הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
שבת 26 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

מסקר שערכה חברת CA עולה כי חברות גדולות מאמצות הן ענני מחשוב ציבוריים והן ענני מחשוב פרטיים. עידן ענני המחשוב כבר הגיע לארגונים הגדולים
 
עידן ענני המחשוב כבר הגיע לארגונים הגדולים
מסקר שערכה חברת CA עולה כי חברות גדולות מאמצות הן ענני מחשוב ציבוריים והן ענני מחשוב פרטיים.
30/12/2010

תגיות:  


העידן של ענני המחשוב כבר הגיע לארגונים הגדולים - על פי תוצאות סקר חדש שערכה קבוצת Management Insight עבור חברת CA Technologies בקרב אנשי מחשוב בצפון אמריקה ובאירופה. אנשי הקבוצה ראיינו אנשי מחשוב בארגונים שמונים 1,000 עד למעלה מ-10,000 עובדים, ומצאו כי ארגונים משתמשים בענן בצורה פעילה, וכי פעילות זו תורמת ליצירת עניין רחב יותר בענני המחשוב. התוצאות מצביעות גם על מעבר לגישת מחשוב שתואמת את צורת החשיבה של הענן, על האצת קצב השימוש בענני מחשוב ועל הצבת יעדים משותפים למקבלי ההחלטות בתחום המחשוב ולמיישמים - יעדים של יעילות, גמישות וכושר הרחבה.

בין הממצאים העיקריים שעולים מהסקר:

- בלמעלה מ-80 אחוזים מבין כלל הארגונים, ו-92 אחוזים מבין הארגונים הגדולים, משתמשים בשירות ענן אחד לפחות; 53 אחוזים מבין מיישמי המחשוב ציינו כי הם משתמשים ביותר משישה שירותי ענן.

- התמריצים העיקרים לבדיקת הענן על ידי הארגונים הם חיסכון כספי (44 אחוזים), שליטה טובה יותר על העלויות (35 אחוזים) ושאיפה לעבוד עם הטכנולוגיות המתקדמות ביותר (34 אחוזים).

- האבטחה והשליטה נתפסות עדיין כחסמים העיקריים בפני השימוש בענן. המנהלים הבכירים חוששים בעיקר מהאבטחה (68 אחוזים) ומאיכות שירות גרועה (40 אחוזים), בעוד שכמחצית מכלל המשיבים רואים בסיכונים של אובדן מקומות עבודה ואובדן שליטה את הגורמים המרתיעים ביותר.
- הבשלות של הווירטואליזציה מובילה לגישות אופטימיות יותר ביחס לענן: ארגונים עתירי ווירטואליזציה מגלים נטייה גבוהה פי ארבעה להעברת שירותים רבים ככל האפשר, הן לענני מחשוב ציבוריים והן לענני מחשוב פרטיים.

- ההתייחסות לענני מחשוב ציבוריים ופרטיים דומה. המשיבים מציינים את החיסכון בהוצאות, השימוש היעיל במשאבים, הגמישות והיכולת לשרת משתמשים ברחבי העולם כמניעים העיקריים לשימוש בענני מחשוב ציבוריים; באופן דומה, ההוצאות, כושר ההרחבה, הגמישות ויכולת הניהול נתפסים כמניעים העיקריים לשימוש בענני מחשוב פרטיים. האבטחה צוינה הן כגורם מרתיע והן כמניע לשימוש בענני מחשוב ציבוריים ופרטיים.

ארגונים משתמשים בענן בצורה פעילה

כלי השיתוף מובילים בין יישומי הענן בשיעור של 75 אחוזים, כאשר דואר אלקטרוני באירוח, סינון וירוסים/דואר זבל וועידות אינטרנט צוינו על ידי ארגונים גדולים כיישומי הענן הנפוצים ביותר.

נראה כי בתחום של תשתיות ופלטפורמות פיתוח בענן (תשתית ופלטפורמה במתכונת שירות - I-PaaS) צפויה צמיחה נאה, שכן ב-58 אחוזים מבין הארגונים הגדולים משתמשים כבר בשירותים אלה וב-43 אחוזים שוקלים להשתמש בהם. מהשיעור הגדול של הארגונים המשתמשים, או השוקלים להשתמש, עולה שהגל הבא של אימוץ הענן יתמקד בתשתיות ענן.

"תוצאות הסקר מאשרות שבארגונים גדולים בוחנים את יתרונות הענן ומבקשים להרחיב את האימוץ משירותים בסיסיים כמו שיתוף לשירותים מורכבים יותר, דוגמת תשתיות ופלטפורמות במתכונת ענן" אמר אדם פמולרו, מנהל כללי לענני מחשוב בחברת CA Technologies. "התוצאות מאמתות את המגמה שצפינו, שבמסגרתה הופכים במהירות מנהלי המחשוב למתזמרי שרשרת האספקה של המחשוב, אשר כוללת שירותים פנימיים וחיצוניים. מגמה זו מגבירה את הצורך בניהול ואבטחה מתקדמים, על מנת שארגונים יוכלו לשנות את צורת המחשבה ביחס למחשוב וליהנות ממלוא היתרונות שיכול מחשוב העננים להציע - גמישות, יעילות וכושר הרחבה".

בשלות הווירטואליזציה מעודדת את צורת החשיבה של הענן

כיום, כשליש מבין שרתי x86 בארגונים הם וירטואליים. קרוב למחצית מבין המשיבים (46 אחוזים) ציינו כי הארגון שלהם נמצא בשלב "המנוהל" של הווירטואליזציה, כלומר שהארגון מסוגל להעביר שרתים וירטואליים רבים יותר ולנהל אותם על מנת ליהנות מזמינות גבוהה. בזמן שארגונים מתקדמים לאורך מחזור החיים של הווירטואליזציה, מהשלב הבסיסי (שרתים וירטואליים שאינם מנוהלים), לשלב המנוהל, לשלב המתקדם (תזמון דינמי של משאבים וגיבוי מאוחד) ועד לשלב "דמוי ענן" (מיכון וירטואלי מתקדם והתאוששות מלאה מאסונות באמצעות וירטואליזציה), יחולו שינויים גם ביישומים המיועדים לענן.

הדואר האלקטרוני מוביל בשלב המנוהל (53 אחוזים); הווירטואליזציה של המחשבים השולחניים ומסדי הנתונים מגיעה לשיאה בשלב המתקדם (30 אחוזים) והיישומים הספציפיים לענפים מסוימים מובילים בראש בשלב דמוי הענן (32 אחוזים).

מלבד זאת, ציינו המשתמשים את כוונתם להוסיף ולהעביר בשנים הקרובות יישומים קריטיים מתשתיות שאינן וירטואליות למחשבים וירטואליים. כיום מפעילים הארגונים קרוב למחצית (47 אחוזים) מבין יישומים אלה בתשתיות שאינן וירטואליות, ובשנתיים
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

הקרובות ירד השיעור ל-17 אחוזים. מתוך 17 אחוזים אלה, כ-10 אחוזים יועברו לענני מחשוב ציבוריים ופרטיים.

כאשר המחשוב מאורגן מחדש בסביבה וירטואלית דינמית יותר, גוברת הנטייה לאמץ את הענן. ארגונים עתירי וירטואליזציה נוטים בסבירות גבוהה פי ארבעה להעביר שירותים רבים ככל האפשר, הן לענני מיחשוב ציבוריים והן לענני מחשוב פרטיים. בסך הכל, התפיסה של ענני המחשוב לובשת גוון אופטימי יותר, כאשר ארגונים מאמצים תשתיות טכניות שיתמכו בסביבות הדינמיות.

חילוקי דעות בתוך הארגון ביחס לאימוץ של ענני המחשוב הציבוריים והפרטיים

במענה לשאלה על המניעים והמחסומים לאימוץ של ענני מחשוב ציבוריים ופרטיים, ציינו המשיבים את העלות הן כמניע והן כמחסום - ומכאן עולה כי עדיין לא הובררו סופית ההשלכות והרלוונטיות של סוגיית "החיסכון בהוצאות".

המניעים העיקריים לאימוץ של ענני המחשוב הציבוריים כוללים גם ניצולת גבוהה של משאבים, גמישות ואפשרות לשרת משתמשים ברחבי העולם. הגורמים המרתיעים כוללים את האבטחה, העמידה בתקנות, התנגדות פנימית ותפיסה שעל פיה ענני המחשוב הציבוריים אינם מתאימים ליישומים עסקיים מסוגים מסוימים.

העלות והאבטחה ממלאים תפקיד חשוב גם באימוץ של ענני המחשוב הפרטיים, והמשיבים הזכירו סוגיות אלה הן כמניעים והן כחסמים. מניעים נוספים כוללים כושר הרחבה, גמישות ויכולות ניהול, בעוד שהמורכבות, הזמינות והאמינות, וכן קצב האימוץ האיטי של טכנולוגיות חדשות, נתפסים כגורמים מרתיעים.

המשיבים לסקר התייחסו גם לחלוקה בין התומכים בענני המחשוב לבין המתנגדים בארגון שלהם. המנהלים הבכירים (מנהלים עסקיים ראשיים ומנהלי מיחשוב ראשיים) הם התומכים העיקריים בענני המחשוב הציבוריים, בעוד שאלו שמופקדים על הניהול השוטף של הווירטואליזציה והשרתים נתפסים כתומכים העיקריים בענני מחשוב פרטיים (32 אחוזים מבין המנהלים של פעילויות המחשוב או המנהלים הבכירים של מרכזי הנתונים, 31 אחוזים מבין אנשי הווירטואליזציה, 30 אחוזים מבין מנהלי השרתים). כצפוי, אנשי האבטחה הובילו את רשימות המתנגדים, הן לענני מחשוב ציבוריים (44 אחוזים) והן לענני מחשוב פרטיים (27 אחוזים), כאשר המנהלים של היחידות העסקיות שותפים לגישה זו (23 אחוזים מתנגדים לענני מחשוב ציבוריים ו-18 אחוזים מתנגדים לענני מחשוב פרטיים).

עידן הענן הגיע לארגונים הגדולים

בסך הכל, תוצאות הסקר מאשרות כי בארגונים הגדולים מאמצים הן את ענני המחשוב הציבוריים והן את ענני המחשוב הפרטיים. הארגונים כבר פועלים בזירה של ענני המחשוב. הווירטואליזציה נוסכת ביטחון ומעניקה את המיומנויות הנחוצות כדי לעודד את המשך ההקמה של ענני מחשוב פרטיים בארגונים גדולים. בסך הכל, השילוב בין ענני מחשוב ציבוריים לבין ענני מחשוב פרטיים יחייב ארגונים לאמץ כלי הטמעה ופילוסופיות ניהול על מנת לאפשר למשתמשי הקצה ליהנות משירותים שמקורם בשני הסוגים של ענני המחשוב.


קבוצת Management Insight Technologies ערכה את הסקר באינטרנט. המדגם נאסף בספטמבר 2010 וכולל 434 אנשי מחשוב משני אזורים - צפון אמריקה (273) ואירופה (161). תשובות של מי שנמנים על חברות שמספקות תוכנות לענני מחשוב לא נכללו בתוצאות הסקר. המשיבים נדרשו להיות בעלי ידע מספיק על סביבות המחשוב של החברה שלהם. הסינון והמדגם נערכו באופן שיעניק ייצוג מאוזן למקבלי החלטות בתחום המחשוב ולמיישמי מחשוב בחברות משלושה סדרי גודל בכל אזור. לאחר מכן שוקלל המדגם על מנת להגיע ליחס של 60 אחוזים מקבלי החלטות בתחום המחשוב/40 אחוזים מיישמי מחשוב, וכן 36 אחוזים ארגונים בינוניים (1000 עד 4999 עובדים), 29 אחוזים ארגונים גדולים (5000 עד 9999 עובדים) ו-35 אחוזים ארגונים גדולים מאוד (10,000 עובדים לפחות) בכל אזור. על מנת להבטיח ייצוג הולם לכל אזור לפי חלקו בשוק, שוקללה במדגם גם ההוצאה הכוללת על מחשוב בכל מדינה לפי נתוני IDC Black Book.אודות CA


חברת CA מציעה תוכנות ושירותים לניהול המחשוב. קבוצת CA טכנולוגיות מתמחה בכל סביבות המחשוב – ממחשוב מיינפריים ועד סביבות וירטואליות ומחשוב עננים. CA מנהלת סביבות מחשוב, מאבטחת אותן ומסייעת ללקוחות לספק שירותי מחשוב גמישים יותר. המוצרים והשירותים החדשניים של CA מעניקים תובנות חיוניות ושליטה מקיפה למחלקות מיחשוב שמבקשות לקדם את הגמישות העסקית. מרבית החברות ברשימת Global Fortune 500 מנהלות את מערכות המחשוב המתפתחות שלהן בעזרת CA טכנולוגיות.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
הרפורמה בענף התקשורת יוצאת לדרך: הכנסת אישרה אתמול את חוק ההסדרים לשנים 2011 ו- 2012 , במסגרתו הצעדים להגברת התחרות שהוביל שר התקשורת משה כחלון ייכנסו לתוקף החל מה–1/1/2011.מחפש אקורדים או תווים לשירים מוכרים? רוצה לשפר את היכולות שלך בכלי שבו אתה מנגן? האתר הנבחר שלנו להיום, tab4u.com, מספק פתרון.אלודה חושפת ארבעה דגמי מצלמות וידיאו דוברות עברית. מה הם מציעים? באיזה מחיר?הרעיון של להחליף את החלון במסך מחשב לא נשמע ממש מוצלח במחשבה ראשונה. הרי בכל זאת, רובנו רוצים לראות גם את מה שניבט מעבר לשמשה. פתרון חדש של סמסונג מאפשר לעשות זאת וליהנות מכל העולמות. כיצד?
כיצד ישפיע אישור חוק ההסדרים על המשתמשים?Tab4U.com - מחפש תווים לשירים?אלודה מציגה: JVC מדברת עבריתבקרוב: חלון שהוא מסך?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב