הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 10 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

מחקר של סימנטק חושף מיתוסים נפוצים התורמים לכשלי IT. הדו"ח חושף כי מנהלי מערכות מידע נוקטים בגישה הממוקדת פחות באבטחת סיכוני IT.
 מיתוסים נפוצים התורמים לכשלי IT
 
מיתוסים נפוצים התורמים לכשלי IT
מחקר של סימנטק חושף מיתוסים נפוצים התורמים לכשלי IT. הדו"ח חושף כי מנהלי מערכות מידע נוקטים בגישה הממוקדת פחות באבטחת סיכוני IT.
24/02/2008

תגיות:  


סימנטק פרסמה את דו"ח ניהול סיכוני ה-IT השני שלה, החושף כי המודעות לחשיבות של ניהול סיכוני IT גוברת, ועם זאת עדיין נשארו מספר מיתוסים נפוצים התורמים לכשלי IT. למרות הממצא כי מנהלי מערכות מידע מאמצים גישה מאוזנת יותר המקיפה סיכוני זמינות, אבטחה, תאימות וביצועים, הרי אי הבנה של ניהול סיכוני IT עלולה להוביל לכשלי מערכות IT פוטנציאליים, ובעקבות כך לפגוע בהמשכיות העסקית.

הדו"ח גם מציין כי בעוד שבעיות בתהליכים, כגון ארועי זליגת נתונים, גורמות ל-53 אחוז מתקלות ה-IT, הרי שמנהלי IT ממעיטים לעתים קרובות בהערכת התכיפות של אירועים אלה.

"דו"ח ניהול סיכוני IT של סימנטק, שזו השנה השנייה לפרסומו, מספק למקצועני IT ולמנהלים בכירים תובנות ללא תקדים על התחום של ניהול סיכוני IT – החל מהבנת מה עובד ומה לא, עד לאספקת קווים מנחים לפעולה ונהלים מומלצים עבור ביצוע יעיל של תוכניות", אומר שמוליק אנג'ל, מנכ"ל סימנטק ישראל. "הבנה טובה יותר של ניהול סיכוני IT מעצימה ארגונים בלקיחת סיכונים מחושבים מתוך ביטחון, ושימוש ב-IT לקידום יתרון תחרותי".

הדו"ח המקיף, המבוסס על יותר מ-400 סקרי עומק מובנים עם מקצועני IT ברחבי העולם, מזהה נושאים ומגמות עיקריים, מנתח ושופך אור על ארבעה המיתוסים הבאים, הקשורים בדרך כלל לסיכוני IT:

מיתוס 1: סיכוני IT הנם סיכוני אבטחה

על אף תפיסות מסורתיות המשייכות סיכוני IT בעיקר לסיכוני אבטחה, תוצאות הסקר מצביעות על התפתחותה של ראייה רחבה יותר בקרב מקצועני IT.

78 אחוז מבין משתתפי הסקר דירגו כ"קריטי" או כ"רציני" את נושא סיכוני הזמינות, מול סיכוני האבטחה (70 אחוז), סיכוני הביצועים (68 אחוז) וסיכוני התאימות (63 אחוז).

העובדה כי רק 15 אחוז מפרידים בין הדירוג הגבוה והנמוך ביותר של סוגי הסיכונים, מצביעה על כך שמקצועניIT מאמצים גישה מאוזנת יותר ופחות ממוקדת באבטחת סיכוני IT.

ממצאי הדו"ח אישרו כי סיכוני אבטחה ותאימות מושכים לעתים קרובות תשומת לב בגלל הנראות וההשפעה הגבוהות שלהן – 63 אחוז מהמשיבים דירגו אירועי זליגת נתונים כבעלי השפעה רצינית על עסקיהם. עם זאת, דגש רב ניתן לסיכוני זמינות, שלפי הדו"ח יכולים ליצור פגיעות הנמדדות במיליוני דולרים, אפילו מבעיות ביצועים קטנות לכאורה.

מיתוס 2: ניהול סיכוני IT הנו פרויקט יחיד

המיתוס כי ניתן לטפל בניהול סיכוני IT בפרויקט יחיד, או אפילו כסדרה של תרגילים נקודתיים לאורך תקופות תקציב או שנים, מתעלם מהאופי הדינאמי של סביבת סיכוני IT פנימית וחיצונית. צריך לגשת לניהול סיכוני IT כתהליך מתמשך על מנת לעמוד בקצב של הסביבה הדינמית בפניה ניצבים עסקים כיום.

אירועי אבטחת IT, תאימות, זמינות וביצועים יכולים להשפיע על ארגונים מודרניים בשיעור מדאיג. הדו"ח חשף את הממצאים הבאים ביחס לתדירות של תקלות IT שונות: 69 אחוז מצפים לתקלת IT קטנה פעם בחודש, 63 אחוז מצפים לכשל IT גדול לפחות פעם בשנה, 26 אחוז מצפים לאירוע של אי תאימות לתקנות חוקיות לפחות פעם בשנה ו-25 אחוז מצפים לאירוע זליגת
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

נתונים לפחות פעם בשנה.

הדו"ח מראה כי ארגונים רבים נכשלים בהטמעת בקרות ניהול סיכונים בסיסיות, כמו סיווג וניהול נכסים, כאשר רק 40 אחוז מהמשתתפים מדרגים את ביצועיהם כבעלי יעילות של 75 אחוז או יותר. בנוסף, רק 34 אחוז מהמשתתפים מאמינים כי יש להם רשימות מלאי עדכניות של מכשיריהם האלחוטיים והניידים, דבר שהנו חיוני בעולם של ימינו.

מיתוס 3: טכנולוגיה כמבטלת סיכוני IT

בעוד טכנולוגיה ממלאת תפקיד קריטי במניעת סיכונים, הרי האנשים והתהליכים הנתמכים על ידי טכנולוגיה משפיעים גם הם על היעילות של תוכנית ניהול סיכוני IT.

לפי הדו"ח, בעיות תהליכים גורמות ל-35 אחוז מתקלות ה-IT. לעומת הדו"ח הקודם מלפני שנה, יש בסקר ירידה בדירוגם של מספר אמצעי בקרה, מה שגורם לדאגות גוברות. לדוגמא, בקרת ההדרכה והמודעות ירדה מכמעט 50 אחוז בדו"ח הקודם ל-43 אחוז מהמשיבים המדרגים את תוכניות ההדרכה והמודעות שלהם כבעלות יעילות של יותר מ-75 אחוז.

בדומה לדו"ח הקודם, הדו"ח החדש מציג שיפור קטן מאוד לשיעור הנמוך של בקרת סיווג נכסים ומלאי. לבסוף, רק 43 אחוז מהמשתתפים מדרגים ניהול מחזור חיי נתונים כבעל יעילות גבוהה מ-75 אחוז, ירידה של 17 אחוז מהדו"ח הקודם.

חולשתן של בקרות אלה מצביעה על כך שנכסים יטופלו באופן שווה, כך שחלק מהמערכות, התהליכים והאובייקטים יהיו מוגנים יתר על המידה, ואחרים יהיו מוגנים שלא כהלכה מפני סיכוני IT, מה שיבוא לידי ביטוי בעלויות ובאי-יעילות שירות.

בנוסף מציג הדו"ח שיפור של 10 אחוז במספר המדרגים פיתוח יישומים מאובטח כבעל יעילות של יותר מ-75 אחוז. הדו"ח גם מצביע על עליית נושא ניהול בעיות בסדר היום של מנהלי IT.

מיתוס 4: ניהול סיכונים הנו דיסציפלינה מדעית

הדו"ח מבהיר כי ניהול סיכוני IT הנו דיסציפלינה עסקית מתפתחת ולא מחקר מדעי, מאחר שהוא מתבסס על ניסיון נצבר על ידי יחידים וארגונים המתמודדים עם סביבה עסקית וטכנולוגית משתנה.

יש הבנה גוברת כי ניהול סיכוני IT כולל רכיבים של ניהול סיכונים תפעוליים, בקרת איכות ואחריות ניהולית (Governance) בתחום העסקי ובתחום ה-IT, אך לכך נוספות בקרות תהליכים וטכנולוגיה ייחודיות לעולם ה-IT.

כמו כן, הדו"ח שופך אור על מצב ניהול סיכוני ה-IT בתוך תעשיות ספציפיות. משתתפים ממגזר הבריאות ציפו לשיעור הגבוה ביותר של תקלות IT לעומת כל תחום אחר. בהתחשב במורכבות ובאופי האישי הגבוה של שירותי בריאות, כמו גם דרישות תאימות מחמירות, זוהי סיבה לדאגה מסוימת. תחום הטלקום דורג גבוה בהטמעת בקרות ניהול סיכוני IT, כשצמודים מאחוריו בנקאות ושירותים פיננסיים. סביר להניח כי הצלחה זאת נובעת מבדיקות גוברות של אחריות ניהולית ותאימות בתחומים אלה, ודאגות סביב הגנת נתונים אישיים.


אודות סימנטק

סימנטק היא חברה המתמחה באספקת פתרונות המסייעים למשתמשים פרטיים וארגונים להבטיח את אבטחת, הזמינות והשלמות של המידע שלהם. סימנטק נאסד"ק תחת הסמל SYMC ומפעילה רשת נציגויות בלמעלה מ-40 מדינות ברחבי העולם. מטה סימנטק ממוקם בקפרטינו (Cupertino), קליפורניה, ארה"ב.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
מומחי מחשבים מגלים במחקר חדש כי יש דרכים לעקוף את ההצפנה הקיימת ברוב המחשבים. בהחלט סיבה לדאגה. אז איך קירור קשור לעניין? והאם יש לכך פתרון בכלל? אתר testingbrain מתמקד בכל מה שקשור לבדיקות תוכנה. מה היא ``קופסא לבנה`` ומה היא ``קופסא שחורה? איזה כלי בדיקה יש? והאם כדאי לעבור למיקור חוץ של בדיקות? לכל שאלה תשובה באתר של היום.מודאגים מן המטפלת? רוצים לראות את התינוק שבחדר מן הסלון? להשגיח על הדירה דרך האינטרנט כאשר אתם בחו``ל? אינטלינט הכריזה על תחילת שיווקם של פתרונות האבטחה והמעקב של חברת swann בישראל בעלויות המתאימות לכל כיס.
מחקר חדש קובע: יש דרך לעקוף הצפנה!כלים, מאמרים וחדשותפתרונות אבטחה מ-SWANN - עכשיו גם בארץלדרוג המוצר

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב