הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 29 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

עולם תקשורת הוידאו החזותי מתקדם בצעדי ענק ומביא כמה בשורות מעניינות: זיהוי תווי פנים ותיוג אוטומטי, מערכת מעקב שמדמה נוכחות צלם אנושי, שיתוף מידע בתלת מימד ושידור איכותי ברמה העסקית ישירות לנייד מכל מקום ומכל זמן. מקושרים או מחוברים?
 
מקושרים או מחוברים?
עולם תקשורת הוידאו החזותי מתקדם בצעדי ענק ומביא כמה בשורות מעניינות: זיהוי תווי פנים ותיוג אוטומטי, מערכת מעקב שמדמה נוכחות צלם אנושי, שיתוף מידע בתלת מימד ושידור איכותי ברמה העסקית ישירות לנייד מכל מקום ומכל זמן.
05/10/2010

תגיות:  


זה התחיל עם יוני דואר מתורבתות ומאולפות אך עד מהרה העברת המסרים ממקום למקום הפכה לנחלתה של טכנולוגיה חכמה, מהירה ומפותחת.

הסנונית הראשונה שבישרה על התפתחות שוק התקשורת ברחבי העולם צצה ועלתה במאה ב- 19 בתקופה בה התוודעו בני האדם לפטנטים פורצי הגבולות כמו הטלפון, הטלגרף והרדיו. באותו עידן נחשבו אלו למהפכה אלקטרונית של ממש, כאשר באוגוסט 1839, עם המצאת הצילום, חידדה מהפכה זו את המשמעות האמיתית של תקשורת והעברת מסרים מרחוק. כמאה שנים לאחר מכן, ב- 1924 הוצגה בלונדון הטלוויזיה האנלוגית הראשונה וב- 1927 הוצגה הטלוויזיה האלקטרונית הראשונה עם שידור ראשון לטווח הרחוק בין וושינגטון לניו יורק. האם טיילור פארנסוות' שהביא את בשורת הטלוויזיה האלקטרונית לעולם היה מאמין שפחות ממאה שנים לאחר מכן ניתן יהיה לקיים תקשורת בין-אישית בתלת מימד באמצעות מכשיר וידאו מכל מקום בעולם? כנראה שלא.

השלב השלישי של המהפכה התקשורתית הביא עימו את בשורת השידור והקליטה של מידע באמצעים אלקטרוניים, מה שיצר תקשורת המונים קלה, יעילה, זמינה ומהירה. כיום, בעידן של תרבות אלקטרונית מפותחת ומתקדמת, כנראה ששום דבר אינו יכול להיחשב למהפכה של ממש, מאחר ובכל יום אנו עדים לתולדה ופיתוח של אמצעים טכנולוגיים מרתקים, שהופכים כל רעיון וסטארט-אפ חלומי למציאות של ממש.

עולם התקשורת המודרני – והעתידי

היום בניגוד לעבר הלא רחוק, אפשר לוותר על מפגשים פנים אל פנים כדי לנהל שיחה ותקשורת בין אנשי עסקים, שותפים, לקוחות או קולגות. הטכנולוגיה המתקדמת של היום ומערכות התשתית המפותחות מציגות בפנינו עולם שלם של תקשורת הכוללת העברת נתונים, קול, שמע, תמונה ומידע, מכל מקום ומכל זמן. פיתוחים של תשתיות תקשורת מתקדמות מאפשרים כיום התנהלות עסקית ואישית באמצעות רשת האינטרנט, התקשורת הניידת והנייחת כאחד, בכל רגע נתון באמצעות ועידות וידאו.

בעתיד הקרוב תחום ועידות הוידאו צפוי להמשיך במגמת הטמעת יכולות תקשורת של ועידת וידאו דו כיוונית לשולחן העבודה של כל עובד בארגון, מה שיביא לגישה קלה ונוחה לכל עובד, בדיוק כפי שיש כיום גישה לטלפון או למייל, עובדה שתאפשר לו בלחיצת כפתור לזמן כל אדם או קבוצה בכל מקום לשיחת ועידת וידיאו דרך המחשב. העולם הארגוני כבר עושה צעדים רבים בכיוון זה ונשאר רק לראות כיצד תגדל הדרישה לטכנולוגיה זו, בעיקר לאור מקרים שקרו בעולם וכגון משברי התעופה בעקבות ענן האבק הוולקני, התפרצות שפעת החזירים, הטרנד הירוק והצורך בהפחתת פליטת ה- CO2 ועוד. בנוסף, מגמות של שיפור יכולת העברת וידאו בהבחנה גבוהה תוך ניצול מינימלי של רוחבי פס והתמודדות עם רשתות אשר אינן מספקות הבטחת איכות (אינטרנט ציבורי) ימשיכו להשתפר ולספק פתרון יעיל להבטחת איכות השיחה.

אז מה צפוי בהמשך? התפתחות טכנולוגית הדחיסה והוזלת רוחב הפס, הנגישות לתקשורת וידאו דו-כיוונית תהפוך נפוצה יותר ותגיע למקומות בהם היום לא ניתן לבצע תקשורות מסוג זה. הוזלת היצור וכניסת אפליקציית הוידיאו לרמה הביתית תאפשר שימוש במערכות איכותיות וזולות בכל בית
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

בסבירות גבוהה שהטכנולוגיה תוטמע כחלק בלתי נפרד ממסכי הצפייה הביתיים ומערכות הקולנוע הביתי.

רשתות הסלולר אשר יעברו לתקשורת IP ויספקו רוחבי פס של 10Mbps ושילוב של שתי המגמות הנ"ל יאפשר העברת שיחות וידאו באיכות HD כמעט מכל מקום לכל מקום על פני כדור הארץ. גם טכנולוגית התצוגה והצילום טרם מיצו את עצמן ויש עוד הרבה מקום לפיתוח וניתן להעריך שבעוד 10 שנים מהיום שיחות הוידיאו יעברו מהדו-ממדי (מסך דק או הקרנה) כנהוג היום לתצוגה תלת ממדית בגודל טבעי ובאיכות ללא פשרות. בתצורה זו ניתן אפילו יהיה ללחוץ את ידו של עמיתך (וירטואלית כמובן) מהצד השני של הגלובוס.

אחד מהפתרונות הבולטים שצפוי בעתיד הינו זיהוי תווי פנים ותיוג אוטומטי של משתתפים, הנכנסים אל חדרי הועידה, בכל שלב ובכל זמן. הפתרון בעצם יאפשר לכל משתתף בשיחה לדעת מול מי הוא יושב ומי הוא כל אדם שנוכח בחדר, והוא מיועד בעיקר למגזר הביטחוני לצורך שמירה על סודיות ומניעת שיבוש מידע או זיוף.

מערכת נוספת שצפויה להיכנס לשימוש הינה מערכת מעקב ייחודית שתשמש כצלם אנושי, שיעקוב אחד תנועות גוף או תנועה בחדר הועידה, ובכך יאפשר לצופה מהעבר השני, להתחקות באמצעות שימוש בזום המצלמה אחר כל תנועה או תזוזה בחדר, כאילו הוא יושב ממש באותו חדר עם שאר הנוכחים שמעבר לקו.

גם השימוש בטכנולוגיית ה-3D שתפסה תאוצה לאחרונה עם השקת סרטי קולנוע בתלת-מימד, יבוא לידי ביטוי בועידות הוידאו, כאשר על גבי המסכים ניתן יהיה לצפות בנוכחים מעבר לקו ולמסך כדמויות תלת מימד, ולחוש כאילו הן נמצאות ממש איתנו באותו חדר. כמו כן ניתן יהיה לשתף קבצים כגון מצגות, נתונים ומידע באופן תלת-מימדי, בדרך של חוויית הדמיית מציאות שלמה.

במקביל אני מעריך כי גם השימוש ההולך וגובר בטלפונים ניידים חכמים יתרום להרחבת השימוש בשיחות וידאו ויביא לכך שרמת האיכות שכל טלפון יוכל להעביר בשידורי וידאו תלך ותתעצם, ולמעשה תאפשר איכות שמיעה וצפייה במכשיר נייד באיכות גבוהה בדיוק כמו של המערכות הגדולות בארגונים העסקיים. בדרך זו עובדים יוכלו להתנהל באופן גמיש יותר במקום עבודתם, ולבצע את משימותיהם ללא קשר לנוכחותם הפיזית במקום העבודה.

לסיכום ישראל מתקדמת מאד מבחינה טכנולוגית בהשוואה למדינות בעולם ובתחום שיחות הוידאו ישראל נחשבת למעצמה עם ידע רב ומומחיות. נדבך נוסף שתורם להתפתחות המהירה בעולם הוידאו קשור להתנהלות הטכנולוגית של הדור הצעיר, שצפוי בעוד זמן קצר להוות חלק ממערך הניהול בחברות עסקיות. הדור של היום רוצה הכול, מהר ועכשיו, ולכן בבוא היום הציפיות בשוק העבודה יהיו קצב עבודה מהיר אשר כולל זמני תגובה זריזים, והטכנולוגיה תהפוך להיות טבעית ומוכרת. עם זאת, צפויה עוד עבודה רבה לכל השחקנים בשוק, מאחר והמטרה היא לבצע אינטגרציה למערכות מקבילות כדי שכל ארגון יוכל לתקשר עם המערכות השונות הקיימות בארגונים אחרים ובעצם המטרה היא להגיע להרמוניה בין כל המערכות.מאת: דן אנגל, מנהל איזורי בחברת פוליקום ישראל, יוון ודרום אפריקה.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
גזרת הסמארטפונים מתחממת – מיקרוסופט הגישה השבוע תביעה לבית המשפט המחוזי בוושינגטון די.סי כנגד מוטורולה. מדוע? כיצד תגיב מוטורולה?פתיחת עסק עצמאי דרך מס הכנסה כרוכה בהרבה עבודה סיזיפית מרגיזה שלא מתאימה לכולנו. אם אתם רוצים לחסוך את כל הבירוקרטיה והטרחה שבניהול עסק עצמאי, תוכלו להשתמש באתר autotax.סמסונג משיקה מסרטת וידיאו, בעלת עדשה מסתובבת בזוית של 270 מעלות. אילו יתרונות ייחודיים נוספים היא מציעה?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
מיקרוסופט תובעת את מוטורולהAutoTax – שירותים פיננסיים מקווניםמצלמת וידיאו ב-270 מעלותהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב