הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 18 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

סקר הצרכנים של RSA על הונאות בנקאות ברשת. האמון בערוץ המקוון ממשיך לצנוח
 
האמון בערוץ המקוון ממשיך לצנוח
סקר הצרכנים של RSA על הונאות בנקאות ברשת.
07/02/2007

תגיות:  


RSA, חטיבת האבטחה של EMC, פרסמה את ממצאי הסקר השנתי הרביעי שלה בנושא הונאות בנקאות מקוונות. הסקר המקוון נערך בדצמבר 2006 והשתתפו בו 1,678 מבוגרים משמונה מדינות ברחבי העולם. הם נשאלו על דעותיהם באשר לאיומי הונאה ותרמיות מסוג פישינג, וישינג (מתקפות הנעזרות במענה קולי) ו-keylogging (הקלטה סמויה של פעולות המשתמש), ועל מאמציהם של מוסדות פיננסיים לשפר את שיטות הזיהוי בפעילויות בנקאות מרחוק.

בין התוצאות העיקריות של הסקר:
• 91% מבעלי החשבונות ענו שהם מוכנים להתחיל להשתמש בשיטת זיהוי חדשה, מחמירה יותר משיטת "שם משתמש וסיסמה", אם הבנקים שלהם יחליטו להציע אבטחה קפדנית יותר.
• 73% דיווחו שהיו רוצים שהמוסד הבנקאי שלהם ישתמש בזיהוי מבוסס סיכונים.
• 69% סבורים כי המוסדות הפיננסיים צריכים להחליף את שיטת ה"שם משתמש וסיסמה" בשיטת זיהוי מחמירה יותר עבור פעולות בנקאות מקוונות.
• 58% מאמינים שהמוסדות הפיננסיים צריכים להשתמש בזיהוי מחמיר יותר עבור בנקאות באמצעות הטלפון.
• 82% היו מעוניינים שהבנקים שלהם יפקחו על פעולות בנקאות מקוונות וטלפוניות ויחפשו אחר סימנים לפעילויות או להתנהגויות חריגות – בדומה לאופן שבו מפקחים היום על פעולות בכרטיסי אשראי.
• מוסדות פיננסיים רבים התחילו כבר את המעבר לשיטות זיהוי מחמירות יותר במהלך השנה האחרונה, אך רק 39% מבעלי החשבונות מודעים לכך.
• פחות מ-70% מהמשיבים בבריטניה (69%) ובאוסטרליה (65%) טענו שהם מכירים את המונח "פישינג", לעומת 83% מהמשיבים בארה"ב.

בנוסף, האמון בערוץ המקוון ממשיך לצנוח. 82% מבעלי החשבונות אמרו כי הסבירות שישיבו להודעות דואר אלקטרוני מהבנק שלהם היא נמוכה ביותר, בגלל תרמיות מסוג פישינג – זאת בהשוואה ל-79% ב-2005 ול-70% ב-2004 – ויותר ממחציתם אמרו שהסבירות שיירשמו לשירותי בנקאות מקוונת או ישתמשו בהם היא נמוכה ביותר, מאותה סיבה. בנוסף, 44% מבעלי החשבונות דיווחו שבמהלך השישה חודשים האחרונים גבר החשש שלהם מסוגים נוספים של תקיפות (מלבד פישינג), כמו סוסים טרויאנים ו-keyloggers .

"2006 הייתה שנה עתירת אירועים עבור מוסדות פיננסיים במונחים של שיפור האבטחה בפעילות בנקאית מקוונת. הסקר שלנו מוכיח שהשוק נע בכיוון הנכון, עם יותר מ-90% מהלקוחות שמוכנים להשתמש באבטחה מחמירה יותר כשזו תיפרס, וזה משהו שהבנקים ייקחו בחשבון כשיחליטו להרחיב את העסקים שלהם", אמר כריסטופר יאנג, סגן נשיא ומנכ"ל הפתרונות הצרכניים ב-RSA. "אנו צופים ש-2007 תביא עמה אמצעים חדשים לאבטחת הבנקאות המקוונת, גם אם זה קורה בנוף שבו האיומים המתפתחים מניעים את הצורך בהגנה נוספת בערוצים מרוחקים אחרים – עם התמקדות בבנקאות באמצעות הטלפון".

כאשר נשאלו על דעותיהם באשר לזיהוי משתמשים בפעילויות בנקאות מקוונות, 69% מהמשיבים אמרו כי הם חשים שהבנקים צריכים להשתמש באמצעים מחמירים יותר מהשיטה הבסיסית והישנה של שם משתמש וסיסמה; יותר ממחצית (58%) רוצים שהבנקים ישפרו את שיטות הזיהוי גם בבנקאות באמצעות הטלפון. יתרה מזו, 91% מבעלי החשבונות דיווחו כי יהיו מוכנים להתחיל להשתמש בשיטת זיהוי חדשה, מחמירה יותר מהשיטה הסטנדרטית של שם משתמש וסיסמה, אם הבנק שלהם יחליט להציע אבטחה קפדנית יותר; 43% אמרו שבמצב כזה תהיה להם נכונות גבוהה להירשם לשירות ואף יעשו זאת מיוזמתם, ו-48% אמרו שתהיה להם נכונות מסוימת להירשם אם יהיה להם זמן ואם ההרשמה תהיה כרוכה בתהליך פשוט לביצוע.

אבל הדעות חלוקות כאשר דנים בשיטה המועדפת לזיהוי משתמשים כאשר הצגנו למשתתפי הסקר כמה שיטות אפשריות לזיהוי, ביניהן כרטיסי חומרה חכמים (tokens), תמונות בהתאמה אישית, וזיהוי מבוסס סיכונים, מרבית המשיבים (73%) אמרו שהיו רוצים שהמוסדות הפיננסיים שלהם ישתמשו בזיהוי מבוסס סיכונים. זיהוי מבוסס סיכונים כרוך בפעולות המתבצעות מאחורי הקלעים לניתוח זהותו של המשתמש על בסיס גורמי סיכון הכוללים מיקום ההתחברות, כתובת IP ופרופיל התנהגות המשתמש – שאליהם ניתן לצרף שכבת אבטחה נוספת של שיחות טלפון "מחוץ לפס" או שאלות סודיות כאשר מדובר בעסקות בעלות סיכון גבוה. זיהוי מבוסס סיכונים מתוכנן לספק אבטחה מוגברת עם השפעה מינימאלית על חווית המשתמש – תפיסה שנתקבלה באהדה בקרב משיבי הסקר.

מתוך כל המשיבים בעולם, 40% ענו כי היו רוצים להשתמש בכרטיסי חומרה חכמים לצורך זיהוי. בעלי חשבונות באירופה ובדרום-מזרח אסיה,
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

כמו ספרד, גרמניה, סינגפור והודו, היו התומכים הנלהבים ביותר של טכנולוגיה זו, עם 46-50% מהמשיבים שהיו בוחרים בשיטה זו. כמחצית מכל המשיבים (49%) הסכימו שאם הבנק שלהם יחליט להשתמש בכרטיסי חומרה חכמים לצורך זיהוי מקוון הם ישמחו אם יוכלו להשתמש באותו כרטיס כדי להיכנס לאתרי האינטרנט האחרים שלהם, בנוסף לאתר הבנקאות המקוון. 56% מהמשיבים דיווחו שהיו רוצים להשתמש בתמונה בהתאמה אישית כדי לזהות ולאמת את אתר הבנקאות המקוון עבור המשתמש; 53% הרגישו שהתמונות בהתאמה אישית יספקו להם תחושה מוגברת של ביטחון. תמונה בהתאמה אישית נבחרת על-ידי המשתמשים ועוזרת להם לוודא שהם אכן נמצאים באתר החוקי של הבנק שלהם, ולא באתר מתחזה.

מרבית הצרכנים אינם מודעים לאמצעי אבטחה נוספים שכבר נמצאים בשימוש על אף העובדה שהצרכנים רוצים תוספת של אבטחה ומוכנים להשתמש בה, רק 39% מבעלי החשבונות השיבו שהם מודעים לכך שהבנק שלהם משתמש בצורה כלשהי בתוספת אבטחה (תמונות בהתאמה אישית, זיהוי מבוסס סיכונים, התקן סיסמה חד-פעמית). למעשה, בארה"ב, ה-Federal Financial Institutions Examination Council (או ה-FFIEC) קבע עבור הבנקים את סוף שנת 2006 כתאריך יעד להתחיל לשפר את האבטחה המקוונת שלהם. בסקר שערכה חברת הייעוץ והמחקר גרטנר בקרב 50 בנקים אמריקניים בחודשים אוקטובר ונובמבר 2006, שני שלישים מהבנקים כבר עמדו בהנחיות של ה-FFIEC לספק זיהוי מוגבר בסביבת בנקאות מקוונת ומוכנים לתאריך היעד שנקבע. 30% נוספים תכננו לספק תאימות להנחיות תוך שישה חודשים מיום הסקר, כלומר עד מאי 2007.

על סמך סקר שערכה קבוצת אייט, 92% מעשר הבורסות הקמעוניות הגדולות ו-12 מחמישים הבנקים המובילים בארה"ב כבר בחרו בספקיות של פתרונות לזיהוי משתמשים, לאיתור הונאות ולניטור עסקות, וכ-50% מהמוסדות הפיננסיים צפויים להוסיף אמצעי אבטחה עד תום 2007.

"בעבר הקונצנזוס היה שהאבטחה היא משהו שצריך לטפל בו בשקט – ושהצרכנים סומכים על המוסד הפיננסי שלהם שיגן על הנכסים והמידע", אמר יאנג. "אולם המודעות לגניבות זהות ולהונאות מקוונות הולכת וגדלה ואנשים רוצים שירגיעו אותם ויבטיחו שהם באמת מוגנים. הניסיון שלנו מלמד את מה שתוצאות הסקר רק מחזקות: כדאי לבנקים ליידע צרכנים אודות אמצעי אבטחה חדשים שהם מיישמים, אפילו אם הצרכן אינו יכול לראותם. גם אם מרבית הצרכנים אינם רוצים להטריד את עצמם בנושא האבטחה, הם עדיין רוצים לדעת שהם מוגנים, וכפי שניתן לראות, הם מוכנים לאמץ את הטכנולוגיה".

בעלי חשבונות מצפים מהבנקים שלהם לפקח ולעקוב אחר פעילות בנקאית מערוצים מרוחקים. מהסקר עולה כי 82% מבעלי החשבונות היו מעוניינים שהבנקים שלהם יעקבו אחר פעילויות בנקאות מקוונות וטלפוניות ויחפשו אחר סימנים של התנהגות או פעילות חריגה – בדומה לפיקוח הקיים היום על עסקות בכרטיסי אשראי; 51% חשים כי הבנקים צריכים ליצור עמם קשר במקרה שמאותרת פעילות חשודה ברשת; 48% חשים שהדבר נכון גם לגבי פעילויות בנקאות טלפוניות. בעלי חשבונות בבריטניה היו הכי משוכנעים בסוגיה, עם 93% שטענו כי היו רוצים מעקב אחר הבנקאות המקוונת שלהם, בהשוואה ל-70% בצרפת.

האמון בערוץ המקוון ממשיך לצנוח; עלייה בחששות מפני תקיפות חדשות בתקופה שבה המוסדות הפיננסיים פועלים להרחיב את העסקים שלהם תוך ניסיון למשוך אנשים נוספים לפעילות מקוונת והצגת פונקציונאליות ואפשרויות מקוונות חדשות, תוצאות הסקר מלמדות שיש צורך להתמודד עם סוגיית האבטחה כדי לשמור על אמון המשתמשים באינטרנט ובפעילות המקוונת. ארבעה מתוך חמישה בעלי חשבונות אמרו שכתוצאה ישירה מהונאות כדוגמת פישינג הסבירות שהם יענו על הודעות דואר אלקטרוני מהבנק שלהם ירדה מאד. בנוסף, יותר ממחצית ממשיבי הסקר (52%) אמרו שהסבירות שיירשמו לשירותי בנקאות מקוונים ירדה מאוד כתוצאה מהידיעות על מעשי תרמית והונאה מסוג זה.


אודות RSA

RSA, חטיבת האבטחה של EMC, מתמחה באבטחת מידע ובהגנה על נתונים לכל אורך מחזור החיים שלהם. RSA מעניקה ללקוחותיה אמצעים חסכוניים להגנה על נכסי המידע הקריטיים ועל הזהויות המקוונות שלהם, בכל מקום שבו הם מתקיימים ובכל שלב לאורך הדרך. החברה עוזרת ללקוחותיה לנהל את אירועי ונתוני האבטחה שלהם ומורידה מהם את עול הדאגה לתאימות.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
משרד התקשורת החליט להעניק לחברת 012 קווי זהב רישיון מפ`א לאספקת שירותי תקשורת פנים ארצית על בסיס טכנולוגיית vob. picshare, רשת שיתוף תמונות ישראלית. אלו שירותים ייחודיים תוכלו למצוא בו? האם ניתן להעלות אליו כל סוג של תמונה? כיצד ניתן ליצור דרכו קשרים עם צלמים נוספים? סייפנד (safend) וחברת סנדיסק (sandisk) משתפות פעולה בפתרון אבטחה trustwatch המאפשר מניעת זליגת מידע מהתקני usb.
012 קיבלה רישיון מפ"א לשירותי VODמאגר שיתוף תמונות סייפנד עם SanDisk - התקני USB מאובטחיםלדרוג המוצר

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב