הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 17 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

מערכת DI יכולה למשוך כמויות עצומות של נתונים שונים ממספר גדול של מקורות נבדלים; להעביר, לשנות ולנקות אותם במהירות, ולשלב אותם בצורה הומוגנית, כאילו הגיעו מאותו מקור. מאת מוטי סדובסקי, Data Integration Israel מקבוצת אמן מחשבים.
 שילוב נתונים - ##הבסיס לארכיטקטורת המידע הארגונית
 
שילוב נתונים - הבסיס לארכיטקטורת המידע הארגונית
מערכת DI יכולה למשוך כמויות עצומות של נתונים שונים ממספר גדול של מקורות נבדלים; להעביר, לשנות ולנקות אותם במהירות, ולשלב אותם בצורה הומוגנית, כאילו הגיעו מאותו מקור. מאת מוטי סדובסקי, Data Integration Israel מקבוצת אמן מחשבים.
28/06/2007

תגיות:  


על פי דו"ח של גרטנר, "ארגונים גדולים צריכים ליצור מרכז שילוב נתונים (Integration Competency Center) שיפחית את העלויות והזמן הנדרשים לשילוב מערכות יישומים". יותר ויותר חברות פונות לתוכנות DI כבסיס, או כמרכז שילוב נתונים, שעליו שוכנות כל ארכיטקטורות הנתונים הארגוניות שלהם ויוצרות Enterprise Data HUB.

זה עלול להפתיע את מי שחושב על DI במונחים של Data Warehousing בלבד, שכן DI מספק יכולות ויתרונות שפשוט לא ניתן להפיק מכל טכנולוגיית אינטגרציה בודדת אחרת. ובכלל זה יכולת לבצע טרנספורמציות מורכבות, להתמקד באיכות הנתונים ובאפיון שלהם, להעביר במהירות טרה-בייטים של נתונים על פי תזמון או אירועים שהוגדרו מראש, למנף ולקדם יכולות להעשרת המטה-דטה, להשתמש באינטגרציה שאינה דורשת קידוד, ולספק אינטגרציה אדפטיבית המאפשרת לארגון לעמוד בדרישות המשתנות של סביבות המידע והעבודה הדינמיות של ימינו.

יתר על כן, DI פועל היטב עם טכנולוגיות אינטגרציה אחרות, ובכלל זה אינטגרציה של יישומים עסקיים (EAI) ואינטגרציה של מידע ארגוני (EII). טכנולוגיות אלה יכולות למנף את היכולות הייחודיות של פתרון ה-DI ולהיפך. הן מאפשרות לשלב, לצפות ולעקוב אחר כל סוגי הנתונים, כל כמויות הנתונים, בדרכם אל ומ- כל פלטפורמה, על פי תזמון או אירוע שהוגדר מראש, במטרה למלא אחר כל דרישת נתונים ארגונית.

אם כן, מדוע צריכה דווקא תוכנת ה-DI להיות הפלטפורמה שעליה מורכבות הטכנולוגיות האחרות? התשובה נמצאת בעובדה שארכיטקטורות הנתונים הארגוניות של ימינו כוללות מגוון רחב של דרישות אינטגרציה, ובכך שטכנולוגיות DI נותנות את המענה הטוב ביותר לדרישות אלה, ומעניקות לעסקים כושר גמישות והסתגלות.

הכל קשור לנתונים

DI מתאים במיוחד לביצוע מטלות אינטגרציה בלב סביבות המידע המקוטעות (Fragmented) של ימינו. באמצעות DI ניתן למשוך כמויות עצומות של נתונים שונים ממספר רב של מקורות נבדלים, ולהפוך "איים של מידע" למערך אינטגרטיבי, הומוגני ושלם אחד.

במקום גבוה ברשימת היישומים הדורשים פונקציונליות זו עומדים יישומי הבינה העסקית, והם הסיבה לכך ש-DI מזוהה בצורה ברורה כל כך עם Data Warehousing. ללא DI לא ניתן לייצר תצוגות מאוחדות של נתונים ארגוניים הפרוסים על פני מספר מערכות, לא ניתן לייצר תצוגות משותפות של ספקים ולקוחות הדרושות למערכות הניהול של קשרי הלקוחות (CRM), ולא ניתן לייצר מקור אמין של נתונים נקיים ותקינים לצרכי בינה עסקית וליישומי ניהול ביצועים ארגוניים (CPM).

בסקר שנערך בכנס Informatica World 2003, וכלל מנהלי מערכות מידע בכירים, נמצא ש-87 אחוז מהם משתמשים בפתרונות DI לאינטגרציה כלל-ארגונית ולא רק לבניית מחסני נתונים. סקר שנערך לאחרונה על ידי חברת המחקר TDWI הגיע לאותה מסקנה, 80 אחוזים משתמשים בפתרונות DI למטרות החורגות אל מעבר לתחום אחסון הנתונים, למשל להסבת נתונים, אינטגרציה של יישומים ופרויקטים של נתוני אחזור (Reference Data).

DI חיוני לא פחות גם בפרויקטים של הסבת נתונים בין מערכות, שכפול וסנכרון כמויות גדולות של נתונים בין בסיסי נתונים, תאימות לדרישות רגולטוריות המחייבות חילופי נתונים, כדוגמת תקנות HIPAA בשירותי הבריאות ו-SWIFT בשירותים פיננסיים, או פרויקטים של מיזוג נתוני ERP ונתונים אחרים לפלטפורמה אחת משולבת בעקבות מיזוג או רכישה של חברות. היכולות הייחודיות של פיתרון DI להעביר במהירות נפחים גדולים של נתונים, תוך שינוי ושיפור איכות הנתונים, באות לידי ביטוי בדיוק בתרחישים אלה.

לאחרונה צצו ועלו תחומים טכנולוגיים חדשים יחסית הדורשים אף הם פונקציונליות של שילוב נתונים: ניטור הפעילות העסקית (BAM), ארגון של זמן-תגובה-אפס (Zero-Latency Enterprise או ZLE) ופרויקטים של רכזות מידע ארגוני ((Reference Data Hubs). יוזמות אלה דורשות איזשהו רכיב המספק יכולת של אינטגרציה בזמן אמת. DI נתפס פעמים רבות כטכנולוגיה של תוכניות אצווה (batch), היות והתמיכה במחסני הנתונים המסורתיים מתבצעת בדרך כלל על ידי תוכניות אצווה. אולם, כפי שנטען גם בהמשך, DI יכול לחלץ ולשלב נתונים טרנזקציונליים גם בזמן אמת.

אינטגרציית נתונים – יתרונות מבניים

DI מניב מספר יתרונות מבניים. ראשית, תוכנת DI מיועדת לחילוץ והעברה של כמויות נתונים גדולות. ככל שמתרבים מקורות הנתונים, גדלים נפחי הנתונים, והעברתם הופכת יותר ויותר מורכבת. סביבת DI מסוגלת להתרחב בהתאם.

לתוכנת DI כושר הרחבה ליניארי ויכולת למנף בשקיפות טכנולוגיות של
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

עיבוד מקבילי לשיפור הביצועים, וטכנולוגיות של חלוקת עומסים על שרתי אפליקציה לאיזון דינמי של עומסי עבודה. בנוסף, יש לציין את קלות הפריסה והתחזוקה של פיתרון DI היות והוא אינו דורש קידוד ידני.

Web Services עלו וצמחו מתוך גישה של שילוב נתונים. סביבת DI מספקת תמיכה מובנית אוטומטית ב-Web Services מבוססי SOA. תמיכה זו מאפשרת לפתרונות DI להסתגל במהירות לתהליכים הקיימים והחדשים ב-Web Services של החברה. לדוגמה, תוכנת הזמנות יכולה לקרא ל-DI דרך Web Services לצורך ביצוע טרנספורמציה ואינטגרציה של נתונים, ואילו פיתרון ה-DI בתורו, יכול לפנות ל-Web Services חיצוניים על מנת לקבל נתונים, או למנף מקורות של נתונים חיצוניים (פניה למנהל Workflow חיצוני, למשל).

ארגונים רבים מממשים את מערך ה-DI ליצירת ממשקים רבים הנידרשים ממערכות ארגוניות מרכזיות דוגמת ה-ERP למערכות לויין פנימיות או חיצוניות.

מינוף ה-Metadata (מידע העל)

תפקיד נתוני ה-Metadata להוות מעין "מילון נתוני על" ארגוני, לשפר השימוש בנתונים ובאופן ניהולם, ולייעל את השימוש החוזר במידע. השימוש ב-Metadata ארגוני מאפשר לקבל באופן אוטומטי תמונת מצב גרפית וקשרים של כל נתון לישומים השונים, ולבחון את השפעת כל שינוי בנתון כלשהו על כלל ישומי הארגון. השימוש ב-Metadata ארגוני מקצר ומיעל ביצוע תחזוקה ושינויים, ומשפר את איכות המידע ותוצרי היישומים.

נתוני ה-Metadata חשובים גם בהקשר של ניתוח ובינה עסקית. על פי חברת המחקר Giga Information Group, שילוב של מערכת המבוססת על Metadata עם שיטות מתקדמות לניהול נתונים והבנה עסקית, מאפשר להניב תועלת ניכרת במונחים של שימוש חוזר בנתונים, שיפורים בפרודוקטיביות והפחתה בעלויות התיאום בין מערכות.

ההכרח באינטגרציה כוללת

דיברנו קודם על דור חדש של מבנים ויישומים אסטרטגיים כדוגמת ZLE או BAM ורכזות של נתוני אחזור - שיש להם צורך בסיסי ב-DI. יישומי BAM הם הדור החדש של הבינה העסקית. הם מסוגלים לספק למשתמש ממשקי חיווי (Dashboards) וגליונות ביצועים (scorecards) המאפשרים לו להתעדכן באופן שוטף בכל הנוגע לאירועים ארגוניים, כבר במהלך התרחשותם. על פי גרטנר, לקוח BAM צופה בנתוני הביצועים בדומה מאוד לאופן בו צופה נהג בנתונים של ביצועי הרכב המוצגים לפניו בלוח המחוונים של מכונית. כל מה שה-DI מביא לבינה עסקית – טרנספורמציה מהירה, איכות נתונים עקבית, תצוגות מאוחדות ויבוא ממספר מערכות – כל אלה דרושים גם למערכת BAM.

פיתרון DI יכול לשלב נתונים בזמן אמת ממערכות תפעוליות קריטיות תוך ביצוע המרה של הנתונים הנ"ל, ביטול נתונים כפולים, והכנסת הנתונים למאגר לאחר ביצוע פעולות הנובעות מהפעלת חוקים עיסקיים.

מדוע להפוך את DI לבסיס הארכיטקטורת המידע ?

השימוש במוצרי DI מאפשר לארגון לבנות "רכזות מידע" – Enterprise Data HUB, עליו ובאמצעותו מתקיימים כל הקשרים והקישורים שבין יישומי ותהליכי הארגון. ה-Enterprise Data HUB מחליף את קשרי "הספגטי" הקייים בארגונים רבים להעברת מידע בין היישומים, תוך שהוא מבצע את הפעילות בצורה מקבילית ומאוד מהירה, שומר על יתירות גבוהה, ומאפשר ניהול ובקרה אחידים על כל תהליכי אינטגרצית המידע מעמדת עבודה ארגונית אחת.

ל-Enterprise Data HUB ניתן לקשר ולשלב נתונים ממגוון רחב של מקורות ארגוניים – בסיסי נתונים, יחסיים ולא-יחסיים, של הארגון, מערכות מיינפריים, מערכות של הודעות זמן אמת, קבצים 'שטוחים' (flat files), מקורות נתונים רחוקים ועוד.

השימוש בפתרונות DI בארגון מאפשר לארגון לייעל ולהוזיל את הטיפול והתחזוקה של המידע, לצד שיפור איכותו וזמינותו ויצירת ROI אמיתי. שיפור איכות וזמינות המידע מסייע להשגת היעדים העיסקיים של הארגון.


אודות Data Integration Israel

חברת Data Integration Israel הינה חברת בת מקבוצת אמן מחשבים המציעהפתרונות, שירותים ומוצרים בתחום התוכנה. לחברה כ-500 עובדים, והיא פועלת ממשרדים ראשיים בישראל, חברות בנות בארץ ובמזרח אירופה (פולין ורוסיה).

חברת Data Integration Israel הוקמה בתחילת שנת 2007 והיא הנציגה הבלעדית למכירת מוצרי אינפורמטיקה בישראל ואספקת תשתית ל-Quality Data Integration. החברה מתמקדת במכירה ובשירות למוצרי אינפורמטיקה, לצד פיתוח שותפים עיסקיים המשווקים לארגונים פתרונות Data Integration המבוססים על מוצרי אינפורמטיקה.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ה-blue gene/p הוא מחשב-על חדש מבית ibm המסוגל לבצע כ-1,000 טריליון חישובים בשנייה. שובר שיאים ופורץ דרך לעתיד.אתר המגזין המקוון salon מציע מגוון מאמרים בכל מיני תחומים, בכתיבה שנונה, מעניינת ויחודית.חברת penguin it מקימה מעבדת וירטואליזציה במטרה לספק לארגונים יכולת לבדוק ולדמות וירטואליזציה לפני עלייה ל-production.הבעיהאתם מעוניינים למצוא בטבלת אקסל גדולה את הנתונים הקשורים לנושאים ספיציפיים בלבד, למשל, רק את שמות העובדים שמשכורותיה
מחשב-על חדש מ-IBMSalonמעבדת וירטואליזציה מתקדמת סינון מידע מהיר באקסל 2010

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב