הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
יום רביעי 12 אוגוסט 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

כמי שמשתמש בטכנולוגיה מעל 35 שנים וכותב עליה כ-20 שנים, ביקרתי החודש בתערוכת סביט 2011 וזכיתי להארה גדולה. מכיוון שמדובר בנקודת הסתכלות חדשה  שיכולה לתרום לדעתי, לכל מי שאוהב טכנולוגיה, כדאי מאד לקרוא את הדברים. ההארה הגדולההההה!
 
ההארה הגדולההההה!
כמי שמשתמש בטכנולוגיה מעל 35 שנים וכותב עליה כ-20 שנים, ביקרתי החודש בתערוכת סביט 2011 וזכיתי להארה גדולה. מכיוון שמדובר בנקודת הסתכלות חדשה שיכולה לתרום לדעתי, לכל מי שאוהב טכנולוגיה, כדאי מאד לקרוא את הדברים.
23/03/2011

תגיות:   יישומים | IBM | ERP | CRM | אייפון | אנדרואיד | ענן המחשוב | סביט


מעשה שהיה, כך היה. לפני תערוכות חשובות אני נוהג להכין "שיעורי בית". לאתר תחומים וחברות מעניינים, לקרוא עליהם ולהכין מראש שאלות. אני מסמן לי היכן אפשר יהיה למצוא אותם, כך שכבר בחלק הראשון של התערוכה אוכל לדעת שאת הדברים החשובים ראיתי. כך גם עשיתי בתערוכת סביט האחרונה.

בסיומו של היום הראשון חזרתי לחדר עם סיפוק וקורת רוח גדולה, שכן ראיתי כי הנושאים הם אותם נושאים שמוכרים לכולנו: ענן, ווירטואליצזיה, ניידות ורשתות חברתיות, ERP, CRM, והרגשתי שאני שולט בכולם היטב.

מה הסתתר מתחת לפני השטח?

במסגרת הסיור האישי שעשיתי, עמדתי על האפשרות לעשות סיור מודרך, מטעם מארגני התערוכה. החלטתי להצטרף לסיור כזה, ביום למחרת, אולי בכל זאת אגלה דברים משמעותיים? הסיור המודרך שנמשך כשלוש שעות, כלל ביקור בעשרה ביתנים. חלקם ביתני ענק כמו הביתן של יבמ שהשתרע על כמה מאות מטרים רבועים, וחלקם ביתנים של 2 2X מ' של סטארט אפים חדשים. המשותף לכל הביתנים שראינו היה... הצגת פתרונות אמיתיים לבעיות אמיתיות.

בסיום הסיור הראשון הבנתי דבר חשוב, נכון שמדובר בתחומים מוכרים, אולם פתאום גיליתי עוד ועוד פתרונות חדשים ובעלי ערך, שהסתתרו מתחת לפני השטח. ללא הסיור, קרוב לוודאי שהייתי מחמיץ את רובם (בתערוכה היו מעל 4,000 ביתנים). עוד באותו יום נרשמתי לסיור נוסף וגם למחרת הצטרפתי לעוד סיור.

אחרי שלושת הסיורים הבנתי כי משהו גדול קרה. בעבר כדי למצוא טכנולוגיה או פיתרון בעל ערך אמיתי, ממשי ומשמעותי, היה צריך לכתת רגליים, לראות ולבחון מאות ביתנים. פתאום גיליתי כי מתחת לפני השטח יש עושר עצום של יישומים חדשים, שיכולים להביא תועלת רבה לארגונים רבים. הבנתי כי בניגוד להערכה הקודמת שלי כי אנו "מותקפים" על ידי גל ענק של טכנולוגיות בגובה של 50 מטר, מדובר למעשה בגל ענק, ענק, ענק, גל שגובהו נע בין 500 ל-5000 מטר.

מספרים ודוגמאות

כדי לתת המחשה ותקפות לדברים, אתן דוגמא מספרית. בשנת 2010 פותחו לאייפון ולאנדרואיד לבדם, מעל 400,000 יישומים חדשים. גם אם נניח הנחה סבירה שרק 2% מהם, הם יישומים בעלי ערך עסקי ממשי ומשמעותי, מדובר על 8,000 פתרונות לבעיות בעלות משמעות, שפותחו בשנה אחת! שפירושם צורך להשקיע בבחינת 30 יישומים מעשיים בכל יום עבודה (לפי תחשיב של 250 ימי עבודה בשנה), לכל מי שירצה להכיר מקרוב את כל מה שחדש ובעל ערך, בתחום הסמארטפונים לבדו. מי מסוגל לעשות זאת?

כדי להמחיש למה אני מתכוון במילים "טכנולוגיות בעלות ערך ממשי", אתן מספר דוגמאות. מנהלי מידע רבים רבים נתקלים היום בבעיה של כמויות הולכות וגדלות של מידע בלתי מובנה, שהם אינם יודעים מה לעשות איתו. חברת יבמ מציגה כיום את החזון שנקרא "סמרטר פלנט" שבו היא מציעה למיין ולארגן את המידע הזה, ולהפוך אותו למקור להזדמנויות עסקיות, לארגונים שונים, בתחומים שונים. לכאורה מדובר על רעיון מופשט, מצד שני מנהלי מידע שישבו עם נציג יבמ, בתחום העסקי שלהם, יתוודעו לשורה של פתרונות מעשיים שהופכים את החזון הזה מהלכה למעשה.

דוגמא מכיוון אחר היא חברת MALAMUT Team Catalyst , סטארט אפ חדש וקטן שמציע מתודה מסודרת, מבוססת תוכנה, לייעל עבודה של צוותים ובמיוחד צוותי פיתוח ליוזמות חדשות. באמצעות שאלון, תצפיות ושיחות, החברה מנתחת את האפקטיביות של שיתוף הפעולה, זרימת המידע וניהול העבודה המשותפת של הצוות והיא ממליצה על דרכי פעולה מעשיות, כדי להשיג יותר תוצרים, יותר איכותיים ובזמן קצר יותר.

אבל, לא רק בסביט יש חידושים משמעותיים. במסגרת יום עיון על סמרטר סטורג' של אנשים ומחשבים שבו ביקרתי החודש, נחשפתי בין היתר לחברת OpenStorage, חברת שקיימת 3 שנים ומציעה פתרונות אחסון מבוססי קוד פתוח. מאחר ולדברי החברה, העלות הכבדה של מערכות אחסון הינה דווקא בתוכנות הנלוות ל"ברזלים" היא מסוגלת על ידי מתן תוכנות קוד פתוח, להציע פיתרונות אחסון כוללים ב-50% מהמחיר (ולפעמים גם פחות) של החברות הגדולות.

למרות שמדובר על חברות בגדלים שונים ומתחומים שונים, קל לראות כי בכל המקרים מדובר על ערך עסקי ממשי שיכול לתרום כמעט לכל ארגון. האופן מיוחד מודגש כי מעבר לדוגמאות שהזכרתי, נחשפתי לעוד שורה ארוכה, של פתרונות מעשיים, מעניינים ומשמעותיים.

בפרספקטיבה רחבה

אם נחזור לאחור וניזכר בתקופות שבהן מרבית תשומת הלב של אנשי הטכנולוגיה, הייתה ממוקדת סביב מספר
 פרסומת
יישומים בודדים – Windows, Office, ה-ERP, CRM, תוכנות האבטחה וכמה יישומים ארגוניים, המעבר למצב שבו ניתן לגלות עשרות יישומים משמעותיים בעלי ערך, תוך פחות משבועיים, והידיעה שיש עוד אלפים רבים כאלה שטרם נחשפנו אליה. מחייבת לדעתי חשיבה חדשה והערכות חדשה.

נקודה שראויה להתייחסות היא העובדה כי גם בעבר הציגו בסביט אלפי מציגים וגם בעבר הראו לנו אלפים רבים של פתרונות, אז מה ההבדל? העובדות נכונות רק שיש שוני מהותי. בעוד שבעבר הראו לנו ווריאנטים שונים, עם שוני קטן יחסית, למספר מועט של פתרונות טכנולוגיים מרכזיים ("עטיפות" דומות לאותה מהות) או שמדובר היה בפתרונות נקודתיים לנישות ספציפיות, כיום מדובר תוך פחות משנה, באלפי פתרונות חדשים, אמיתיים ומעשיים, שיכולים להביא ערך ממשי למרבית הארגונים.

כאן אני רוצה להדגיש עוד נקודת מפנה חשובה. הזמנים השתנו והאופן שבו אנחנו מכניסים טכנולוגיות חדשות שונה ממה שהיה בעבר. כמו פעם גם היום אנו מביאים טכנולוגיות כדי לפתור בעיות מוגדרות כמו אחסון, תקשורת וכדומה. מצד שני, כיום אנו עושים דבר נוסף... מביאים טכנולוגיות שנראות מבטיחות, גם אם לא תמיד התוצר המלא ברור מההתחלה. אנחנו מתחילים להשתמש בהן ותוך כדי השימוש, אנו מגלים כיצד להפיק מהן יותר ערך עסקי. אם נסתכל על דרך הפעולה של סטיב ג'ובס האגדי או על השינויים שמחוללים בחיינו, הרשתות החברתיות והסמארטפונים, קל להבין במה מדובר.

המסקנה העיקרית שלי היא, כי כיום אף אדם לא יכול להתעדכן לבדו ולהכיר היטב את כל הטכנולוגיות הרלוונטיות והזמינות שיכולות לסייע לארגונו. מצד שני, אני מאמין כי בעידן החדש, מרכיב מרכזי בתחרות בין ארגונים יהיה היכולת לאתר וליישם טכנולוגיות חדשות, כדי להיות יותר אפקטיבי ויעיל ב"מלחמה" על ליבו של הצרכן. הכרה רחבה ועמוקה של טכנולוגיות חדשות, תהיה לפיכך, תנאי הכרחי להצלחתו של כל מנהל מידע.

המלצות למנהלי המידע

לאור האמור, המלצתי למנמ"ר שמבין את הסיטואציה החדשה, לנקוט בשלושת הצעדים הבאים:
1. לאתר מורי דרך טכנולוגיים, כאלה שמבינים את הטכנולוגיה ויכולים לסנן טכנולוגיות, יודעים להצביע באופן ברור ובשפה בהירה, על אלה שעשויות לתרום לו ערך עסקי ממשי. אחריהם כדאי לעקוב באופן שוטף באמצעות RSS, טוויטר ולקרוא באופן שוטף באתר או בבלוג שלהם, על אבחנות ותובנות חדשות.

2. להגדיל באופן ניכר את מספר השעות שמקדישים לאיתור ועדכון בטכנולוגיות החדשות, תוך התמקדות בדברים ממשיים. באופן מיוחד כדאי להעלות שאלות, לחקור, להתעניין, לשאול ולענות למשאלים מקצועיים, להחליף דעות ורעיונות בקבוצות דיון ופורומים מקצועיים. 5 שעות בשבוע לפחות, נראות לי כיום כמינימום ההכרחי, כדי להישאר רלוונטי בתפקיד, גם עוד כמה שנים.

3. השינוי החשוב מכל, הוא לשנות את המיקוד המחשבתי, מלדאוג שכל המערכות יעבדו, לבחינה, בחירה והמלצה על טכנולוגיות חדשות, שיכולות להביא לארגון הזדמנויות עסקיות חדשות, בעלות ערך עסקי ממשי, וכאלה שיכולות לקדם את הארגון באופן מעשי. במטפורה הייתי מתאר זאת כ... להיות שגריר הטכנולוגיה בארגון.

האיום וההבטחה

בסך הכול הייתי אומר כי נכנסנו לעידן חדש שבו מספר היישומים החדשים שיכולים להביא תועלת ממשית לארגונים, גדל בסדרי גודל! מדובר באלפים רבים של יישומים חדשים, שעלינו להכיר לבחון בזמן קצר, ואז לבחור וליישם. מאחר וכולנו יודעים כי הטכנולוגיה ממנפת את פעילות הארגון, מנהלי מידע שלא יתעוררו לעידן החדש, עלולים למצוא עצמם מאוימים על ידי ארגונים מתחרים, שכן ישכילו לאתר וליישם טכנולוגיות חדשות ורלוונטיות.

מצד שני יש גם בשורה גדולה כפי שמרמזת הכותרת. כדי להמחיש אותה, אחזור לחוויה אישית מלפני הרבה שנים, שבה נכנסתי בפעם הראשונה לחנות הצעצועים של המל'יס בלונדון, מדובר בחנות בת חמש קומות, גדושה במשחקים וצעצועים. "כך נראה גן עדן לילדים," חשבתי לעצמי, באותה הזדמנות. אני מזכיר זאת בהקבלה למחשבה שעלתה בי לאחר הסיור המודרך השלישי בסביט – "כך נראה גן עדן לכל אוהב טכנולוגיה", חשבתי לעצמי בתום הסיור.

אם אסכם את דברי באופן חד וברור הרי שההארה הגדולההההה שלי היא... שנכנסו לעידן חדש ומרתק, מסעיר ומרגש, יותר מכל מה שידענו אי פעם. הגיעה שעתנו הגדולה, אוהבי הטכנולוגיה. ויותר מזה, העתיד שעוד ממתין לנו, נראה כמבטיח ומלהיב עוד יותר...

אני מזמין להגיב לכתבה בדף הפייסבוק שלנו
קוראים שרוצים לעקוב אחרי טכנולוגיות בעלות ערך מעשי וממשי, מוזמנים לעשות זאת:
באתר pCon
ב-RSS
ב-בטוויטר
או בלינקדאין  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

4. Erika    4/12/2015 בשעה 1:41

Yup, that`ll do it. You have my aponeciatipr.
3. Mark    20/10/2015 בשעה 22:56

That`s not even 10 miutnes well spent!
2. Shahzad    2/6/2012 בשעה 16:47

Super excited to see more of this kind of stuff olnnie.
1. Aslan    29/12/2011 בשעה 7:7

What a neat atrcile. I had no inkling.

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב