הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 18 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

כלים של בינה עסקית (BI) מספקים נקודת מבט מצוינת על הנתונים האנליטיים האחרונים שהתקבלו, אבל אם אתה רוצה לקבל נקודת מבט עתידית מדויקת, הפתרון טמון בשילוב Web Services יחד עם בינה עסקית. מאת מוטי סדובסקי, Data Integration Israel מקבוצת אמן מחשבים.
 יישום מושכל
 
יישום מושכל
כלים של בינה עסקית (BI) מספקים נקודת מבט מצוינת על הנתונים האנליטיים האחרונים שהתקבלו, אבל אם אתה רוצה לקבל נקודת מבט עתידית מדויקת, הפתרון טמון בשילוב Web Services יחד עם בינה עסקית. מאת מוטי סדובסקי, Data Integration Israel מקבוצת אמן מחשבים.
19/06/2007

תגיות:  


למעשה, כל בעל רכב מכיר את האמרה: "רכבים הנצפים דרך המראה, הם למעשה קרובים יותר במציאות". אמרה זו מציעה לנהגים להכיר בכך שמה שמופיע להם כמציאות הוא למעשה לא מציאותי. במילים אחרות, אל תנסה להחליף מסלול, כיוון שהמשאית הזו קרובה אליך למרות שהיא נראית כאילו היא 30 מטר מאחוריך.

ארגונים נתקלים בבעיה דומה כאשר הם מתמודדים עם פענוח המידע המניע את ההחלטות, הטקטיקות והאסטרטגיות שלהם. למרות המאמצים הרבים שעושה מחלקת ה-IT שלך, רוב הסיכויים הם, שהמידע שהצטבר בארגון שלך, אינו מדויק.

במשך העשור האחרון, ארגונים החלו להטמיע פתרונות בינה עסקית (BI) על מנת לצייד את מקבלי ההחלטות והאנליסטים בנתונים המשופרים והאמינים ביותר. הרווח היה עצום, ובעוד שסקטורים אחרים של IT סבלו, חברות שהשקיעו ב-BI נשארו יציבות.

ועדיין נשארו בעיות. נשאר מקום רב לשיפור. בדרך כלל, מספק BI נקודת מבט בהסתכלות על היסטוריית הנתונים. מה שנמצא כעת באופק זה Web Services, מסגרת טכנולוגית התומכת באינטראקציה בין מספר מחשבים דרך הרשת, המסייעת ל-BI למקסם את הפוטנציאל שלו כזרז לקבלת החלטות בקרב משתמשים על ידי מידע מדויק, כוללני ובזמן אמת מכל קצוות החברה.

כאשר התפעול הפך לחלק מניהול הביצועים, חלקה של הבינה העסקית הפך לבעל משקל גדול יותר בתפעול. למנהלים ניתנה אפשרות לקבל החלטות תפעוליות תוך כדי ניתוח הנתונים שמוזרמים אליהם בזמן אמת. השפעת ניהול הביצועים ניכרת לאורך שדרת הארגון, כך שהאפקטיביות של החלטות המנהלים מגיעה עד לרמת הלקוח.

בעוד שפתרונות BI מסורתיים מתמקדים בתכנון אסטרטגי, BI תפעולי הוא גרסה חדשנית ל-BI המיועד למנהלים, מפקחים ומומחים הפרוסים לרוחב הארגון. תפעול המתמקד ב-BI מספק גישה לנתונים שהם גם דינאמיים (ברמת העסקה) וגם סטאטיים (מבחינה היסטורית) בזמן אמת. עם Web Services / מערכת BI, הנתונים לא צריכים לעבור לתוך ה-Warehouse, אלא יכולים לנבוע ישירות מתוך היישומים.

העלאת הסיכונים

Web Services יכולים לאפשר למספר מחשבים מסוג שונה לתפקד ביחד ולתקשר. השימוש המתרחב ב-Web Services כאמצעי קישור מיישום ליישום, מאפשר אוטומטיזציה בתהליכי הארגון השוטפים ומשפר בצורה משמעותית את זמן התגובה, למשל, התקשורת הישירה בין היישומים מאפשרת לבצע את חידוש המלאי באופן אוטומטי ומספקת לארגון, מרמת המנהל עד לרמה התפעולית, התראה מוקדמת.

השימוש ב-Web Services, מאפשר ל-BI הנבנה על בסיס ה-data integration לטפל במספר חולשות הקיימות במערכות ה-BI הקונבנציונאליות.

אם בעבר צורת העבודה של בינה עסקית ו-Data Warehousing הייתה להשתמש בפלטפורמה לאינטגרציית נתונים (שלעיתים כונתה, טרנספורמציה וכלי טעינה) על מנת להעביר נתונים למחסן מרכזי, ה-Data Warehouse, לשם המשתמשים נכנסים ומנתחים את המידע עם כלי BI.

כיום, החברות בעלות החזון רואות את השימוש ב-Web Services כמסגרת שבה יבוא ה-BI לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר, ושתספק גישה מהירה ובזמן אמת למידע דינאמי; הגעה מיידית לרשת תקשורת מקיפה של מערכות נתונים שונות; קבלת החלטות המבוססות על מידע אמין ובזמן אמת במקום לבסס אותם על נתונים היסטוריים; מדידת טבלאות ביצועים, ניהול והתרעות; החלפת נתונים וניתוחים המשולבים מאגפים שונים (שרשרת אספקה, שיווק, כספים, מכירות וכד').

מינוף ההצלחה

בינה עסקית המבוססת על Data Warehouse היא מערכת שלמה ומוכחת. השימוש ב-Web Services נותן ערכים מוספים לארגונים ואף משפר את ההטמעה והתחזוקה של מערכות אלו. בעוד שבניית Warehouse היא תמיד משימה לא קלה, על ידי ה-Web Services, הפעילות ההדדית הסטנדרטית מבטיחה בניית Warehouse בצורה קלה במידה ניכרת ואף מוזלת.

יתרה מכך, Web Services יכולים לספק למשתמשים גמישות גדולה יותר בכניסה לתזרימי נתונים, ככל הנדרש. עם Web Services המשולבים במערכת BI אין חובה להעביר נתונים לתוך ה-Warehouse. הנתונים יכולים לנבוע ישירות מהיישומים וגם מה-Warehouse, כפי שנדרש.

צריך לשים לב ששילוב Web Services ב-BI מותאם בצורה הטובה ביותר
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

לשאילתות "קלות" ולדוחות (הסוג שנדרש לרוב משתמשי העסק). מדובר בתהליך משלים של ה-Warehouse, אך לא כזה המחליף אותו.

עיקרון מרכזי של Web Services הוא השימוש בפרוטוקולים סטנדרטיים ליצירת יכולת פעילות הדדית בין יישומים שאינם תואמים, בעיקר XML, SOAP, UDDI, ו-WSDL. הפרוטוקולים הללו מקלים על מפתחים להתחבר למערכות שונות. כיום, נבנית התמיכה בפרוטוקולים אלו בתוך פלטפורמות אינטגרציית נתונים רבות וכלי BI לאנליסטים. ראיה של המידע בזמן אמת, כפי שהיא מסופקת על ידי ה-Web Services וה-BI, נותנת לחברה סיכוי טוב יותר להגיב לצרות ולהקטין נזקים.

העשרת היישומים

רוב המשתמשים נעזרים בחלק מיישומי החברה לדיווחים פיננסיים, ניהול מוצרים ושרשרת האספקה, מכירות ושיווק. הבעיה היא שהמידע ביישומים אלו מעלה בתכיפות יותר שאלות מתשובות.

לעיתים קרובות אלו נתונים לא מעובדים, כמעט ללא הקשר שיעיד על חשיבותם לעסק ועל מערכות היחסים שלהם עם מידע אחר. במרבית המקרים, היישום עצמו הוא מבוי סתום שאין לו את התשובות לשאלות שלך. השאלות יכולות להיות פשוטות מאוד: למה המכירות שלנו ירדו בצפון? למה המצאי שלנו גדל? מי הם המתפעלים הטובים והגרועים ביותר שלנו במכירות מקוונות לעומת קמעונאות? קבלת תשובה ישירה הופכת להיות מורכבת כיוון שחלקים מהאמת מפוזרים. Web Services הופכים להיות כלי עוצמתי שמתגבר על המגבלות שקיימות תמיד בכל ארגון גדול בין אפליקציות, בכך שהוא משלב בהם יכולות ניתוח של ה-BI המאפשרות לקהל רב של משתמשים להריץ שאילתות בזמן אמת יחד עם שימוש ושילוב במערכות מידע אחרות בארגון.

לדוגמא, מנהל יכול לראות דרך ישום המקבל חשבונות שהחברה שלו הוציאה $500,000 לספק מסוים בשנה שעברה. כעת החוזה עם הספק עומד להסתיים והחברה עומדת בפני מספר שאלות: איך תיפקד הספק מבחינת איכות המוצרים ומישלוחם בזמן, כיצד הוא עומד באמנת השירות של הארגון? איפה עומד תמחור הספק בהשוואה למתחרים המספקים מוצרים דומים? המידע הזה לא מתקבל מיישומים תפעוליים, כמובן. בכדי להגיע למידע הרלוונטי, ככל הנראה, יש צורך בגישה עם סיסמא ליישומים שאינם מורשים, ובאמצעות התקשרות טלפונית או מקוונת. תהליך זה מבזבז זמן יקר ומשאבים.

אם החברה עושה שימוש בארכיטקטורה מוכוונת שירותים (SOA), היישומים הכפופים ל-SOA יתקשרו באופן אוטומטי באמצעות XML, SOAP, UDDI ו-WSDL, ויווצר קשר ואינטגרציה עם יישום BI אנליטי שיאפשר שילוב של המידע בזמן אמת ישר למקבלי ההחלטות.

להביא סדר לתוך הכאוס

על פי תיאורית הכאוס מלימודי הפסיכולוגיה, מעשים קטנים יכולים להביא לתוצאות מרחיקות לכת במקומות אחרים. תופעה זו נקראת אפקט הפרפר, הטוענת כי נפנוף הכנפיים של פרפר בסין יכול, באופן תיאורטי, לחולל סערה מאסיבית בניו-יורק. לא קשה לדמיין את ההקבלה בתוך עסק: צ'יפ קטן שמקורו במזרח הרחוק יכול להוביל להתייקרות המוצרים ואיבוד האמינות במפעל בבאפלו בארה"ב. ראיה של המידע בזמן אמת, כפי שהיא מסופקת על ידי ה-Web Services וה-BI, נותנת לחברה סיכוי טוב יותר להגיב לצרות באופן מיידי ולהקטין נזקים.

Web Services נמצאים בשלב המוקדם שלהם. יש לעסקים ולמקצועני ה-IT הזדמנות נהדרת להעלות רעיונות מבריקים על הדרך שבה Web Services, לא רק יקלו על הפיתוח וישפרו את השימוש בתשתיות ה-IT, אלא גם יספקו ערך אסטרטגי לטווח ארוך למקבלי ההחלטות בארגון.


אודות Data Integration Israel

חברת Data Integration Israel הינה חברת בת מקבוצת אמן מחשבים המציעהפתרונות, שירותים ומוצרים בתחום התוכנה. לחברה כ-500 עובדים, והיא פועלת ממשרדים ראשיים בישראל, חברות בנות בארץ ובמזרח אירופה (פולין ורוסיה).

חברת Data Integration Israel הוקמה בתחילת שנת 2007 והיא הנציגה הבלעדית למכירת מוצרי אינפורמטיקה בישראל ואספקת תשתית ל-Quality Data Integration. החברה מתמקדת במכירה ובשירות למוצרי אינפורמטיקה, לצד פיתוח שותפים עיסקיים המשווקים לארגונים פתרונות Data Integration המבוססים על מוצרי אינפורמטיקה.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ה-microsoft mediaroom, דור שלישי לתוכנת ה-iptv של מיקרוסופט, מגיעה לשוק ומציעה מספר חידושים. עם זאת, תחום ה-iptv עדיין בחיתוליו.אתר המוקדש ליזמים ואנשי עסקים, עם מאות טיפים, עצות וסודות עסקיים להקמת עסק מצליח, בחינם ובקלות.symantec endpoint protection משלב טכנולוגיות אבטחה רבות לתוך agent יחיד מנוהל מקונסולה אחת, כדי לחזק ולפשט אבטחה עבור עסקים מכל הגדלים.אם נושא ההיגיינה מאוד חשוב לכם ואתם גם אוהבים חידושים טכנולוגיים, המוצר שבקישור הבא הוא בשבילכם. מדובר במתקן סבון מיוחד
ה-MS MediaRoomHomeBizעליית מדרגה באבטחה ארגונית רוצה מתקן סבון אוטומטי?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב