הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 9 אפריל 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  מחקרים מחדשים

דו"ח איומי האבטחה של סימנטק חושף גידול במספר פושעי האינטרנט המשתמשים בכלים מתוחכמים למתקפות זדוניות. גם הפעם, ישראל מדורגת במקום הראשון בעולם בפעילויות זדוניות באינטרנט למשתמש. 
 ישראל ##מובילה בפעילויות זדוניות באינטרנט
 
ישראל מובילה בפעילויות זדוניות באינטרנט
דו"ח איומי האבטחה של סימנטק חושף גידול במספר פושעי האינטרנט המשתמשים בכלים מתוחכמים למתקפות זדוניות. גם הפעם, ישראל מדורגת במקום הראשון בעולם בפעילויות זדוניות באינטרנט למשתמש.
27/09/2007

תגיות:  


חברת סימנטק מפרסמת את דו"ח איומי אבטחת האינטרנט שלה למחצית הראשונה של 2007. הדו"ח החדש חושף כי ישראל מדורגת במקום הראשון בעולם בפעילויות זדוניות ברשת למשתמש, עם 11 אחוזים מהמקרים, ועם 19 אחוזים מהמקרים באזור EMEA (אירופה, המזרח התיכון ואפריקה). במקום השני בעולם מדורגת קנדה ובמקום השלישי ארה"ב.

בנוסף, בדרוג הארצות הנגועות במספר הרב ביותר של מחשבי bot (מחשבים הנשלטים מרחוק על ידי האקר), ישראל מדורגת בעולם במקום התשיעי עם 3 אחוז ובמקום השישי באזור EMEA עם 6 אחוז. בדרוג הערים הנגועות במספר הרב ביותר של מחשבי bot, פתח תקווה ממוקמת גבוה - מקום שני באזור EMEA וזו עלייה משמעותית מהדו"ח הקודם, בו היא הייתה ממוקמת במקום התשיעי. חיפה, מדורגת במקום העשירי באזור EMEA, עליה מהדו"ח הקודם בו הייתה מדורגת במקום השניים עשר.

משתמשים בכלים מתוחכמים יותר

הדו"ח העולמי קובע כי פושעי האינטרנט נעשים יותר ויותר מקצועיים, ואפילו מסחריים, בפיתוח, הפצה ושימוש בקוד ושירותים זדוניים. למרות שהמוטיבציה העיקרית לפשיעת האינטרנט היא עדיין הרצון לרווח כספי, עברייני האינטרנט משתמשים בשיטות, כלים ואסטרטגיות יותר ויותר מקצועיים לביצוע הפעילות הזדונית.

בדו"ח איומי האינטרנט למחצית הראשונה של 2007, איתרה סימנטק גידול במספר פושעי האינטרנט המשתמשים בערכות כלים מתוחכמות כדי לבצע מתקפות זדוניות. אחת הדוגמאות לאסטרטגיה זו היא MPack, ערכת כלים שפותחה באופן מקצועי ונמכרת ב"כלכלת המחתרת" הבלתי רשמית. לאחר הרכישה, התוקפים יכולים להשתמש באוסף רכיבי התוכנה של MPack כדי להתקין קוד זדוני באלפי מחשבים ברחבי העולם ולאחר מכן לעקוב אחר הצלחת ההתקפה באמצעות מדדים שונים באמצעות הקונסולה המקוונת ומוגנת הסיסמה של התוכנה. MPack מאפשרת גם התקפה מתואמת (צירוף של כמה פעילויות זדוניות), אשר לפי הדו"ח הקודם של סימנטק היוותה את אחת המגמות המתחזקות בתחום איומי האינטרנט.

שינוי במניעים

"בדו"חות האחרונים של איומי האינטרנט הפנתה סימנטק את תשומת הלב לשינוי המהותי במניעי התוקפים - מתהילה לכסף", אומר ארתור וונג, סמנכ"ל בכיר ב-Symantec Security Response and Managed Services. "איומי האינטרנט והפעילות הזדונית שאנו מתארים כיום ממחישים שההאקרים עולים לרמה הבאה במגמה זו והופכים את פשיעת האינטרנט למקצוע. כדי להשיג מטרה זו, הם משתמשים בנהלים הדומים לנהלים של חברות עסקיות".

בדו"ח איומי האינטרנט מדווחת סימנטק שבמחצית הראשונה של 2007 כרטיסי אשראי היו המוצר עם שיעור הפרסום הגבוה ביותר בשרתי "כלכלת המחתרת", והיוו 22 אחוזים מכלל הפרסומות. חשבונות בנק דורגו במקום השני בפער קטן (21 אחוזים) מבחינת היקף הפרסום. בנוסף, סימנטק תיעדה 237 פרצות אבטחה ב- plug-ins של דפדפני אינטרנט, זהו גידול משמעותי לעומת 74 אחוזים במחצית השנייה של 2006 ו-34 אחוזים במחצית הראשונה של 2006.

סימנטק דיווחה גם על קוד זדוני המנסה לגנוב מידע של חשבונות משתמשים במשחקים מקוונים שהיווה 5 אחוזים מתוך 50 הדוגמאות המובילות של קוד זדוני מבחינת ההדבקה הפוטנציאלית. משחקים מקוונים הן אחת הפעילויות הפופולאריות ביותר
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

ברשת ולעתים קרובות כוללים מוצרים הניתנים לרכישה תמורת כסף אמיתי, עובדה המהווה הזדמנות לרווח כספי עבור האקרים. ספאם היווה 61 אחוזים מכל תעבורת הדואר האלקטרוני שאחריה עקבה סימנטק, גידול קל בהשוואה לדו"ח הקודם שבו 59 אחוזים מתעבורת הדואר האלקטרוני סווגו כספאם (דואר זבל). גניבה או אובדן של מחשבים או אמצעי אחר לאחסון נתונים היוו 46 אחוזים מכלל הפגיעות בנתונים העלולות להוביל לגניבת זהות. בדומה לכך, דו"ח סיכוני המחשוב של סימנטק מצא ש-58 אחוזים מהארגונים עשויים לחוות אובדן נתונים בהיקף משמעותי לפחות פעם אחת בחמש שנים.

ערכות כלים לגניבת זהות (phishing), שהינן סדרות של תסריטים המאפשרים לתוקף להקים אוטומטית אתרי אינטרנט מתחזים ה"גונבים את זהותם" של אתרי אינטרנט לגיטימיים, זמינים אף הם לביצוע מקצועי ומסחרי של פשעי אינטרנט. שלוש ערכות הכלים הנפוצות ביותר היו אחראיות ל-42 אחוזים מכל מתקפות הפישינג שאותרו במהלך תקופת הדיווח.

גידול בניצול לרעה של סביבות בטוחות על ידי ההאקרים על מנת לאתר קורבנות

סימנטק מצאה כי תוקפים פועלים נגד קורבנותיהם באופן עקיף באמצעות ניצול פרצות אבטחה בסביבות מוגנות כגון אתרי אינטרנט פיננסיים, רשתות חברתיות ואתרי גיוס עובדים. סימנטק מדווחת כי 61 אחוזים מכל פרצות האבטחה התגלו על רשת האינטרנט. ברגע שאתר אינטרנט מאובטח נפגע, עברייני האינטרנט יכולים להשתמש בו להפצת תוכניות זדוניות במטרה לפגוע במחשבים אינדיבידואליים. שיטת התקפה זו מאפשרת לעברייני האינטרנט להמתין שהקורבנות יגיעו אליהם במקום לצאת לצוד אותם באופן פעיל. אתרי רשתות חברתיות הינם פגיעים במיוחד משום שהם מספקים גישה למספר גדול של בני אדם אשר רובם ככולם נותנים אמון באתר ובמנגנוני האבטחה שלו. אתרי אינטרנט אלה גם מנצלים לרעה את מידע המשתמשים החסוי כדי לגנוב זהויות, לבצע הונאות מקוונות או כדי לספק גישה לאתרי אינטרנט אחרים שמהם יוכלו לפתוח במתקפות נוספות.

גידול במתקפות רב-שלביות

במחצית הראשונה של 2007 הבחינה סימנטק בגידול במספר מתקפות מרובות השלבים, המורכבות מהתקפה ראשונית שלא נועדה לבצע פעילות זדונית אבל מכינה את הקרקע להתקפות הבאות. אחת הדוגמאות למתקפה רבת שלבים היא מנגנון הורדה מדורג המאפשר לתוקף לשנות את הרכיב שמוריד המשתמש לכל סוג של איום המתאים למטרותיו של התוקף. על פי הדו"ח, סימנטק מצאה ש-28 מתוך 50 הדוגמאות המובילות של קוד זדוני היו של מנגנוני הורדה מדורגים. Peacomm Trojan, המוכר יותר בשם Storm Worm, הוא מנגנון כזה המשתייך למשפחת הקוד הזדוני עם מספר הדיווחים הרבים ביותר בתקופת הדו"ח. בנוסף להיותה ערכת כלים, MPack היא גם דוגמה למתקפה מרובת שלבים הכוללת מרכיב של מנגנון הורדה רב-שלבי.


אודות סימנטק

סימנטק היא חברה המתמחה באספקת פתרונות המסייעים למשתמשים פרטיים וארגונים להבטיח את אבטחת, הזמינות והשלמות של המידע שלהם. סימנטק נאסד"ק תחת הסמל SYMC ומפעילה רשת נציגויות בלמעלה מ- 40 מדינות ברחבי העולם. מטה סימנטק ממוקם בקפרטינו (Cupertino), קליפורניה, ארה"ב.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במחקרים מחדשים
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-22/12התפרסם ב-24/11 לריכוז הארכיונים
גרטנר: ההכנסות ממוליכים למחצה גדלוהעתיד לפי יבמגרטנר: ההוצאות על אבטחה יגיעו ל-35.1 לארכיון מחקרים מחדשים

  פרסום בטקסט

   באתר pCon-line למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון סרטון מומלץ
אנליסטים מ-butler group קובעים: וירטואליזציה עשויה לחסוך לעסקים מיליוני דולרים, ולהפוך לטכנולוגיית הדטה סנטר העיקרית בשנתיים-שלוש הקרובות.אתר מוסיקה 24 הוא האתר של ערוץ 24 בטלוויזיה, ערוץ המוזיקה הישראלית.חברת fortinet הכריזה על השקתה של fortigate-224b, סדרת מוצרים חדשה לניהול מאוחד של איומי אבטחת מידע.
לחסוך לעסקים מיליוניםמוסיקה 24גישה חדשה לאבטחת מידעלדרוג המוצר

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב