הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 16 אוקטובר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

יוסי סעד,סגן נשיא לשיווק אסטרטגי וניהול מוצרים באקטליס נטוורקס: רשת Carrier Ethernet עם גישה באמצעות תשתית קווי נחושת מאפשרת צמיחה של השוק. תשתית קווי נחושת
 
תשתית קווי נחושת
יוסי סעד,סגן נשיא לשיווק אסטרטגי וניהול מוצרים באקטליס נטוורקס: רשת Carrier Ethernet עם גישה באמצעות תשתית קווי נחושת מאפשרת צמיחה של השוק.
27/09/2006

תגיות:  


ככל שגדל הביקוש לשירותי תקשורת רחבת סרט, מחפשות ספקיות השירותים דרכים להרחבת הכיסוי של רשתות המטרו את'רנט שלהן אל יותר לקוחות באזורי השירות שלהן. לקוחות עסקיים זקוקים לקישוריות במהירות גבוהה לצורך תמיכה ביישומי הדור הבא ובכלל זה גישה לאינטרנט, הרחבות VPN של רשתות התקשורת הארגוניות המקומיות, שיחות ועידה בוידיאו, IPTV (טלוויזיה באינטרנט), VoIP (שירותי טלפוניה מעל גבי רשת IP) ושירותים חדשניים אחרים. יישומים אלה מתפקדים בצורה הטובה והיעילה ביותר באמצעות תקשורת את'רנט כממשק רשת המספק רוחב סרט גבוה, פשטות התקנה ואיכות שירות גבוהה עבור יישומי נתונים, קול ווידיאו באמצעות חיבור רשת יחיד. עבור ספקיות שירותים, רמה מוגברת זו של ביקוש פירושה הזדמנות יוצאת דופן להרחיב את רשתות ה-Carrier Ethernet שלהן כך שיוכלו לספק תקשורת את'רנט ברשת הגישה במטרה לתמוך בכל לקוחותיהם הפוטנציאליים.

רמת הביקוש הגואה לתקשורת רחבת סרט עברה מזמן את הקצב בו מסוגלות ספקיות התקשורת לפרוס רשתות חדשות של סיבים אופטיים. עשור לאחר "החפירה הגדולה" שיועדה לפרוס סיבים אופטיים בכל מקום, מגיע הסיב האופטי רק לחלק קטן מהלקוחות העסקיים. מחקר שבוצע לאחרונה על ידי חברת המחקר Vertical Systems Group גילה כי רק 11.7% אחוזים מכלל המבנים העסקיים בקנה מידה בינוני עד גדול (מעל 20 עובדים) בארה"ב מחוברים בסיב אופטי, ותמונה זו אופיינית גם בשאר רחבי העולם. מכאן עולה כי פריסת הסיב האופטי אינה מסוגלת לספק מענה לביקוש הגובר לתקשורת, כשלעומת זאת ל-100% מהעסקים מגיעים קווי טלפון מנחושת. בעקבות הביקוש המוגבר מצד הלקוחות לפתרונות תקשורת במהירות גבוהה, מחפשות כעת ספקיות שירותים בכל רחבי העולם אחר פתרונות המבוססים על תשתיות נחושת להרחבת רשתות המטרו ההולכות וגדלות שלהן, תוך התמקדות מיוחדת בהרחבת שירות Carrier Ethernet מעל גבי קווי נחושת.

פתרונות ADSL הבשילו ב- 15 השנים האחרונות לאספקת נתונים במהירות גבוהה באמצעות תשתית נחושת. יחד עם זאת, לתקני ולמערכות ADSL חסרות התכונות ההכרחיות הנדרשות כדי לספק מענה לדרישות של מרבית היישומים העסקיים: סימטריות, מהירות גבוהה ואמינות גבוהה, ולפיכך אינן מתאימות לאספקת שירותי את'רנט ברמת ספקית תקשורת. פתרונות ADSL מתוכננים עבור לקוחות ביתיים, משום שהם בנויים על נתיבי נתונים א-סימטריים המספקים יכולת הורדה גבוהה על חשבון קצב העלאת הנתונים (כלומר, קצב העברת הנתונים מהרשת אל המשתמש גבוה פי עשר בהשוואה לקצב העברת הנתונים מהמשתמש לרשת). זהו פתרון קביל עבור משתמש ביתי הזקוק לשירות בעיקר כדי להוריד נתונים מהאינטרנט או משרת וידיאו/טלוויזיה, אולם אין הוא יכול לשרת לקוח עסקי, לו נדרש חיבור סימטרי במהירות גבוהה בין שרתי החברה ובין לקוחותיה, עובדיה הרחוקים ושותפיה העיסקיים.

האיגוד הבין לאומי של מהנדסי החשמל והאלקטרוניקה (IEEE) נתן מענה לצורך בגישה מהירה באמצעות את'רנט, עם הגדרת תקן את'רנט במייל הראשון (EFM). בעזרתן של ספקיות שירותים גדולות דוגמת ורייזון ואיי.טי אנד.טי, ועם שיתוף פעולה מצד ספקיות גדולות דוגמת אלקטל וסיסקו וחברות טכנולוגיה חדשניות קטנות יותר דוגמת אקטליס נטוורקס, פיתח איגוד IEEE ממשק את'רנט חדש המיועד להוציא את האת'רנט מהבניין (אליו היה מוגבל על ידי ממשקי האת'רנט שהוגדרו קודם לכן) ולהביא את שירותי ה- Carrier Ethernet על גבי סיבים אופטיים וחוטי נחושת אל הלקוחות. תקן EFM, הידוע כ-IEEE 802.3ah, אושר בחודש יוני 2004 והפך במהירות לפופולרי בקרב ספקיות שירותים כאמצעי לאספקת שירותי Carrier Ethernet בצורה יעילה ותקנית.

תקן EFM מעל גבי חוטי נחושת (EFMCu) מהווה מרכיב עיקרי בתקן IEEE 802.3ah ומגדיר שני ממשקי את'רנט חדשים המיועדים לטפל ביישומים שונים:

1- 2Base-TL – EFMCu לטווחים ארוכים, המבוסס על טכנולוגיית תמסורת G.SHDSL מורחבת ומשמש בדרך כלל להרחבת רשתות את'רנט בכל אזור השירות של ספקי התקשורת.

2- 10Pass-TS – EFMCu לטווחים קצרים, המבוסס על טכנולוגית תמסורת מסוג VDSL, ולרוב משמש לקישוריות בתוך בניינים, כלומר, הפצת את'רנט בין קומות בבנין דירות או בבנין משרדים גדול.

תקן את'רנט 2Base-TL מבוסס על תקן G.SHDSL הסימטרי אשר הורחב לאחרונה על ידי ועדת התקינה של ITU-T לאספקת מהירות של עד 5.7 מס"ש (מגה סיביות לשנייה) לכל זוג נחושת. תקן EFMCu מגדיר כמו כן את היכולת לחבר יחד מספר רב של זוגות נחושת, ועל ידי כך לאפשר תעבורה כוללת של 45 מס"ש על גבי
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

8 זוגות רגילים שתוכננו במקור להעברת אותות טלפון אנלוגיים פשוטים. תקן G.SHDSL המורחב מסוגל בנוסף לתמוך בקווי נחושת ארוכים, ולספק רוחב סרט משמעותי גם ללקוחות מרוחקים, עד 6 ק"מ מצומת הסיב האופטי הקרוב ביותר. השילוב בין מהדרי (repeaters) EFM ובין טכנולוגיה זאת מאפשר להשיג טווחים של עד 40 ק"מ באמצעות תשתית הנחושת, ולספק קצבים מרביים של העברת נתונים כמעט לכל הלקוחות הפוטנציאליים.

כמו בכל התקנים האחרים, גם כאן פיתחו יצרני הציוד מערכות שלא רק עונות אלא גם עולות על התפקודים הבסיסיים המוגדרים בתקן IEEE 802.3ah, תוך אספקת תמסורת טובה ויציבה יותר על גבי זוגות נחושת, רוחב סרט גדול יותר ופריסה קלה יותר. "הרחבות יצרנים" כאלה עשויות למשל לכלול יכולות כגון ניהול דינאמי של הספקטרום (Dynamic Spectral Management) וביטול הפרעות הדדיות (Cross Talk Cancellation) המהוות חלק מטכנולוגית EFMplus™ של אקטליס נטוורקס. בעזרת אלגוריתמים מתוחכמים, הממומשים בחומרה ובתוכנה, מערכת המבוססת על טכנולוגיית EFMplus™ מודדת באופן אוטומטי את מאפייני התמסורת של זוגות הנחושת ומשתמשת במידע זה לקביעת קידוד האותות בקו ואת קצב התמסורת המתאימים. בנוסף, טכנולוגיית EFMplus™ מסוגלת לבטל באופן אקטיבי הפרעות הדדיות על גבי הזוגות וליצור סביבת עבודה נקייה, המאפשרת ניצול מרבי של קיבול ערוץ השידור ואמינות גבוהה ביותר. עבור ספקיות השירותים, הרחבות אלה מיתרגמות לחיסכון ניכר בעלויות, הן מבחינת ההשקעה ההונית והן מבחינת עלויות התפעול. למרות שהרחבות יצרן לתקן הינן עדיין ייחודיות לכל יצרן, הן מתוכננות באופן שאינו פוגע בתאימות מול ציוד תקני "פשוט".

השוק לשירותי גישה באמצעות את'רנט מעל גבי חוטי נחושת עתיד להתרחב באופן חסר תקדים בשנים הקרובות, כאשר ספקיות התקשורת תבקשנה למנף את תשתית הנחושת הקיימת שלהן כדי לספק מענה לדרישה המסיבית לשירותי את'רנט. הן ספקיות התקשורת הגדולות והוותיקות והן ספקיות תקשורת מתחרות קטנות הודיעו על יישום תקן EFMCu. ספקי ציוד דוגמת אקטליס נטוורקס מספקים מענה לביקוש זה לגישת את'רנט מעל גבי חוטי נחושת, ויכולים לסייע לספקיות תקשורת לתת מענה לביקוש הקיים לגישה באמצעות את'רנט באמצעות אספקת פתרון הזמין בכל מקום.

מקרה לדוגמה –תקן EFMCu מסייע בשדרוג מערכת החינוך בבריטניה

הנגישות הגוברת לתקשורת רחבת סרט בבתים הפרטיים יצרה לחץ על מגזר החינוך בבריטניה, הנדרש לספק מענה לצורך בגישה רחבת סרט במהירות גבוהה, אותה תובעים התלמידים, המורים והרשויות המקומיות. קבוצה של תשע רשויות חינוך מקומיות באזור הגיאוגרפי המכונה איסט מידלנדס בבריטניה נענתה לדרישה זו וחיפשה פתרון שיאפשר את שדרוג רשתות התקשורת בבתי הספר.

האתגר עימו התמודדו רשויות החינוך המקומיות היה הצורך בהרחבת פריסת התשתית כדי לאפשר שירותי את'רנט באיכות מוכחת של סיב אופטי אשר יתאימו לגישת אינטרנט במהירות גבוהה ב-670 בתי ספר באזור, וזאת בשעה שאילוצי תקציב הגבילו את האפשרות להשקעה משמעותית בתשתיות. אפיניטי (חברה הנמצאת בבעלותה של קינגסטון קומוניקשיין) סיפקה לרשויות החינוך המקומיות פיתרון המתבסס על פתרון EFMCu לטווח ארוך של אקטליס נטוורקס. פתרון ה-EFM הותקן ב- 59 מרכזיות של בריטיש טלקום וסיפק חיבור אל בתי הספר באמצעות קישור לקווי הנחושת. פתרון זה נבחר לאחר תהליך הערכה יסודי שהקיף מספר פלטפורמות שונות, ופריסתו סימנה את תחילתו של שלב חדש בקישור ספקי שירות אלטרנטיביים לזוגות נחושת ((unbundling בבריטניה. השימוש בתשתית הנחושת אינו מוגבל עוד לטלפוניה ולשירותי סרט צר, שכן התשתית הקיימת מסוגלת לספק גם שירותים ברמה עסקית. בתי הספר בבריטניה קפצו באחת אל החינוך במאה ה-21 באמצעות פתרונות חדשניים המבוססים על תקן EFMCu שיושמו על ידי חברות טכנולוגיה מובילות ואומצו על ידי מפעילי רשתות בעלי חזון.


אודות אקטליס נטוורקס

אקטליס נטוורקס הינה היצרן המוביל באספקת פתרונות המאפשרים תקשורת רחבת-סרט באיכות סיבים אופטיים מעל גבי קווי נחושת. מוצרי אקטליס, משלבים טכנולוגיה ייחודית עם שיטות תקשורת תקניות לעבודה על מספר זוגות נחושת על מנת להשיג את הביצועים והאמינות הגבוהים ביותר ע"ג תשתית הנחושת. מוצרי החברה מותקנים בלמעלה מ- 25 מדינות ברשתות ציבוריות ופרטיות כאחד. מערכות ה-Ethernet in the First Mile של אקטליס מאפשרות הרחבת כיסוי הרשתות העירוניות האופטיות ללא צורך בהשקעות מסיביות בתשתית. אקטליס הינה חברה פרטית שמשרדיה הראשיים ממוקמים בעמק הסיליקון בקליפורניה, ומרכז הפיתוח בפתח-תקוה, ישראל.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
מרבית אוכלוסיית העולם תהיה מחוברת לאינטרנט עד שנת 2020, כך מראות תוצאות מחקר חדש. `אסימון – אתר הנשים של ישראל` – פורטל נשים ענק בו תוכלו למצוא כתבות הקשורות לענייני המין הנשי, מאמרים, טורים אישיים ודעות, שו``ת, כלים ומחשבונים שונים, מידע על ארגוני נשים וקווי מצוקה, מבזקי חדשות, קהילת פורומים ועוד. livecycle printאם נושא ההיגיינה מאוד חשוב לכם ואתם גם אוהבים חידושים טכנולוגיים, המוצר שבקישור הבא הוא בשבילכם. מדובר במתקן סבון מיוחד
עתיד האינטרנט הצד הנשישרת מסמכים רוצה מתקן סבון אוטומטי?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב