הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
יום חמישי 29 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

הפתעות וגדולות ומלהיבות צפויות לנו במהלך התהליך האבולוציוני והמרתק שעובר על העולם הסלולארי. כיצד יראו המכשירים הניידים בעוד חמש שנים? איך תראה מפת שוק התקשורת הישראלי ואילו חברות ישלטו בו? לאן בעצם אנחנו הולכים? עולם הסלולאר בישראל - 5 שנים קדימה
 
עולם הסלולאר בישראל - 5 שנים קדימה
הפתעות וגדולות ומלהיבות צפויות לנו במהלך התהליך האבולוציוני והמרתק שעובר על העולם הסלולארי. כיצד יראו המכשירים הניידים בעוד חמש שנים? איך תראה מפת שוק התקשורת הישראלי ואילו חברות ישלטו בו? לאן בעצם אנחנו הולכים?
28/09/2010

תגיות:   סלולר | תקשורת | טלפון נייד


עולם הסלולאר רווי בחידושים ובפיתוחים מעניינים אשר מתפרסמים חדשות לבקרים ומציתים אצל רבים מאיתנו את הדמיון ומעוררים את המחשבה, איך יראה באמת העולם הזה בעתיד, נניח, בעוד חמש או עשר שנים?

ההחלטה של משרד התקשורת לצאת למכרז על ספק סלולארי חמישי יחד עם שרשרת הבקשות והרישיונות למתן שירותי ה-MVNO יחד עם כניסת האייפון 4 לישראל, מסמנים כולם אבני דרך במעבר לעולם חדש.


ההיבט הטכני

בהיבט הטכני/טכנולוגי אנחנו צפויים לשורה של הפתעות. בראש ובראשונה נראה את הקצבים הולכים ומתעצמים, כאשר דור 4 יביא אותנו לקצבים של 160Mbps. כך נוכל לצפות בוידאו ולהוריד שירים ואפילו סרטים באיכות HD בזמן קצר, ולצפות בהם בכל מקום.

במקביל, יישומים מבוססי מיקום, טכנולוגיות מציאות רבודה ומחשוב הענן צפויים לדחוף את היכולות של המכשיר הסלולארי, הרבה מעבר למה שניתן לדמיין כיום.

כבר כיום משתמשים יכולים לדווח על מיקומם בכל רגע ורגע באמצעות שירות Places של פייסבוק (זמין בארצות הברית בשלב זה) או דרך שירות Foursquare, המתחרה.

יישומי מציאות רבודה מאפשרים למשתמשים להתמצא טוב יותר במרחב המציאותי באמצעות הוספת פרטי מידע וירטואליים, וטכנולוגיות מחשוב ענן יקנו למכשירים הסלולאריים עוצמות מחשוב שוות או גדולות ממחשב PC רגיל, באמצעות אספקת השירותים בצורה מרוחקת. בעתיד מגמה זו תתרחב עוד יותר.

עוד נציין במסגרת זאת, כי היקף השימוש בטלפון הקווי צפוי שימשיך לרדת בהדרגה. פתרונות WiFi ועמדות עגינה שיאפשרו לנו לשלב את הסלולארי בתוכן, ולקבל שירותים משופרים, כמו למשל מסך גדול יותר או איכות שמע משופרת, יאפשרו לנו לדבר בבית או מהמשרד באופן חופשי, עם אותו מכשיר טלפון סלולארי. כל אלה יביאו בהדרגה לטלפון אחד, שיהיה המלווה האישי שלנו ורק בו נשתמש.

הלו, זה טלפון?

מגמה מרכזית וחשובה לא פחות, היא הטרנספורמציה של המכשירים הסלולאריים, אשר צפויים לשנות את המראה והצורה שלהם בצורה משמעותית. אם עד היום יכולנו לזהות מייד כל מכשיר סלולארי, הרי שבעתיד כלל לא בטוח שנוכל להבחין בכך. כך למשל, ניתן לראות את ה-Morph העתידי של נוקיה, המהווה מכשיר סלולארי שניתן ללבוש על היד, בדיוק כמו צמיד, או ה-GD910 של LG המהווה גם שעון דיגיטלי וגם טלפון במכשיר אחד.

עגילים שמשמשים כטלפון, עטים שמשמשים כמחשב PC לכל דבר, הם כבר לא חזון רחוק. חלק מההמצאות הללו כבר קיימות היום. יתרה מכך, חלק מהמכשירים שצפויים להשתמש ברשת הסלולארית כלל לא יעשו זאת לצרכי שיחות טלפוניות. כך למשל, מקררים, דלתות, מערכות תאורה, ואפילו עצים תמימים, צפויים להיות מחוברים לרשת הסלולארית ולפעול דרכה. הגדרה של מהו טלפון סלולארי תהיה נזילה יותר מתמיד, ואולי המושג הזה כבר לא יהיה עוד רלוונטי.

עוד שינוי מעניין וחשוב, שלא רבים מודעים לו הוא השינוי הצפוי באיכות הקול והשמע של הטלפונים החדשים שיהיה ברמת HD. במסגרת טכנולוגיה חדשה לה נחשפנו על ידי חברת אריקסון לפני מספר חודשים, חווינו שיפור דרמטי ומשמעותי באיכות
 פרסומת
השמע, שמזכירה איכויות קרובות לשיחה פנים אל פנים. מעניינת עוד יותר הייתה התכונה של ביטול רעשי רקע, שתאפשר לאנשים לשוחח ממקום רועש, למשל נסיעה ברכבת, ולשמוע את הצד השני באופן חד וברור.

לא עוד סטגנציה בתחרות

הרשימה הארוכה של החברות שביקשו לאחרונה לקבל ממשרד התקשורת רישיון מפעיל סלולארי וירטואלי (MVNO) – סוג של רישיון חדש שלא היה זמין עד כה בישראל, יאפשר לחברות סלולאר חדשות להשתמש בתשתיות הסלולאר הקיימות של חברות הסלולאר הותיקות על מנת לספק שירותים סלולאריים. בכך ניתן יהיה להקים עשרות! חברות סלולאר חדשות במהירות ובעלויות נמוכות מבעבר. כך סביר שנראה כי לתחום זה יכנסו חברות מסחריות ורשתות שיווק, קבוצות רכישה (כמו למשל "חבר" ו"ארגון המורים") ויתכן שאפילו ארגונים גדולים כמו למשל התעשייה האווירית.

לא די בכך, הרי שמשרד התקשורת פרסם לאחרונה מכרז למתן תדרים מתקדמים לשני מפעילים סלולאריים. מירס קרוב לוודאי תהיה אחת הזוכות וגם היא תוכל לשדרג את הרשת שלה. אליה יצטרף מתחרה חמישי, שצפוי להגביר את התחרות.

ידיעות משמחות אלו מצטרפות למספר החלטות שהוציא בשנה האחרונה משרד התקשורת, המסירים חסמי תחרות רבים. ביניהן ניתן לראות את קיצור תקופת ההתחייבות מ-36 חודשים ל-18 חודשים, הוזלת תעריפי הקישוריות והפחתת קנסות היציאה ובשורת הניידות שהפכה למובנת מעליה.

ההתרחבות של השימוש ברשתות ה-Wi-Fi לצד הגידול בשימוש בתוכנות VoIP, אשר מאפשרות יחד להוזיל את עלויות השיחה עד ל-0 שקלים יחד עם הרעיון לעודד תחרות בפועל, עדיין יביאו בסופו של דבר לתוצאה מוגבלת, שכן ספקי הסלולאר השונים, קרוב לוודאי שימשיכו להציע לנו חבילות מפתות ויקשרו אותנו אליהן בדרך כזאת או אחרת.

מבחינת מחירים, עלות השיחה לדקה תרד באופן משמעותי, ובמקרים רבים תתבטל. למרות זאת, סך ההוצאה לתקשורת יגדל ואולי אפילו באופן תלול. שכן, התקשורת בכלל והתקשורת הסלולארית בפרט, יהפכו להיות למרכז דומיננטי יותר ויותר בחיי כולנו.

לאן כל זה יוביל?

נכנסנו לאחת מהתקופות המלהיבות ביותר בתחום הסלולאר ולמעשה אנחנו כבר נמצאים במהלכה של מהפכה סוחפת שתשפיע על כולנו. בסה"כ ניתן לתמצת את ההשלכות הבאות:

השימוש בסלולאר יעלה ובאופן תלול, ובמיוחד יישומי גלישה באינטרנט, שימוש במייל, צפייה בווידאו ובסרטים, יישומים חברתיים. אצל חלק מהמשתמשים הסלולארי החכם יחליף במידה שתלך ותגדל את המחשב האישי, והסלולאר יהפוך למרכז עיקרי בחיינו.

שירותים חדשים ומתקדמים כמו: הטבות תלויות מיקום או יצירת קשרים חברתיים תלויי מיקום (מי נמצאת בסביבה ורוצה להכיר גבר נחמד?) ויישומי מציאות רבודה (הדרכה ומידע נוסף על מקומות שאנו נמצאים בהם למשל), יהפכו למציאות חדשה, שבה נוכל דרך קבע לדעת יותר, להעמיק יותר ובסה"כ להעשיר את חיינו. מערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל תהפוך לדעתנו למערכת הפופולארית ביותר לטלפונים ניידים.

יהיו כמובן עוד הפתעות רבות שנכונו לנו בעתיד, ולא את כולן ניתן לשער. בכל זאת האמירה המעשית שלנו, היא להסתכל לאחור מה קרה לנו בחמש השנים האחרונות מבחינת השפעת הסלולאר על חיינו, ולצפות שינוי משמעותי יותר ולפחות בעוצמה כפולה, שיעצב את חיינו בחמש השנים הבאות.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

1. Monica    9/8/2012 בשעה 8:39

Hey, that`s a cveler way of thinking about it.

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב