הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 11 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

"הרכיב האנושי של הצטיינות בעבודה דורש תקשורת טובה, מנהיגות ומיומנויות בניהול יחסים, הידועות כ- Soft Skills ("כישורים רכים")". <br>
מאת: ג
 
הרכיב האנושי בהצטיינות ב- IT
"הרכיב האנושי של הצטיינות בעבודה דורש תקשורת טובה, מנהיגות ומיומנויות בניהול יחסים, הידועות כ- Soft Skills ("כישורים רכים")".
מאת: ג'ימי שוורצקוף, מנכ"ל STKI.
01/02/2007

תגיות:  


מרבית מקצועני ה- IT יודעים כי הפיתוח של כישורים טכניים הנו בסיסי ומהותי לקריירות שלהם. אך לימוד נושא הנו רק אחד הכשרונות ההכרחיים שמקצוען IT צריך לטפח. הרכיב האנושי של הצטיינות בעבודה דורש תקשורת טובה, מנהיגות ומיומנויות בניהול יחסים, הידועות כ- Soft Skills ("כישורים רכים").

האזנה פעילה
מרבית מקצועני ה- IT נוטים להיות אנליטיים מטבעם, כך שכאשר לקוח או עמית לעבודה פונה עם בעיה, סביר להניח שהם יקשיבו רק להצהרות המילוליות. כדי להיות מאזין פעיל, נדרש מיקוד רב יותר, ולעתים סבלנות גדולה יותר. עליכם לחכות לתורכם כדי לדבר, לבקש הבהרות, ולהקדיש תשומת לב לפני חשיבה קדימה על תשובתכם.

קל להתייחס ללקוח מתוסכל כאל בעיה טכנית, אך אמפטיה לאדם עם הבעיה יכולה לעזור לבנות יחסים חזקים יותר עם הלקוח שלכם. נסו לחזור על דברי האדם השני כדי להבטיח הבנת דאגותיו. הוא ירגיש כך שאתם באמת מאזינים לבעיותיו, ואתם תגלו האם קיבלתם את כל העובדות. אם יש לכם מספר שעות בערב, שקלו להצטרף לקורס האזנה פעילה המוצע ע"י גופים רבים.

תקשרו עם דוגמאות
לקוחות רבים יהפכו למבולבלים, או גרוע עוד יותר: מתגוננים, ברגע שתתחילו לדבר בראשי תיבות כמו DNS, SOA, EII, EAI ו- BPM. עיניו של אדם שאינו טכני עשויות להפוך למזוגגות אחרי 10 שניות בלבד של דיבור במונחים טכניים, וזו שיטה מובטחת ליצור ניכור עם הלקוח שלכם. בחירת מילים פשוטות או דוגמאות להבהרת עמדתכם, תעזור ותקל על תקשורת. לפעמים, אנלוגיה פשוטה יכולה להסביר קונספט טכני לדוגמא, תוכלו להשוות כתובת IP למספר טלפון, ולהסביר כי ה- DSN "נראה כמו מספר הטלפון" של אתרי אינטרנט.

קחו את ההובלה
מרבית מקצועני IT לוקחים תפקיד של מנהיג, במיוחד במחלוקות קטנות. אפילו אם אתם עומדים בראש גוף קטן, פיתוח כישורי מנהיגות יוכיח עצמו כמשתלם עבורכם. קחו זמן להתבונן במנהיגים מוצלחים בתוך החברה שלכם, ושימו לב לפעולות ולסגנון הניהול שלהם. אם אפשרי, בחרו במשימות מגוונות או הירשמו לקורסים לבניית צוות כדי להגדיל את הידע שלכם על מוטיבציית עובדים.

טפחו את יכולת הכתיבה שלכם
מקצועני IT רבים צריכים לכתוב - להגיב לבקשות להצעות, ליצור תיעוד מערכות וכו', אך חשיפתם היחידה לכתיבת טקסט הייתה כתיבת עבודה סמינריונית בבית ספר תיכון או באוניברסיטה. הסוד הנו לכתוב חומר טכני במונחים שאינם טכניים. צריך גם להתבסס על אלמנטים ויזואליים, שרטוטים וגרפים כדי להציג נקודות חשובות.

הדרך הטובה ביותר לפיתוח כישור זה הנה פשוטה: לתרגל. כל יום בחרו בעיה בה נתקלתם, וכתבו את הפתרון עם מחשבה על אדם שאינו טכני כקהל שלכם. תנו זאת לחבר או בן משפחה לבדיקה. אתם יכולים גם ליהנות מהשתתפות בקורס כתיבה לתקשורת טכנית, המספק הדרכה, מידע ומשאבים המכוונים לפיתוח כישורי תקשורת טכנית יעילים.

צאו מהקופסה, פיזית ומנטלית
קל לבלות יום שלם בקוביה או במשרד שלכם, אך זה אינו צעד הקריירה הטוב ביותר. דרוש לכם מבט רחב יותר על יעדי החברה ועל הדרך בה תרומתכם משתלבת בתמונה הגדולה. הצטרפו למספר ועדות במשרד, או פגשו עמיתים לארוחת צהרים כדי להרחיב את קשרי העבודה שלכם ולהבנת משימות
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

החברה. כדי לעזור לטפח יחסים עם לקוחות, הישארו מעודכנים בחדשות עסקיות עולמיות. השתמשו בחברות אנליסטים כמונו (או מתחרינו).

הפכו למנטורים
אחת הדרכים הטובות ביותר לתרגל את מיומנויות התקשורת שלכם ולחזק את הבנתכם ביחס לבעיות טכניות, היא לספק הנחיה לעמיתים פחות מנוסים. תמצאו את עצמכם מבצעים הרבה הסברים, הדגמות, ולימוד, ובתהליך תשתפר יכולתכם להעביר מידע מורכב. אתם גם תפתחו מוניטין כנגישים ובעלי ידע, מה שיעזור לכם עתה ובעתיד. וכמובן, אתם תספקו לבן חסותכם ניסיון והנחיה רבי ערך.

למדו לספק השראה ומוטיבציה לעמיתיכם לעבודה
לגישתכם תהיה השפעה רבה על מידת הישגיכם ועל הדינמיקה הכוללת של קבוצת העבודה או המחלקה שלכם. זה עשוי לדרוש מאמץ מסוים, אך נסו לטפח גישה חיובית אפילו כאשר אתם ניצבים בפני פרויקט בעייתי או עובד מעצבן. הפכו לידועים כמי שאינם מתלוננים או שוללים עבודת אחרים, ובמקום זאת לוקחים בעלות היכן שנדרש, ושואפים לשפר את התהליך במקום למנות את חסרונותיו.

פתחו את ההרגל של מעקב מתמיד
מחלקות IT מלאות במקצוענים טכניים חרוצים ועובדים קשה, שמתכננים ומשיקים יוזמות או לוקחים אחריות למשימות ספציפיות – ואז מעבירים אותן למישהו אחר בלי להשלים את העבודה. מחויבויות ופרויקטים מתנגשים, לעתים תחת לחץ ובתוך מסגרות זמן משתנות, הנם בוודאי תובעניים. קל לתת לדברים לחמוק או לאבד מעקב על הבטחה שנתתם. אך מקצועני IT מצליחים לומדים בשלב מוקדם, שסיום מה שהתחלתם בו – אפילו אם זה אומר מסירת משימה לצוות אחר – הנו חיוני לפעילות IT שרצה באופן חלק.

אל תוותרו על ויתורים ופשרות
סביר להניח שגם אתם עבדתם עם עמיתים ומנהלים שלעולם לא מוותרים על סנטימטר בכל נושא משמעותי (או אפילו נושאים טריוויאליים). הם תמיד משוכנעים בצדקתם, והם נעולים להמשיך באג'נדה שלהם, או בתנאים שלהם, יהיה אשר יהיה. סוג זה של צרות אופק עלול לנבוע מחוסר ביטחון או מחוסר בגרות, או שזה יכול לשקף התנהגות או אישיות של האדם. אך אתם תצליחו יותר אם תיגשו לתפקידכם מתוך גישה הגיונית ולא מסירוב בלתי מתפשר לשקול נקודות מבט ואסטרטגיות שונות. למדו מתי להתעקש ומתי לוותר.

דרך גמישות תגלו דרכים חליפיות לפתרון בעיות שונות, מה שיעשה אתכם לרב-גוניים יותר ופותרי בעיות מתוחכמים. וע"י גילוי אמון בהחלטות של אחרים, אתם תמצבו את עצמכם כשחקני צוות הראויים לאמון אותם אנשים.

טפחו כישורים ארגוניים חזקים
לא כל אחד צריך מערכת כדי לעמוד בעדיפויות משתנות, רשימות ארוכות של משימות ותחומי אחריות. יש מקצועני IT שמצליחים לטפל ביעילות ובקלות בלו"ז פרויקטים, פגישות, אימיילים, בעיות לקוחות, ונושאי חירום דחופים. אך אם זה לא מתאר אתכם, בהחלט כדאי לפתח מספר הרגלים שיעזרו לכם להישאר מאורגנים היטב. כדאי שתשקיעו זמן בהדרכה ניהולית, אמצו את ההרגלים של עמיתים במשרד המאורגנים היטב, או טפחו את כישוריכם בכלי ניהול מידע אישי המועדף שלכם.
אודות STKI

חברת אנליסטים ישראלית המספקת ללקוחותיה מידע אסטרטגי וטאקטי, המותאם למציאות הישראלית בתחום ה-IT, תוך שיתוף פעולה עם מספר חברות ייעוץ מובילות בעולם. צוות האנליסטים הבכירים של STKI מלווה את הלקוחות בתהליכי קבלת ההחלטות השונים.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
שר התקשורת, אריאל אטיאס, הודיע על פתיחת שוק הטלפוניה הנייחת בישראל לשירותי vob (voice over broadband). במשרד התקשורת מאמינים כי מדובר בפריצת דרך.בישולים, מגזין גסטרונומי מקוון מבית אסם בו תוכלו למצוא שפע של מתכונים ומידע בנושא אוכל ובישול. אלו סוגי מתכונים תוכלו למצוא בו? כיצד תשפרו דרכו את יכולות הבישול שלכם? האם הוא מתאים גם לבשלן המתחיל?system storage ds3000, מערכת אחסון קטנת מימדים מבית ibm הושקה השבוע. המערכת מתאימה במיוחד עבור עסקים קטנים ובינוניים (small and medium business).אם נושא ההיגיינה מאוד חשוב לכם ואתם גם אוהבים חידושים טכנולוגיים, המוצר שבקישור הבא הוא בשבילכם. מדובר במתקן סבון מיוחד
משרד התקשורת מאשר VOB לישראלאוכל, מתכונים ובישולמערכת אחסון מבית IBM לארגוני SMBרוצה מתקן סבון אוטומטי?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב