הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
יום ראשון 25 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

בשנה הבאה, קרוב לוודאי שרובנו נגור באותו בית, ניסע באותה מכונית, ניפגש עם אותם אנשים ובכל זאת תהיה זאת שנה אחרת. שורה של טכנולוגיות ש"ינגסו" נתח הולך וגדל מזמננו, יביאו אותנו להתנהג אחרת, לפעול אחרת, לחשוב אחרת. מי הן הטכנולוגיות האלה? 2011 תהיה שנה אחרת
 
2011 תהיה שנה אחרת
בשנה הבאה, קרוב לוודאי שרובנו נגור באותו בית, ניסע באותה מכונית, ניפגש עם אותם אנשים ובכל זאת תהיה זאת שנה אחרת. שורה של טכנולוגיות ש"ינגסו" נתח הולך וגדל מזמננו, יביאו אותנו להתנהג אחרת, לפעול אחרת, לחשוב אחרת. מי הן הטכנולוגיות האלה?
30/12/2010

תגיות:   חומרה | סלולר | תקשורת | טכנולוגיה | תחזית | 2011


עוד שנה עברה חלפה והתקשורת בכל העולם עסוקה בסיכומים ובניתוחים של השנה שחלפה. בפוסט זה, לקראת תום העשור הראשון של המאה העשרים ואחת, אתמקד פחות במה שהיה ויותר במה שעתיד להיות בשנה הבאה.

לדעתי, שנת 2011 תהיה שונה בגלל שבמהלך שנה בודדת, יוכלו רבים מאיתנו לראות באופן ברור, שורה של שינויים ממשיים, מוחשיים ומשמעותיים בחייהם. כולנו חווים ומרגישים את הקידמה, אולם בדרך כלל מדובר על שינויים קטנים יחסית שאינם מורגשים מספיק, כאשר בודקים ברמה של שנה אחת. בשנת 2011 יהיו לדעתי מספיק שינויים מורגשים, כך שהרבה מאד אנשים, שיסתכלו בסופה של 2011 אל תחילת השנה, יוכלו לראות שהם מתנהגים אחרת, עושים דברים אחרים ואולי גם חושבים אחרת. הגורם המרכזי שיביא לשינוי זה, יהיה כמובן הטכנולוגיה.

הנבואה, כך אמרו חז"ל במסכת בבא בתרא בגמרא, ניתנה לשוטים, אך זה כמובן במובן הפשטני של המונח, בו מפורשת הנבואה כמשהו מטפיזי על אנושי ולא ממש מוחשי. תחזיות מקצועיות, לעומת זאת, המתבססות על ראיה והתבוננות רחבה של המציאות, איסוף נתונים, ניתוח שלהם והסקת מסקנות לעתיד, הן כבר משהו אחר ורציני יותר, שהסבירות לטעות בו קטנה יותר (אם כי עדיין קיימת). בפסקאות הבאות אנסה להציג את התחזיות שלנו שמסבירות את הכותרת.

אז מה צפוי לנו?

מחקרים שונים מצביעים על כך שהטכנולוגיה מתפתחת באופן אקספוננציאלי. כלומר, כל מה שראינו עד כה בטכנולוגיה בשנה האחרונה צפוי להתפתח בשנה הבאה לדבר הרבה יותר מרתק ומלהיב. במילים אחרות, השינוי שיחול בחיינו בזכות הטכנולוגיה בשנה האחרונה יהיה כפול ומכופל בשנה הבאה. בין השינויים העתידים להתרחש בדפוסי החיים של כולנו ניתן יהיה לראות, את אלה:

• התחזקותו של העולם הוירטואלי על פני העולם הפיזי - הזמן שאנשים ישקיעו בעולם הוירטואלי צפוי לגדול בצורה משמעותית. זאת, הודות לאתרים כמו פייסבוק, יוטיוב, טוויטר ורשתות חברתיות אחרות אשר יסחפו יותר ויותר אנשים להשקיע יותר זמן בפעילות הוירטואלית. האפשרות לתעד כמעט כל פרט בחיינו ברשת, תוביל עם הזמן ליצירת בבואת מראה, בעולם הוירטואלי, של חיינו הפיזיים. ארגונים יאלצו ויוכלו להקדיש יותר ויותר זמן וכסף להתיחסות לחיים הוירטואליים החדשים (למשל, בפרסום מוצריהם בפייסבוק).

• טשטוש גבולות - כפועל יוצא מהפסקה למעלה, ניתן להסיק שהגבול בין העולם הוירטואלי לבין העולם הפיזי יילך וייטשטש בשנה הקרובה. התפתחות טכנולוגיות כמו "מציאות רבודה" רק תאיץ את המגמה הזו. סרטון דוגמא לטכנולוגיות כאלו ניתן לראות בתחתית הכתבה.

• חיזוק מעמדם של הסמארטפונים וההתקנים הניידים האחרים - טלפונים ניידים חכמים והתקנים ניידים חכמים אחרים, כדוגמת מחשבי
 פרסומת
הלוח, יהפכו לפריט אלמנטרי ואינטגרלי בכיסים ותיקים רבים. הם ישמשו אותנו לצרכי עבודה, בידור ופנאי, ביצוע פעולות חשובות אחרות (כמו העברת כספים במקום כרטיס אשראי) ועוד, עד שבסוף שנת 2011 לא נוכל לדמיין את חיינו בלעדיהם. גם היקף השימוש בפעולות שגרתיות כמו קריאת מייל, צילום תמונות ואולי גם שיחות וידאו, יצרו דפוסי חיים חדשים, שהיום נמצאים רק בשוליים.

• GPS - כמו הטלפונים הניידים, יהפוך גם הוא לפריט חובה. בקשת עזרת התמצאות ברחוב מאדם זר תלך ותעשה נדירה, עד שאפילו תופתעו כשמישהו יעשה זאת. יתרה מזאת, היכולת של מערכות אלה להתריע מפני מצלמות המהירות החדשות שמתכננת המשטרה, יהפכו את ה-GPS לפריט חובה בכל מכונית.

• התחזקות מגמת מחשוב הענן - צפויה להשפיע באופן מכריע על חלק גדול מהעובדים במשק. העובדה שלשירותים בגישת מחשוב ענן ניתן לגשת מכל מקום בעולם תאפשר לעובדים ניידות גבוהה הרבה יותר, גמישות (כולל בשעות העבודה ובמיקום הגאוגרפי) ועוד. גם ברמת האזרח הפשוט, נראה יותר ויותר תופעה של העלאת קובצי העבודה שלנו לרשת, הן לצורכי גיבוי והן כדי לאפשר נגישות מכל מקום שנהיה בו.

• הוזלה במחירי התקשורת, בעולם כולו ובישראל בפרט - זאת במיוחד במקרה של הטלפונים החכמים, שמאפשרים לבצע כיום שיחות VoIP בחינם דרך האינטרנט, במקום שיחות טלפוניות דרך ספקית הסלולאר, והודות לכניסתם הצפויה של יותר מעשרה מפעילים חדשים אשר יגבירו את התחרות וכתוצאה יוזילו את התעריפים.

דוגמאות להמחשה (רחוקה קצת יותר משנת 2011) שמדגימות את עוצמת הטכנולוגיה, ניתן לראות בסרטונים הבאים.

כאן תוכלו לראות את האפשרות לשלב מציאות רבודה ישירות בעין המתבונן באמצעות עדשה שניתן להצמיד לעין.וכאן ניתן לראות רובוט אוואטר שיודע לשכפל את תנועותיו של אדם שהולבשה עליו חליפה מיוחדת המזהה תנועות.ולסיום, משהו שעוד רחוק מלהפוך למעשי, אך יכול לשמש כפרט מעניין למחשבה - סרטון המציג רובוט שמופעל באמצעות מוח של עש, ומדגים למעשה את טשטוש הגבולות הצפוי בין העולם הביולוגי לעולם האלקטרוני.
ולסיכום:

שנת 2011 תהיה שנה מעניינת בכל מקרה. אנחנו ממליצים לרשום עכשיו ביומן, לחזור אל הכתבה הזאת שוב ב-31 בדצמבר 2011 ולבדוק באיזו מידה צדקנו?

עוד תחזיות, המלצות, טיפים ומידע שימויש ומועיל, ניתן למצוא בשירותים החינמיים של pCon בקישור זה.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

1. Tasmine    29/12/2011 בשעה 16:1

Time to face the music armed with this great ionfrmation.

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב