הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 13 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

ספקי פתרונות IT בתחום BPM, שיציעו ללקוחותיהם חדשנות ושיפור של תהליכים עסקיים, יצליחו להשיג רווחיות מעל הממוצע בענף. מאת: דורון חיות, יועץ לארגונים עסקיים, בין השאר ספקי פתרונות IT . חדשנות לשיפור הרווחיות
 
חדשנות לשיפור הרווחיות
ספקי פתרונות IT בתחום BPM, שיציעו ללקוחותיהם חדשנות ושיפור של תהליכים עסקיים, יצליחו להשיג רווחיות מעל הממוצע בענף. מאת: דורון חיות, יועץ לארגונים עסקיים, בין השאר ספקי פתרונות IT .
03/04/2008

תגיות:  


האתגר הגדול של ספקי פתרונות IT הוא ביכולתם להציג ללקוחות רווח ברור וניכר על ההשקעה ולא להסתפק רק בהחזר עליה (ROI). להשגת אתגר זה נדרשים ספקי הפתרונות ליזום חדשנות ושיפור תהליכים עבור הלקוחות ויחד איתם, כחלק מפרויקט BPM (Business Process Management). מדובר באתגר שונה מהמוכר והידוע, המחייב את ספקי פתרונות IT לשנות גישה בדרך שבה הם מציעים ומבצעים פתרונות.

ניהול תהליכים עסקיים (BPM) הוא תחום חדש יחסית, המסייע לארגונים לנהל כל תהליך עסקי טוב יותר ולשפר את הביצועים העסקיים שלהם. בתחום BPM טמונה הזדמנות עסקית לא שגרתית עבור ספקי פתרונות IT. להבדיל מתחומי ERP ו-CRM, BPM היא מערכת פתוחה המאפשרת בנייה והוספה של תהליכים עסקיים במספר בלתי מוגבל. בדרך זו יוכלו הספקים לקבל תמורה גבוהה יותר מהממוצע בענף וליצור גידול מתמיד בביקוש לשירותים המקצועיים.

כדי להדגים את הגישה החדשה, בואו נדמיין פגישה בין ספק פתרונות IT בתחום BPM לבין אחד מיבואני הרכב. במהלך הפגישה מציע הספק מודל חדשני שיכול לסייע ליבואן להשיג רווחיות מעל הממוצע בענף, למרות שאינו ברשימת היבואנים המובילים במכירת מכוניות.

היבואן מופתע, והספק מסביר, כי בעידן BPM, הפתרון החדשני משולב מתודולוגיה וטכנולוגיה. הפתרון החדשני הוא בתהליך שיווק מכוניות, והוא כולל מודל מבוסס אלגוריתם, המפיק מחיר דיפרנציאלי אינדיבידואלי לכל צרכן, לרכישה ולתחזוקת מכונית. מחיר אטרקטיבי מוצע רק לקהל מוגדר של צרכנים ובו זמנית משפר את רווחיות היבואן.

הכול מבוסס מחקר

במהלך 2007 ערכתי מחקר ייחודי בתחום BPM. מהממצאים ניתן ללמוד כי ספקי פתרונות IT בתחום BPM, שיציעו ללקוחות חדשנות בתהליכים עסקיים, יצליחו ליצור גידול חדש ובלעדי לשירותים מקצועיים ואף לקבוע ולקבל מחירים גבוהים, הרבה מעל לממוצע בענף.

נמצא קשר חיובי מובהק (93%) בין חדשנות בתהליכים עסקיים לבין ההסכמה של הלקוח להרחיב את היקף הפעילות. לעומת זאת, עוצמת הקשר בין שיפור בתהליכים לבין ההסכמה של הלקוח להרחיב את היקף פעילות הספק היא רק 56%.

נמצא קשר חיובי מובהק (46%) בין חדשנות בתהליכים לבין ההסכמה של הלקוח לשלם תמורה כספית גבוהה יותר. לעומת זאת, עוצמת הקשר בין שיפור בתהליכים לבין ההסכמה של הלקוח לשלם תמורה כספית גבוהה יותר היא 34% בלבד.

מדוע קיימת העדפה לחדשנות?

חדשנות נתפסת כיום כגורם המסייע לחברה לשפר את התועלת ללקוח ובכך לקבוע ולקבל תעריפים גבוהים יותר מהממוצע בענף, ובכך לשפר את הרווח מעל הממוצע בענף. שיפור בתהליכים עסקיים, לעומת זאת, מתמקד בהתייעלות: הקטנת עלויות התהליך, קיצור משך התהליך, איכות התהליך. נראה שחברות מעדיפות למצוא דרכים כדי לקבוע ולקבל תעריפים גבוהים יותר מהממוצע בענף לפני שיפור בתהליכים. כידוע, חברה יכולה להשיג רווח (כלכלי) גבוה יותר מהממוצע בענף באחת משלוש אפשרויות: אם היא מצליחה לקבוע ולקבל תעריפים גבוהים יותר מהמתחרים; או אם מבנה העלויות שלה נמוך; או אם מתקיימים שני התנאים בעת ובעונה אחת.

ממצאי המחקר ומסקנותיו הולמים מחקרים שפורסמו בעבר. כך, למשל, מוכיח מחקרו של ניקולס (Nicolas 2003), שקיבל תשומת לב
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

רבה בעולם, את פרדוקס הפריון של טכנולוגיות המידע.

דהיינו - ארגונים משקיעים סכומי כסף גדולים ב-IT, אך לא תמיד רואים תוצאות של גידול בפריון.

מחקר נוסף ( Gerard, Tellis & Peter, 2002 ) מוכיח שחדשנות מונחית-טכנולוגיה, לעתים, חורגת במידה רבה ממה שלקוחות מוכנים לקבל ולשלם תמורתו.

החוקר פורטר ( Porter, 80 ) טוען במחקריו כי רווחיות נוצרת כתוצאה משיפור הפריון. המטרה היא ליצור עמדות חדשות, שיפתו את הלקוחות, או ימשכו לשוק לקוחות חדשים.

קיים מחקר נוסף של קים ומובורן ( Kim, Mauborgne, 1999 ). החוקרים טוענים כי חברה מתחרה עם ענפים אחרים המספקים שירותים חלופיים. חלופה היא רחבה יותר מתחליף ומספקת אותה תכלית. המחקר של קים ומובורן יסייע לנו להבין את ההחלטה של IBM לצמוח ולשפר רווחיות ע"י כניסה לענף הייעוץ העסקי.

דוגמה

מי שכבר הבינה והפנימה את המסר היא חברת IBM, אשר רכשה חברת ייעוץ. החברה השכילה להבין כי חדשנות אינה מוגבלת לפיתוחים של מדעניה, אלא טמונה במקום שבו נעשה שימוש חדש בטכנולוגיה לצורך פתרון של בעיות עסקיות. היועצים העסקיים של IBM מבצעים מחקר ראשוני עם הלקוחות ומגדירים אפשרויות בתחום העסקי והטכנולוגי. החברה מספקת ידע המשלב אסטרטגיה ויכולת ביצוע.

דיון וסיכום

כפי שראינו, פתרון טכנולוגי שבו משולבת מתודולוגיה נתפס כבעל ערך רב יותר ללקוחות. ספקי פתרונות IT בתחום BPM שיציעו פתרונות מבוססים חדשנות ושיפור תהליכים ללקוחות, יוכלו להשיג רווחיות גבוהה יותר מהממוצע בענף.

יישום לדוגמה

פתרון חדשני ליישום גישה זו עוצב עבור יבואני הרכב במטרה לשפר רווחיות. הפתרון משולב מתודולוגיה וטכנולוגיה ויוצר חדשנות בתהליך שיווק מכוניות. החדשנות היא במחיר אטרקטיבי המוצע רק לקהל מוגדר של צרכנים ובו זמנית משפר את רווחיות היבואן.

נתוני המחקר

במחצית השנייה של 2007 פרסמתי שאלון מחקר בן 22 שאלות, אשר בחן את מידת החשיבות הנתפסת לחדשנות ושיפור תהליכים וכן את מידת ההסכמה של לקוחות להגדיר את היקף הפעילות, ולשלם תמורה כספית גבוהה יותר. כלי המחקר זכה למהימנות גבוהה (76%). השתתפו בו בעיקר מנהלים בארגונים -(78%); אקדמאים - (97%); ספקי פתרונות IT - 42% ולקוחות - 36%. השאר - יועצים ואנשי אקדמיה -(22% ).


אודות פורטל BPI

הפורטל מאגד שני תחומים חדשים והינו תולדה שלהם: האחד - ניהול תהליכים עסקיים, BPM והשני - עידן החדשנות. שני תחומים אלה עוררו בשנים האחרונות את סקרנותי והם שהובילו אותי ליזום מחקר ולכתוב שתי עבודות מקיפות בתחום. המחקר מקיף שני חלקים: תיאורטי ואמפירי. החלק התיאורטי מבוסס על מאמרים עדכניים ורלוונטיים, החלק האמפירי מבוסס על תשובות שהתקבלו מבעלי תפקידים העוסקים בתחום. ממצאי המחקר האמפירי חושפים קשר מובהק בין מידת החשיבות שבחדשנות ושיפור תהליכים עסקיים, כשירות המסופק ע"י ספק פתרונות IT, לבין הצלחתו השיווקית. ממצאים אלו הובילו אותי להגדיר מושג חדש: "חדשנות בתהליכים עסקיים". הצלחה שיווקית הוגדרה במחקר ב"מידת הסכמה של לקוחות לשלם מחירים גבוהים לספקים אשר יציעו חדשנות בתהליכים".
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
סוף סוף, לאחר תהליך ארוך וממושך, זכה פורמט המסמכים ooxml של מיקרוסופט למעמד סטנדרט, לאחר אישור של ארגון התקנים הבינלאומי (iso). זמן לשמוח? יש מי שחושב שמדובר בטעות מצערת.אתר jgog הוא מעין סקין לגוגל, המציע לאנשים תוצאות חיפוש המגיעות מאתרים ``כשרים`` בלבד, כך שאין סיכוי לקבל הפנייה לאתר בלתי-הולם לציבור הדתי. גוגל יהודי וכשר? גם זה קיים!ג`וניפר הכריזה על גירסה חדשה של מערכת ההפעלה junos עם שירותי אבטחה משולבים. איך מצמצמים מקרי השבתת מערכות בקלות? איך נותנים מענה לאתגרים העסקיים של ניהול מערכות מורכבות?
ניצחון למיקרוסופט: אושר ה-OOXML אתרים כשריםJUNOS - שרותי אבטחה משולביםלדרוג המוצר

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב