הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 14 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

דוח איומי האבטחה של סימנטק: ישראל מדורגת במקום הראשון בעולם בפעילויות זדוניות באינטרנט למשתמש. המשתמשים הביתיים ממשיכים להיות המגזר הנתון למספר הרב ביותר של התקפות עם 93 אחוז.
 ישראל במקום הראשון בפעילויות זדוניות באינטרנט למשתמש
 
ישראל במקום הראשון בפעילויות זדוניות באינטרנט למשתמש
דוח איומי האבטחה של סימנטק: ישראל מדורגת במקום הראשון בעולם בפעילויות זדוניות באינטרנט למשתמש. המשתמשים הביתיים ממשיכים להיות המגזר הנתון למספר הרב ביותר של התקפות עם 93 אחוז.
27/03/2007

תגיות:  


חברת סימנטק פרסמה את דוח איומי אבטחת האינטרנט שלה למחצית השנייה של 2006. הדוח חושף כי ישראל מדורגת במקום הראשון בעולם בפעילויות זדוניות ברשת למשתמש עם 13 אחוז. במקום השני מדורגת טיוואן ובמקום השלישי פולין. סך כל תעבורת הספאם בישראל עמדה על 66 אחוז, גבוה יותר מהממוצע העולמי שעומד על 59 אחוז. ישראל גם מדורגת במקום ה-19 בעולם באחוז הספאם המגיע ממנה.

בנוסף, ישראל מדורגת במקום השביעי באזור EMEA ובמקום ה-13 בעולם בכמות המחשבים הנגועים ב-bot (מחשבים הנשלטים מרחוק על ידי האקר) עם 5 אחוז ב-EMEA ו-2 אחוז בדירוג העולמי. בדירוג הערים הנגועות במספר הרב ביותר של מחשבי bot, פתח תקווה ממוקמת גבוה - במקום התשיעי באזור EMEA עם 2 אחוז ועם 1 אחוז בדירוג העולמי, כאשר 51 אחוז מסך מחשבי ה-bot בישראל מרוכזים בה, בשל העובדה שממוקמות בה ספקיות אינטרנט.

הדוח העולמי מצביע על כך שהמשתמשים הביתיים ממשיכים להוות את המגזר הנתון למספר הרב ביותר של התקפות – סך כל ההתקפות עליהם עומד על 93 אחוז, עלייה לעומת 86 אחוז במחצית הראשונה של 2006. הדוח גם מצביע על כך שהתוקפים משכללים את שיטות התקיפה שלהם ויוצרים רשתות בינלאומיות שיתופיות במטרה לתמוך בפעילות הפלילית הגדלה שלהם. פושעי האינטרנט מנסים לזכות ברווחים פיננסיים גבוהים ככל האפשר, וממשיכים לתכנן איומים ממוקדים וזדוניים יותר במטרה להמשיך ולהסתתר תוך כדי גניבת נתונים חסויים ואישיים.

"פושעי האינטרנט הופכים זדוניים יותר ויותר, וממשיכים לפתח את שיטות ההתקפה שלהם שהופכות למורכבות ומתוחכמות יותר במטרה למנוע את זיהויים", מוסיף אריה דנון. "משתמשי הקצה, בין אם הם צרכנים או עסקים, צריכים לוודא שיש להם אמצעי אבטחה מספיקים שימנעו את גישת התוקפים למידע החסוי, שכן גישה כזו עלולה לגרום להפסד כספי, פגיעה בלקוחות חשובים ולנזק במוניטין".

בדו"ח איומי האינטרנט מדווחת סימנטק על כך שבמחצית השניה של 2006 התגלו למעלה משישה מליון מחשבי bot, עלייה של 29 אחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד. לעומת מספר המחשבים הנשלטים שעלה, סימנטק הבחינה בירידה במספר שרתי הפיקוד והשליטה ששימשו להעברת פקודות למחשבים פרוצים אלה. בנוסף, גידול משמעותי במספר הסוסים הטרויאניים מאשש את תחזיתה של סימנטק מהדו"ח הקודם, שלפיה נראה שהתוקפים משנים כיוון מתולעים הנשלחות בתפוצת דואר אלקטרוני המונית, לשימוש בסוסים טרויאניים. לפי הדוח, הסוסים הטרויאניים היוו 45 אחוז מ-50 דוגמאות הקוד הזדוניות העיקריות, עלייה של 23 אחוז במהלך המחצית הראשונה של 2006.

סימנטק דיווחה גם על גידול דרמטי במספר הפגיעויות להתקפות יום האפס (zero day) שלא היו מוכרות עד כה, ואשר מגדילות את חשיפת הצרכנים והעסקים לאיומים לא מוכרים. מאחר שאפשר לגלות פגיעויות להתקפות יום האפס רק לאחר שהן מנוצלות, פגיעויות מסוג זה הפכו לכלי המועדף לביצוע התקפות ממוקדות המדביקות את הקורבנות בקוד זדוני. סימנטק תיעדה 12 פגיעויות כאלה במהלך המחצית השניה של 2006, גידול משמעותי לעומת פגיעה אחת בלבד שתועדה במחצית הראשונה של 2006. האקרים מיומנים מגלים פגיעויות מסוג זה, או רוכשים אותן בשוק האינטרנט השחור, למטרות פליליות כגון התקנת קודים זדוניים, תוכנות תומכות פרסום (adware), ויישומים פוגעניים.

איומים גוברים על מידע חסוי

בפעם הראשונה בדו"ח מסוג זה, סימנטק עקבה אחר המסחר במידע סודי גנוב הנמכר בשרתים מחתרתיים. שרתים אלה משמשים האקרים וארגונים פליליים למכירת מידע גנוב, כולל מספרי תעודות זהות, כרטיסי אשראי, מספרי זיהוי אישיים (PIN), ורשימות כתובות דואר אלקטרוני. במחצית השנייה של 2006 אותרו בארה"ב 51 אחוז מכל השרתים המחתרתיים המוכרים בעולם - וזהו המספר הגדול ביותר של שרתים מסוג זה שנמצא במדינה אחת. כרטיסי אשראי אמריקניים עם מספר אישור היו זמינים בהם תמורת 6-1 דולר ואילו זהות שלמה, כולל חשבון בנק אמריקני, כרטיס אשראי, תאריך לידה ומספר זיהוי
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

ממשלתי, נמכרה תמורת 20-1 דולר. בתקופת הדיווח הבחינה סימנטק בעלייה באיומים על מידע סודי בשל הגידול בסוסים טרויאניים וברשתות bot המאפשרים לתוקף לגשת למחשב הקורבן. תקיפות שבאמצעותן ניתן להגיע למידע רגיש המאוחסן במחשב הנגוע עלולות להוביל להפסד כספי גדול, ובמיוחד במקרה של חשיפת פרטי כרטיס האשראי או הבנק של בעל המחשב. איומים על מידע סודי מהווים 66 אחוז מ-50 הקודים הזדוניים שדווחו לסימנטק, גידול לעומת 48 אחוז שדווחו בתקופה המקבילה אשתקד. איומים שעלולים לגרום ליצוא נתוני המשתמש, כגון שמות משתמש וסיסמאות היוו 62 אחוז מהאיומים על מידע סודי במחצית השניה של 2006, עלייה לעומת 38 אחוז שדווחו במחצית הראשונה של השנה.

הגידול בפרצות במערך המידע מאפשר גניבת זהויות

המידע הסודי המשמש לגניבת זהויות נחשף בדרך כלל בשל פרצות במערך המידע. בתקופה המדווחת, סימנטק העריכה פרצות במערך המידע, שנגרמו כתוצאה מפעילות האקרים, גניבה או אובדן חומרה וכשלון לפעול לפי מדיניות האבטחה. פרצות אלה והשימוש הפוטנציאלי במידע החסוי לצורך גניבת זהויות, עלולים להוביל לאובדן בטחון הציבור, הליכים משפטיים והוצאות רבות בשל כך. רוב הפרצות במערך המידע השפיעו על המגזר הממשלתי, שהיווה 25 אחוז מהמקרים, היות שבמגזר זה מאוחסנת ומנוהלת כמות נכבדה של מידע שניתן לנצלו לצורך גישה לא מורשית לנתונים.

עלייה בדואר זבל מתוחכם ובהונאות אינטרנט

סימנטק הבחינה ברמות גבוהות של התקפות מתואמות המשלבות דואר זבל, קוד זדוני והונאות מקוונות. במהלך המחצית השניה של 2006, דואר זבל היווה 59 אחוז מכל תעבורת הדואר האלקטרוני שנבדקה, עובדה המלמדת על גידול יציב בששת החודשים הראשונים של 2006, כאשר 30 אחוז מכל דואר הזבל היה קשור לתעשיית השירותים הפיננסיים, כתוצאה מגידול בדואר זבל מסוג pump-and-dump. במסגרת תוכניות pump-and-dump, הפושעים האינטרנטיים מרוויחים מכך שהם רוכשים מניות כשמחירן זול, ואז יוצרים בהן עניין מלאכותי על ידי משלוח דואר זבל המכיל תחזיות שקריות לגבי ביצועיהן הגבוהים כביכול של אותן מניות. מקבלי דואר הזבל מאמינים לתוכן הדואר, רוכשים את המניות, ויוצרים להן ביקוש, המוביל לעליית מחירן. כאשר המחירים עולים, הפושעים מוכרים את המניות שרכשו, ומרוויחים.

התקפות פישינג

במחצית השנייה של 2006 זיהתה סימנטק מספר כולל של 166,248 הודעות פישינג, 904 הודעות בממוצע ביום, וגידול של 6 אחוז לעומת המחצית הראשונה 2006. לראשונה ניתחה סימנטק את השפעת היום בשבוע והאירועים העונתיים על התקפות הפישינג. במהלך 2006, סימנטק זיהתה שבסופי שבוע יש בממוצע 27 אחוז פחות הודעות פישינג לעומת הממוצע של 961 הודעות באמצע השבוע. מגמה זו מלמדת שפעילות הפישינג משקפת את שבוע העסקים, וההאקרים מנסים לחקות את מנהגי הדואר האלקטרוני של חברות חוקיות. עם זאת, ייתכן שדפוס זה גם מציין שאורך החיים של ניסיונות הפישינג קצר, ואפקטיבי יותר כאשר הקורבנות מקבלים וקוראים את המיילים זמן קצר לאחר שנשלחו. סימנטק הבחינה בגידול בפעילויות פישינג בחגים חשובים ואירועים גדולים אחרים כגון גביע העולם של פיפ"א, בשל העובדה שכנראה קל יותר להאקרים לתכנן התקפות באמצעות שימוש בנושאים בעלי חשיבות מיוחדת.

לראשונה בחנה סימנטק גם את המדינות שמהן מגיע הנפח הגדול ביותר של פעילות זדונית, כולל מחשבים שנפרצו על ידי bots, שרתי פיקוד ובקרה, אתרי פישינג באינטרנט, פעילות קודים זדוניים, אתרי שידור דואר זבל והתקפות אינטרנטיות. בארה"ב התגלתה הפעילות הכוללת הגדולה ביותר של פעילות זדונית, 31 אחוז. בסין התגלה המספר הגדול ביותר של מחשבים שנפרצו על ידי bots במחצית השניה של 2006, 26 אחוז מהמספר הכולל העולמי.


אודות סימנטק

סימנטק היא חברה המתמחה באספקת פתרונות המסייעים למשתמשים פרטיים וארגונים להבטיח את אבטחת, הזמינות והשלמות של המידע שלהם. סימנטק נאסד"ק תחת הסמל SYMC ומפעילה רשת נציגויות בלמעלה מ- 40 מדינות ברחבי העולם. מטה סימנטק ממוקם בקפרטינו (Cupertino), קליפורניה, ארה"ב.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
טכנולוגיה חדשה לייצור תאי דלק, הנמצאת בשלבי פיתוח, מציעה יצירת אנרגיה חלופית באמצעות סוכר עבור טלפונים סלולאריים, מחשבים ניידים וחיישנים. פורטל ה-live marketing. אתר promo.co.il מביא לכם סקירה מקיפה של עולם השיווק החווייתי. השקות, כנסים, מרכזי מבקרים, אירועים, תערוכות, ביתנים, חסויות ועוד. באילו תחומים עוסקים הכנסים המפורסמים האתר? האם גם בתחום שלך? מדוע קטלוג פרומו נחשב כיום ל-source book של עולם השיווק החווייתי? נייס מערכות הודיעה על השקת nicevision net, פתרון כולל מקצה-לקצה, לאבטחה באמצעות וידאו מבוסס ip.
יצירת אנרגיה חלופית באמצעות סוכר פורטל Live Marketingאבטחת וידיאו מבוססת IPלדרוג המוצר

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב