הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
יום רביעי 1 אפריל 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

רוצה לראות קסם בפעולה? רוצה לדעת איך עושים אותו? או איך ה-IT מאחד את ישראל וטייוואן? ומהו הסוד של איתן סאן? תשובות לכל אלה בבלוג הנוכחי. OUI YES כן
 
OUI YES כן
רוצה לראות קסם בפעולה? רוצה לדעת איך עושים אותו? או איך ה-IT מאחד את ישראל וטייוואן? ומהו הסוד של איתן סאן? תשובות לכל אלה בבלוג הנוכחי.
24/03/2010

תגיות:   תשתיות | אסוס


הרשה לי להראות לך קסם מעניין.

מיד אני עומד לספר לך על דבר שעומד לקרות בדקות הבאות. בעוד כמה דקות, כאשר אשאל אותך "האם אכן קרה משהו?" קרוב לוודאי שתענה לי: "כן" ואולי גם יותר מכן אחד.

הקסם שעומד להתרחש הוא פשוט - אני עומד לשנות את דעתך ביחס לחברה, שקרוב לוודאי שאתה מכיר. מיחס של: 'נו עוד חברה אחת...' אתה עומד לחשוב עליה הרבה הרבה דברים טובים. יתרה מזאת יתכן שעוד שנה שנתיים (ואלי גם קודם), כאשר תקנה את אחד ממוצריה ותשאל את עצמך בדיעבד, למה בחרת דווקא בה, הסיפור שאתה עומד לקרוא, יהיה הזרע, נקודת ההתחלה שהביאה להחלטה.

אנחנו אותו הדבר

החברה שבה מדובר היא חברת ASUS. שמה נגזר משמו של סוס הפלאים המעופף PEGASUS.

מה אתה חושב עכשיו על ASUS? קח לעצמך רגע קצר לענות. עוד כמה דקות נחזור לשאלה הזאת.

ומעשה שהיה כך היה. ביום חמישי, ה-19.3.2010, הוזמנתי למפגש עיתונאים לא פורמלי שארגנו החברות ויז'ואל ורונלייט, נציגי ASUS בישראל, לרגל בואו של איתן סאן, נציג המכירות של חברת ASUS לאזור המזרח התיכון.

מכיוון שאני משתתף לא אחת במפגשים כאלה, לא הייתי כותב על מפגש זה, אילולא ראיתי קוסם ביחסי ציבור, שיודע לקחת עובדות נכונות, ולהפוך אותן לסיפור מרשים שעובר הלאה. עובדה שהוא גרם לי לכתוב את הבלוג הזה, ולשתף גם אותך בסיפור שלו. איתן סאן הוא השם של הקוסם הזה.

איתן הוא בחור צעיר, טיוואני. חייכני. למרות השם איתן, מדובר בבחור טיוואני מקורי.

את המצגת שלו הוא פותח בהצגה הבאה: הוא מראה לנו מפה של אסיה. מצד שמאל מסומן במלבן כחול (שים לב לצבע!) הכיתוב ’ישראל´, מצד ימין כתוב השם 'טיוואן'. אחרי זה בצידו השמאלי העליון של הלוח הוא מוסיף את המילים הבאות: IT = Israel + Taiwan

"אתם ואנחנו זה ה-IT", הוא אומר. לאחר מכן הוא מחליף את התמונה של אסיה במפה של ישראל ומימינה המפה של טיוואן. אתם זה ה'סיליקון ואלי' של מערב אסיה. אנחנו ה'סיליקון ואלי' של מזרח אסיה. אתם אומה שמוקפת אויבים וכך גם אנחנו. אנחנו אותו הדבר.

אחרי פתיחה שכזאת קשה שלא לחוש אהדה לאיתן. אחרי כזאת פתיחה, קשה שלא להרגיש אמפתיה לטיוואן.

מי היא ASUS?

ואז הוא מתחיל לספר לנו את הסיפור של ASUS, חברה טיוואנית שהחלה את דרכה בשנת 1989 בייצור של לוחות אם.

כמי שמכיר את החברה עוד מראשית הדרך, נזכרתי כי כבר בזמנו, לוחות האם של ASUS נחשבו כלוחות אם אמינים וטובים. ביחד עם זה, היו גם חברות נוספות שסיפקו לוחות אם טובים, ולכן לא ייחסתי לחברה חשיבות מרובה.

כיום החברה מספקת קשת רחבה של מחשבים, ממחשבי PC ועד שרתים מתקדמים, מוצרי תקשורת ואביזרים נלווים. בשנים האחרונות מתברר כי היא עשתה שורה של פריצות דרך משמעותיות, שמיצבו אותה כחברה חדשנית ואמינה לדעת מרבית עורכי העיתונים, המקצועיים והכלכליים.

איתן מציג לנו שטף עצום של דירוגים ופרסים: מהמגזינים הכלכלים Forbes ו-Fortune, מעשרות מגזינים מקצועיים: PC Magazine, PC World ועוד רבים אחרים. מכל התערוכות המקצועיות המוכרות כיום בעולם: CES בארה"ב, סביט בגרמניה וקומפיוטקס בטיוואן. ואז הוא נוקב במספרים: במעל 3000 פרסי הוקרה זכינו ב-2008, בקרוב ל-3300 פרסי הוקרה זכינו ב-2009. קשה שלא להתרשם (ובכל זאת בגלל שאני אוהב לבדוק עובדות, בדקתי לאחר מכן בגוגל את הצירוף ASUS AWARD וקיבלתי 6.95 מיליון תוצאות).

"בטיוואן, הבית שלנו, איננו הזולים ביותר" הוא אומר, "ובכל זאת, אנחנו מובילים באופן עקבי בשוק המחשוב האישי, עם מעל ל-35% נתח שוק. לאייסר, המתחרה הראשית שלנו, נתח שוק נמוך יותר במספר אחוזים". מתברר כי בטייוואן, המותגים שמוכרים לכולנו: HP, לנובו, אפל, דל, מוכרים כולם ביחד, פחות מ-30%. יש לכך סיבה, קרוב לוודאי שאתה חושב לעצמך.

אחרי כל זה, הוא מראה לנו את המפה של אירופה ומציין שורה של מדינות מובילות: "ברוסיה, איטליה וצרפת, ASUS נמצאת מבחינת נתח שוק במקום השני. בפולין היא במקום הראשון. ברוב מדינות אירופה האחרות היא נמצאת בקרב חמשת המקומות הראשונים, ברובן במקום השלישי והרביעי". מרשים.

לאחר מכן הוא מספר על ארה"ב. לשם הם נכנסו רק לאחרונה. הוא מראה את טבלת המכירות של אמאזון. היא מדברת בעד עצמה. מתוך 5 מחשבי הנטבוק הנמכרים ביותר בשנת 2009, המקומות ראשון, שני, רביעי וחמישי שייכים ל-ASUS.

זה גם המקום להזכיר, כי לפני כשנתיים ASUS יצרה קטגוריה חדשה של מחשבים שלא הייתה קיימת עד אז - מחשבי ה-Eee PC. מדובר בקטגוריה
 פרסומת
של מחשבי הנטבוק - ניידים קומפקטיים עם מסך של "7-"10, קלי משקל ובעלי זמן עבודה ארוך יחסית לניידים הרגילים, אשר נועדו בעיקר למשימות פשוטות של כתיבת מסמכי וורד, מיילים, וגלישה באינטרנט. כיום קטגוריה זאת מהווה 30% משוק המחשבים הניידים, שנחשב לשוק הגדול והצומח ביותר בתחום ה-PC.

הוא ממשיך ומספר על שורה של פרסים נוספים שקיבלו מגורמים סביבתיים בשוק האירופי, פרסים שניתנו לחברה על מוצרים ירוקים ואקולוגיים. ושוב, קשה שלא להתרשם.

על ביצועים ואמינות

"אבל לא רק איכות ומצוינות אנחנו יכולים להציע, גם ביצועים", הוא ממשיך ומספר. "מנגנון שפיתחנו בשם TURBO33 מאפשר לקבל ביצועים גבוהים ב-33% ממחשבים עם מעבדים דומים. מנגנון חדש אחר, מאפשר לגשת לדפדפן מרגע אתחול המחשב, תוך פחות מעשר שניות" (לעומת חצי דקה עד מספר דקות במחשב רגיל).

ואז הוא עובר לתמונות. הוא מראה לנו תמונות של מחשבי ASUS בחלל. "600 יום הם היו בתחנת חלל רוסית בלי אף תקלה. המחשב שלנו משרת צוותי הצלה, ומשתתף במסעות ראלי במדבר. המחשב שלנו היה בפסגת האוורסט ובקוטב הדרומי, ובכולם הוא עבד". מחשב עמיד לתנאי סביבה קשים, אני חושב לעצמי.

מה היעד הבא?

הוא גם מספר על היעדים שהם רוצים להשיג בישראל. "ברבעון האחרון של 2009 פרצנו למקום החמישי במכירת ניידים, במדינת ישראל. בשנת 2011 אנחנו רוצים להיות במקום השלישי".

"האם אתם חושבים שנצליח לעשות זאת?" הוא שואל. על הקיר מופיע השקף YES WE CAN עם דגל ארה"ב.

אחרי זה הוא פונה אלינו ושואל. מה אתם חושבים? על הקיר מופיעות 3 מילים, אחת מתחת לשנייה:
YES
OUI
כן

מדהים, חשבתי לעצמי. כך עובד קוסם אמיתי ביחסי ציבור.

אהדה וסימפטיה, חדשנות ואמינות, הקשבה לצורכי השוק, מצוינות ללא פשרות, הם הסיפור של איתן סאן, הם גם הסיפור של ASUS. קשה שלא להתרשם ממנו. קשה שלא להתרשם מהחברה.

נחזור לרגע להתחלה. מה אתה חושב כרגע על ASUS? האם משהו השתנה?

השינוי שחל בהתייחסותך, הוא הוא הקסם שעליו אני מדבר. איך הוא נעשה? הנה ההסבר:

איך עושים קסם ביחסי ציבור?

זה מתחיל בעובדות. ומתבסס על עובדות אמיתיות. אין ספק שמדובר בעובדות מרשימות לפי כל קנה מידה, ובכל זאת יש גם חברות אחרות שמציעות עובדות מרשימות, ובכל זאת הן מתקשות לספר את הסיפור שלהן. איתן יודע איך לעשות זאת.

תחילה הוא קונה את ליבנו ביצירת אהדה. ישראל וטייוואן הן בעצם מדינות אחיות, הוא נותן לנו להרגיש; שתינו מדינות קטנות מוקפות אויבים, שמתמקדות בטכנולוגיה Israel + Taiwan = IT.

אחר כך הוא מציג רצף מרשים של פרסים ותעודות הצטיינות, הוא מספר על תוצאות בשטח. מספר על תועלות שנוכל להפיק (יותר ביצועים, זמן גישה מהיר יותר ליישומים) ולבסוף הוא מוכיח לנו שנוכל לסמוך על המחשבים שלהם בכל מקום וזמן. הגימיק שבסופו אנו אומרים לו שלוש פעמים כן, "נועל" את המצגת עם הסכמה וחיוך.

מה אתה חושב כרגע על ASUS?

מקצוענות כערך עליון

אני מספר על כל אלה, שכן מעבר לרושם האישי שנוצר בי בעקבות הפרזנטציה (לפני זה לא חשבתי על ASUS כאופציה אפשרית לרכישת מחשב, כיום שיניתי את דעתי), יש דבר חשוב נוסף, שאיתן עשה ו-ASUS עושה, ואת המילה הזאת לא שמעתי בפרזנטציה אפילו פעם אחת. קוראים לה - מקצוענות.

אני מעריך את המילה הזאת, את הערך הזה. במידה רבה אני אפילו סוגד לה. "במקום שבו נמצאים מקצוענים, אפילו בעלי תשובה אינם נמצאים בו", אני נוהג לומר בחיוך, בפרפרזה על המשפט ש"במקום שבו נמצאים בעלי תשובה, אפילו צדיקים גמורים אינם נמצאים בו".

אני גם מספר זאת משום שאני מזדהה עם השאיפות של חברת ASUS להביא לחדשנות, לניצול טוב יותר של הטכנולוגיה, להשיג הישגים ולהראות תוצאות.

בדומה ל-ASUS גם אני מביא את בשורת הטכנולוגיה. במשך 19 שנה, מסייע למאות ארגונים גדולים ומובילים בישראל, להכיר את טכנולוגיות המחשוב החשובות והמבטיחות ביותר, להבין את המשמעויות וההשלכות של יישומם, לבחון באיזו מידה הן מתאימות גם להם, להחליט מה ואיך ליישם.

כך מנהלי מידע מקצוענים שמחפשים ידע אמיתי שעובד ומצליח להביא תוצאות, יכולים למצוא בתחקירים שאני עושה כלי עזר חשוב בדרך להצלחה.

לאותם מנהלי מידע מקצוענים, שמאמינים בעצמם ורוצים לקדם יותר מטרות שחשובות להם, כאלה שרק מחפשים את הידע המתאים, ואומרים לעצמם Yes We Can או במשחק המילים של איתן - OUI YES כן, אני מציע לקבל תחקיר דוגמה של השרות שלי, כדי לבדוק באיזה מידה גם הם יכולים. לקבלת הדוגמא שלח לי מייל.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

2. Prem    20/10/2015 בשעה 23:48

Keep it coming, wrteirs, this is good stuff.
1. Cathy    20/11/2011 בשעה 11:44

Now I feel stupid. That`s cealred it up for me

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב