הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 23 ינואר 2019  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

חברת המחקר והייעוץ STKI: כיום מנהלי מחשוב רבים מציינים כי הם חשים שנושא איתור מידע ומסמכים בארגון נותר ללא מענה, גם לאחר המאמצים והמערכות הרבות שיושמו, ורבים מהם מרגישים שזהו הזמן הנכון להיכנס לנושא החיפוש. החיפוש הארגוני נכנס למיינסטרים
 
החיפוש הארגוני נכנס למיינסטרים
חברת המחקר והייעוץ STKI: כיום מנהלי מחשוב רבים מציינים כי הם חשים שנושא איתור מידע ומסמכים בארגון נותר ללא מענה, גם לאחר המאמצים והמערכות הרבות שיושמו, ורבים מהם מרגישים שזהו הזמן הנכון להיכנס לנושא החיפוש.
16/01/2008

תגיות:  


חיפוש ארגוני הנו משהו שכל ארגון היה רוצה. תשאלו כל עובד אם היה רוצה מנוע חיפוש אליו הוא יכול להיכנס כדי לחפש מידע שהוא צריך למרות שהוא לא יודע איפה המידע יושב – במיילים שלו, באפליקציות הארגוניות, במסמכים שהוא כתב, במסמכים שקולגות שלו כתבו... התשובה היא ברורה: כולם רוצים חיפוש ארגוני. אבל מסתבר שמעט מאוד היו מוכנים לשלם את המחיר אותו גבו ספקי החיפוש הארגוני. לרוב הארגונים בישראל אין מנוע חיפוש כלל ארגוני, אולם ברבים מהם כבר יש "איי חיפוש" עצמאיים – בתוך פורטלים ארגוניים, מערכות ניהול תוכן, מערכות ארגוניות, וחיפוש desktopy אישי של המשתמש.

אולם בשנה האחרונה הסתמנה פריצת דרך, הן ביכולות המוצעות והן במחירים הנקובים. לצד מנועי החיפוש היוקרתיים החלו לצמוח אופציות נוספות שהנן הרבה פחות מורכבות ובעלות תג מחיר שרוב תקציבי הארגונים הגדולים ואף הבינוניים יכולים לספוג: גוגל החלה את צעדיה הראשונים לתוך שרתי הארגון; מיקרוסופט שיפרה את יכולות החיפוש המוצעות בסביבת sharepoint; ב-IBM הכריזו (בשיתוף עם יאהו) על מנוע "חינמי" שהוא גרסה מוקטנת של המוצר שלהם – Omnifind, גרסה אשר מיועדת ליישומים או ארגונים קטנים; SAP ואורקל הכריזו על תשתיות חיפוש ארגוניות משלהן. כתוצאה מכך, נוצר "זעזוע" בשוק החיפוש. במקביל, ספקי ה High End ביצעו כמה רכישות גדולות (רכישת Verity ע"י Autonomy, רכישת Convera ע"י FAST) ומחירי כל השוק ירדו. אנו צופים המשך ירידת מחירים בשנים הקרובות ככל שהתחרות תתחמם והחיפוש יהפוך למשהו שרווח בכל ארגון.

סקירת השחקנים והמחירים

השחקנים בשוק החיפוש הארגוני נחלקים ל-3 מדרגים:

 ספקי Low Tier "חצי-חינמיים" שמספקים יכולות בסיסיות, והמסוגלים לחפש בהיקפים נמוכים (עד מאות אלפי מסמכים בודדים). בדרך כלל ספקים אלה אינם מספקים את צרכיהם של ארגונים גדולים, אלא אם כן נדרשת יכולת של חיפוש ממוקד מאוד במקור מידע ספציפי.

o ספקים: IBM Omnifind Yahoo! Edition: גרסה מוקטנת של גרסת ה Omnifind של יבמ שמציעה יכולות חיפוש של עד 500,000 מסמכים – גרסה זו מוצעת בחינם, גוגל בגרסת ה Mini (חיפוש עד כמה עשרות אלפי מסמכים בלבד).

o מחיר: מספר אלפי דולרים בודדים

 ספקי Mid-Tier – ספקי ביניים המספקים כלים המסוגלים לחפש בנפחים גדולים יותר. בד"כ מדובר במיליוני מסמכים (ברוב הארגונים הגדולים קיימים כמה מיליוני מסמכים). כלים אלה מספקים יכולות מספקות לארגון גדול ממוצע, וכוללים יכולות חיפוש פדרטיבי (היכולת לשבת מעל מנועי חיפוש אחרים, להפעיל אותם ולהציג את תוצאות החיפוש שלהם), תקצירים, הדגשת טקסט, חיפוש בכמה סוגי תכנים ועוד יכולות שלרוב יספקו ארגון ממוצע.

o ספקים: מיקרוסופט Sharepoint 2007, גוגל בגרסת ה Enterprise, אורקל, SAP, IBM Omnifind Discover Edition.

o מחיר: $30,000 - $100,000

 ספקי High End – מנועים בקטגוריה זו מציעים יכולות חיפוש מתקדמות ביותר: רמת ביצועים גבוהה, יכולת סקלביליות וטיפול בנפחים גדולים מאוד של מידע, וכן פונקציונאליות משופרת ויכולות מתקדמות בנוסף ליכולות החיפוש הסטנדרטיות, כגון היכולת לחפש בתוך תמונות, קבצי קול, וידיאו; היכולת "ללמד" את המנוע תוך כדי השימוש בו לשייך פריטי תוכן לנושאים מסוימים (מנועים לומדים); קטגוריזציה אוטומטית (מנועים אשר בעצמם משייכים את פריטי התוכן לקטגוריות). ספקים אלה פיתחו אלגוריתמים ושיטות מאוד מתקדמות וחכמות, שתוצאותיהן לעתים מזכירות אינטליגנציה מלאכותית. ספקים בתחום זה כוללים את Autonomy, לדוגמה, שעל בסיס יכולות המרת קבצי קול לטקסט מסוגלים להציע יישום במוקד שירות שמזהה בזמן אמיתי לקוחות מועמדים לנטישה על פי המילים ולעתים אף לפי הטון ועוצמת הקול ולהניע תהליך שינסה למנוע את עזיבתם. דוגמה ליישום נוסף המתבסס על יכולות מתקדמות אלה הוא לצרכי ביטחון –
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

המנוע אוסף נתונים ממצלמות אבטחה (כלומר קבצי וידיאו), מקדד את המידע, ויודע להתריע אם לדוגמה חפץ מסוים שנמצא בחדר נעלם מהחדר לאחר מכן.

o ספקים: אוטונומי, FAST, Endeca, ולעתים גם יויסימו

o מחיר: $150,000 - $300,000 ומעלה

האם החיפוש הגיע גם לתחום ה-BI?

אנו נוטים לחשוב על חיפוש כרלוונטי בעולם הבלתי מובנה, אולם מה שמשתמשי הארגונים היו רוצים זה אפשרות לחפש בכל תכני הארגון, ובכך ניתן לכלול גם את תכני ה-BI (נתונים המגיעים מדוחות תפעוליים/אנליטיים), כחלק מהמאמץ להפוך את תכני ה BI ליותר נגישים עבור כלל הארגון ולא רק לשכבת ההנהלה. בנוסף, החיבור בין מנועי החיפוש לפלטפורמות ה-BI מאפשר שימוש בממשק החיפוש לצורך שליפת מידע מה-BI ללא צורך לחפש את הדוח במערכת ה-BI עצמה או לבנות אותו (לדוגמה: "הלקוחות הכי רווחיים"). בנוסף, ארגונים יותר מתעניינים כיום בניתוח של מידע בלתי מובנה (Text Mining), סממן נוסף לכך ששוק ה-BI הקלאסי המנתח מידע מובנה הנו שוק בשל שמוכן לעבור הלאה לאתגרים חדשים. לאחרונה ראינו מיזמים משותפים בין חברות חיפוש לחברות מתחום ה-BI. לדוגמה, גוגל הקימה מיזם שותפי BI אליו הצטרפו קוגנוס, SAS, Information Builders; קוגנוס חברה עם חברת FAST ועם חברת Autonomy; Information Builders פיתחה יכולות חיפוש משל עצמה. לא מדובר בפריצת דרך טכנולוגית, אלא יותר על התעוררות בשוק מצד ארגונים שכעת ממש דורשים פתרונות כאלה בעוד שבעבר הם פחות עניינו, משום שעולם ה-BI נתפס יותר כ"אי נפרד" הנגיש רק למנהלים ואנליסטים.

הדבר החשוב ביותר לקחת בחשבון ביוזמה מסוג זה הוא שמירה והקפדה על אכיפת ההרשאות כדי שלא ייווצר מצב בו כל משתמש ארגוני יכול להוציא מידע רגיש שאצור במערכות ה-BI. חברות שכבר יישמו מנועי חיפוש המחפשים בנתוני BI דיווחו על ירידה בהוצאות ההדרכה על השימוש בכלי ה-BI ופריסה רחבה במאמץ קטן יחסית. אנו ממליצים ליישם את יכולת החיפוש על מקטע ספציפי של דוחות ה-BI המיועדות לקבל יעד ספציפי בארגון, ולא לנסות ליישם על פני הארגון כולו בבת אחת.

תמונת שוק בישראל

רוב הארגונים הגדולים בישראל הגיעו למצב בו הם "יישרו קו" עם המערכות התפעוליות שלהם. ב-90% מהארגונים הגדולים חבילת ERP, אצל חלק יותר קטן מהם גם מערכת CRM, כ-85% מהם מפעילים פורטל ארגוני רוחבי, כ-50% מפעילים מערכות ניהול תוכן, 80% עושים שימוש בכלי BI. כיום מנהלי מחשוב רבים מציינים כי הם חשים שנושא איתור מידע ומסמכים בארגון נותר ללא מענה, גם לאחר המאמצים והמערכות הרבות שיושמו, ורבים מהם מרגישים שזהו הזמן הנכון להיכנס לנושא החיפוש. אולם מסתבר שרובם הגדול אינו מוכן לשלם על צורך זה את תג המחיר של ספקי ה High End ולכן רובם מסתכלים כיום על כלים המשתייכים ל Mid-Tier. כלים אלה מספקים להם יכולות שבד"כ עונות על הצרכים הפונקציונאליים ובמחיר התואם את ציפיותיהם. כיום קיימים בעיקר פיילוטים ותכניות בישראל, ופחות פרויקטים פעילים. פיילוטים בתחום זה הנם שכיחים.

לארגון הנכנס לחיפוש פנים ארגוני חשוב לבחון את הפלטפורמה כדי לבדוק כיצד היא מתמודדת מבחינת ביצועים, חיבור למקורות המידע של אותו הארגון, דיוק ורלוונטיות (לעתים קשה לבדיקה במסגרת פיילוט), ותמיכה בעברית. המאבק העיקרי בתחום ה- Mid Tier יהיה, להערכתנו, בין גוגל למיקרוסופט. ובתחום ה- High End בין אוטונומי ל-FAST. החיפוש הארגוני ייעשה יותר ויותר נפוץ, ומחירי החבילות יוסיפו לרדת.


אודות STKI

חברת אנליסטים ישראלית המספקת ללקוחותיה מידע אסטרטגי וטאקטי, המותאם למציאות הישראלית בתחום ה-IT, תוך שיתוף פעולה עם מספר חברות ייעוץ מובילות בעולם.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
שלוש מהחברות הגדולות ביותר בתחום הכוננים הקשיחים וטכנולוגיות האחסון, טושיבה, פוג`יטסו וחברת היטאצ`י, עשויות לשלב כוחות השנה, וליצור חברה חדשה. מי צפוי להרוויח משילוב הכוחות בין החברות? ומדוע מדובר, כנראה, בתוכנית ב` בלבד עבור היטאצ`י?מגזין ספייק הנו מגזין מקוון העוסק בספרים, תרבות ורעיונות, ומציע בעיקר ביקורות על ספרים, אך גם מידע חשוב נוסף. מה מחיר מונית בתאילנד? איפה ניתן לצפות בלוויתני ענק? ומה הספר הכי לוהט ברשימת רבי המכר? לכל השאלות הללו, ועוד, תוכלו למצוא תשובה באתר של היום!מכשיר ניווט חדש לרכב, ה-r600 מבית asus, משלב בתוכו דיבורית bluetooth 2.0 ונגן וידאו. כמה שעות יכול לעבוד המכשיר? ומדוע המכשיר מעולה ללילה?
Hitachi Fujitsu Toshiba יחד? מי ירוויח? מי המבקרים? מה ייחודם?מכשיר ניווט לרכב - דגש מיוחד לבטיחות לדרוג המוצר

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב