הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 28 מאי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

סימנטק מפרסמת את סקר וירטואליזציה והתפתחות לענן לשנת 2011:
למעלה מ-75% מהארגונים שוקלים להעביר את עסקיהם הקריטיים לסביבת ענן. סימנטק: 75% מהארגונים שוקלים לעבור לענן
 
סימנטק: 75% מהארגונים שוקלים לעבור לענן
סימנטק מפרסמת את סקר וירטואליזציה והתפתחות לענן לשנת 2011: למעלה מ-75% מהארגונים שוקלים להעביר את עסקיהם הקריטיים לסביבת ענן.
22/06/2011

תגיות:  


סימנטק פרסמה את ממצאי סקר וירטואליזציה והתפתחות לענן שלה לשנת 2011, אשר בחן את הדרך בה ארגונים מתכננים להעביר יוזמות עסקיות קריטיות לסביבות מיחשוב וירטואליות ולענן היברידי. הסקר מדגיש נושאים כולל וירטואליזציית שרתים, תחנות קצה ואחסון, אחסון כשירות, ועננים היברידיים/פרטיים.

התוצאות חושפות פערים בין ציפיות ומציאות בפריסת פתרונות אלה. מנכ"לים (CEO) וסמנכ"לי כספים (CFO) מוטרדים מהעברת יישומים עסקיים קריטיים אל סביבות וירטואליות או ענן בגלל אתגרים הכוללים אמינות, אבטחה, זמינות וביצועים. הסקר מבוסס על יותר 3,700 משיבים
מ- 35 מדינות ברחבי העולם.

"מיחשוב ענן מייצג תפנית מהותית בתוך IT – שינוי מאספקת IT מסורתית למודל ספק שירות. מעבר לענן הנו התפתחות מורכבת עבור חברות רבות, וחיוני שמערך ה-IT והנהלות יהיו מתואמות ביוזמות", אומר שמוליק אנג'ל, מנכ"ל סימנטק ישראל. "וירטואליזציה הנה גורם מאפשר עבור עננים פרטיים והיברידיים, והסקר שלנו מראה כי תכנון מעבר חלק הנו קריטי להשגת כל הפשטות, זמינות ויעילות שסביבות אלה מציעות."

פערים בין ציפיות ומציאות מגלים התפתחות השוק

אימוץ של וירטואליזציית שרתים הנו נרחב, ויותר מ- 75% מהארגונים דנים בפריסות עננים פרטיים והיברידיים. מבין הטכנולוגיות שהוערכו בסקר, וירטואליזציית שרתים ואחסון הנן הבשלות ביותר עם 45% ו- 43% (בהתאמה) מהארגונים שמטמיעים אותה. אחסון – כשירות פרטי הנו הפחות בשל, עם שיעור אימוץ של 36%.

השקעות מוקדמות גילו פערים בין ציפיות ומציאות, מה שמדגים כי ארגונים עדיין לומדים מה טכנולוגיות אלה מסוגלות לספק וכיצד להתגבר על אתגרים חדשים שהן מביאות איתן.

סימנטק שאלה משיבים על יעדים ראשוניים בוירטואליזציית שרתים, אחסון, ונקודות קצה; אחסון – כשירות פרטי; וענן היברידי/פרטי.

בהמשך נשאלו אלה שכבר הטמיעו, איזה מטרות הם השיגו בפעול. ההבדלים בין שתי התשובות גילו פער ציפיות:

• פרויקטי וירטואליזציית שרתים היו המוצלחים ביותר, עם רק 4% פער ממוצע בין יעדים צפויים וממומשים. הפערים הגדולים ביותר היו במדרגיות (סקלאביליות), הפחתת הוצאות הוניות והפחתת הוצאות תפעול.
• הפער הממוצע בוירטואליזציית אחסון היה 33%, עם אכזבות בתחומי agility (זריזות) מדרגיות, והפחתת הוצאות תפעול.
• משיבים דיווחו על פער ממוצע של 26% בין מטרות צפויות וממומשות עם וירטואליזציית נקודות קצה/דסקטופים. הם ציינו אכזבה בפריסת נקודות קצה חדשות, אספקת יישומים ותאימות יישומים.
• 77% מהארגונים שוקלים אחסון – כשירות פרטי, אך פרויקטים אלה מאתגרים בהיבט ההטמעה ולא עומדים בציפיות בשיעור של 37%. לדוגמה, הפחתת מורכבות היתה יעד של 84% מהמשיבים, אך רק 44% הצליחו בכך.

שמוליק אנג'ל מציין כי פערים אלה הם ביטוי לשוק המצוי בשלב מוקדם, בו הציפיות עולות על המציאות ככל ששווקי הוירטואליזציה והענן ימשיכו להבשיל, ההערכה היא כי פערים אלה ייסגרו.

דגש מוגבר על יישומים קריטיים לעסק

ארגונים המשקיעים בטכנולוגיות וירטואליזציה וענן פרטי/היברידי, נוטים ללכת בדרך דומה: להתחיל עם וירטואליזציית יישומים פחות קריטיים כמו סביבות בדיקות ופיתוח והתקדמות ליישומים חשובים יותר כמו אימייל ועבדוה שיתופית; פעילות עסקית; סחר אלקטרוני ושרשרת אספקה; ו- ERP/CRM.

הסקר מראה כי ארגונים ממנפים וירטואליזציה עבור יישומים עסקיים קריטיים. מבין הארגונים המטמיעים וירטואליזציה, יותר ממחציתם (59%) מתכננים לבצע וירטואליזציית יישומים מסדי נתונים במהלך 12 החודשים הבאים. 55% מתכננים וירטואליזציית יישומי Web, ו- 47% מתכננים וירטואליזציית יישומי אימייל ויומנים. 41% מתכננים וירטואליזציית יישומי ERP.

סימנטק גילתה כי ארגונים ממנפים באיטיות טכנולוגיות ענן פרטי/היברידי עבור יישומים עסקיים קריטיים. בממוצע, רק 33% מהיישומים העסקיים כמו ERP, הנהח"ש (הנהלת חשבונות) ו- CRM הנם בסביבות ענן פרטי/היברידי. משיבים ציינו דאגות מחטיפת חשבונות, שירותים או תעבורה; נקודות תורפה באימות זהויות; פרוצות בגישה; התאוששות מאסונות; והצפנה.

אתגרי איכות שירות מקבלים עדיפות

ככל שטכנולוגיות וירטואליזציה וענן פרטי הופכות ליותר נפוצות בשימוש, העלות והביצועים של אחסון מקבלים יותר ויותר עדיפות. יותר ממחצית המשיבים (56%) אמרו כי עלויות אחסון גדלו במידה מסוימת או משמעותית עם וירטואליזציית שרתים. מבין אלה הנמצאים בתהליך של וירטואליזציית אחסון, שלוש הסיבות העיקריות לפריסה כוללות הפחתת הוצאות
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

(55%), שיפור ביצועי אחסון (54%), ושיפור מוכנות להתאוששות מאסונות (53%).

76% מהארגונים אשר הטמיעו וירטואליזציית שרתים, ציינו כי אבטחה הייתה במידה מסוימת/ מאד גורם משמעותי בשימושים של גופים שונים בארגון ביישומים קריטיים לעסק הנמצאים בשרתים וירטואליים. 63% ציינו אבטחה כאתגר משמעותי/גדול מאוד להטמעת וירטואליזציית שרתים.

בעיות ביצועים הן גורם משפיע עבור מרבית הארגונים. 76% מאלה אשר הטמיעו וירטואליזציית שרתים, ציינו כי ביצועים היו גורם משפיע במידה מסוימת/מאוד במניעת שימוש גופים מסוימים בארגון ביישומים עסקיים קריטיים בשרתים וירטואליים. 72% מהארגונים אשר הטמיעו עננים היברידיים/פרטיים, ציינו ביצועים כאתגר משמעותי/גדול מאוד.

בין הארגונים אשר הטמיעו וירטואליזציית שרתים, אמינות הייתה הדאגה הגדולה ביותר. 78% אמרו כי היא הייתה גורם מסוים/גדול מאוד במניעת גופים שונים מארגון מהעברת יישומים עסקיים קריטיים לשרתים וירטואליים. מבין אלה אשר הטמיעו וירטואלזיציית אחסון, 83% ציינו זמינות ורציפות שירות כיעד חשוב.

מנהלי IT ומנהלים עסקיים אינם מסונכרנים בנושא הפוטנציאל
לפי ממצאי הסקר, 46% מה- CFOs אשר מטמיעים עננים היברידיים/פרטיים, הנם פחות מאשר "פתוחים במידה מסוימת" להעברת יישומים עסקיים קריטיים אל סביבות אלה. 44% מה- CFOs זהירים בהעברת יישומים אלה.

דאגות עיקריות שצוינו ביחס לפריסות וירטואליזציה וענן היברידי, הן אמינות (78%), אבטחה (76%), וביצועים (76%). בפועל, רבות מדאגות המנהלים אינן קיימות בהתייחס לתשובות מ- IT. לדוגמה, דאגות על ביצועים הן סיבה ראשית שצוינה לזהירות, ועם זאת 78% עד 85% מאלה אשר פרסו וירטואליזציית שרתים השיגו את יעדיהם ביחס לביצועים.

המלצות

בהתפתחות IT ארגוני אל הענן יש מידה רבה של אתגרים, אך גם תגמול מרשים. על אף הדאגות, מרבית הארגונים מטמיעים וירטואליזציה ועוברים לעתיד של מיחשוב ענן. לארגונים אלה מציעה סימנטק מספר המלצות שיעזרו לעשות את המסע חלק ככל האפשר:

• הבטיחו תיאום בין IT להנהלות ביוזמות וירטואליזציה וענן: חשוב להראות שאתם יכולים לתת מענה לדאגות הדרג הניהולי, כמו אבחה וזמינות. הראו כי בעוד דאגות אלה חשובות, ניתן להתגבר עליהן על ידי מינוף תהליכים מומלצים קיימים ופתרונות מוצקים המבטיחים כי מידע יקר ערך ויישומים קריטיים יהיו מוגנים ועתירי זמינות.
• אל תפעלו בשיטה של איים נפרדים כאשר מדובר במיחשוב ענן: יוזמות וירטואליזציה וענן מצליחות ביותר כאשר הן מוטמעות כיוזמות IT מקיפות, בזרם המרכזי. מכיוון שהן מערבות את כל היבטי ה- IT (שרתים, אחסון, רשתות, יישומים וכו'), הן יכולות להיכשל כשהן מנוהלות כאיים נפרדים של "פרויקטים מיוחדים". במקום זאת, התייחסו לענן כיוזמת IT רחבה אשר בתוכה נכללות המחלקות כתכנון ובהטמעה.
• מנפו וחדשו את התשתיות הקיימות: לפני שתהיו מוכנים לענן היברידי/פרטי, הבטיחו כי אתם ממנפים את התשתית הקיימת להשגת אותן יעילויות, ואז חדשו אותה כנדרש. הפכו שרתים, אחסון וקישוריות סטטיים למאגר וירטואלי של משאבים. החליפו הקצאה סטטית עם הקצאת שירות עצמי, והבטיחו שאתם מטמיעים ניטור ומדידה להוכחת ערך לעסק.
• קבעו ציפיות מציאותיות ועקבו אחרי תוצאותיכם: זכרו כי למרות הרעש, ענן הנו שוק חדש ועדיין בהבשלה. עשו את שעורי הבית שלכם לקביעת ציפיות שהנן מציאותיות; ואז עקבו אחרי תוצאות לזיהוי דרכים לשיפור יעילות פרויקט בהתקדמותו.

הסקר הנו תוצאה של מחקר שבוצע באפריל 2011 על ידי Applied Research, אשר סקרה מקצועני IT ומנהלי C-level האחראים למחשבים, רשתות, ומשאבי טכנולוגיה בארגונים קטנים, בינוניים, וגדולים (מוגדרים כ- 1,000-2,400, 2,500-4,999, ו- 5,000 ומעלה עובדים). מטרת הדוח היא לבדוק כיצד ארגונים מתכננים להעביר יוזמות קריטיות לסביבות וירטואליות ומיחשוב ענן היברידי. הסקר כלל יותר מ- 3,700 משיבים מ- 35 מדינות בצפון אמריקה, EMEA (אירופה, מזרח תיכון ואפריקה), אסיה פסיפיק ואמריקה הלטינית.סימנטק מתמחה באספקת פתרונות אבטחה, אחסון וניהול מערכות, שנועדו לסייע לצרכנים ולארגונים לאבטח ולנהל את עולם המידע של ימנו. המוצרים והשירותים של סימנטק, מגנים כנגד סיכונים רבים הנמצאים בנקודות רבות באופן שלם ויעיל, ומקנים ביטחון בכל מקום בו משתמשים או מאחסנים מידע.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
חברת נוקיה השיקה אתמול טלפון נייד חכם מדגם n9. מה הן התכונות שלו? האם הוא מספק מענה תחרותי לאייפון של אפל ולסמסונג גאלקסי s?רוצים לדעת איך תינוקות בני יומם רואים, שומעים או חשים גירויים מהסביבה? האתר הנבחר שלנו להיום, making sense of baby, מספק מענה בדרך ייחודית.ג`ון ברייס הדרכה פותחת קורס מיוחד להכשרת מהנדסי מערכות לינוקס בסביבות אנטרפרייז.הידעתם? קינקט, בקר המשחקים של מיקרוסופט לקונסולת המשחקים המפורסמת שלה, ה-xbox 360, יכול לסייע בחסכון בחשמל בבית. כיצד?
Nokia N9: מתחרה ראוי לאייפון ולגלאקסי S?איך תינוקות מרגישים?ג'ון ברייס: קורס לינוקס בסביבות אנטרפרייזאיך משתמשים בקינקט לחסכון בחשמל

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב