הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 23 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

סימנטק מפרסמת את דוח איומי אבטחת האינטרנט לשנת 2009: במהלך המשבר הכלכלי הגלובלי לא חלה כל האטה בפשעי מחשב. דוח סימנטק לשנת 2009 והמשבר הכלכלי
 
דוח סימנטק לשנת 2009 והמשבר הכלכלי
סימנטק מפרסמת את דוח איומי אבטחת האינטרנט לשנת 2009: במהלך המשבר הכלכלי הגלובלי לא חלה כל האטה בפשעי מחשב.
22/04/2010

תגיות:   אבטחה | אינטרנט | וירוסים


סימנטק פרסמה את המהדורה ה- 15 החדשה של דוח איומי אבטחת האינטרנט שלה (ISTR XV), אשר מבליט מגמות חדשות בפשעי מחשב בין 1 בינואר 2009 עד 31 בדצמבר 2009.

דוח איומי אבטחת האינטרנט של סימנטק מגלה כי בשנה בה בלטו שתי תקיפות סייבר גדולות במיוחד – Conficker בחודשים הראשונים של השנה ו- Hydraq בסופה, נמשך הגידול הן בכמות והן בתחכום של תקיפות פשעי מחשב.

"התוקפים התקדמו ממזימות פשוטות למסעי ריגול מתוחכמים ביותר המכוונים לחלק מהתאגידים וגופי הממשל הגדולים ביותר בעולם", אומר שמוליק אנג'ל, מנכ"ל סימנטק ישראל. "ההיקף של תקיפות אלה והעובדה כי הן מופעלות מרחבי העולם, הופכים את התופעה לבעיה בינלאומית אמיתית, הדורשת את שיתוף הפעולה של המגזר הפרטי ושל ממשלות בעולם."

בין המגמות הבולטות המודגשות בדוח השנה:

 • גידול במספר האיומים המכוונים הממוקדים בארגונים – בהתחשב בפוטנציאל לרווח כספי מקניין רוחני (IP) תאגידי הנמצא בסיכון, פושעי מחשב מיקדו את תשומת לבם בארגונים. הדוח גילה כי תוקפים ממנפים את שפע המידע הזמין באופן פתוח באתרי רשתות חברתיות, כדי ליצור התקפות מתוכננות בשימוש ברשתות חברתית על אנשי מפתח ספציפיים בחברות יעד. Hydraq זכה לפרסום רב בתחילת 2010, אך היה רק האחרון בשורה הארוכה של תקיפות ממוקדות, כולל Shadow Network ב-2009
  ו- Ghostnet ב-2008.
 • ערכות כלי תקיפה הופכות פשיעת מחשב לקלה מאי-פעם – ערכות כלי תקיפה עבור פשעי מחשב הנמיכו את רף הכניסה של פושעי סייבר חדשים, ומקלות על תוקפים בלתי מיומנים בפגיעה במחשבים וגניבת מידע. ערכת כלים אחת כזאת נקראת Eeus (או Zbot), אותה ניתן לרכוש תמורת 700 דולר בלבד, הממכנת את תהליך יצירת תוכנה זדונית (Malware) מותאמת המסוגלת לגנוב מידע אישי. בשימוש בערכות כמו Zeus יצרו תוקפים מיליוני נגזרות קוד זדוני חדשות במאמץ לחמוק מגילוי ע"י תוכנות אבטחה.
 • תקיפות מבוססות-Web המשיכו לגדול ללא מעצורים – התוקפים של היום ממנפים טכניקות הנדסה חברתית כדי לפתות ולמשוך משתמשים שאינם חושדים, אל אתרי אינטרנט זדוניים. אתרים אלה תוקפים בהמשך את דפדפן האינטרנט של הקורבן, וכן פוגעים בתוספים (plug ins) פגיעים, המשמשים בדרך כלל לצפייה בוידאו או בקבצי מסמכים. במיוחד היה ב- 2009 גידול דרמטי במספרן של תקיפות Web המכוונות לכלי צפייה ב-PDF, אשר היוו 49 אחוז מהתקיפות מבוססות - Web שאותרו. זהו גידול משמעותי בהשוואה ל-11 אחוז שדווחו ב- 2008.
 • פעילות זדונית נוטעת שורשים במדינות מתפתחות – הדוח זיהה סימנים ברורים לכך שפעילות זדונית מתבססת עתה בארצות עם תשתיות פס-רחב מתפתחות, כמו ברזיל, הודו, פולין, וייטנאם ורוסיה.
  ב- 2009 עלו ארצות אלה בדירוגים כמקור ויעד של פעילות זדונית ע"י פושעי סייבר. הממצאים מהדוח מגלים כי נקיטות אמצעים ע"י ממשלות בארצות המפותחות, הובילו פושעי מחשב להפעיל את התקפותיהם מהעולם המתפתח, בו יש סיכויים קטנים יותר שהם ייתבעו לדין.

נקודות מעניינות נוספות מדוח ISTR:

 • קוד זדוני שופע יותר מאי-פעם – ב- 2009 זיהתה סימנטק יותר מ- 240 מיליון תוכניות זדוניות חדשות שונות, גידול של 100 אחוז לעומת 2008.
 • איומים מובילים – וירוס Sality.AE, ה- Brisv Trojan ותולעת SillyFDC היו האיומים שנחסמו בכמות הגדולה ביותר ע"י תוכנות האבטחה של סימנטק ב- 2009.
 • Downadup (Conficker) עדיין נפוץ מאוד – ההערכה היא ש- Downadup הוחדר והיה ביותר מ- 6.5 מיליון מחשבים אישיים ברחבי העולם בסוף 2009. עד עתה, מחשבים שעדיין פגועים מ- Downadup/Conficker לא נוצלו לכל
   התרעות pCon
  מה לא מספרים על
  הטכנולוגיות החדשות?

  מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

  כדי לקבל חינם!
  10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל:
  שם:
  כן ,שלחו עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר.
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

  פעילות פשיעה משמעותית, אך האיום נשאר בתוקפו.
 • נמשך הגידול בגניבת מידע זהויות אישי – 60 אחוז מכל פריצות הנתונים אשר חשפו זהויות, היו התוצאה של פעילות האקרים. כסימן לכך שבעיה זאת אינה מוגבלת למספר קטן של ארגונים גדולים, דוח מצב האבטחה הארגונית של סימנטק לשנת 2010 מדווח כי 75 אחוז מהארגונים שהשתתפו בסקר חוו צורה מסוימת של תקיפת סייבר ב- 2009.
 • שנה סוערת נוספת עבור דואר זבל – ב- 2009 היווה דואר זבל (ספאם) 88 אחוז מכלל הודעות דואר אלקטרוני שנבדקו ע"י סימנטק, עם שיעור גבוה של 90.4 אחוז במאי ושיעור נמוך של 73.7 אחוז בפברואר. מתוך 107 מיליארד הודעות ספאם בממוצע שהופצו מדי יום ברחבי העולם, 85 אחוז היו מ- Botnets. 10 רשתות Bot העיקריות, כולל Cutwail, Rustock ו- Mega-D, שולטות עתה לפחות ב- 5 מיליון מחשבים נגועים. לאורך 2009 זיהתה סימנטק מחשבים נגועים ב- Botnet אשר פורסמו בכלכלת המחתרת במחיר נמוך של עד 3 סנט למחשב.
 • מחשבים נגועים ב-Bot לפי מדינות ב-EMEA- ב- 2009 היווה אזור EMEA אליו משתייכת ישראל בסימנטק 48% מכלל המחשבים הנגועים ב- Bot(= קיצור של 'רובוט', יישומי תוכנה המריצים באופן אוטומטי משימות זדוניות ברחבי האינטרנט) אשר זוהו בעולם. לפי הדוח רק 1% מהמחשבים בישראל נגועים ב-Bot (לפי השוואה עולמית), והיא מדורגת במקום האחרון באזור. במקום הראשון גרמניה- 7% מהמחשבים נגועים. אחריה איטליה, ספרד, פולין- 6%, טורקיה וצרפת- 3%, פורטוגל, בריטניה והונגריה- 2%.
 • התקנת טלאי אבטחה ממשיכה להוות אתגר עבור משתמשים רבים – הדוח מצא כי שמירה על מערכת מאובטחת עם טלאים (Patches) מעודכנים, הפכה ב- 2009 למאתגרת יותר מאי-פעם. יתר על כן, משתמשים רבים נכשלים בהתקנת טלאים אפילו לפרצות ונקודות תורפה ישנות מאוד.
 • לדוגמא: ה- Microsoft Internet Explorer ADODB.Stream Object File Installation Weakness פורסם ב- 23 באוגוסט 2003, ותיקונים היו זמינים מאז 2 ביולי 2004. עדיין זו הייתה נקודת התורפה מבוססת- Web מס' 2 בכמות ההתקפות עליה ב- 2009.

אודות דוח איומי אבטחת האינטרנט של סימנטק

דוח איומי אבטחת האינטרנט של סימנטק (ISTR) נגזר מנתונים שנאספו ע"י עשרות מיליוני חיישני אינטרנט, מחקר ממקור ראשון, וניטור פעיל של תקשורת האקרים, והוא מספק מבט גלובלי על מצב אבטחת האינטרנט. תקופת המחקר של ISTR XV מכסה את ינואר 2009 עד דצמבר 2009.

דוח איומי אבטחת איומי האינטרנט של סימנטק נוצר ע"י ארגון ה- Security Technology and Resptonse (ר"ת STAR). ארגון STAR, אשר כולל Security Response, הנו צוות עולמי של מהנדסי אבטחה, מנתחי איומים וחוקרים, המספק את התשתית התפקודית, תוכן ותמיכה עבור כל מוצרי האבטחה של סימנטק לארגונים ולצרכנים פרטיים.

עם מרכזי תגובה הממוקמים ברחבי העולם, STAR מנטר דוחות קוד זדוני מלמעלה מ- 133 מיליון מערכות ברחבי האינטרנט, נתונים המתקבלים מ- 240,000 חיישני רשת ביותר מ- 200 ארצות, ומעקבים מיותר מ- 35,000 נקודות תורפה המשפיעות על יותר מ- 80,000 טכנולוגיות של יותר מ- 11,000 יצרנים. הצוות משתמש במודיעין נרחב זה לפיתוח ואספקת הגנת האבטחה המקיפה ביותר בעולם.סימנטק מתמחה באספקת פתרונות אבטחה, אחסון וניהול מערכות, שנועדו לסייע לצרכנים ולארגונים לאבטח ולנהל את עולם המידע של ימנו. המוצרים והשירותים של סימנטק, מגנים כנגד סיכונים רבים הנמצאים בנקודות רבות באופן שלם ויעיל, ומקנים ביטחון בכל מקום בו משתמשים או מאחסנים מידע.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
10 מדינות בעולם, ובכללן ישראל, צרפת ובריטניה, שלחו השבוע מכתב רשמי לגוגל ובו דרישה מהחברה לדאוג לשמור על פרטיות הגולשים. מה היה הקטליזאטור שהביא לכתיבת המכתב? למה דווקא לגוגל?רוצים להכיר חברים חדשים ומפתיעים מכול העולם? מעוניינים להעביר את הזמן בשיחה מרתקת עם אדם מטנזניה? באתר האינטרנט omegle ממתינים לכם אלפי משתמשים כאלו שרק מחכים לשוחח אתכם.בזק בינלאומי חוברת למיקרוסופט במימוש חזון מחשוב הענן: תשווק את שירותי האון ליין של מיקרוסופט.רוצים לדעת איך נראית דבורה שהיא למעשה רובוט חשמלי? חוקרים מאוניברסיטת chiba שביפן פיתחו אחת כזו. בסרטון הבא הם מדגימים איך היא פועלת.
קריאה לגוגל - שמרו על פרטיות הגולשיםOmegle - לא לדבר עם זרים? דווקא כן!בזק בינלאומי חוברת למיקרוסופט בענניםרובוט דבורה

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב