הכר האתר   למה כדאי?   260+ תחקירים חשובים לבחירה
יום רביעי 23 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
  דף הבית
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

  בלוג העורך

לא לחגוג הצלחות, זה כמו להשקיע שבועות וחודשים כדי להתכונן לכבוש פסגת הר נישא, וכאשר אחרי המאמץ המפרך, מגיעים סוף סוף לפסגה, להזדרז ולרדת, כדי לצאת למסע לכיבוש הר נוסף. הגיוני?... מה כן כדאי לעשות? למה זה כל כך חשוב? איך אתה חוגג את הצלחתך?
 
איך אתה חוגג את הצלחתך?
לא לחגוג הצלחות, זה כמו להשקיע שבועות וחודשים כדי להתכונן לכבוש פסגת הר נישא, וכאשר אחרי המאמץ המפרך, מגיעים סוף סוף לפסגה, להזדרז ולרדת, כדי לצאת למסע לכיבוש הר נוסף. הגיוני?... מה כן כדאי לעשות? למה זה כל כך חשוב?
26/11/2009

תגיות:   עובדים | עסקים | ניהול | הצלחה


"איך אתה חוגג את הצלחתך?" שאלתי חבר ומנכ"ל חברת הייטק מוכרת.

"למה אתה מתכוון?"

"כאשר אתה זוכה במכרז גדול או משלים פרויקט חשוב."

הוא שתק לרגע. אחרי זה השיב: "ממשיכים הלאה ועוברים לפרויקט הבא."

"ובכל זאת, השקעת הרבה זמן ומאמץ, קרוב לודאי שגם הרבה כסף, אינך נזכר במשהו מיוחד?"

"טוב לפעמים מרימים כוסית, עושים ארוחה עם הצוות. לפעמים נותנים גם מענק מיוחד למי שתרמו תרומה מיוחדת."

"וברמה האישית. מה אתה עושה? אחרי הכול, מגיע לך לחגוג."

הוא שתק ואחר כך גרד בראשו. "האמת שלא חשבתי על זה."

למה זה חשוב?

אני מספר את זה מכמה סיבות...

הסיבה הראשונה, הטבעית וההגיונית ביותר, היא שפשוט כיף לחגוג הצלחות. לחשוב על עוד יעד שהגענו אליו, זה נעים ומענג, וככל שנרבה לעשות זאת, אני מאמין שנהנה יותר מהחיים. מול אוסף רב של אכזבות, דברים שנתקעים, ציפיות שלא ממומשות, כאשר משהו כבר מצליח, לקחת אתנחתא רגעית, להסתכל לאחור, להעריך את ההצלחה, להתלהב... זהו רגע נוצץ של הנאה צבעונית, שחבל להחמיץ.

סיבה שנייה חשובה לא פחות, היא העובדה שחגיגות ההצלחות שלנו הופכות להיות הדלק והמוטיבציה שדוחפות קדימה, מחזקות את הרצון להצליח יותר ויותר, ומביאות אותנו לשרשרת מתמשכת של הצלחות.

סיבה שלישית היא העובדה שחגיגת ההצלחות נותנת משמעות וסיפוק, למעשינו ולחיינו. הריצה שאינה נפסקת, אחרי עוד ועוד הצלחות, בלי שנעצור לרגע לחגוג אותן הצלחות שכבר השגנו, יובילו לכך שבעוד כמה עשרות שנים, כאשר נסתכל לאחור ונשאל מה עשינו בחיינו, נראה מרוץ מטורף חסר תכלית. חגיגת הצלחות שהופכת להרגל, תהפוך במקום זאת, לשובל של אורות זוהרים, שמספרים לעולם, כי חיינו היו חגיגה מתמשכת וקסומה.

זה לא נגמר בזה.

מה אני עושה?

כמי שמודע לחשיבותן של חגיגת ההצלחות, הפכתי אותן להרגל. בכל פעם שאני מזהה, כי עוד דבר שחשוב לי התממש, אני עוצר לרגע קצר ואומר כמה וכמה פעמים תודה. תודה לאנשים שסייעו בכך, תודה למי שדאג לסדר את הדברים שם למעלה, תודה שזכיתי להגיע לרגע הזה.

עם הזמן גיליתי כי יש ימים שבהם אני חוגג כמה "סדרות" כאלה של תודה. דרכן, אני רואה עד כמה החיים יכולים להיות יפים. נכון שחגיגות ההצלחה האלה, אינן מבטלות קשיים או כישלונות, אולם הן מרככות ומעדנות אותם, והופכות אותם לתחנות ביניים זמניות, עד לחגיגה הבאה.

יתרה מזאת, כאשר מדובר בהצלחות גדולות באמת עבורי, אני מקדיש להן זמן בכל בוקר, כדי להיזכר בסיפוק בדרך שהובילה אליהן, לחשוב עליהן, להתענג מטעמן.

כהצלחותיי הגדולות, אני מחשיב כיום, דווקא את ההצלחות של אחרים: את תעודות הסיום האקדמיות של שני ילדי ומכתבי התודה ששולחים הלקוחות שלי. את אלה וגם אלה, הכנסתי לתיק מהודר, ומדי בוקר אני מעיין בהם שוב ושוב בחדווה גדולה. הידיעה שדברים שעשיתי, היה בהם כדי לסייע לאנשים שחשובים לי, מהווה עבורי חגיגה ענקית של הצלחה. חגיגה שאני נהנה לחגוג כל יום מחדש. המחשבה שעוד תעודה בדרך ועוד
 פרסומת
מכתבים כאלה יגיעו, מחזקת ומעצימה עוד יותר את התחושה.

כך למשל, את המכתב האחרון שכתב לי מנמ"ר נתיבי אילון, בני אתגר, קראתי כבר עשרות פעמים ואני מתכנן לקרוא אותו עוד הרבה פעמים. בדרכי שלי, זאת מין הוקרת תודה על הפרגון והאמון. וכך הוא כותב: "התחקיר שלכם בתחום מחשוב ענן היה מעולה... ביססתי את נייר העמדה שלי לפני ההנהלה על התחקיר... והצלחתי לשכנע באמצעותו להתניע תהליך של בדיקה בחברה ממשלתית למעבר למחשוב ענן.!! איני יודע אם אתם יודעים כמה זה קשה, אבל זה הצליח. יישר כוח ותודה."

הידיעה שהפעילות שלי עוזרת למנהלים להצליח לקדם את ארגונם, לעשות דברים טוב יותר, לחסוך כסף, להתייעל, ממלאת אותי סיפוק. "אם חלק קטן מהכסף שחברת נתיבי איילון תחסוך בעקבות השירות שלי, יוקדש לשיפור הבטיחות בדרכים, ובעקבות זאת, הולך רגל אחד, נהג אחד, רוכב אופנוע אחד ינצל, מי לא יתגאה בהישג שכזה?" אני שואל את עצמי.

איך נהנים מיותר הצלחות?

אני מעלה את נושא חגיגות ההצלחה מסיבה נוספת. את הגדרת העיסוק שלי אני רואה בעזרה למנהלי מחשוב להצליח. להצליח ליהנות מיותר זמן פנוי, לדברים שחשובים להם, להצליח להפחית הוצאות, להצליח לקדם את ארגונם ואת עצמם.

בכל שבוע אני ואנשי הצוות שלי עושים תחקיר על נושא מקצועי אחר בתחום המחשוב ואינטרנט שנועד להביא ליותר הצלחות. תחילה אנו מסננים אותם נושאים שבהם אפשר לראות ולהראות ערך מוסף אמיתי ומוחשי. בשלב השני אנחנו מרכזים את מיטב הידע הקיים בארץ ובעולם, שמראה איך להפוך אותן טכנולוגיות, להצלחות מקצועיות מעשיות.

אנו עוברים על מספר רב של אתרים ומאמרי מפתח חשובים, מדברים עם מומחים ומשתמשים, שואלים בעלי ניסיון, בודקים, חוקרים, מצליבים מידע ובסוף אנו מסכמים בתחקיר קצר ומתומצת את כל הדברים החשובים. כמו בספר בישול מוצלח, אנו נותנים מרשמים ברורים ובדוקים, יחד עם הסבר של המשמעויות וההשלכות, הקשיים והיתרונות ליישום טכנולוגיה מבטיחה אחרת.

העובדה שאנחנו מציעים שירות ייחודי שאין דומה לו בארץ ובעולם, עושים זאת כבר 18 שנה ומשרתים את מנהלי המידע של הארגונים המכובדים והגדולים ביותר במדינת ישראל, אומרת לנו שזה עובד, זה אמיתי וזה מצליח. האם שירות כזה יכול לעזור לאנשים נוספים?

להתחיל לחגוג

כפי שסיפרתי בהתחלה, אני יודע היום עד כמה קשה לחגוג הצלחות, ולא פשוט לעשות זאת. מצד שני לא לחגוג הצלחות, זה כמו להשקיע שבועות וחודשים כדי להתכונן לכבוש פסגת הר נישא, וכאשר אחרי המאמץ המפרך, מגיעים סוף סוף למעלה, להזדרז ולרדת מההר, כדי לצאת למסע לכיבוש הר נוסף, במקום ליהנות מההישג, לעצור לרגע ולצעוק בסיפוק ווווווואאאאאאאווווווו אדיר.

לכן, למנהלי מידע שחושבים כי הרעיון לחגוג עוד ועוד הצלחות מקצועיות, ליהנות מיותר זמן פנוי, לראות ולהראות יותר תוצאות, נשמע כרעיון קוסם ומושך, אני מאפשר להתרשם באופן בלתי אמצעי מתחקיר דוגמא לשירות שלי, שאותו הם יכולים לקבל באופן מיידי, בקישור זה.

במה עוסק התחקיר?
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 

רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


הצטרף ל-pConTip

ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "דוא"ל
שם
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה

4. Devona    8/12/2015 בשעה 2:29

I`ll try to put this to good use imdyaimtele.
3. Jan    4/12/2015 בשעה 1:17

That`s a skillful answer to a diilcfuft question
2. Prem    20/10/2015 בשעה 23:12

Deep thought! Thanks for cotgtibuninr.
1. Angel    7/3/2012 בשעה 18:33

I atcually found this more entertaining than James Joyce.

  עוד בבלוג העורך
התפרסם ב-4/9התפרסם ב-7/8התפרסם ב-5/6 לריכוז הארכיונים
לאן ממשיכים עם הטכנולוגיה? ואיך ליצור חזון מקצועי בהיר ומדויק?מהן מנהרות הסייבר ואיך להתמודד איתן?איך להמחיש את תרומת המחשוב? לארכיון הבלוג

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  מידע נוסף

מה תקבל במסגרת שרות pCon?

pCon מסייע למנהלי מידע ומקבלי החלטות מחשוב:

למנהלי מידע שרוצים לקדם חדשנות, לחסוך בהוצאות, להגן טוב יותר על המידע הארגוני, שירות pCon, מאפשר לקבל ריכוז מתומצת, של סיכום מאמרים ודברי מומחים, על חידושי טכנולוגיות המידע החדשות, תוך מיקוד בהיבטי מפתח החשובים למנהלי מידע. אלה כוללים: מגמות, שימושים, עלויות ומחירים, שיקולי בחירה, חלופות בשוק, דברי מומחים, טיפים, המלצות מעשיות ליישום, בעיות וקשיים צפויים, הפניות למקורות נבחרים וסרטוני המחשה.

הייחוד של pCon הוא בתמצות קצר וברור של מידע מקצועי שימושי, רלוונטי ובר יישום, שהכי מעניין וחשוב למנהלי מחשוב בישראל. למשל: מחשוב ארגוני, מעמד המנמ"ר, תקשורת, אינטרנט ארגוני, אבטחת מידע, Mobile, אחסון, וירטואליזציה, BI, ביג דטה, מחשוב ענן, תשתיות, דטה סנטר, תוכנות שימושיות, פיתוח, ניהול יעיל, חידושים טכנולוגיים. 

למידע נוסף על מאות רבות של טכנולוגיות שסקרנו בשנים האחרונות

www.pcon.co.il/DB

השירות והאתר סוקרים מערכות, מוצרים ושירותים של החברות המובילות בענף כמו: IBM, HP, מיקרוסופט, EMC, VMWare, NetApp, סימנטק, אורקל, אינטל, גוגל, אפל, פייסבוק, CA וכן סטארט-אפים וחברות חדשות ולא מוכרות.

 למידע מקצועי בחינם - www.pcon.co.il/Free   לפרטים - טל' 03-9667939 ו- info@pcon.co.il


  המלץ לחבר
ואהבת לרעך כמוך...

אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


 pConTop
המלצות למנהלי מידע
הכי מעניין וחשוב במחשוב
פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

 ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
 משרות הייטק בשיתוף AllJobs
 pConTip
הטיפים והסרטונים
הכי טובים שיש!
המלצות * חידושים * קיצורי דרך


חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

דוא"ל:
שם:

כן ,שלחו הגיליון
*לא נעביר המייל לגורם אחר!
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   תוכן לפי נושא
 
    אבטחה
    אינטרנט
    חומרה
    יישומים
    ניהול
    סלולר
    עובדים
    עסקים
    שירותים
    תוכנה
    תקשורת
    תשתיות
 מודעות דרושים
 איך להתעדכן וליצור קשר
RSS התעדכן ב-RSS
RSS התעדכן ב-Google+
FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
in התעדכן בלינקדין
TWITTER להתעדכן ביוטיוב
TWITTER התעדכן בטוויטר
TWITTER צור קשר במייל
 
©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב