הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 17 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

רבים מחפשים לבצע קונסולידציה של משאבי המחשוב בארגון, אך יחד עם זאת להטמיע פתרון המאפשר לסניפי החברה גישה למשאבי המחשוב והמערכות העסקיות של הארגון. מאת: אמיר פורקוש, מנהל הנדסה, בינת תקשורת מחשבים בע"מ. קונסולידציה – רובד אחר רובד
 
קונסולידציה – רובד אחר רובד
רבים מחפשים לבצע קונסולידציה של משאבי המחשוב בארגון, אך יחד עם זאת להטמיע פתרון המאפשר לסניפי החברה גישה למשאבי המחשוב והמערכות העסקיות של הארגון. מאת: אמיר פורקוש, מנהל הנדסה, בינת תקשורת מחשבים בע"מ.
22/07/2007

תגיות:  


האם הגענו לזמנים בהם סניף השירות המקומי, הקרוב ללקוח והנוח איבד את מקומו? ככל הנראה לא. עדיין לא הגענו לזמנים בהם ניתן לבצע את כל הפעולות באמצעות מסחר מקוון, ועל כן הצורך בסניפים לאספקת שירות מקומי ללקוחות עדיין קיים. כך גם ארגונים מבוזרים ו/או גלובלים נדרשים לפעילות IT ענפה המבוזרת בין סניפים שונים.

לצד התועלות הקיימות בסניף המקומי, תצורה מבוזרת של תשתיות ה-IT גורמת לכאב ראש בלתי מבוטל למנהלי ה-IT בכל ארגון. סביבת מחשוב מבוזרת מהווה מקור למספר בעיות, אשר צוות ה- IT נאלץ להתמודד איתן. להלן כמה דוגמאות:

• מורכבות ועלות IT בניהול ותחזוקה של שרתי קבצים ואפליקציה מקומיים ומשאבי אחסון וגיבוי.

• לרוב, מהירות הגישה לקבצים ולנתונים ברשת ה-WAN נמוכה בשל Delay הקיים ברשתות ה-WAN, דבר המביא לאי שביעות רצון של לקוחות במקומות בהם הוסרו השרתים המקומיים.

• מעט ארגונים יכולים להרשות לעצמם להעסיק צוות IT מקומי בעשרות, מאות או אלפי סניפים.

סיבות אלו ואחרות הביאו לכך שרבים מחפשים לבצע קונסולידציה של משאבי המחשוב בארגון, אך יחד עם זאת להטמיע פתרון המאפשר לסניפי החברה גישה למשאבי המחשוב והמערכות העסקיות של הארגון.

קונסולידציה במערכות מחשוב ארגוניות

ניתן לדבר על קונסולידציה במערכות מחשוב ארגוניות במספר תחומים: בתחום האפליקטיבי, בתחום ניהול המערכות, בתשתית השרתים, מערכות אחסון, סביבת הגיבוי ועוד. לקוחות נדרשים לפרויקטים שונים בתחומים הנ"ל כחלק מהכורח לייעל את תשתיות ה-IT ולהפחית עלויות, בפרט תפעוליות.

ניקח כדוגמא את סביבת השרתים ומערכות האחסון: ארגונים רבים מוצאים עצמם עם כמות הולכת וגדלה של שרתים - לעתים מיצרנים שונים ופלטפורמות שונות - הדורשים תחזוקה וטיפול פרטניים, והתופסים מקום רב בחדרי השרתים הצפופים ממילא. ריבוי שרתים הוא גם אחד הגורמים לבזבוז משאבי אחסון וחוסר אחידות במערכות שו"ב וניהול, כך שתחומים אלו קשורים זה בזה.

אנו, בבינת, מאמינים כי לימוד ואפיון של סביבת המחשוב בארגון יכולים ללמד על נקודות בהן ניתן להגיע לקונסולידציה בכל אחד מתחומים אלו. טכנולוגיות כמו שרתי להב ו-Partitioning של שרתים (ברמת חומרה או ברמת תוכנה, כמו בכלים של חברות VMware ומיקרוסופט הניתנים להתקנה במספר רב של מערכות), מהווים היום אופציה אטרקטיבית להשגת קונסולידציה.

קיים הבדל בסיסי בתפיסת הקונסולידציה בין שני הפתרונות: בשרתי הלהב הדבר מושג ע"י העברת הפונקציות השונות שממלאים השרתים הקיימים בארגון, לשרתים בעלי דחיסות גבוהה. לגבי Partitioning הרעיון שונה. כאן מדובר על היכולת לקחת מכונה או מכונות חזקות, ולחלק את משאבי החומרה של שרתים אלו בין מספר מערכות הפעלה, כלומר, הרצת מספר שרתים נפרדים על אותה החומרה.

בדרך זו, כאשר קודם לכן נדרשו, לדוגמא, עשרה שרתים עבור הפונקציות השונות בארגון, ניתן כעת להטמיע את כולן במכונה אחת או מספר מצומצם של שרתים. ישנם כמובן שיקולים רבים להחלטה על אילו שרתים לצרף, על איזו מכונה וכו'. אגב, טכנולוגיות אלו משתלבות היטב במערכות Storage Area Network לצורך ניצול מיטבי של משאבי האחסון בארגון.

עבודה בקצב ה-LAN על גבי תשתיות WAN

מגמת המעבר מתשתיות מבוזרות לאחודות, מעלה מספר אתגרים חדשים הקשורים כולם לשימוש הנרחב שנעשה בתשתיות ה-WAN המקשרות את הסניפים המרוחקים ל-Data Center. כידוע, רוחב הפס בקווי ה-WAN מוגבל ויקר, הקווים עמוסים ודחוסים, אחוז ה-Packet Loss גבוה יותר מאשר ברשת המקומית, וזמן ההשהיה יכול להגיע לעשרות ומאות אלפיות השנייה, בפרט בתשתיות
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

בינלאומיות.

נתונים אלו שוחקים את יעילות הביצועים של פרוטוקולי התקשורת, כאשר הנפגע המרכזי הנו פרוטוקול ה-TCP. כל אלה מביאים, בסופו של דבר, לזמני תגובה איטיים עד בלתי נסבלים עבור משתמשי הקצה, הרגילים לביצועי רשת שקופים (LAN) כאשר התשתיות היו מפוזרות בין הסניפים.

כחלק מהראיה הרחבה הקיימת בבינת, המטפלת בפתרונות קונסולידציה הן מהיבט תשתיות המחשוב והן מהיבט תשתיות התקשורת, החלטנו לשלב את פתרונות Application Acceleration או בשמו השיווקי WAAS (או Wide Area Application Services) של חברת Cisco.

מערכת ה-WAAS מגשרת על הפער בין ביצועי תשתיות מבוזרות לאחודות, ומספקת רמת שרות נאותה על ידי מספר כלים הכרחיים המבטיחים גישה מהירה לאוסף מרוכז של משאבים.

פתרון ה-WAAS של סיסקו כולל מגוון רחב של שיטות אופטימיזציה להאצת והעלמת השחיקה בביצועי האפליקציות (זמני תגובה ארוכים) כאשר הן "רצות" מעל ה-WAN, ובכך מאפשר רמת שרות נאותה ("Use WAN Feel LAN") למשתמשים.

לדוגמא, אחד האלמנטים המרכזיים הדורש תשומת לב מיוחדת הינו מערך האחסון. באמצעות מודול ה-Wide Area File Services (או WAFS) אשר הינו חלק ממוצר ה-WAAS, ארגונים מבוזרים יכולים להפיק תועלת ממערך האחסון המרכזי ולהוזיל את העלות הכוללת, תוך שמירה על רמת ביצועים בשירותי הקבצים (File Services) עבור משתמשי הסניפים. ל-Cisco WAAS יתרונות גדולים יותר במיוחד בעבודה בסביבת EMC ,בשל שיתוף הפעולה הקיים בתחום זה בין החברות.

באמצעות ה-WAAS (והפעלת תכונות ה-WAFS) ניתן בקלות לצמצם את הצורך בשרתים "מקומיים" לקבצים ולהדפסה, להוזיל עלויות רישוי, ולהקטין משמעותית את צורכי הניהול של תוכנת שרת ותוכנת גיבוי.

המעבר לסביבת מחשוב מרכזית אינו פשוט. המעבר דורש תכנון, הכנה מוקדמת, תשומת לב לפרטים ומומחיות, נדרשת הבנה מעמיקה ברזי האפליקציות, מערכות ההפעלה, ציוד התקשורת והכרת אופי פעילות הלקוח על מנת לאפיין את המוצרים המתאימים ביותר. אנו בבינת תקשורת, ערוכים לטפל בתכנון המערכות והקמתן באמצעות צוות המתמחה בפתרונות קונסולידציה ברבדים השונים:

1. קונסולידציה של יישומים ומסדי נתונים- הפחתת המורכבות ופישוט מערך היישומים ומסדי הנתונים באמצעות איחוד מתקנים ופעילויות.

2. קונסולידציה של סביבת השרתים - עבודה נוחה ואחידה באמצעות מספר שרתים קטן יותר תוך שילוב פתרונות וירטואליזציה מבוססי VMware ומיקרוסופט.

3. קונסולידציה של סביבת האחסון - ביטול אמצעי האחסון הישיר (DAS) ויצירת סטנדרטים לפתרונות אחסון שיתופיים בסביבת השרתים.

4. קונסולידציה של סביבת העבודה - אימוץ טכנולוגיות ותהליכים סטנדרטיים ופשוטים, להשגת ניהול מטבי של מחזור חיי מוצרי הקצה.

לסיכום

ניתן לומר כי נושא הקונסולידציה עומד היום על הפרק אצל מספר הולך וגדל של חברות וארגונים, ובד בבד יש הבשלה בטכנולוגיות התומכות בכך, כולל אופטימיזציית התקשורת המתחייבת מכך. אנו בבינת מאמינים כי בחירת השותף הנכון לתהליך הינה משימה מרכזית וחשובה ביותר להצלחת פרויקט מסוג זה.


אודות בינת

בינת מתמחה בבניית פתרונות מתקדמים, תוך התמקדות בתחומי מפתח: מערכות מחשוב, VoIP, Wireless, Security , Video , וטלקום. בגישה ללקוח ולפרוייקט, מביאה עימה בינת את העוצמה של 14 חברות פיתוח הטכנולוגיה מקבוצת RAD ו-10 חברות האינטגרציה המרכיבות את קבוצת בינת, וכן את עוצמתם של שותפיה העסקיים - ספקיות החומרה והתוכנה המובילות בעולם, ביניהן: 3COM, Aladdin, CA, Check Point, Cisco, Dell, EMC, HP, Juniper, Microsoft, McAfee, Nortel, Novell, RAD Group, Tekelec ועוד. בינת הינה שותף מוסמך בדרגות הגבוהות ביותר של כל שותפיה העסקיים.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
מיקרוסופט מתכוונת לשווק את הגרסא הבאה של מערכת ההפעלה חלונות, המכונה בינתיים בשם קוד `גרסא 7`, תוך כשלוש שנים.אתר outsourcing weblog מוקדש לבלוגים של מומחים בנושא מיקור החוץ, חדשות המתעדכנות בקביעות ומאגרי ידע.
פוג`יטסו סימנס משיקה את ה-primergy tx120, הצורך כ-40% פחות מכל שרת אחר מסוגו, עם צריכת אנרגיה של 163 וואט בלבד. הבעיהאתם מעוניינים למצוא בטבלת אקסל גדולה את הנתונים הקשורים לנושאים ספיציפיים בלבד, למשל, רק את שמות העובדים שמשכורותיה
חלונות 7 תוך 3 שניםOutsourcingשרת חסכוני, שקט וקטן סינון מידע מהיר באקסל 2010

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב