הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 3 יולי 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

האנליסטים של Butler Group ו-STKI: וירטואליזציית תשתיות צפויה להפוך לטכנולוגיה הדומיננטית במרכזי מחשבים בשנתיים עד השלוש השנים הבאות.
 העתיד, בוירטואליזציית תשתיות
 
העתיד, בוירטואליזציית תשתיות
האנליסטים של Butler Group ו-STKI: וירטואליזציית תשתיות צפויה להפוך לטכנולוגיה הדומיננטית במרכזי מחשבים בשנתיים עד השלוש השנים הבאות.
30/10/2007

תגיות:  


דוח שמתפרסם על ידי בטלר גרופ (Butler Group), גוף הייעוץ ומחקר IT המוביל באירופה, המיוצג בישראל על ידי STKI, צופה כי וירטואליזציית תשתיות תהפוך לטכנולוגיה הדומיננטית במרכזי מחשבים בטווח של השנתיים עד שלוש הבאות.

שלושה גורמים עיקריים

הדוח מדבר על התלכדות שלושה גורמים משמעותיים בכלכלה הגלובלית: הצורך של ארגונים להפחית צריכת אנרגיה, המאפשר להם גם להפחית את פליטת הפחמן שלהם; חשיבות היכולת להגיב מהר יותר להזדמנויות שוק והמעבר הגובר לכיוון אוטומציה כאמצעי של הפחתת עלויות תפעוליות.

עם זאת, בטלר גרופ אומרת כי וירטואליזציית תשתיות דורשת שינוי משמעותי בתרבות הארגונית מנקודות המבט של העסק ו-IT כאחד; והצורך לעבור ממצב של אוטונומיית יחידות עסקיות לאיגום משאבים ארגוניים, מה שמקנה פוטנציאל לספק חסכונות משמעותיים אף יותר וזריזות וגמישות (Agility) מוגברת של מערכות.

"וירטואליזציית תשתיות IT חייבת להיות מוכרת כטכנולוגיה שהתפתחה ברגע הנכון הודות להתלכדות של מספר גורמים משמעותיים", אומר פיני כהן אנליסט בכיר וסמנכ"ל ב-STKI. "ככזאת, היא תעזור לארגונים לטפל באתגרים בפניהם ניצבים בכלכלה הגלובלית של ימינו. ההבנה של מה וירטואליזציית תשתיות יכולה לספק ואיך היא מסופקת, הנה הבסיס להתפתחותן המוצלחת של מחלקות IT לעבר מודל יעיל יותר לפריסה וצריכה של משאבי IT".

שימוש יעיל יותר

פיני כהן מ-STKI מוסיף כי וירטואליזציה של שרתים הנה התהליך של הרצת שכבת תוכנה על שרת, המאפשרת למספר מערכות הפעלה ומערכות לרוץ על אותה יחידת חומרה כאילו היו שרתים פיזיים נפרדים. וירטואליזציה מאפשרת שימוש יעיל יותר במשאבי מחשוב וגם מאפשרת גמישות רבה יותר בניהול והקצאת משאבים אלה. וירטואליזציה כטכנולוגיה הנה צעד קדימה בתכנון מחדש של הדרך בה IT מסופק ונצרך על ידי לקוחות. בטלר גרופ רואה את המעבר של ארגונים מיחידות עסקיות נפרדות לכיוון ארכיטקטורה וירטואלית המונעת על ידי תהליכים עסקיים, כנתמך על ידי האימוץ של וירטואליזציית תשתיות.

היתרונות המרכזיים של וירטואליזציית IT ניתנים לאפיון בדרכים הגנריות הבאות:

- וירטואליזציה מגדילה את יכולת מחלקת ה-IT להיות יותר זריזה וגמישה בהקצאת משאבים ומאפשרת להבטיח משאבים נדרשים למשימות בעדיפות גבוהה כדי לעמוד בהסכמי רמת שירות (SLA).

- וירטואליזציה יכולה להפחית עלויות תפעול IT ולשפר את התשואה (ROI) אותה יכולים ארגונים לצפות לקבל מהשקעותיהם ב-IT.

- וירטואליזציה משפרת את האיכות של שירות שלקוחות, פנימיים וחיצוניים, יכולים לצפות לקבל מ-IT.

- וירטואליזציה מפחיתה צריכת אנרגיה, מה שמאפשר לארגונים להפחית את פליטת הפחמן שלה.

- וירטואליזציה הנה אבן דרך לקראת מתכונת תשתיות IT אדפטיבית, בה קיבולת IT פנימית מתוגברת על ידי משאבים חיצוניים נוספים כדי לענות לשיאי ביקוש צפויים ובלתי צפויים.

מצד שני וירטיואלזציה מחייבת השקעה התחלתית ברכש חומרה ותכונה, וירטואלזציה אינה מתאימה לאפליקציות מאוד כבדות וגם לעיתים מתגלים קשיים של ביצועיים בלתי צפויים (לדוגמה עומס על הדיסקים).

בארץ ובעולם

בישראל, ארגונים מתקדמים בתחומים של טלקו ובטחון מגיעים עד למצב בו מעל 30% משרתי הייצור בסביבת Windows מופעלים במסגרת מערכת וירטואלית.

ההתרחבות של טכנולוגיות וירטואלזיציה העלתה את הפרופיל שלה בתוך ארגונים ברחבי כל התחומים והעסקים. הגישה החדשה מתרחבת מעבר לחשיבה על המבט המסורתי של וירטואליזציית IT, כלומר: קונסולידציית שרתים.

מנכ"לים ומנמ"רים רואים בוירטואליזציה טכנולוגיה אסטרטגית אותה צריכים ארגונים לשקול כפתרון לפריצת הקשרים הקשיחים בין יישומים, חומרה פיזית,
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

פלטפורמות תווכה ומשתמשי קצה, כך שה-IT יוכל לענות לדרישה אותה מציבים לו עסקם בעולם המשתנה בהתמדה של ימינו. ארגונים רבים מאמצים תחילה וירטואליזציה כדי לחסוך עלויות דרך קונסולידציית שרתים, אך כאשר הם נוכחים כי יתרונות אחרים אפשריים בעת פעילות עם תשתית וירטואלית, הופכת וירטואליזציית IT לחלק אסטרטגי של תוכנית ה-IT הכוללת.

בנוסף, וירטואליזציית תשתיות מספקת לארגונים חסכון משמעותי בעלויות במונחי צריכת חשמל וקירור, עלויות תמיכה וגמישות מוגברת ויכולת להגיב לדינמיקה עסקית.

וירטואליזציה פועלת עתה בטווח רחב הרבה יותר מאשר רק וירטואליזציית שרתי X86. היא מקיפה רשתות, אחסון, יישומים, מחשבים אישיים ומרכזי מחשבים.

בטלר גרופ מאמינה כי על ידי שילוב טכנולוגיות אלה יכולים ארגונים להשיג יתרונות כספיים משמעותיים ולהסב את תשתית ה-IT שלהם ממשאב סטטי לדינמי, היכול לעזור לעסק לעמוד ביעדיו האסטרטגיים.

בדוגמא אחרת של יתרון פיננסי מעריכה בטלר גרופ כי ארגונים יכולים לחסוך 8,000 דולר ל-1,000 שיחות בחודש למוקד תמיכה (Help desk) דרך הקידום של שירות עצמי של משתמשים דרך השימוש בטכנולוגיות וירטואליזציית יישומים על מנת להפחית שיחות למוקד התמיכה.

כאשר ארגונים בתחום הציבורי והפרטי נאבקים כדי לעשות את תשתיות ה-IT שלהם לגורם שאינו מעכב שינוי ויותר לכלי המסוגל להתאים עצמו לדרישות משתנות בהתמדה, זוכה התפיסה של וירטואליזציה לעניין ותנופה משמעותיים.

למעשה, וירטואליזציית תשתיות IT יוצרת את התנאים הדרושים לתמיכה בשימוש הגמיש של משאבי IT במרדף אחרי כוונותיו האסטרטגיות של ארגון. עם זאת, זה אינו שינוי טכני טהור, אלא דורש שינוי ארגוני מתפיסת האוטונומיה העצמית של היחידה העסקית, לכיוון מודל של איגום משאבים ברחבי הארגון כולו. לפיכך, יש לשקול את ההשפעה של שינוי מהותי על כלל התרבות הארגונית.

בעיות ואתגרים

התפנית בה משאבי IT נפרסים ונצרכים בתוך הארגון, דורשת מהמבנה להיות שקוף כך שיוכל להתבצע ניהול על בסיס העדיפויות הארגוניות, והעלות והערך של עדיפויות אלה יכולים להראות בבירור. בפועל, IT עובר ממבנה פרויקטים הממומנים על ידי יחידות עסקיות (בו מנהל המחלקה מזמין ומספק את ההון ההתחלתי של פרויקט ה-IT, עם עלויות תחזוקת המשך ממומנות מתקציב תאגידי מרכזי), לכיוון מודל מעורב של "שלם כאשר אתה מתקדם", בו התקציב התאגידי מממן את העלויות ההוניות הכרוכות באספקת התשתית, והיחידות העסקיות מחויבות עבור השירותים שהן צורכות, ומשלמות עבור הפריסה של כל שירות חדש נדרש.

עם זאת, הבעיה הגדולה ביותר בפניהן ניצבים ארגונים הרוצים לאמץ וירטואליזציית תשתיות היום בסביבות ייצור, היא העובדה שלא כל ההיבטים של ה-IT עמדו בקצב עם ההתפתחות המהירה של הטכנולוגיה. בולט במיוחד חוסר יכולות ניהול ברחבי העולמות הפיזיים והוירטואליים של IT, והמודלים של רישוי תוכנה ותמיכת ספקים שעדיין צריכים להדביק את הפער עם שוק וירטואליזציית ה-IT, דבר שבא לביטוי במאמצים מוקדמים (Early adopters) הנאבקים לתפעל סביבות IT המצייתות במלואן לתקנות חוקיות. עם זאת, יש התקדמות בכל נושאים אלה, ובטלר גרופ צופה כי האימוץ וירטואלזיציית תשתיות יהפוך למקובל יותר בסביבות ייצור עם בשלות שוק הטכנולוגיה כולו.


אודות STKI

חברת אנליסטים ישראלית המספקת ללקוחותיה מידע אסטרטגי וטאקטי, המותאם למציאות הישראלית בתחום ה-IT, תוך שיתוף פעולה עם מספר חברות ייעוץ מובילות בעולם.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
חברת הסלולאר 3 וחברת skype משתפות פעולה ומשיקות את skypephone, טלפון סלולארי אשר יאפשר למשתמשים בו לבצע שיחות בחינם, לא רק מהבית.אתר פלאזול הוא אתר החברה הלאומית לצרכנות סלולארית, המציע שירות שמטרתו לחסוך כסף ללקוחות הסלולאר, באמצעות הוזלת העלות החודשית.lenovo משיקה קו חדש של צגים למחשבים אישיים, performance series, המיועדים למשתמשים עסקיים.
טלפון סלולארי מבית Skypeפלאזולקו חדש של צגי מחשביםלדרוג המוצר

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב