הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 12 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

סקירת חוקים אשר נוגעים למערכת המחשוב ולאחריות החברה.
<br> 
<b>מאת: אורי שמאי, מנהל IT בחשבשבת.</b> מחשבים: חוק, משפט ואתיקה
 
מחשבים: חוק, משפט ואתיקה
סקירת חוקים אשר נוגעים למערכת המחשוב ולאחריות החברה.
מאת: אורי שמאי, מנהל IT בחשבשבת.
15/02/2007

תגיות:  


מערכת המשפט העולמית, ובכלל זה ישראל, נדרשת בעידן שלנו לסוגיות משפטיות שלא נדרשה להן בעבר. רוב העסקים והחברות מבססים את כל פעילותם העסקית על מחשבים, מיילים, אינטרנט ותוכנות. דבר זה יוצר סוגיות ובעיות אשר מערכת המשפט והמחוקק לא נדרשו לטפל בהן בעבר. מנכ"לים ובעלי עסקים רבים לא מודעים לחובותיהם ולאחריותם בכל הקשור למערכת המחשוב בארגון שלהם. מאמר זה ינסה לתת סקירה קצרה על השינויים שחלו בשנים האחרונות בתחום החקיקה בנושא זה וכיצד זה נוגע לכל חברה.

לצורך כך נעבור על חוקים, חלקם חדשים, אשר נוגעים למערכת המחשוב ולאחריות החברה. נתייחס לכל עניין מכמה זוויות. חשוב להבין כי לא כל הסוגיות פתורות, וגם בעולם מתמודדים עם סוגיות קשות אלו בכל יום ומערכת המשפט (שופטים ועורכי דין) לא תמיד יודעים איך לגשת לבעיות אשר נוגעות לכך (כגון ראיות שאינן מוחשיות, קבצים תעבורת מידע באינטרנט וכו'). עקב חוסר ידע ומחסור בתקדימים ומשפטים קודמים בנושאים אלה הסוגיות קשות לפתרון ואין תשובה מוחלטת לכולן (לדוגמא לפי איזה חוק ייענש פורץ לרשת מחשבים של חברה בישראל אשר יושב בגרמניה ופורץ למחשב דרך מחשב בהולנד?).

חוק המחשבים תשנ"ה 1995 הוא החוק העיקרי המתייחס לעבירות מחשוב שבו למעשה התייחס המחוקק לראשונה ל"פריצה" שאינה פיזית לבניין, מכונית וכו' אלא למחשב, ושבו בפעם הראשונה מתייחס המחוקק לפיתוח וירוס מחשב והפצתו. חשוב להבין כי ה"פורץ" לא חייב להיות אדם מחוץ לחברה, הוא יכול להיות אדם מתוך החברה (ולרוב זה אכן כך). עובד אשר הפר את כללי החברה וביצע אחת או יותר מעבירות אלו, יהיה חשוף גם הוא לתביעה על סמך חוק זה.

בסקירה זו נתייחס לחמישה חוקים עיקריים הרלוונטיים למערכות המחשוב בחברות ותאגידים:

1. חוק המחשבים תשנ"ה 1995.
2. חוק מאגרי המידע.
3. חוק הגנת הפרטיות.
4. חוק קניין רוחני וזכויות יוצרים.
5. חוק חתימה אלקטרונית חוק המחשבים תשנ"ה.

חוק המחשבים תשנ"ה 1995 מתייחס לארבע עבירות מחשוב עיקריות:
• שיבוש או הפרעה למחשב או לחומר מחשב - כל המשבש פעולתו התקינה של מחשב, מוחק חומר מחשב, גורם לשינוי בו דינו מאסר שלוש שנים.
• מידע כוזב או פלט כוזב - המזין למחשב מידע כוזב או כותב תוכנה שתוצאות השימוש בה מביאות למידע או פלט/קלט כוזב - דינו מאסר חמש שנים.
• חדירה למחשב שלא כדין - החודר שלא כדין לחומר מחשב (בין אם באמצעות התקשרות או התחברות או על ידי הפעלתו) דינו עד 5 חמש שנות מאסר.
• נגיף מחשב (וירוס) - עורך תוכנה המסוגלת לגרום נזק ו/או שיבוש למחשב או לחומר במחשב דינו שלוש שנות מאסר. המעביר לאחר תוכנה זו (וירוס או כל קוד זדוני אחר) דינו מאסר חמש שנים.

נושא חשוב נוסף הוא שהמחוקק קבע כי כל העובר על אחת מעבירות אלו או יותר חשוף לתביעה בגין "עוולה בנזיקין", דהיינו חשוף לתביעה אזרחית שבה יתכן ויאלץ לשלם פיצויים. חשוב להבין כי אם פרץ אדם למחשב בארגון מסוים וגנב מספרי כרטיסי אשראי, בין אם נמצא הפורץ ונענש ובין אם לאו, גם החברה אשר אכסנה במחשבים שלה את מספרי כרטיסי האשראי יכולה להיות חשופה לתביעה. על החברה להוכיח כי עשתה מאמצים סבירים להגן על המחשוב בארגון מפני פריצות על ידי התקנת אמצעים מתאימים כגון מינוי אנשי מקצוע אשר הטמיעו ותחזקו מערכות אלו (due care) שאם לא כן הרי החברה חשופה לתביעה גם היא וסביר להניח כי גם תאלץ לשלם במקרים כאלו. יתכן כי הפורץ הוא ילד בן 16 אשר אין לו אמצעים כלכליים, ומערכת המשפט והנפגע מטבע הדברים יחפשו את ה"כיס העמוק", דהיינו את מי ניתן לתבוע ולהרוויח. לכן, במקרה כזה גם החברה הנפרצת חשופה לתביעה, וכל חברה שבמחשבים שלה מאוחסן מידע רגיש כזה או אחר על הלקוחות והספקים שלה חייבת בחובת ההגנה על מערך המחשוב בארגון.

חוק מאגרי מידע:
חוק זה מתייחס למאגרי המידע שמחזיקה כל חברה אודות הלקוחות, לקוחות פוטנציאלים, ספקים וכו'. אותן רשימות, בתנאים מסוימים, חייבות להירשם, להישמר ולהתנהל על פי חוק. מאגר מידע נחשב ככזה אם יתקיימו בו אחד מהבאים:
• מספר האנשים ברשומות עולה על 10000.
• מכיל מידע רגיש (ישנה הגדרה בחוק מהו מידע רגיש כמו מידע בריאותי, כלכלי ועוד).
• מידע על אנשים, כאשר המידע לא נמסר על ידם.
• המאגר הוא של גוף ציבורי.
• המאגר משמש לדיוור ישיר.


מי שברשותו מאגר שכזה, או מנהל מאגר מידע, חייב בחובת רישום המאגר אצל רשם מאגרי המידע. עליו ו/או על מי שמינה מטעמו חלה החובה לניהול המידע והגנה עליו. מי שמחזיק/מנהל חמישה מאגרי מידע ויותר חייב למנות אדם שיוכשר לתפקיד אשר כל תפקידו יהיה לנהל מאגרי מידע אלו ולפעול על פי חוק רישום מאגרי המידע. החוק נועד בראש ובראשונה למנוע פגיעה בפרטיותו של אדם על פי חוק הגנת הפרטיות 1981, ולהגדיר את חובותיו של ארגון המחזיק נתונים רגישים כגון בנק או בית חולים בנושא הגנה על נתונים אלו.

חוק הגנת הפרטיות - חוקי יסוד תשמ"א 1981:
חוק הגנת הפרטיות הוא אחד מחוקי היסוד העוסק בזכות האדם לפרטיות ובאיסור לפגוע בה. החוק מגדיר פעולות אשר עשייתן ללא הסכמת האדם מהווה פגיעה בפרטיותו. פגיעה כזו היא עוולה אזרחית אשר חלה עליה פקודת הנזיקין, דהיינו הינה עבירה פלילית. החוק מתייחס לאדם ולא לתאגיד או לחברה. אנו מכלילים חוק זה בסקירה זו על מנת לעזור ולהבין את הדילמות השונות הניצבות בפני אנשי המחשבים, אבטחת המידע והמנהלים בחברות שונות. לדוגמא, האם מותר למעביד להאזין לשיחות טלפון של עובד? לבדוק לו
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

את המייל (במחשבי החברה)? לבדוק היכן ומתי הוא גולש באינטרנט בשעות העבודה?. התשובות לשאלות אילו אינן ברורות כל כך כפי שנדמה. נתייחס בתחילה לניטור ובדיקה של מאפייני גלישה של עובדים. בדיקה של כמות הגלישה באינטרנט היא מותרת, אבל בדיקה היכן גלשו העובדים יכולה בנסיבות מסוימות להיות בעייתית. על מנת שלא לחשוף את החברה לתביעות (פגיעה בפרטיות) על החברה לנסח מדיניות שימוש באינטרנט ומיילים בחברה, להודיע באמצעות "באנרים" בכניסה לדפדפן האינטרנט או במייל או להחתים בחוזה העבודה את העובדים (האופציה הטובה ביותר), כיוון שכך הם מודעים לאפשרות שגלישת האינטרנט שלהם תנוטר.

אם חברה מנטרת את הרגלי הגלישה של העובדים, אסור לה לנטר עובד מסוים, עליה לנטר קבוצת עובדים או את כל העובדים על מנת שבעתיד יהיה ניתן להוכיח כי אותו עובד גלש לאתרים אשר אינם חלק מ"שיגרת העבודה" של גלישת האינטרנט בחברה תוך כדי השוואה לעובדים אחרים. סיבה נוספת לניטור כל העובדים היא על מנת להוכיח כי לא הייתה כאן מגמה של היטפלות לעובד ספציפי על מנת להביא לפיטוריו. ניטור ובדיקה של מיילים של עובדים הינה בעייתית יותר. אם עובד פתח ספרייה במייל ושם הספרייה הוא "פרטי נא לא לקרוא!!" עלולה להיות בעיה במידה והמעביד יקרא חומר זה, אף אם מדיניות העסק (אשר נאמרה ואף נחתמה בחוזה העבודה אוסרת מיילים פרטיים בחברה) במקרה זה יכול המעביד לפנות לעובד ולהורות לו למחוק את התיקיה הפרטית כיוון שזה נוגד את מדיניות החברה. חל איסור על מעביד לצותת לשיחות טלפון המתקיימות בארגון בין עובדיו ללקוחותיו (אם הוא לא שותף לשיחה זו) אלא אם כן ישנו צו המאפשר לו זאת. צילום מותר במקומות מותרים בלבד כגון אולמות עבודה ובתנאי שהצילומים אינם פוגעים באדם ומבזים אותו ואת פרטיותו (צילום בשירותים, מלתחות וכו'). ככלל לא תמיד החתמתו של עובד על הסכמה לביצוע פעולה זו או אחרת היא חוקית, אך לעיתים רק באמצעות החתמה כזו תסיר החברה מעליה אפשרות של תביעה.חשוב להבין כי הנושא אינו דיכוטומי וכל מקרה יבחן לגופו.

חוקי קנין רוחני וזכויות יוצרים:
החוקים עיקריים כאן הם חוק זכות יוצרים, התר"ע - 1911, פקודת זכות יוצרים 1924. חוקים אלו באים להגן על אינטרסים כלכליים ומוסריים של יוצרים ועל היצירה מהעתקות ומשימוש לא חוקי. נושא זה רחב מאוד, ואנו נתייחס אליו מכיוון המחשוב בעסק. הבעיה הראשונה הניצבת בפני מנהלי חברות ומנהלי אבטחת המידע היא שימוש לא לגיטימי ולא חוקי בתוכנות אשר לא נקנו כדין. על כל חברה לקבוע מדיניות מסודרת של קניית תוכנות וניהול הרישיונות בארגון. כמו כן, על החברה לקבוע מדיניות של שימוש והתקנה של תוכנות בעסק, ולהפיץ מדיניות זו לעובדים. חשוב להבין כי לא כל חומר המפורסם באינטרנט הוא נחלת הכלל וגם העתקה של תמונות או מלל ושתילתו באתר האינטרנט של החברה עלולה להיות הפרה של זכויות יוצרים.

כמו כן, יש לקבוע מדיניות בעסק שאוסרת על המשתמשים לשתף קבצים דרך תוכנות שיתוף (או אף לאסור לחלוטין התקנת תוכנת מסוג זה). חשוב להבין כי במידה ומתבצע שיתוף של תכנים לא חוקיים (כגון סרטים או שירים) ממחשבי החברה, יכולה החברה לשאת באחריות אף אם הדבר בוצע ללא ידיעתה, לכן על החברה לאכוף ולידע את העובדים בנושא זה.

חוק חתימה אלקטרונית - אפריל 2001:
חוק חתימה אלקטרונית (דיגיטלית) הוא חוק חדש המנסה להסדיר את חוקיות ואמיתות חתימת הסכמים דרך תקשורת אלקטרונית למשל מייל וכו'. הבעייתיות הקיימת בהוכחת אמיתות ההודעות הביאה לחקיקת חוק זה. ניקח לדוגמא שתי חברות החותמות על הסכם מסוים דרך תכתובת מייל, ולאחר מכן אחת החברות מתכחשת לחתימה על ההסכם. איך נוכיח שאכן היא קיבלה את המייל וחתמה עליו? הרי כל האקר מתחיל יכול לזייף את הדואר האלקטרוני של החברה, לחתום בשמה, למחוק או לשנות את המיילים שנשלחים על ידה. סוג החתימה יכולה לשמש כהוכחה בבית המשפט ולחזק טענות אחד הצדדים באופן שלא יוכל להתכחש לחתימתו (non repudiation).

חתימה אלקטרונית משמשת להוכחת שלושה דברים עיקריים:
• השולח חתם על מסר מסוים.
• מקורו של המסר אכן בשולח הנטען.
• המסר לא עבר שינוי או נפרץ בכל דרך שהיא.

החוק קובע ארבע רמות לחתימה אלקטרונית, שלכל אחת מהן משקל ראייתי שונה במערכת המשפט:
• ללא חתימה בכלל (למשל קובץ או דיסקט אשר אין עליו חתימה כלל).
• בצירוף חתימה אלקטרונית פשוטה (למשל ציון פרטים מזהים כגון שם פרטי, שם משפחה במסמך word רגיל).
• בצרוף חתימה אלקטרונית מאובטחת (חתימה אלקטרונית באמצעים הניתנים לשליטה של החברה עצמה, למשל המחשב שמאמת את נכונות הנתונים באמצעות אלגוריתמים מתמטיים נמצא אצל או בשליטה של החברה) מספק אמיתות למסר אך בערבון מוגבל כי אין צד שלישי המאמת את מקור ההודעה.
• בצרוף חתימה מאושרת (החתימה הכי חזקה ומומלצת). זוהי חתימה המאושרת על ידי צד שלישי, על ידי גורם מאשרר שיש לו אישור ממשרד המשפטים, והוא מאמת לצד שמקבל את המסר כי אכן המסר הגיע מהיכן שנטען ולא שונה בדרך (התהליך מתבצע באמצעות הצפנה מתמטית שלא נכנס להסבר על דרכי פעולתה).

כיום יש בארץ רק שתי חברות שקבלו אישור להיות צד שלישי מאמת זיהוי והגדולה שבהם היא : www.comsign.co.il


אודות חשבשבת

חברת חשבשבת היא אחד מבתי התוכנה הגדולים בישראל. החברה מונה למעלה מ-200 עובדים, והיא פרושה ב-18 סניפים בישראל וסניף אחד בארה"ב. למעלה מ-40,000 לקוחות משתמשים במוצרי החברה. החברה מפתחת ומשווקת מוצרי תוכנה לעסקים בישראל ובעולם.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ibm הודיעה כי תציע בשנה הקרובה מעבדים בטכנולוגיית 45 ננומטר אשר יורכבו גם מזיכרון dramבמקום sram, באופן שישלש כמות זיכרון הניתנת לאחסון על גבי השבב.אתר העוסק בנושא צמחי בר בישראל. האתר מספק מידע רב בנושא פרחים וצמחי בר. בין השאר, ניתן למצוא בו מידע על: צמחי תבלין, צמחי רפואה, צמחים רעילים, צמחים מוגנים, ארבעת המינים ועוד. מהו ייחודו? האם ניתן למצוא בו צמחים בעלי מספר שמות על פי כל השמות שלהם?קיידנס הכריזה על השקת accelerator/emulator iii palladium incisive cadence, מאיץ / מדמה שבבים ומערכות משובצות מחשב עם תפוקה גבוהה, לאימות (וריפיקציה) וואלידציה של חומרה, תוכנה ומערכות שלמות בשוקי התקשורת, המחשבים והגרפיקה.הבעיהמחירי הדלק בישראל, בשונה משאר העולם, מרקיעים שחקים בעקבות המיסוי האדיר שמטילה המדינה. איך בכל זאת, תוכלו לצמצם בהוצ
IBM תשתמש בזיכרון DRAM במקום SRAMפרחים וצמחי בר בישראלPalladium III – מאיץ / מדמה שבביםFullTank - מהי תחנת הדלק הזולה ביותר?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב