הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 7 אוגוסט 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

חוק "ניתוק זיקה" נועד לאפשר למנוי לקבל הטבות (החזר על הרכישה) למכשירי סלולר שלא נרכשו אצל ספק הסלולר בו הוא מנוי. האם חוק זה יכול לסייע לחסוך בהוצאות ולצמצם את קנסות היציאה במעבר מספק סלולרי א
 
חוק ניתוק זיקה של משרד התקשורת – כל הזכויות שלך
חוק "ניתוק זיקה" נועד לאפשר למנוי לקבל הטבות (החזר על הרכישה) למכשירי סלולר שלא נרכשו אצל ספק הסלולר בו הוא מנוי. האם חוק זה יכול לסייע לחסוך בהוצאות ולצמצם את קנסות היציאה במעבר מספק סלולרי א' לספק סלולרי ב'?
10/09/2011

תגיות:  


אחת הרפורמות העדכניות ומעוררות העניין של שר התקשורת בשנה החולפת מופיעה תחת הכותרת: "יצירת שוויון במתן הטבות ע"י חברות הסלולר". המשרד הציג את ההישג הצרכני בדבר "ניתוק הזיקה" בין שירותי הסלולר וההטבות הניתנות ללקוחות, לבין רכישת מכשיר הסלולר. לפי מתווה הרפורמה הזו נקבע, שלקוח הרוכש מכשיר באופן פרטי, שלא דרך מפעיל הסלולר אתו הוא חתום על הסכם, מכשיר הקיים ברשימת המכשירים הנמכרים ברשת ספק הסלולר הזה, יקבל אצל ספק הסלולר את אותן הטבות בדיוק ואותם תנאים שמקבל מנוי המחדש הסכם, או מנוי חדש הרוכש את אותו מכשיר מספק הסלולר. המדובר ברכישה של מכשיר סלולר מיבואן פרטי (או בחו"ל), כשבמרבית המקרים המכשיר זול כדי מחצית ממחיר ספק הסלולר, או שהלקוח מגיע עם מכשיר שנרכש אצל ספק סלולר מתחרה. דהיינו: הזיכויים הכספיים, שהלקוח מקבל בגין רכישת זמן אוויר ושאר שירותי הסלולר, אשר מקזזים את עלות רכישת המכשיר אצל ספק הסלולר בתשלומים, יינתנו ללקוח בין אם הוא רכש את המכשיר אצל ספק הסלולר ובין אם לאו. מיד נחשוף אם אכן זו המציאות.

"חוק ניתוק זיקה" מבטיח שוויון מלא, שהחל ב- 1/11/09, במתן הטבות ללקוחות חברות הסלולר, בין אם הלקוח רכש את המכשיר בחברה הסלולרית ובין אם הגיע אליה עם מכשיר משלו. החל מתאריך זה, לקוח המעוניין לעבור לחברה אחרת ולפתוח את ההסכם הסלולרי, ולא עשה זאת בשל הזיכויים הכספיים אותם הוא מקבל בגין צריכת זמן אוויר ואשר מקזזים את התשלום החודשי עבור המכשיר, לא יצטרך לשקול שיקול זה ויוכל להמשיך ליהנות מהזיכויים בחברה החדשה.

חוק ניתוק זיקה – מהם המסלולים השונים ?

יש שני מסלולים אפשריים ל"ניתוק הזיקה" ולקבלת הטבות זהות, למי שרכש את מכשיר הסלולר אצל ספק הסלולר:

א. אם המכשיר זהה לחלוטין למכשיר שקיים אצל ספק הסלולר, אזי הזיכוי יהיה זהה לזה הניתן ללקוחות הספק הסלולרי הרוכשים ממנו את אותו מכשיר סלולר בדיוק.

ב. אם המכשיר אינו זהה לחלוטין למכשיר הקיים אצל ספק הסלולר, החזר ההטבה יהיה לפי טבלת החזר המפורסמת באתר חברת הסלולר.
בשני המסלולים גם יחד יש כמה תנאים נלווים: 1) יש להציג לחברת הסלולר בעת דרישת החזר ההטבה את הקבלה \ אישור קנייה \ חשבונית מס בגין רכישת מכשיר הסלולר, בין אם הוא נרכש בארץ או בחו"ל. 2) אורך תקופת ההטבה (הזיכוי הכספי) יהיה זהה לזו של לקוח קיים של חברת הסלולר, ואם הלקוח כבר קיבל הטבת החזר בחברה קודמת, הלקוח יקבל רק את יתרת החודשים שנשארו להטבה. 3) ההטבות שתינתנה ללקוח, בכל מקרה לא תכללנה הטבות נלוות למכשיר כגון: ביטוח, אביזרים נלווים ותחזוקת המכשיר.

האם אכן ניתן לקבל החזרים למכשירים שנרכשו לא אצל ספק הסלולר אתו מתקשרים? מסתבר שהתשובה לכך שלילית, ותלויה לא אחת, בכוח המיקוח של הלקוח מול ספק הסלולר.

מהם המכשולים בדרך לקבל זיכויים בגין מכשירי סלולר לפי "חוק ניתוק זיקה"?

כיום עושות שלוש חברות הסלולר הגדולות הכל כדי שהלקוחות המגיעים אליהן עם מכשירים שלא נרכשו אצלן, לא יקבלו כל הטבה בגין חוק ניתוק זיקה. התוצאה: רוב הלקוחות שמגיעים עם מכשירים שלא נקנו אצל חברות הסלולר אכן לא מקבלים כל זיכוי. רק עמידה על המשמר, צרכנות נבונה ומו"מ עקשני יכול להוביל לקבלת הזיכוי המגיע כדין או את חלקו.

מהם החסמים לקבלת הזיכוי?

א. החסם המרכזי הוא הטענה ש"המכשיר אינו נתמך ע"י החברה". מספיק שיהיה שוני מזערי ביותר בדגם המכשיר, שטענה כזו תועלה מצד חברת הסלולר בעת המעבר אליה עם המכשיר\ים. חברות הסלולר כמובן דואגות שהן תקבלנה מהיבואנים דגמים עם ייחודיות מסוימת, כדי להבדיל אותם מהדגמים שנמכרים אצל המתחרים או בחו"ל, או אצל היבואנים העצמאיים והחנויות הפרטיות. אם המכשיר "אינו נתמך ע"י החברה", הלקוח יכול, לכל היותר, לקבל הטבה לפי טבלה של "מכשירים שאינם נתמכים" ע"י החברה. זו הטבה נמוכה באופן משמעותי, אם בכלל ניתן לקבל אותה (ראה בסעיף הבא).

ב. טבלת ההחזרים למכשירים "שאינם נתמכים ע"י החברה" מכילה כמה חסמים והמרכזי שבהם: מינימום שימוש לחודש. לקוח שמביא מכשיר סלולר לא יקבל החזר במקרה שהמכשיר לא נמכר ע"י החברה, לפי קביעתה, ומדרגת הסף לקבלת ההטבה היא לפחות 149 ₪ לחודש (כולל מע"מ) על שיחות, גלישה ומסרונים (בשלוש החברות).

עפ"י נתוני החברות הסלולריות (דו"ח רבעון שני 2011 שדווח על ידי שלוש החברות הגדולות לבורסה) ה- ARPU (הכנסה חודשית ממוצעת למנוי) היא: 112 ₪ בפרטנר, 108 ₪ בסלקום ו- 107 ₪ בפלאפון. או בעברית פשוטה: רוב הלקוחות נמצאים כיום הרבה מתחת לדרגת סף המינימום, ולכן אינם זכאים לכל החזר בגין "חוק ניתוק זיקה".

הסיבה ברורה: המדרגה המינימלית בשלוש החברות לקבל החזר הטבה בגין החוק היא 149 ₪ לחודש. זאת, למכשיר הסלולר הנחות ביותר (למכשירי הסמארטפון המדרגות הללו מגיעות עד 299 ₪ לחודש). נתעלם כרגע מהמדרגות העליונות, ונתייחס רק למינימום, שמתייחס למכשיר הסלולר הכי פשוט והכי בסיסי בלבד: חברות הסלולר מונעות החזר לכל אלו שהתשלום עבור המכשיר שלהם הוא מתחת לממוצע הנוכחי של כ- 110 ₪ לחודש. גם אם יעלו את השימוש ל- 149 ₪ לחודש לכל מכשיר, לא יהיה הדבר כדאי, כי ההחזר הבסיסי הוא עד
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

מ- 14 ₪ עד כ- 30 ₪ לחודש עבור המכשירים הנמצאים במדרגה הבסיסית של החזר הטבה. דהיינו: העלאת רמת השימוש תגרום להגדלת ההפסד החודשי, ולכן הלקוח יעדיף להקטין את ההפסד ולא לבקש בכלל הטבה בגין "ניתוק זיקה".

ג. חסם משמעותי נוסף לקבל החזר בגין "חוק ניתוק זיקה" הוא הטענה של חברת הסלולר שהמכשיר שבגינו מבוקש ההחזר "נמצא במבצע". השיטה: מכריזים על מבצעים המשתנים כל הזמן (לאוכלוסיות מוגדרות, לסוגי לקוחות מסוימים), שכוללים מספר מוגדר ומצומצם מאד של מכשירים, ומי שרכש מכשיר שאינו כלול ברשימת המכשירים שבמבצעים אלו (אך כן מצוי ברשימה הכללית של המכשירים שחברת הסלולר מוכרת ללקוחותיה), אינו זכאי להחזר הטבה ולניתוק זיקה, אלא לפי טבלת ההחזרים למכשירים "שאינם נתמכים ע"י החברה", כמצוין בסעיף הקודם.

כך יוצא, שרוב המכשירים שנרכשים מחוץ לחברת הסלולר, בין בחנויות ובין בחברות המתחרות, לא נכללים במבצע\ים שקיים\מים באותו רגע של בקשת ההחזר, ואז המבקש מועבר אוטומטית לטבלה של "מכשירים שאינם נתמכים".

על פי פרשנות חברות הסלולר, כאשר חברת הסלולר משווקת מסלול לקהל יעד מסוים ולא אל כלל האוכלוסייה, היא רשאית להתנות את ההצטרפות למסלול ואת כל ההטבות הכלולות בו, ברכישת מכשיר אצל החברה. בהתאם לכך, לא חייבים לאשר הצטרפות למסלול כלשהו במידה ולא נרכש מכשיר מהם, ומכאן שחוק ניתוק זיקה לא חל על מסלולי מבצעים אלו.

ד. חסם משני הוא תאריך ייצור המכשיר שעליו מבוקש החזר הטבה. אם התאריך הוא יחסית חדש, מדרגת הסף לקבל הזיכוי קופצת למדרגה העליונה (כ - 249 ₪ לחודש עד 300 ₪). דהיינו: רוב הלקוחות אינם יכולים לקבל כל הטבה, גם לא במסלול של "מכשיר שאינו נתמך ע"י החברה". יצוין, שרוב המכשירים שנמכרים כיום מחוץ לחברות הסלולר נמצאים עם תאריך ייצור מעבר לחסם הנ"ל, כך מי שקונה אותם לא יהיה זכאי לכל החזר הטבה (אם לא הגיע לסף התשלום הגבוה ביותר הקיים על שימוש במכשיר).

ה. חסם משני נוסף נועד למכשירים שאינם "בזרם המרכזי" של המכשירים ובכלל זה: מכשירים קבועים ברכבים, מודמים סלולריים, נתבים סלולריים, מודמים מובנים בטאבלטים או במחשבים ניידים, וכיו"ב. במקרים אלו, לכל חברת סלולר יש את המכשירים הייחודיים שלה ושיטת מסלולי תשלום ייחודיים משלה למכשירים אלו. לכן, אין שום יכולת מעשית לקבל "החזר הטבה" בגין "חוק ניתוק זיקה" למכשירים אלו בעת המעבר לחברת הסלולר עם מכשיר שלא נרכש אצלה.

ו. חסם נוסף הוא האפשרות לסירוב לבטח את המכשיר ו\או לספק לו תחזוקה, אם הוא לא נרכש אצל ספק הסלולר. "חוק ניתוק זיקה" אינו מחייב את חברת הסלולר לבטח או לתחזק את המכשיר שמגיע מבחוץ. לגבי אייפונים הסירוב הזה הוא כמעט טוטאלי, בגלל הסכמי חברות הסלולר עם חברת אפל. לעיתים, יש הסכמה של חברת הסלולר לבטח את המכשיר, אולם זה מותנה בבדיקה טכנית (שיש צורך לשלם עליה בנפרד) והביטוח עצמו הוא במדרגה הגבוהה ביותר ("אחריות מלאה") של רמות הביטוחים שיש בחברת הסלולר, מה שהופך את כל עסקת הביטוח והתחזוקה למכשיר המבוקש בחברת הסלולר לבלתי כדאית כלכלית.

תשומת לב, שמי שבוחר לרכוש "אחריות מלאה" (לדוגמה: 80 ₪ בחודש), למעשה רוכש בעלות הביטוח שלו מכשיר נוסף חדש ב- 3 שנות ההתחייבות שלו (2,880 ₪ עלות הביטוח + השתתפות עצמית גבוהה של מאות ₪ על כל תקלה + השתתפות עצמית של 600 עד 1,300 ₪ עבור מכשיר חלופי במקרה של אבדן, גניבה או נזק בלתי הפיך). מדוע לשלם על מכשיר שני בצורת דמי ביטוח לחברת הסלולר, אם ניתן לרכוש אותו לבד (במקרה של גניבה, אבדן או נזק בלתי הפיך) ובלי ההתחייבות ל- 3 שנים? מכאן, שמאוד מומלץ לחפש ביטוח ותחזוקה במעבדה פרטית (במקרה של מעבר עם המכשיר בין החברות או ברכישת המכשיר אצל יבואן עצמאי), ולא אצל חברת הסלולר.

מכאן, ש"חוק ניתוק זיקה" מצוי במציאות רק על הנייר. רוב הלקוחות אינם מסוגלים לעקוף את התרגילים והחסמים שמפעילות חברות הסלולר, רק כדי לא לשלם החזר הטבה על מכשירים שנרכשו מחוץ לחברה. ייתכן ומצב זה ישתנה עם כניסת ספקי הסלולר החדשים והמתחדשים לשוק הסלולר בשנה הבאה (2012): גולן-טלקום ומירס-הוט, וספקי ה- MVNO, אך זה טרם ברור. הרגולציה בישראל הפכה את הזיקה בין יבואן מכשירי הסלולר לבעלים של חברת הסלולר, לעובדה קיימת. מכאן, היכולת לקבל הטבות בגין "חוק ניתוק זיקה" עומדת בניגוד לאינטרסים הכלכליים המשותפים של היבואנים ובעלי חברות הסלולר (שאלו הם בדיוק אותם אנשים).

שורה תחתונה:

צרכנים צריכים לגלות צרכנות נבונה, לפני שהם עוברים בין חברות הסלולר ו\או רוכשים מכשירי סלולר באופן עצמאי, רק משום שהם זולים יותר אצל היבואנים העצמאיים, והם סבורים שהם יקבלו "החזר הטבה" בגין "חוק ניתוק זיקה" בהסכם החדש. המציאות מלמדת אותנו, שהמצב מעורפל ועל ציבור הצרכנים מוטלת החובה לעמוד על מיצוי זכויותיהם בשוק הסלולר. "חוק ניתוק זיקה" יכול לסייע לחסוך בהוצאות ולצמצם את קנסות היציאה במעבר מספק סלולרי א' לספק סלולרי ב', אך ורק באם ינהגו בתבונה ויתייעצו בטרם נקיטת צעדים בלתי הפיכים.
המאמר מאת: מיכאל פנחס, Telecom Experts, המדריך לחיסכון, בהוצאות התקשורת והמחשוב לעסקים.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
מועצת המנהלים של יאהו! החליטה השבוע פה אחד על פיטוריה של מנכ`לית החברה, קרול בארץ. מה הסיבה? באיזו דרך לא ממש אלגנטית השתמשו בדירקטוריון כדי לפטר אותה? קראו מייד.רוצים ללמוד כיצד להכין עוגות שוקולדת טעימות ומפנקות? מחפשים משהו מתוק וקל להכנה? האתר של קרין גורן, מגישת התוכנית `סודות מתוקים`, מספק מענה.hp משיקה את hp virtualsystem, פתרון המיועד עבור vmware vsphere 5 אשר מספק את התשתית למחשוב ענן.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
פוטרה: מנכלית יאהו! קרול בארץקרין גורן - סודות מתוקיםHP משיקה את HP VirtualSystemהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב