הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 17 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

גרטנר: בשנת 2007 היה גידול של 16% במכירות של טלפונים ניידים ברחבי העולם; השפל הכלכלי צפוי לפסוח על ענף הטלפונים הניידים, ורוב הגידול יגיע מכיוונם של השווקים המתעוררים.
 גידול של 16% במכירות טלפונים ניידים
 
גידול של 16% במכירות טלפונים ניידים
גרטנר: בשנת 2007 היה גידול של 16% במכירות של טלפונים ניידים ברחבי העולם; השפל הכלכלי צפוי לפסוח על ענף הטלפונים הניידים, ורוב הגידול יגיע מכיוונם של השווקים המתעוררים.
09/03/2008

תגיות:  


המכירות הכלל-עולמיות של טלפונים ניידים למשתמשי-קצה עברו את קו ה-1.15 מיליארד יחידות בשנת 2007, גידול של 16% בהשוואה ל-990 מיליון יחידות שנמכרו ב-2006, כך לפי גרטנר, חברת המחקר והייעוץ המובילה בעולם לתחומי טכנולוגיית מידע ותקשורת. מכירות הטלפונים הניידים בסוף השנה עלו בקנה אחד עם המגמה לאורך כל השנה, כאשר ברבעון הרביעי נמכרו 330 מיליון יחידות.

בגלל שווקים מתעוררים

"השווקים המתעוררים, במיוחד סין והודו, אחראיים לחלק ניכר מהגידול הזה, כיוון שאנשים רבים שם קנו את הטלפון הראשון שלהם השנה", אומרת קרולינה מילנזי, מנהלת מחקר לתחום הטלפונים הניידים בגרטנר בריטניה. "בשווקים הבוגרים, כמו יפן ומערב אירופה, התיאבון של הצרכנים לטלפונים עשירים בתכונות נענה עם שפע של דגמים חדשים עמוסים בפונקציות של TV-Tuner ו-GPS, מסכי מגע ומצלמות ברזולוציה גבוהה".

"אחרי שנה חזקה נוספת, אנחנו צופים בשנת 2008 האטה של כ-10% בגידול המכירות של ההתקנים הניידים למשתמשי קצה, ככל שהשווקים הבוגרים יהיו רוויים יותר", מוסיפה מילנזי. "עם זאת, שוק ההתקנים הניידים העולמי יישאר כמעט מחוסן בפני ההאטה הכלכלית הצפויה בארה"ב ובאירופה, וזאת כיוון שרוב הגידול בשנת 2008 יגיע מהשווקים המתעוררים. מה שיניע את השווקים הבוגרים במערב אירופה ובצפון אמריקה יהיו הסכמים עם המפעילות ומחזורי החלפת מכשירים, והם יהוו רק כ-30% מכלל שוק ההתקנים הניידים העולמי בשנת 2008".

החברות המובילות

נוקיה השיגה את היעד ארוך הטווח שלה עם נתח שוק של 40% ברבעון הרביעי של שנת 2007, שבו מכרה מעט יותר מ-133 מיליון טלפונים ברחבי העולם. למרות חסרים מסוימים ברכיבים, נוקיה הגדילה את נתח השוק שלה ברציפות בכל האזורים למעט צפון אמריקה, שעדיין מהווה שוק מאתגר במיוחד עבור היצרנית. בשווקים המתעוררים, מוצרים כמו ה-1110, ה-1600 וה-2630 היו במגמת ביקוש בקרב הצרכנים, ואילו בשווקים הבוגרים, כמו מערב אירופה, ההתקנים המבוקשים היו טלפונים מתקדמים יותר כמו ה-N95, N82 ו-N73. בשנת 2008 תצטרך נוקיה להמשיך לשפר את תיק המוצרים שלה ולהציע לא רק פונקציות ויישומים חדשים, אלא גם תכנונים חדשניים וממשקי משתמש משופרים.

ברבעון הרביעי של 2007, שמרה סמסונג על המקום השני, ולמרות שנתח השוק שלה קטן מעט, הפער בינה לבין בעלת המקום השלישי, מוטורולה, התרחב. ההצלחה של סמסונג הסתמכה על משפחת המוצרים שלה, Ultra ו-Ultra II. בשנת 2008 תצטרך סמסונג לגוון את תיק המוצרים שלה עוד יותר, עם ממדים ועם צבעים חדשים, כך שהמוצרים שלה יבלטו ויציעו בידול כלשהו בשוק.

הבעיות שהטרידו את מוטורולה ברבעון השלישי של 2007 המשיכו גם ברבעון הרביעי, והיא דיווחה על מכירות של 39 מיליון טלפונים בכל העולם, המהווים 11.9% מכלל השוק. מוטורולה שמרה על המקום השני במונחים של מכירות שנתיות למשתמשי קצה בשנת 2007, בעיקר הודות למלאי שממנו נפטרה במחצית הראשונה של השנה. עם זאת, את ממדיהם של הקשיים של מוטורולה ניתן לראות בירידה של 9.7% בנתח השוק שלה ברבעון הרביעי של שנת
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

2007, בהשוואה לתוצאות שלה בתקופה המקבילה אשתקד.

סוני אריקסון סיימה את שנת 2007 עם ביצועים חיוביים נוספים. נתח השוק שלה גדל על בסיס רבעוני מ-8.7% ל-9%. מוצרי ה-Cyber-shot וה-Walkman שלה, ביניהם ה-K850i, ה-K610i, W910i, K550i ו-K300i, המשיכו להיות פופולאריים בקרב הצרכנים ברחבי העולם. סוני אריקסון הולכת ומגדילה את הנוכחות שלה, מוסיפה תכונות כמו Wi-Fi ו-GPS, ומוסיפה גם מוצרים ברמות הבסיסיות יותר, וסביר להניח שהיא תמשיך להיות תחרותית גם ברבעונים הקרובים.

מכירות הטלפונים הניידים של LG הגיעו ל-23.5 מיליון יחידות ברבעון הרביעי של שנת 2007, והיא שמרה על נתח שוק של 7.1% למרות הגידול של יותר מ-3 מיליון בהיקפי המכירות. ההצלחה של ה-Viewty, ה-Venus וה-Voyager עזרה ל-LG לשפר את המודעות למותג שלה בכל רחבי העולם, ובמקביל גם לשפר את הרווחים שלה. לדעת מילנזי, בשנת 2008 יהיה על LG להמשיך ולחזק את תיק המוצרים המתקדמים שלה עבור השווקים הבוגרים, וכן את מוצרי טווח הביניים שלה. בתחום המוצרים הבסיסיים יותר תצטרך LG להתחרות יותר ויותר מול יצרניות כדוגמת ZTE, שכבר החלו לכרסם בנתח השוק שלה בשוקי מפתח כדוגמת הודו.

שחקניות חדשות

בשנת 2007 היה השוק עד לכניסתן של שלוש שחקניות חדשות לרשימת עשר החברות המובילות ברבעון הרביעי של השנה. היצרניות הללו כללו את RIM (או Research In Motion), את ZTE ואת Apple. "מצד אחד יש לנו את ZTE עם תמחור אגרסיבי והתמקדות בשווקים המתעוררים, ומצד שני יש לנו את RIM עם פונקציות ייעודיות ואת אפל שחזקה במותג ובעיצוב", אומרת מילנזי.

מילנזי ממליצה: "יצרניות הטלפונים צריכות לבצע שינויים והתאמות לתיק המוצרים שלהן כל הזמן כדי להגיב לדרישות של המפעילות לפלטפורמות פתוחות, לתמחור נמוך יותר והתאמה אישית (פרסונליזציה). בנוסף, עליהן להתאמץ ולהיענות לדרישות ולרצונות של הצרכנים, שמחפשים היום מכשירים אופנתיים, מעוצבים וקלים לשימוש".

המכירות במזרח אירופה ובאזור אפריקה והמזה"ת נשארו חזקות ברבעון הרביעי של שנת 2007, והגיעו ל-61.8 מיליון יחידות. מפעילות הסלולר המשיכו להוסיף מנויים חדשים לרשתות שלהן, במיוחד באפריקה, כאשר מדינות כמו ניגריה, מצרים, אלג'יריה ודרום אפריקה נהנו מצמיחה.

ברבעון הרביעי של שנת 2007, מכירות הטלפונים הניידים במערב אירופה הגיעו ל-55 מיליון יחידות, עלייה של 2% בהשוואה לרבעון המקביל בשנת 2006. תכונות כמו נגני מוסיקה, GPS ומצלמות התגלו כנקודות משיכה חשובות. באותו רבעון, המפעילות בגרמניה, בבריטניה ובצרפת הציגו לשוק את ה-iPhone של אפל, שכולם חיכו לו זמן רב. המכירות היו אמנם קטנות, אבל ההתקן המדובר חידש את התעניינותם של הצרכנים בטלפונים מתקדמים, שברוב השווקים במערב אירופה עדיין מסובסדים באופן משמעותי על-ידי המפעילות.


אודות גרטנר

גרטנר מספקת את התובנה הטכנולוגית הנחוצה ללקוחותיה, על מנת לקבל את ההחלטות הנכונות, מדי יום. גרטנר מייעצת ליותר מ-12,000 ארגונים, בהם מנהלי מערכות מידע ומנהלי IT בכירים בארגונים ובמשרדי ממשלה, כמו גם חברות טכנולוגיה וגופי השקעות.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
משרד התקשורת החליט: החל מה-15 במאי, יוכלו מנויי בזק לוותר לחלוטין על קו הטלפון, ולהישאר רק עם ה-adsl. מה עומד מאחורי החלטת משרד התקשורת? מה יש לבזק לומר בנושא? כמה יעלה השירות החדש?אתר snia מאפשר לך להתעדכן בחדשות, מושגים חדשים ויוזמות בכל הנוגע לאחסון. מה זה xam? מה זה ilm? איזה סטנדרטים כדאי להכיר? הכל כאן.חדש מבית קאסיו: exilim pro ex-f1, מצלמת דמוי רפלקס סופר-מהירה, עם קצב צילום 60 תמונות רצופות בשנייה בפורמט hd מלא.
ADSL מבלי לרכוש קו טלפון מבזקמטפלים במידעקאסיו מציגה מצלמת דמוית רפלקס לדרוג המוצר

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב