. במקביל לה ניתן לראות שורה של סימנים גם בתחום התוכנה והתקשורת. להוזלות האלה שמשפיעות על כולנו, אנו נוטים להתייחס כמובן מאליו, ושוכחים מה היה בהיסטוריה הלא רחוקה.

הנה עוד כמה דוגמאות:

• מחירי האחסון - דיסקים קשיחים בנפח של 20GB עלו עד לפני כ-15 שנים כ-400-600 ש"ח. כיום ניתן למצוא בחצי מהמחיר הזה דיסקים קשיחים בנפח של פי 50. לפני כ-25 שנים דיסק של 32MB עלה 1500 ש"ח!!! (זה היה הדיסק הראשון שקניתי).

• מדפסות משולבות - עד לפני עשר שנים ניתן היה למצוא אותן במחירים של אלף ש"ח ויותר. היום ניתן למצוא מדפסות כאלו, ואף טובות בהרבה, אפילו במחיר של 200 ש"ח. מדפסת הלייזר הראשונה שבה השתמשתי, עלתה 10,000 דולר!

• תוכנות משרדיות - מחירי חבילה בסיסית של אופיס עולים כיום מאות ש"ח. במקביל להן, ניתן למצוא כיום חלופות איכותיות וחינמיות לחלוטין (אופן אופיס מצד אחד והיישומים המקוונים כמו גוגל אפ מצד שני). בעבר מעבד תמלילים או גיליון אלקטרוני עם חלק קטן מהתכונות הקיימות היום, עלו כל אחד מאות רבות של דולרים!

• מחירי התקשורת - בתחילת הדרך עלו מחירי הסלולאר שקלים רבים לכל דקת שיחה. דקת שיחה בינלאומית מהארץ לחו"ל עלתה מספר ש"ח ואפילו איזורי החיוג של בזק, עלו בשעות העומס עשרות אגורות לדקה. ראו היכן אנחנו נמצאים היום. יתרה מזאת, עם התקנות החדשות של משרד התקשורת והצפי לכניסתן של חברות נוספות לשוק, צפוי שנראה עוד ירידות של עשרות אחוזים.


פרדוקס התקשורת - איך יתכן שאנחנו משלמים יותר
 פרסומת
בשורה התחתונה?

למרות הדברים האמורים לעיל, מי שיבדוק את ההוצאות החודשיות שלו, על תקשורת, יגלה כי החשבון שלו דווקא גדל משמעותית לעומת השנים הקודמות. מי שירחיק ראות לתקופה הטרום סלולארית, יגלה כי חשבון חודשי לבזק עמד על מאות בודדות של ש"ח ולפעמים גם פחות ממאה ש"ח. היום אצל רובנו סך ההוצאה לתקשורת עולה על 500 ש"ח ובמקרים רבים היא גם מגיעה לאלף ש"ח ויותר. בארגונים בינוניים וגדולים, מגיעה ההוצאה למאות אלפי ש"ח ובחישוב שנתי היא מגיעה למיליוני ש"ח. אז איך זה יתכן?

את התשובה לשאלה הזו ניתן למצוא לאחר שבוחנים את חלקי עוגת ההוצאות החודשיות בכל תחום. שכן, תעריפי התקשורת הוזלו באופן תלול. ביטוי להוזלה במחיר הסלולאר היתה כתבה במעריב בראשית מרץ, שהראתה כי מחודש נובמבר 2010 לחודש מרץ 2011, ניתן היה לקבל פי 4 יותר זמן אויר עבור אותו התשלום - 1200 דקות במקום 300 דקות, תמורת 200 ש"ח לחודש.

מצד שני במהלך השנים התווספו "פרוסות" נילוות נוספות של שירותים חדשים, תכנים בתשלום ומתן חוויות למשתמש. באופן מעשי ניתן לראות זאת באופן מוחשי בשירותים הסלולאריים למיניהם כמו GPS או התרעות ממכמונות מהירות, תכנים סלולארים בתשלום כמו: תוכניות טלויזיה או חדשות, ורינגטונים ומשחקים, כדוגמא לחוויות משתמש.

נדגיש כי מצב מקביל ניתן למצוא בגלישה ברשת, בשיחות לחו"ל וגם בתקשורת הקווית.


התמונה הרחבה יותר

את התמונה שאנו רואים בתקשורת, ניתן לראות בראיה רחבה יותר בכל עולם המחשוב, שבו נצרוך יותר ויותר שירותים, תכנים וחוויות, ועליהם נוציא את רוב ההוצאות בעולם המידע.

הדוגמא שממחישה זאת בצורה הטובה ביותר, היא כמובן מחשוב הענן.

הדבר החשוב בכל הסיפור, היא העובדה שעלינו לאמץ זווית ראיה חדשה, גם ברמה הארגונית וגם ברמה הפרטית ולתקצב את ההוצאות לפי המבנה החדש שהולך ונוצר, ולא לפי הדפוסים הישנים.

לא הייתי ממליץ לעשות זאת כבר מחר בבוקר, אולם כן הייתי ממליץ להתחיל לשים לב למבנה החדש של ההוצאות הצפויות, לקראת העתיד שמשמש ובא.


איך זה ישליך על ארגונים?

בין ההשלכות המעשיות של המגמה המתקדמת, נראה ארגונים שישקיעו פחות ופחות על חומרה ויותר על צריכת שירותים מבחוץ. לא נדרש להשתמש בשירותי אימייל פנים ארגוניים או להשקיע ברכישת תוכנות, ואפילו את המרכזיה הארגונית ניתן יהיה לצרוך כשירות שמנוהל ומתוחזק מרחוק.

במקביל, לארגונים גדולים כמו גם לעסקים שמפתחים פתרונות טכנולוגיים, כגון חברות סטארט אפ למיניהן, אשר רוצים למנף את עסקיהם, כדאי להשתמש במערכות המידע ולהוסיף בעזרתן ערך, בתחומי השירותים, התוכן והחוויות - שם נמצא הכסף הגדול.

בשורה הסופית - כדאי להיות מודע למגמה מרכזית זאת ולהיערך בהתאם.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

1. Seven    10/12/2016 בשעה 15:14

It was dark when I woke. This is a ray of suensinh.

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב