הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 16 נובמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

למעלה מ-80% מהתיעוד הארגוני בעולם, מבוסס על טפסים, וארגונים משקיעים משאבים כספיים אדירים על טיפול בהם. האם נזכה לראות עולם ללא נייר? מאת : זאב שטח, מנכ"ל חברות קומדע וקומסיין. אנו נמצאים בראשיתה של ##מהפיכה - עולם ללא נייר
 
אנו נמצאים בראשיתה של מהפיכה - עולם ללא נייר
למעלה מ-80% מהתיעוד הארגוני בעולם, מבוסס על טפסים, וארגונים משקיעים משאבים כספיים אדירים על טיפול בהם. האם נזכה לראות עולם ללא נייר? מאת : זאב שטח, מנכ"ל חברות קומדע וקומסיין.
28/08/2007

תגיות:  


לא מזמן, השתתפו מיליוני אנשים באירועי Live Earth שהתקיימו בכל העולם. דרך אירועים אלה, ניסו פעילי איכות הסביבה, יחד עם האומנים שחברו אליהם, אישי הציבור והקהל הרחב, לקרוא לשמירה על כדור הארץ. מודעות, פרסומים והזמנות שליוו את האירועים, קראו לעולם ללא נייר. כידוע, בשימוש המסיבי בנייר, ישנה משום פגיעה ביערות הגשם בעולם ומכאן, פגיעה קשה באיכות הסביבה. לצד השאיפה והפעילות המבורכת לשמירה על העולם שלנו מפני פגיעה אקולוגית, אנו עדים לחידושים טכנולוגיים ולהמצאות מתקדמות בעולם זה, המאפשרות לנו היום לסייע ולהעניק אפשרויות נוספות לשמירת כדור הארץ.

עולם מלא נייר

עולם הטפסים הארגוניים, הסכמים מסוגים שונים, חשבוניות העוברות בין יצרנים ללקוחות, מסמכים שבין ספקים למשתמשים שלהם, בין גורמים בירוקרטיים שונים לבין האזרח וכדומה, הנו עולם מלא בנייר. על פי רוב, שימוש זה בניירת אינו הכרחי ואינו נדרש. ההרגל להדפיס כל דבר ולעתים בהרבה עותקים, עולה לנו ביוקר...המחשב אמור להפחית את הצורך של כל אחד בנייר.

מחקרים מהעולם מראים כי למעלה מ-80% מהתיעוד הארגוני בעולם, מבוסס על טפסים. לצד זה, קיים גם בזבוז אדיר של משאבים כספיים : ארגונים בעולם מוציאים בשנה סכום הגבוה מ-60 מיליארד דולר על טפסי נייר מודפסים. מנתונים אלה, עולה כי בכל שנה מבוזבזים למעלה מ-360 מיליארד דולר על שמירת מידע על גבי טפסי נייר. על פי דוח של חברת המחקר גרטנר, על כל דולר שנועד להפקתו של טופס נייר, 30-150 דולר מבוזבזים על העיבוד שלו ועל הטיפול בו.

השימוש בניירת הוא הרגל של ימינו. לאורך ההיסטוריה האדם השתמש באמצעים שונים לכתיבה ולהעברת מסרים. האדם הקדמון העביר מסרים באמצעות חריטת סימנים על דפנות המערה, בימי קדם השתמשו ב"רץ" מיוחד שהעביר מסרים ממחנה למחנה ואף בתקופה המודרנית העברת מסרים בוצעה באמצעות יוני דואר. הדפוס עצמו הומצא לפני כמה מאות שנים והוא עדיין התהליך שמייצר הכי הרבה נייר, אשר נשלח לכל אחד מאתנו באמצעות מעטפה ודואר.

המהפכה הדיגיטלית

המהפכה הדיגיטלית קרתה באמצע המאה הקודמת עת נבנה המחשב הראשון, ותוך עשרים שנה, נמכרו למעלה ממיליארד מחשבים אישיים ברחבי העולם. בשנת 1971 הומצא הדואר האלקטרוני, והכלי, שזכה בשעתו להתעלמות מצד שלטונות ארה"ב, הפך לכלי עבודה בסיסי עבור כולנו. באמצעות רשת האינטרנט התחיל השימוש בדואר אלקטרוני, הנחשב ליישום המוביל בשימוש באינטרנט עד היום. חשוב לציין כי לאורך כל ההיסטוריה, הביטחון בהעברת המסר, סודיותו ומהירות ההעברה שלו, היוו את הפרמטרים העיקריים בבחירת שיטת ההעברה.

אנו חיים במציאות בה לכל אדם יש אמצעי נוח ופשוט לכתיבה ולשליחת מסרים. מציאות זו שינתה את התקשורת האנושית. בכל העולם, הפסיקו להשתמש בעט ובנייר ועברו לכתיבה ולהעברת מסרים באמצעות המחשב והאינטרנט. אולם שיטה זו, הנה, בגדר "אליה וקוץ בה". נוצרה בעיה חמורה של אבטחה בשליחת מסרי דואר בין מחשבים. פורצים הראו כמה פשוט לחדור אל מסרים המועברים בין כותבים. כמו כן עדיין , לכאורה, יש צורך להדפיס נייר מודפס כדי לחתום עליו
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

באופן ידני.

החתימה הדיגיטלית נועדה להתגבר על מכשולים של אבטחה בהעברת המסרים הממוחשבת ושל זיהוי השולח מסרים באופן דיגטלי. בשנים האחרונות מדינות המערב חוקקו חוקים פנימיים המכירים בחתימה האלקטרונית כחתימה חוקית על מסר אלקטרוני. גם במדינת ישראל, ניתן היום להחליף מסרים חתומים אלקטרונית ושליחתם קבילה בבית משפט ומאפשרת להוכיח בקלות מי החתום עליהם. הצורך בשליחת ניירות מודפסים, דיווחים, חשבונות והסכמים - הפך מיותר.

בפתחה של מהפכה

מערכות המחשבים עדיין מפיקות כמויות אדירות של נייר. באופן אבסורדי, זה מתאים לתקופה בה השתמשו בנייר מודפס כאמצעי להעברת מסרים. אין הצדקה לתהליכי הדפסה, בעידן של מסרים המועברים באמצעות מחשבים. זה נעשה, עדיין, רק בגלל הרגל של מאות שנים. אין ספק כי הדור הצעיר לא יכיר את כתיבת המכתב ושליחתו באמצעות מעטפה ובול.

בישראל של ימינו כתיבה למוסד כלשהו או תשלום של דוח חנייה - קל יותר לבצע באמצעות האינטרנט, ולא לכתת רגליים אל סניף הדואר. שופטי ישראל, עורכי דין, מנהלי חברות, עמילי מכס, קציני ביטחון ואישי ציבור, מצוידים היום בחתימה אלקטרונית לצורך ביצוע תפקידם. אולם לצערי, עדיין, החתימה האלקטרונית לא הפכה לנחלת הציבור, מכיוון שטרם הופנמה האפשרות לשלוח מסרים באמצעות חתימה אלקטרונית ודואר אלקטרוני.

בישראל, מתנהלים היום עשרות פרוייקטים של חתימה דיגיטלית. לדוגמה: פרויקט חשכ"ל - החברות המדווחות לחשב הכללי כמו קרנות פנסיה, חברות ביטוח, קופות גמל ועוד, הקב"טים של מוסדות החינוך המדווחים על עבודתם למשטרה, עמילי המכס המדווחים לרשויות המכס על כל משלוח שנכנס למדינה, עמותות וארגוני ספורט המדווחים למשרד החינוך, כל השופטים ועוזריהם הממלאים דו"חות על פסיקות ופרוייקטים חדשים במשרד הרווחה, משרד החינוך ועוד. בנוסף, פרוייקטים במגזר הפרטי: בפרטנר ובפלאפון חשבונות חודשיים מגיעים אל הלקוחות, חתומים באופן דיגיטלי, באמצעות הדואר האלקטרוני ועוד.

המהפכה, שהתוצאה שלה תהיה הקטנת השימוש בניירות, בתי דפוס ושליחים להעברת ניירת, נמצאת בראשיתה. ככל שארגונים יפנימו את היקף החיסכון הכספי הטמון בהימנעות משליחה ושמירה של ניירות חתומים וככל שהציבור יפנים כמה זמן וכסף הוא יכול לחסוך, כך תגבר הדרישה לחתימה האלקטרונית.

לסיכום

אנו חיים בעולם בו התקשורת כולה מתנהלת באמצעות דואר אלקטרוני, בעולם בו הטכנולוגיה מאפשרת לנו לתקשר עם אנשים הנמצאים במרחק של מיליוני קילומטרים, שבו ניתן להביט באמצעות לוויין חלל על כוכבי לכת מרוחקים ושבו ניתן לצלם תמונה של ילד בישראל ולהעבירה אל הסבא והסבתא שלו שנמצאים באוסטרליה, תוך שניות ספורות. לא ייתכן כי בעולם שכזה, עדיין ננהל תקשורת יומיומית פשוטה בין ארגונים, לקוחות, ספקים, משרדי ממשלה וכדומה, באמצעות כמויות גדולות של נייר.


אודות קומדע

קומדע היא חברה ישראלית לפיתוח ושילוב פתרונות אבטחת מידע לארגונים. חברת קומדע הוקמה בשנת 1985, וכבר בתחילת דרכה ביצעה עבודות והטמיעה מערכות בסביבת TCP/IP. מאז התפתחה החברה לביצוע פרויקטים מגוונים בסביבות הטרוגניות שונות. לקומדע ידע נרחב, כ"א מיומן, טכנולוגיות ומוצרים לרשתות מחשבים ואבטחת מידע. קומדע מפעילה את חברת הבת קומסיין, גורם מאשר בישראל.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
בסוני פיתחו סוללה העובדת על סוכר, הפועלת בדומה לדרך בה צמחים משיגים אנרגיה מפחממות בתהליך הפוטוסינתזה.אתר entrepreneur מספק עצות וטיפים ליזמים, מתחילים ומנוסים.התכנה החדשה של commvault, ה-simpana 7.0, מאמצת פלטפורמות של מייקרוסופט וטכנולוגיות יישום על מנת למקסם את יתרונות הניהול האחיד.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
סוללה הפועלת על סוכרEntrepreneurיכולות חדשות לסביבות מיקרוסופטהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב