הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 14 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

לאחרונה עסקה התקשורת רבות בתולעת שחדרה למחשבי הכור באיראן. הארוע שהסעיר את העולם שוב מלמד אותנו, שעוצתמן של תוכנות מזיקות הולך וגדל. טיפים מועילים בנושא במאמר הבא. תולעת גרעינית - לא אצלנו בבקשה
 
תולעת גרעינית - לא אצלנו בבקשה
לאחרונה עסקה התקשורת רבות בתולעת שחדרה למחשבי הכור באיראן. הארוע שהסעיר את העולם שוב מלמד אותנו, שעוצתמן של תוכנות מזיקות הולך וגדל. טיפים מועילים בנושא במאמר הבא.
12/10/2010

תגיות:  


לאחרונה, עסקה התקשורת באינטנסיביות בתולעת המחשב סטוקסנט (stuxnet), שנתגלתה במחשבי הכור האיראני בבושהר. למרות שעובדה זו כשלעצמה הייתה חדשה מעניינת, הסיפור הפך לפיקנטי עוד יותר עם פרסומים לפיהם יחידת מודיעין מיוחדת של ישראל היא זו שפרצה למחשבי הכור הגרעיני. אבל הגארדיאן (Guardian)הבריטי הרגיע את הדמיון המשתולל של כולנו כשפרסם ב-24/9/10 ציטוט מתון של אלן בנטלי, סמנכ"ל בכיר בחברת האבטחה "לומנשן": "קשה מאוד להוכיח ב-100% מי יצר את התוכנה המזיקה, אלא אם כן ניתן לאסוף עדויות מהמחשב המסויים שעליו הוא נוצר, או אם מישהו יודה בזה". כך או אחרת, בעקבות הפרסום המרעיש התפתח דיון ער בעניין התולעת הספציפית, שכוונה והגיעה עד לכור הגרעיני באיראן, ובעניין אבטחת מחשבים בכלל.

הקוד העוין שכבר זוהה במחצית חודש יולי 2010 פוגע, לפי פרסומים במהדורות החדשות, בבקרי תקשורת של תשתיות פיזיות, ובמיוחד כמו במקרה של איראן, בתשתיות לאומיות. הגנות שונות הוצעו מאז אמצע שנה זו על-ידי חברות אנטי-וירוס. ראוי לציין את מעבדות ESET , שפרסמו מחקר אמין ומבוסס בשם "סטוקסנט מבעד למיקרוסקופ". הדו"ח מסביר: "ניהלנו מחקר טכני לגבי סטוקסנט שהיא כיום התולעת המושמצת ביותר, שלפתע משכה את תשומת הלב של כולנו. המחקר נערך מכיוון שמבחינה טכנולוגית התולעת היא אולי אחת התוכנות המזיקות ביותר שפותחו אי פעם לתקיפות מכוונות, נכון לרגע זה. בעיקר ערכנו את המחקר, כדי להראות איך טכנולוגיה משרתת התקפות ממוקדות."

ניתן לחשוב מהדיונים הללו שהתולעת מאיימת רק על ארגונים גדולים, מרובי תשתיות, אולם דבר זה רחוק מהאמת וכמו תמיד ציבור בעלי העסקים הקטנים והבינוניים, שמונה לפחות 80% מהשוק הכלכלי העולמי, עלול להיפגע. קרוב לוודאי שהפגיעה תהיה קשה יותר מכיוון שלתאגידים הגדולים יש צוות אנשי תוכנה מיומן ואילו בעלי העסקים הקטנים והבינוניים בדרך כלל אינם מוגנים כלל וחסר להם ידע טכני מתקדם במחשוב.

מאי דואק, מנהלת מחלקת אינטרנט בחברת השיווק פרומו: "אני בונה אתרים חכמים עבור עסקים רבים ומגוונים. השקעה באתר חכם מחייבת השקעה באמצעי אבטחה כדי להגן על ההשקעה של הלקוח. אני ממליצה לנקוט במספר אמצעי זהירות בסיסיים":
1
. עדכנו את תוכנות האבטחה ואת מערכת הניהול של האתר באופן שוטף.
2. הימנעו מסיסמאות פשוטות וצפויות מידי כמו "1234", תאריך יום הולדת או מספר זהות. קל מידי לנחש אותן. מצד שני אל תסחפו לסיסמאות מסובכות מידי שקשה לזכור מפני שזה יגרום לכם לרשום אותן על פתק, מה שגורר בעיית אבטחה נוספת. רצוי גם לשנות סיסמאות על בסיס קבוע.
3. לגבות שוב ושוב. חשוב לקחת בחשבון תקיפות, שיכולות למוטט את האתר של העסק - וזה אכן עלול לקרות. תדירות הגיבוי צריכה להתאים לתדירות עדכוני הנתונים. וכאשר יש גיבוי הולם ניתן לשחזר את הנתונים מחדש בקלות וללא הוצאה כבדה לבעל האתר.
4. בדקו על איזה שרת מאוחסן המידע שלכם, וודאו שמדובר בחברת שרתים רצינית, מוכרת ומאובטחת היטב.

נדב פופלבסקי, מנכ"ל וובוקס, חברה המספקת שירותי מחשוב עננים (SaaS): "המידע הארגוני שלך נמצא ממילא כבר היום באינטרנט והנתונים זורמים. אם המחשב והשרת שלך
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

נמצאים שם, המשמעות היא שמישהו יכול, בעזרת האמצעים המתאימים, להגיע לנתונים העסקיים שלך. אם כך, השאלה האמיתית היא – מה לעשות כדי להגן עליהם בצורה הטובה ביותר?"
נדב תורם מספר טיפים משלו — "עשה ואל תעשה" למען אבטחה הולמת:

1. אל תאפשרו לאוטו-ראן (AutoRun)להיות הפרצה שקוראת לגנב, כי היא אכן מנוצלת בעקביות על-ידי סוגים שונים ורבים של תוכנות מזיקות. במילים אחרות, נטרלו אותו.
2. מערכות הפעלה בעלות משתמשים מרובים מאפשרות להקצות חשבון לשימוש יומיומי עבור כל אחד, עם הרבה פחות הרשאות מאשר לאדמיניסטרטור, זה יקטין את הסיכוי להתקנה הרסנית של תוכנה מזיקה.
3. אל תתפתו לגישה של "אני יכול להקליק על כל דבר מפני שהאנטי וירוס שלי כבר יגן עלי". קל לזייף כתובות אימייל כך שייראו כאילו הגיעו משולח מוכר. ניתן גם לשלוח אימיילים מהכתובת שלכם ללא ידיעתכם על ידי תוכנה מזיקה. ויש דרכים רבות נוספות להסוות לינק מזיק כך שיראה כמו משהו לגמרי שונה. כדאי לנקוט אמצעי זהירות בסיסיים כמו להעביר את העכבר על הלינק כך שהלינק האמיתי (הסמוי) יתגלה.
4. אנטי וירוס אינו אבטחה מוחלטת ולא ניתן לצפות מתוכנת מאנטי וירוס להגן על נתוני העסק מכל איום באשר הוא. הוסיפו אמצעי הגנה נוספים (הגנה לעומק) כמו פיירוול, אנטי ספאם ואנטי פישיניג.
5. אל תשתמשו בתוכנות פירטיות-חינמיות, בעיקר כשמדובר באבטחה. התוכנות הללו פותחות פתח להחדרת תוכנות מזיקות למערכת. כדאי להיות זהירים וספקנים ולא להיענות להזמנות בלתי קרואות להוריד תוכנה חדשה, אפילו אם התוכנה נראית כאילו הגיעה מאתר מוכר ואמין. כן, המשמעות היא שתצטרכו להשקיע בפתרונות אבטחה בעלי מוניטין.
6. כיום, כאשר יותר ויותר חברות עסקיות בוחרות במחשוב ענן, חשוב לוודא שהספק אכן דואג לאבטחת נתונים בצורה הולמת. וגם כאן יש לבחור בחברה בעלת מוניטין, שקיבלה המלצות חיוביות מלקוחות מוכרים. ספקיות מחשוב ענן חייבות לדאוג לאבטחת נתונים מרבית אבל חשוב לזכור שהתחום עובר תהליכי צמיחה. לכן וודאו עד כמה החברה מנוסה בתחום.

הודעה לעיתונות שהוציאה גרטנר ביולי 2010 מחזקת נקודה זו: "הפופולריות של שירותי מחשוב ענן גדלה בצורה משמעותית במשך חמש השנים האחרונות וחששות התחלתיים של ארגונים רבים לגבי אבטחת נתונים, זמן תגובה, שירות וזמינות נעלמו. הצמיחה נובעת מהעובדה שהמודל הפך לבשל יותר." כך לפי ציטוט של שרון מרץ - דירקטורית מחקר.

לסיכום אומר נדב פופלבסקי: "כשזה מגיע לאבטחה - אל תתפשרו! וכאן המקום להוסיף מספר סימני קריאה. כמנכ"ל חברה הייתי מחפש את הספק עם המחויבות הגבוהה ביותר לנושא האבטחה. כדאי לשאול את כל השאלות הנכונות מבעוד מועד: כל כמה זמן מתבצע גיבוי, איך מתוחזקים ומנוהלים השרתים, איך נשמרת הפרטיות שלכם כלקוחות ועוד. זה אולי גוזל זמן אבל משתלם מאוד אחר כך, בהתנהלות היומיומית של העסק."קבוצת קומליין נוסדה בשנת 2004 על-ידי איש העסקים עדי פלאוט במטרה להפוך לבית גידול לחברות חדשות. החברה החלה כחזון, אשר במהלך השנים הולך ורוקם עור וגידים והופך מחלום למציאות וכיום מתפקדת כחברת אחזקות וניהול עסקי.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
בזק, בשיתוף פעולה עם נוקיה-סימנס, הכריזה כי תאפשר ללקוחותיה לגלוש במהירות של עד 200 מגה כבר ב-2011. אילו הכרזות מעניינות נוספות פרסמה החברה אתמול בכנס בזק אקספו?רוצה להפוך למנהל טוב ומוצלח יותר? מעוניין להקים עסק או מיזם חדש אך לא יודע מהיכן להתחיל? אתר האינטרנט businessknowledgesource.com יכול לסייע לך. כיצד?אתר הוידיאו flix משדרג את חווית הגלישה לתלת מימד. איך זה נראה?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
בזק: גלישה במהירות 200 מגה כבר ב-2011BusinessKnowledgeSource – איך להפוך למנהל טוב יותר?פליקס בתלת מימדהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב