הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 28 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

משחקים מקוונים ברשתות חברתיות הפכו למאוד פופולאריים בשנים האחרונות. כמה מהם יכולים להיות מסוכנים מאוד למחשב או הסמרטפון שלכם. מדוע? קראו במאמר הבא מאת: סבאסטיאן בורטניק, חוקר אבטחה ראשי, חברת ESET. Mafia Wars – גרסת המציאות
 
Mafia Wars – גרסת המציאות
משחקים מקוונים ברשתות חברתיות הפכו למאוד פופולאריים בשנים האחרונות. כמה מהם יכולים להיות מסוכנים מאוד למחשב או הסמרטפון שלכם. מדוע? קראו במאמר הבא מאת: סבאסטיאן בורטניק, חוקר אבטחה ראשי, חברת ESET.
07/11/2011

תגיות:   אבטחה | פייסבוק | רשתות חברתיות | ESET | משחקים


בחמש השנים האחרונות משחקים און ליין הפכו לחלק משגרת החיים של המבקרים ברשתות החברתיות. בין אם אתם מעדיפים לשחק באמצעות המחשב הביתי, הטאבלט או הסמארטפון משחקי הרשת יכולים להיות דבר מאוד מהנה וכמה מהמשחקים הפכו להיות מאוד פופולאריים.

לאור ההצלחה האדירה של פארמוויל, משחקי און ליין ברשת החברתית הפופולארית פייסבוק זכו לתנופה אדירה. האתר Inside Social Games טוען שמדי יום יותר מ 13 מיליון גולשים משחקים ב Cityville מבית Zynga והמשחק The Sims Social הגיע ל 9 מיליון גולשים תוך חודשיים, כאשר יותר מ 65 מיליון גולשים משחקים בו לפחות פעם בחודש.

מספרים כמו אלה מושכים תשומת לב רבה, ולא רק של פרסומאים או אנשי עסקים. ברשת קיימים עשרות אם לא מאות ארגונים של פשיעה מקוונת שתשומת ליבם נמשכת בעיקר למקומות בהם כמויות הגולשים הן אדירות. אין שום סיבה לחשוב או להאמין שהפצת ספאם או הונאות אחרות דרך הפייסבוק ייפסקו בקרוב, עם 800 מיליון משתמשים, פייסבוק מייצגת היום את קהילת האינטרנט כולה נכון לשנת 2004 ואתגר האבטחה רק הופך למורכב יותר ועדין יותר כיוון שלאמני ההונאה המקוונת ונוכלים אחרים היו שבע שנים כדי לפתח את המיומנויות והטכניקות שהם צריכים על מנת לנצל משתמשים תמימים ולעקוף את מנגנוני אבטחה אשר עומדים בדרכם.

בעולם האינטרנט יש לגשת לדברים בזהירות ובחשדנות, על אחת כמה וכמה כשמדובר במשחקים ברשתות החברתיות. אל תקבל הזמנה להשתתף במשחק מבלי שוידאת שהיא מגיעה ממקור מהימן. עליך לשאול את עצמך 'האם ההזמנה הזו באמת הגיעה מהחבר?' מומלץ אפילו לברר איתו ישירות. שאלה נוספת שעליך לשאול את עצמך 'האם המשחק הזה הוא לגיטימי?' בתשובה לשאלה זו מנוע החיפוש של גוגל יוכל לסייע לך, כי אם 'תגגל' את שם המשחק תוכל לגלות פרטים חשובים כמו מי פיתח את המשחק ומה שחקנים אחרים כתבו עליו. אם ה'גיגול' לא סיפק תוצאות מספקות סביר להניח שמדובר במשחק חדש מאוד, למרות שהרעיון להיות אחד מהראשונים שישחקו בו יכול להיות מרתק, עדיין יש בזה מידה כלשהי של סיכון. הגישה הנכונה והחכמה במקרה הזה תהיה לחכות ולראות - נכון, זו לא בדיוק גישה הרפתקנית, אבל בנושא של אבטחת מידע, בין אם במשחקים און-ליין או בכלל, הגישה המומלצת היא: עצור-חשוב- התחבר.

זה בטח לא נחמד לדעת שמאחורי המשחק הצבעוני עלולה להסתתר איזושהי הונאה שלמעשה מזינה ארגון פשע כלשהו. ושלא יהיו לכם טעויות, מאחורי ההונאות הגדולות ביותר ברשת לא יושב לו איזה ילד מחוצ'קן עם משקפיים אלא מאפיה של ממש שמגלגלת מיליונים של דולרים בשנה. אם אתם בין אלה רוצים להפיץ תוכנה זדונית להרבה מאוד משתמשים, הרשתות החברתיות הן ללא ספק המטרות האטרקטיביות בנמצא - מיליונים של גולשים המרוכזים במקום אחד הופכים את עולם המשחקים און-ליין ברשתות החברתיות לפלטפורמה האידיאלית לכל אותם ארגוני פשע שמטרתם היא לעקוב אחר הרגלי השימוש של הגולשים או לנסות לשים את ידיהם על מידע אישי יקר כגון סיסמאות ופרטי כרטיסי אשראי.

בעבר המניע שעמד מאחורי פריצות לאתרים או כתיבה של וירוסים הייתה האתגר או היוקרה, אבל כשמדובר בארגוני פשע המניע העיקרי (או אולי היחידי) הוא כסף -
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

הרבה כסף. לדוגמא, בחלק מהמשחקים המשתמש נדרש לרכוש ציוד או סחורה וירטואליים, למטרה זו יצרה פייסבוק כסף וירטואלי שנקרא Facebook Credit. את הכסף הווירטואלי הזה רוכש המשתמש באמצעות כרטיס אשראי או שירות כגון Pay-Pal (ולא, חיוב כרטיס האשראי בסוף החודש הוא לא וירטואלי). בהתחשב במספרים הוזכרנו קודם, נוכל להסיק שמדי יום נמכרים בפייסבוק כמויות אדירות של קרדיטים לכמות אדירה של משתמשים. המשמעות - הרבה מאוד כסף, מספיק ש 100 מיליון משתמשים, שמהווים שמינית מסך כל משתמשי הפייסבוק, יקנו דולר אחד בלבד ביום כדי להפוך את תעבורת הכסף הזו לתעשייה משגשגת ופושע כלשהו למיליונר.

תחום הרכישות באינטרנט נחשב לבטוח למדי ולמעשה פייסבוק משקיעה משאבים רבים באבטחת שירות המכירה של הקרדיטים והכוונה כאן היא לא למנוע ממשתמשים לרכוש קרדיטים של פייסבוק. אבל זכרו, איפה שיש כסף יש הונאות והונאה נפוצה במיוחד לאחרונה היא "קרדיטים של פייסבוק בחינם". המטרה של הונאות ה"קרדיטים בחינם" היא לאו דווקא פרטי כרטיס האשראי שלכם. זוהי פשוט הונאה נוספת של גניבת זהות למטרת הפצת ספאם, נוזקות או וירוסים, המנצלת את הכמות האדירה של שחקני האון-ליין ברשת הפייסבוק. האימרה "אין ארוחות חינם" היא נכונה בכל הנוגע לחברות מסחריות והמצב אינו שונה במקרה של פייסבוק. פייסבוק לא מחלקת קרדיטים בחינם (בדיוק כמו שאפל לא מחלקת אייפדים בחינם) וגם לא מפתחות המשחקים.

סקר שערכה לאחרונה חברת ESET מגלה ש50% מגולשי האינטרנט לא מאמינים שנוזקות מופצות באמצעות הרשתות החברתיות. נתון זה מעיד בעיקר על חוסר המודעות של המשתמשים לכך שקיים סיכון ממשי למידע שלהם, ולכן רובם הגדול פשוט לא נזהרים – והרבה נפגעים בדרך.

מלבד הצורך לוודא שהמשחק וההזמנה לשחק בו היא לגיטימית על המשתמש להקפיד על כמה חוקים פשוטים כשהוא משחק און-ליין:

1. שים לב אילו הרשאות גישה אתה נדרש לאשר לצורך התקנת המשחק ואל תתקין אותו אם הן נראות פולשניות מדיי או שהן מבקשות גישה למידע רב ממה שנראה סביר.

2. הצטרפות למשחק ברשת זה כמעט כמו להתקין תוכנה חדשה למחשב שלך, אז תמיד ודא שיש לך תוכנת אנטי וירוס טובה ומעודכנת לפני שאתה מתחיל לשחק.

3. משחקים ואפליקציות בפייסבוק יכולים לגשת למידע האישי שלך לכן בדוק את הגדרות האבטחה של פרופיל הפייסבוק שלך כדי להיות בטוח שהמידע האישי שלך לא מגיע לאנשים הלא נכונים. עליך לתת תשומת לב מיוחדת לרשימת האפליקציות המאושרות שלך, עליך לוודא שהאפליקציות שמותקנות בחשבון שלך מגיעות ממקור מהימן ואתה מסכים להרשאות הגישה שלהן.

4. מחק אפליקציות שלא בשימוש.

זכור, המידע האישי שלך עלול להיות יותר בעל ערך ממה שאתה משער והוא שייך לך; אל תשתף אותו ללא סיבה מספיק טובה. וכדי להימנע משיתוף מידע עם אנשים שכוונותיהם מפוקפקות, שמור על ערנות בכל פעם שאתה מתחבר.אודות ESET

חברת ESET הינה המפתחת של האנטי וירוס הפופולארי ESET NOD32 וחבילת האבטחה ESET Smart Security. החברה מיוצגת ברחבי העולם כולו ביותר מ-100 מדינות וסניפיה המרכזיים ממוקמים היום באנגליה, ארגנטינה, סלובקיה וכמובן ארצות הברית. בישראל, מיוצגת ESET באופן בלעדי על ידי חברת קומסקיור, המפעילה בארץ מרכז פתרונות ותמיכה טכניים בשפה העברית.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
עוד לפני איידיגיטל, היבואנית הרשמית של אפל, ולפני הרשתות הסלולאריות - רשת הום סנטר היא הראשונה בישראל למכור את האייפון 4s החדש. באיזה מחיר היא מציעה אותו?אם אתם מכהנים כמנהלי it בארגונים ואתם מעוניינים לשפר את היכולות, המיומנות והמקצועיות שלכם בעבודה, האתר הנבחר שלנו להיום, lever blog, הוא המקום בשבילכם.הטאבלט החדש hp slate 2 tablet pc משלב בין מעבד חזק, סביבת עבודה מוכרת, תקשורת מהירה וסוללה ל-6 שעות עבודה על מנת להעניק פתרון נייד המותאם לצרכי המשתמשים העסקיים.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
האייפון 4S בארץLever Blog - איך לשפר יכולות ניהול IT?HP משיקה טאבלט חדש וייעודי לעסקיםהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב