הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 20 ינואר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

המלצות ותובנות להאצת SAP. מאת: עידו ליפשיץ, סמנכ"ל מכירות דרום אירופה ויפן, חברת אקספנד נטוורקס. האצת SAP מעל הרשת הרחבה
 
האצת SAP מעל הרשת הרחבה
המלצות ותובנות להאצת SAP. מאת: עידו ליפשיץ, סמנכ"ל מכירות דרום אירופה ויפן, חברת אקספנד נטוורקס.
25/07/2007

תגיות:  


השוק, על כל ענפיו, מחייב ארגונים להתייעל באופן שוטף בכדי לשמר ולשפר את מעמדם התחרותי. מחלקת המחשוב וה-CIO העומד בראשה, נדרשים לעמוד ביעד זה ולוודא כי מערכות המחשוב תורמות לשיפור ביעילות, תוך צמצום העלויות. לצורך כך פותחו מערכות מחשוב ארגוניות ובראשן מערכות ה-ERP כדוגמת SAP. מיד לאחר הטמעתן, הופכות מערכות ה-ERP לגורם מרכזי בתהליך הייצור, המכירה, התמיכה והכספים, ולפיכך למרכיב אסטרטגי בהשגת יעדי הארגון.

ארגונים משקיעים, איפוא, סכומים נכבדים במערכות ה-ERP ומצפים לתמורה נאותה. אופן ההטמעה של מערכות ה-ERP מהווה גורם קריטי במינוף התועלת הארגונית אותה ניתן להפיק ממנה וליתרון התחרותי שהיא יכולה לספק לארגון. מערכת ERP המייעלת בצורה משמעותית את תהליכי העבודה בארגון הופכת לנכס אסטרטגי. לעומת זאת, מערכת ERP הסובלת מבעיות ביצועים המביאים לזמני תגובה בלתי נסבלים, ולפגיעה בתהליכי עבודה, יכולה לפגוע ביכולת של הארגון להתחרות בשוק.

מחקרים מלמדים כי החלק הארי של עובדי הארגון ממוקמים בסניפים מרוחקים של החברה וסובלים מבעיות ביצועים הקשורים לתשתיות הרשת הרחבה.

ארכיטקטורות נפוצות של מערכות SAP

היישום הנפוץ ביותר של מערכות SAP הוא בתצורה של שרת/לקוח, בה שרתי הנתונים ושרתי האפליקציה, R3, ממוקמים במרכז הנתונים ואילו מרכיב ה-Client, הקרוי SAP GUI והמספק ממשק למשתמש, ממוקם בסנפי החברה, בה נמצאים המשתמשים. במקביל למגמה של מעבר ממערכות שרת/לקוח למערכות תוכנה המבוססות על טכנולוגיות האינטרנט וממשק דפדפן, חלו שינויים גם בתצורה של מערכות SAP. בשלב ראשון פותחה גרסאת SAP ITS אשר החליפה את ממשק ה-SAP GUI בממשק דפדפן.

בשלב שני חל שינוי ארכיטקטוני משמעותי יותר במסגרת תוכנת mySAP שכלל רובד חדש של שרת אפליקציה המיושם בטכנולוגיות Java והמספק ממשק אינטרנטי מודרני. גרסא זו אמורה, על פי SAP, להיות הגרסא העקרית בה יתשמשו לקוחותיה ברחבי העולם.

Citrix כתשתית למערכות SAP

יישום ארכיטקטורה של Thin-Client אמצעות Citrix או MS-Terminal הינו נפוץ בקרב הטמעות SAP מאחר והיא מאפשרת ניהול מרכזי וחסכון בעלויות הניהול. במקביל ליתרונות אלו נוצרת תלות נוספת ברשת התקשורת ורגישות יתר להשפעה שלה על ביצועי המערכת.

הרשת הרחבה כגורם משפיע על ביצועי מערכות SAP

מרבית עובדי הארגון ממוקמים בסניפים המרוחקים של החברה ולכן יש לתת את הדעת לבעיות ביצועים העלולות לנבוע ממאפיני הרשת הרחבה. קיימים שני צווארי בקבוק מרכזיים ברשת התקשורת הרחבה: הראשון הינו רוחב הפס (bandwidth) והשני הוא ההשהייה (latency). בעוד שרוחב הפס הופך לזמין וזול יותר מבעבר, ההשהייה הינה נגזרת של המרחק בין המרכז לסניפים. פרוטוקול התקשורתTCP/IP אשר פותח במקור עבור הרשת המקומית, סובל מבעיות ביצועים קשות כאשר הוא פועל ברשת רחבה המקשרת את אתר המחשוב המרכזי עם הסניפים המרוחקים.

השילוב בין ה-chattiness הגבוה של יישומי SAP, המאפיינת מערכות ERP מחד, וההשהייה הגבוהה ברשת התקשרות הרחבה מאידך, מהווים גורם מרכזי לבעיות הביצועים. יתרה מכך, המעבר ממערכות SAP מבוססות שרת/לקוח למערכות mySAP המבוססות על טכנולוגיות האינטרנט, פרוטוקול HTTP ודפי אינטרנט דינאמיים, מגביר עוד יותר את התלות ברשת הרחבה, מאחר והן מאופיינות ב- chattiness של הפרוטוקולים ובאינטראקטיביות גבוהה המייצרים צווארי בקבוק ברשת התקשורת.

תרומת מחלקת ה-IT בהשגת היעדים העסקיים של הארגון

הטמעה מוצלחת ומהירה של SAP מאפשר לארגון להפיק את מלוא התועלת מהמערכת ומגבירה את יכולתו להתמודד בשוק התחרותי. לעומת זאת, מערכת SAP עם זמני תגובה גרועים תפגע קשות ביכולת הארגון לנהל את תהליכי הייצור, מלאי, מכירות, כספים ומשאבי אנוש. היכולת של מחלקת ה-IT להביא לזמני תגובה טובים במערכת ה-SAP הינה קריטית להצלחת ההטמעה, ליכולת הארגון למנף את ההשקעה במערכת ה-SAP ולפיכך גם ליכולתו להתחרות. מנהלי המחשוב
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

שמים לאחרונה דגש על יישום פתרונות להאצת SAP מעל הרשת הרחבה הן בשל העובדה כי מרבית עובדי הארגון ממוקמים בסניפי החברה המרוחקים מהמרכז ומושפעים מבעיות ביצועים של הרשת והן בשל העובדה שהרשת מהווה מקור נרחב לבעיות ביצועים.

התמודדות עם בעיות ביצועים ברשת

פתרון כולל של בעיות הביצועים, הקשורות לצווארי בקבוק ברשת, במערכות SAP, טמון במוצרים המתמחים בהאצת יישומים מעל הרשת הרחבה. זהו תחום חדש באופן יחסי שזכה לאחרונה להתייחסות מאת חברת הייעוץ גרטנר, אשר הגדירה אותו כשוק בעל שיעורי צמיחה גבוהים. כמו בכל תחום הנהנה מצמיחה מואצת, גם בתחום זה מתווספים לשוק שחקנים רבים עם פתרונות חלקיים המתיימרים לפתור את בעיות הביצועים במערכות SAP ולהינות משעורי הצמיחה הגבוהים של השוק. פתרון מלא, לעומת זאת, מחייב את קיומים של החמישה מרכיבים הבאים:

• יכולות האצה של SAP: פתרון המסוגל לזהות ולהאיץ מנות (packets) קטנות המאפיינות את טכנולוגיות האינטרנט המיושמות במערכות mySAP. לצורך כך נדרשת היכולת לביצוע byte-level-caching (לעומת block-level-caching המאפיין פתרונות מסויימים).

• יכולת להאצת Citrix ו-MS-Terminal: חלק נכבד ממערכות SAP פועל מעל תשתית של Citrix ו-MS-Terminal, אותם יש להאיץ בכדי לקבל זמני תגובה טובים של SAP. פתרון ההאצה הנבחר חייב, איפוא, לספק יכולת האצה עבור פתרונות אלו. גם אם אין הארגון משתמש בהם כיום, הוא עשוי לעשות כן בעתיד, ולפיכך יש לבחור במוצר המספק מענה לצרכים הקיימים וגם לתשתיות עתידית.

• יכולת האצה של כלל היישומים ברשת הרחבה: רשת התקשורת משרתת יישומים רבים, בנוסף ל-SAP, בעלי חשיבות עסקית נמוכה יותר, אשר עלולים לגרום לצווארי בקבוק ברשת ולפגיעה ישירה בזמני התגובה של SAP. יש לוודא כי הפתרון הנבחר הינו רחב ככול שניתן ונותן מענה לכלל תקשורת ה-IP ולא למספר מוגבל של פרוטוקולים. פתרון מסוג זה, יבטיח שימוש יעיל ברשת הרחבה ויקטין את החשש מיצירת צווארי בקבוק אשר עלולים לפגוע בביצועי ה-SAP.

• יכולת לקבוע עדיפות ל-SAP: יישום ה-SAP הינו בעל חשיבות עסקית ולכן ראוי כי ייקבל עדיפות בהקצאת רוחב פס של הרשת הרחבה בהשוואה ליישומים אחרים שאינים קרטיים לאירגון. חשוב כי פתרון ההאצה יכלול יכולת לקביעת עדיפות ליישום ה-SAP על פני יישומים אחרים ולצורך כך עליו להכיל יכולות QoS ברמה אפליקטיבית (רמה 7).

• שקיפות ברשת: פתרון ההאצה צריך לספק את יתרונותיו מבלי לפגוע במאפיינים של הרשת וביכולות הניהול שלה. לצורך כך עליו להיות שקוף ברשת ולשמר את מאפייני התקשורת ובפרט את כתובת המקור (source), כתובת היעד (destination), סוג השירות (TOS-Type Of Service) והעדיפות (COS). העדר התמיכה באחד או יותר ממאפיינים יפגע ביכולת הניהול של רשתות מודרניות כדוגמת MPLS.

סיכום והמלצות

הטמעה מוצלחת של מערכת SAP ואבטחת זמני תגובה טובים למשתמשים הינה חיונית להצלחה העסקית של הארגון וליכולת שלו להתחרות בשוק. רשת התקשורת הרחבה מהווה גורם מרכזי להאטה בביצועי מערכות ה-SAP ולפגיעה בסיכויי הצלחתן. תפקיד גוף ה-IT ובראשו המנמ"ר לבחור את פתרון ההאצה המתאים ולסייע בכך בהשגת הייעדים העסקיים של הארגון.


אודות אקספנד נטוורקס

חברת אקספנד נטוורקס (Expand Networks) הינה ספקית מתן פתרונות להאצת יישומים על גבי רשתות WAN. פתרונותיה הטכנולוגיים מורכבים ממכלול שירותים המוצעים על גבי פלטפורמת חומרה: The Expand Compass, המבטיחה מיצוי מקסימלי ומיטבי של כל יישום על גבי כל רשת תקשורת. האצת ושיפור העברת המידע, מתבצעים תוך קישור ומיפוי של מספר טכנולוגיות לכדי הרשאה עסקית מקבילה אחת. גישה זו מאפשרת למחלקות ה-IT לנהל ולכוון תעבורת רשתות מורכבות ובכך להשפיע על יישומים, משתמשים ופרודוקטיביות עסקית.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
כוננים מסדרת greenpower עשויים לחסוך לדטה-סנטר כ-100,000 דולר מעלויות האנרגיה בשנה, ולקצץ בכמות פליטת הפחמן הדו-חמצני בכ-600 טונות.אתר ehow מציע מגוון מדריכים בכל מיני תחומים, החל מאיך לבקש הלוואה, ועד איך לרכוש מדפסת. 
פוג`יטסו סימנס משיקה סדרת ניידים עסקיים חדשה, ה-esprimo mobile, עם טכנולוגיה סלולרית מבוססת umts.הבעיהאתם מעוניינים למצוא בטבלת אקסל גדולה את הנתונים הקשורים לנושאים ספיציפיים בלבד, למשל, רק את שמות העובדים שמשכורותיה
כוננים קשיחים ירוקיםeHowסדרת ניידים עסקיים סינון מידע מהיר באקסל 2010

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב