הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 19 פברואר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  דיווחים מארועים

מהן מגמות המפתח בעולם ה-IT בשנת 2009? כיצד מתמודדים עם המשבר הכלכלי העולמי ומהן השלכותיו לעולם ה-IT? מהם החידושים האחרונים שמציעה הטכנולוגיה? היו חלק מהשאלות עליהן נתנה חברת גרטנר תשובות בכנס האחרון. כנס גרטנר 2009 - הפוך קש לזהב
 
כנס גרטנר 2009 - הפוך קש לזהב
מהן מגמות המפתח בעולם ה-IT בשנת 2009? כיצד מתמודדים עם המשבר הכלכלי העולמי ומהן השלכותיו לעולם ה-IT? מהם החידושים האחרונים שמציעה הטכנולוגיה? היו חלק מהשאלות עליהן נתנה חברת גרטנר תשובות בכנס האחרון.
02/07/2009

תגיות:   תשתיות |


"את מערך ה-IT ניתן להשוות במטאפורה למכונת ריצה. כאשר מכונת הריצה מספקת ערך ממשי למתאמן והיא מאפשרת לו להשיג יותר בריאות - היא ממלאת את יעדה. באופן דומה גם מערך ה-IT מועיל לארגון באופן מעשי, אם ורק אם, הוא מספק לארגון יותר ערך עסקי." במטאפורה זאת, פתח האנליסט ביל מאליק את הרצאת הפתיחה של כנס גרטנר ה-20 שנערך ב-1.7.09 בתל אביב, עם הבשורה - "הפוך קש לזהב".

מגמות המפתח בעולם ה-IT

בהמשך דבריו הוא תיאר את מגמות המפתח הנוכחיות של עולם ה-IT. בין היתר הוא אמר כי כיום עולם הוירטואליזציה נמצא בגל השלישי שלו, גל שמתבטא מתן מקור אלטרנטיבי למשאבי ה-IT. קדמו לו גל הקונסולידציה של איחוד משאבים וגל הגמישות והמהירות בהצעת המשאבים.

תחום מרכזי שכדאי להשקיע בו כיום הוא בניהול יעיל ומתקדם של תפעול ה-IT וכך גם במודרניזציה עם אוריינטציה כלפי SOA, אוטומאציה ומערכות שמגיבות בזמן אמיתי.

בתחומי החומרה הוא אמר כי יוזמות של פתרונות בלייד מאיצות מודולאריות וחיסכון, עם דגש מיוחד על נושא החיסכון בחשמל. במקביל, הגידול המתמיד בנתונים, מחייב יעילות גדולה יותר באחסון ובאופן מיוחד הקטנת כמות הנתונים.

בתחום התקשורת אנו רואים גיוון שהולך וגדל, כאשר היא מאפשרת פתרונות והזדמנויות חדשות ובו זמנית, התקשורת החדשה מאחדת מקורות שונים, לתפעול נוח ויעיל יותר.

מגמה נוספת היא גידול במספר החלופות לאמצעי הקצה והאפשרויות להפיץ את היישומים השונים ללקוחות בארגון. אחסון מרוחק, תוכנה זורמת, מכונות וירטואליות ותוכנה כשירות, מרחיבות ומגדילות את המגוון.

מחשוב בענן הוא הבטחה מרכזית שמתפשטת בקשת רחבה של אפשרויות והזדמנויות. מגמה זאת מרחיבה עוד יותר את מספר המקורות החלופיים שעומדים בפני המנמ"ר, לצרוך שירותים שונים. על ידי ניתוח מושכל של הצורך והיתרונות של שירותים פנימיים מול שירותים חיצוניים, וכן ניתוח החלופות השונות לצריכת השירותים חיצוניים, יוכל מנהל המידע לקבל תמורה גבוהה יותר כמו גם להשקיע את עיקר זמנו בתחומים שבהם הוא מייצר מקסימום רווח עסקי לארגון.

המלצות מעשיות

ההמלצות המעשיות של גרטנר למנמ"רים כוללות בין היתר:

1. אל תבנה אימפריה, שטח אותה. אתה צריך להפעיל לפחות 10 אנשים. בגרטנר למשל טווח השליטה של המנהל עלה מ-4 ל-12 איש כיום. עליך לתת לאנשים כלים וסמכויות להחלטות.

2. נהל רק את מה שאתה מודד. אל תמדוד דברים שאינך משתמש ממילא במידע שאתה מפיק, כדי לנהל.

3. תראה ערך לכסף. לעולם אל תדון במחיר באופן נפרד מהאיכות והשירות. בדוק מה הערך והמחיר של קבלת שירות בדרגה שנייה. הקפד למדוד את הערך או שתראה איך הוא נעלם.

המלצותיו המסכמות היו: להשקיע בוירטואליזציה, מחשוב בענן, איחוד התקשרות, ובדטה סנטר "ירוק", לפתח יכולות בקרה ולמדוד את הערך של ה-IT. כאשר תעשה זאת, הוא מבטיח, תוכל להפוך קש לזהב.

מה קורה במזרח?

בהרצאת מליאה נוספת דיבר האנליסט ג'ימי פופקין על הקורה במזרח. לדבריו סין והודו מגיעות לקדמת הבמה והשאלה היא האם אנחנו מוכנים לכך? שתי הארצות גדלות במהירות והן מציעות שווקים גדלים. סין והודו גם משנות בהדרגה את הפרדיגמה והן מתבססות לא רק על מחירים זולים לא גם על פיתוח חדשנות ומוצרים חדשים.

בגרטנר יצרו מושג חדש בשם Cindia שמתאר מודל לשיתוף פעולה בין הודו וסין והשפעתו על הועלם הגלובלי בכלל ועל עולם ה-IT בפרט. בין היתר הוא התייחס למשבר העמוק שידענו ב-2008, העמוק ביותר מאז מלחמת העולם השנייה, משבר שנתן את אותותיו באופן משמעותי גם בארצות אלה. הכלכלה הסינית מתבססת ברובה על יצוא והיא רואה כיעד מרכזי להשיג גידול של 8% וזאת כדי לספק תעסוקה לאוכלוסיה שגדלה בקצב כזה. באופן מיוחד
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

הממשלה מקציבה 15% מה-GDP כתוכנית תמריצים לעידוד הכלכלה.

בתחומי ה-IT רואים השקעות בהיקפים גדולים מבעבר. עיקר ההשקעות נעשה להעלאת הפרודוקטיביות והיעילות. הפחתת ההוצאות ושיפור ה-TCO הם כיווני מפתח בהשקעות, כמו גם השקעות "ירוקות".

בהודו מודבר על תעשיית IT שכוללת כמיליון איש והיא גדלה בקצב מואץ ובכל זאת יש מחסור בעובדי IT מיומנים שמעדיפים לעבוד בחברות זרות ולא בחברות המקומיות. כיום הם שמים דגש על תוכנות ותקשורת.

כסיכום, הוא מציע לשים לב ולעקוב אחר הקורה במזרח בכלל ובתחום ה-IT בפרט, שכן מדובר בשני כוחות משמעותיים שפועלים בצמוד, אשר עשויים להשפיע באופן דרמטי על השוק הגלובלי ובאופן מיוחד על עולם ה-ICT.

אמיתות והבטחות במחשוב ענן

תמונת מצב על מחשוב בענן והמלצות מעשיות למנמ"ר הביא האנליסט דיויד מיטשל סמית. לדבריו קיימת כיום גישה מוטעית לפיה מחשוב בענן מביא תמיד להפחתה בהוצאות, דבר שאינו נכון. הענן אכן יכול לחסוך בהוצאות, אך מצד שני הוא גם יכול להיות יקר יותר. שאלת המפתח היא מה הן היכולות והשירותים שאתה מפיק ממנו.

חברת גרטנר מגדירה את המחשוב בענן כ"סגנון מחשובי שבו שירותי IT אלסטיים וברי שדרוג, מסופקים כשירות ללקוחות חיצוניים תוך שימוש בטכנולוגיות של אינטרנט". דיויד הדגיש כי מנקודת ראות של אנשי הארגון, מדובר בעיקר על פתרונות של דטה סנטר, וירטואליזציה, גריד, תפיסות ניהול ו-SOA בעוד שמצד המגזר הצרכני ובעיקר הדור הצעיר, מדובר על קשת של שירותי ווב שכוללים: תוכנה כשירות, יישומי גוגל, פלטפורמות ווביות, ווב 2.0 וכדומה.

באופן מיוחד הוא הדגיש את נושא האלסטיות שמאפשר לקבל במהירות שירותים ומשאבים. מצד שני ניתן גם לצמצמם ולקטין אותם או לשדרג אותם באופן גמיש ומהיר יחסית.

סוגיה שבה יש דעות שונות, מתייחסת לענן פרטי מול ענן ציבורי. בעוד שיש כאלה שטוענים שאין דבר כזה ענן פנימי בארגון. יש הטוענים שבעצם הכול זה ענן. האמת לדבריו היא כנראה באמצע. בפועל ניתן כיום לאפיין מספר רמות שבהם מיושם הענן. מרמת תשתיות למערכות, לתשתיות יישומים, ליישומים עצמם, רמת המידע ועד לרמת התהליכים. מעבר להם ניתן כמובן ל"תפור" פתרונות ענן לבעיות או צרכים ספציפיים.

יש כיום חברות רבות שמשקיעות ופועלות בתחום, והן מציעות קשת רחבה של פתרונות, למגזר הארגוני כמו גם לגולשי הווב. יבמ, מיקרוסופט, HP, אורקל וסאפ, שדומיננטיות מול השוק הארגוני וכמובן גוגל,סיילספורס ואמזון, הן השחקניות הבולטות כיום.

שיקולים כלכליים בעננים

באשר להיבט ההוצאות הוא הדגיש כי ניתן ליהנות מיתרונות לגודל, ניהול יעיל יותר, לשלם לפי הצריכה, לחסוך בהוצאות וכמובן נוחות גדולה יותר של שימוש בשירותים קיימים. בצד היכולות הוא מנה את האפשרות ליצירת פתרונות חדשים ויישומים חדשים שקשה היה לממש ללא הגמישות והיתרונות של הענן.

באופן מיוחד הוא הדגיש את הוצאת המייל הארגוני לענן שכן פער העלויות הוא משמעותי ביותר. כך למשל עלות הפעלת המייל למשתמש פנים ארגוני לשנה עומדת כיום על $120 ומחיר האחסון של 1GB עומד על $25 לשנה. את שני אלה ניתן לקבל כיום מהענן במחירים של $24 עלות לאספקת מייל למשתמש לשנה ו-$3.75 עלות אחסון 1GB לשנה. פערים משמעותיים למדי כאשר אתה מכפיל זאת במספר המשתמשים בארגון.

מול כל היתרונות הוא הדגיש את הסכנות והסיכונים שכרוכים בהעברת שירותים לענן, כאשר אלה הם הבלמים העיקריים שמונעים אימוץ מהיר של הענן.

באשר להמלצות מעשיות למנהלי המידע הוא מציע:

1. השווה את עלות הוצאות ההון למחירי ספקי הענן, כך תוכל לעמוד על פוטנציאל לחיסכון.
2. מצא שלושה תחומים שבהם תוכל לעשות ניסוי והתווה להם תסריט להתנסות.
3. חפש יישומים קיימים שניתן להעביר לענן.
4. שקול להתחיל את הניסוי ביישומי מייל ושיתופיות
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בדיווחים מארועים
התפרסם ב-30/6התפרסם ב-24/6התפרסם ב-23/6 לריכוז הארכיונים
ריי אוזי הולך על ענניםמה מתבשל במרכז המו"פ הישראלי של מיקרוסופט?אורקל וסאן - ענק טכנולוגי לארכיון הדיווחים

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון משמעויות לחדשות ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון הבמה המקצועית
סקר ועדת המדרוג לאינטרנט הישראלי חושף לראשונה את נתוני הרייטינג המהימנים ביותר עד כה של אתרי האינטרנט המובילים בישראל. מי נמצא בראש הרשימה? איך נמדדו הנתונים? ואיזה פיתרון קל ונוח אנחנו מציעים, כדי להגיע לכולם? גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג משמעויות לחדשות דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב