הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 29 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

משרד התקשורת מתכוון להוריד את דמי הקישוריות כבר השנה ממחיר של 25.1 אג
 
שינוי בתעריפי הקישוריות - איך יגיבו הספקיות?
משרד התקשורת מתכוון להוריד את דמי הקישוריות כבר השנה ממחיר של 25.1 אג' ל- 4.14 אג' לדקה לפני מע"מ. בנוסף, דמי הקישוריות ל SMS ירדו מ-2.85 אג' להודעה ל-0.19 אג'. איך יגיבו הספקיות? מה ההשלכות על המשתמשים?
11/06/2010

תגיות:   Telecom Experts


הוצאות התקשורת הסלולרית הולכות וגדלות מידי שנה במרבית העסקים במשק, והם מהוות מרכיב משמעותי בסעיף הוצאות התקשורת בכל עסק. למרות שמשרד התקשורת הפחית בעבר במשך תקופה ארוכה של 3 שנים את דמי הקישוריות מ – 45 אג' לדקה עד ל 25.1 אג' לדקה כיום, הוצאות הסלולר של העסקים רק הולכות וגדלות – הכיצד זה קורה ?

ניחשתם נכון, בכל שנה בה הייתה ירידה הדרגתית בתעריפי הקישוריות בשיעור של 4 אג' בלבד, כל החברות הסלולריות העלו בתזמון מדויק את תעריפי ההסכם הסלולרי בשיעור ממוצע של 4%-6%. רק שהשנה הסיפור הינו שונה לחלוטין מהפעמים הקודמות של ירידה מתונה ומתמשכת בדמי הקישוריות. משרד התקשורת מתכוון להפחית את דמי הקישוריות בפעם אחת בתוך זמן קצר ב – 21 אג' שמשמעותה הפסד הכנסות של מעל מיליארד שקל לכלל החברות הסלולריות.
האם החברות הסלולריות נערכו לשינויים הצפויים ע"י משרד התקשורת ? קרוב לודאי שכן.

אם תטרחו לקרוא את סעיפי "האותיות הקטנות" של ההסכם הסלולרי שלכם, תבינו מהר שאינכם ערוכים לשינויים הצפויים וקרוב לודאי שלא תוכלו ליהנות משמעותית מירידת התעריפים הצפויה.

הפעם בשונה מהפעמים הקודמות של ירידת תעריפי הקישוריות המתונים יחסית, התגובה של החברות הסלולריות תהיה אלימה ואגרסיבית עם העלאות תעריפים גם למגזר העסקי, שכמעט ולא נפגע בפעמים הקודמות, למול המגזר הפרטי שספג את מרבית העלאות התעריפים. סביר להניח שהמחלקות הכלכליות והשיווק של החברות הסלולריות, עובדות בימים אילו שעות נוספות עד השעות הקטנות של הלילה כדי לבנות תוכניות תמחור חדשות שלא היו קיימות בעבר, ובכך לשמר את ההכנסה הממוצעת מכל מנוי סלולרי Average Revenue Per Unit (ARPU). קרוב לודאי שהתוכניות החדשות יעודדו צריכה מוגברת באמצעות חבילת שיחות / SMS / גלישה ללא הגבלה (או כמעט ללא הגבלה) בכפוף לתשלום קבוע מראש, מה שנקרא במינוח המקצועי FLAT RATE.

מהם הסעיפים בהסכם הסלולרי שיפילו אתכם לקרשים?

1. תעריפי FIX לדקה:
מעל 90% מהמכשירים הסלולריים בשוק נמצאים במסלול FIX כולל דמי קישוריות למפעילים אחרים ללא אפשרות מעבר למסלול חלופי FLAT שאינו כולל דמי קישוריות. משמעות העובדה שרק כ – 10% מהמנויים בשוק ייהנו ממלוא הירידה במחירי הקישוריות.

נוסח הסעיף לדוגמא: "דקת זמן אויר - FIX - תעריף דקת זמן אויר בתוכנית הינו 30 אג' לא כולל מע"מ. תעריפי דקת זמן אויר כוללים חיוב בגין קישור גומלין (אינטרקונקט) של מפעילים פנים ארציים ומפעילים סלולריים בישראל. חיובי מפעילים בינ"ל אינם כלולים והם יתווספו לתעריפים הנ"ל. התעריפים אינם חלים על חיובים מיוחדים, לרבות ולשם הדוגמא בלבד, חיובים בגין שירות מידע ותוכן ו/ואו השתתפות בתחרויות, משחקים ופעילות אינטראקטיבית בגינם תחויב בנוסף או בנפרד. "

מסקנה: מעל 90% מעסקים במדינה לא ייהנו מהפחתת דמי הקישוריות מהשיחות מהמכשירים הניידים וחשבון הסלולרי החודשי של העסק יהיה ללא שינוי כלל. החיסכון בהוצאות התקשורת יתבטא רק בשיחות מהתקשורת הקווית (שיחות ממרכזיות הטלפון של העסקים) ליעדי סלולר בלבד, דהיינו, במקום תשלום של כ - 30 אג' לדקה לכ- 10 אג' לדקה לפני מע"מ.

2. מנגנון עדכון תעריפים:

בכל ההסכמים הסלולריים בהם עיינתי לאחרונה, הספקים הסלולריים הכניסו סעיף המאפשר להם להעלות את התעריפים מעת לעת במהלך תקופת ההתקשרות גם מעבר לעלייה של מדד המחירים לצרכן. עד היום כאמור לא מיהרו הספקים לממש אופציה זו בהסכמים במגזר העסקי בגלל הרווחיות הגבוהה, אבל בעקבות הירידה החדה בדמי הקישוריות והפסד הכנסות משמעותי לספקי הסלולר, צפוי שינוי במדיניות.
נוסח הסעיף לדוגמא:

"הספק רשאי לעדכן את תעריף חבילת התקשורת ו/או זמן אוויר /ואו תעריף SMS ו/או חבילת SMS ו/או תעריף לדקת שיחת נתונים (במיתוג מעגלי –CSD )וכן כל תעריף אחר הנקוב או הנזכר בהסכם זה להעיל, בשיעור עליית המדד למחירים לצרכן בלבד בתוספת ריבית אפקטיבית של 10%, מדד הבסיס יהיה המדד בגין חודש חתימת ההסכם ובכל עדכון מחירים יהפוך המדד הקובע למדד בסיסי לצורך חישוב שיעור עליית מדד המחירים לטובת עדכון מחירים נוסף. "

מסקנה: בעקבות הירידה המשמעותית בשיעור של 21 אג' לדקה בדמי הקישוריות, לחברות הסלולר הזכות להעלות תעריפים גם במגזר העסקי על מנת לצמצם ככל הניתן על האובדן ההכנסות הצפוי.

3. דמי יציאה מתוכנית:

סעיף שנמצא בכל הסכם סלולרי מדבר על דמי יציאה מתוכנית, או למה שאני מכנה תופעת "החוזה המתגלגל". סעיף זה כולל מספר ניסוחים שונים של תשלומי קנסות בגין, יציאה מתוכנית, החזר
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

שווי הטבה, ערך שיורי, גמר 36 תשלומים בגין קבלת המכשירים ללא חיוב, ועוד כהנה ניסוחים מנוסחים היטב ע"י יועצים משפטיים הקושרים את הלקוחות למשך שנים רבות.

נוסח הסעיף לדוגמא:

"תשלום יציאה כולל" - יתרת התשלומים הבלתי מסולקת עבור המוצרים (לרבות מכשיר ופתרון לרכב ולרבות מוצרים שנרכשו במסגרת תוכניות קודמות); החזר שווי הטבה כהגדרתו להלן; 36 תשלומים עבור התשלום החודשי המינימאלי עבור כל קו בניכוי החודשים בהם שולם בפועל התשלום החודשי המינימאלי בגין קו זה; וכן כל תשלום שהספק שילם ללקוח בגין התקשרות זו ..."

מסקנה: אם ספק הסלולר יעלה לכם את התעריף ואם תרצו להחליף ספק סלולרי, מחסום גבוה של קנסות בגין דמי יציאה יעמוד מולכם ויאלץ אתכם להאריך את ההסכם עם הספק הסלולרי שלכם בניגוד לרצונכם, כפי שקורא במרבית המקרים כיום (מעל 90% מהעסקים מאריכים את ההתקשרות עם הספק הסלולרי הקיים ולא מחליפים ספק).

4. תשלום חודשי מינימאלי:

סעיף נוסף שמטעה עסקים רבים מדבר על התחייבות לשימוש מינימאלי לכל מכשיר בעסק. סעיף זה המוכנס כמעט בכל הסכם סלולרי לעסקים מונע מכם ליהנות מזיכוי בזמן אוויר בגין קבלת המכשיר "בחינם" בפריסה ל - 36 תשלומים מופרזים. לרוב רק כ – 50% עד 70% מהמכשירים בלבד בעסק נהנים מזיכוי מלא בדקות צריכה זמן אוויר, כאשר שאר המנויים משלמים את המחיר המופרז של המכשיר המחולק ל – 36 תשלומים שווים, בתוספת לעלות זמן אוויר ללא זיכוי. בנוסף, הספק הסלולרי יממש את זכותו ביישום סעיף זה בכל מקרה שתרצו "להשכיב" את המכשיר ללא שימוש בעת החלפת הספק הסלולרי עד גמר 36 חודשים ממועד אספקת המכשיר וזאת כדי להגדיל את "מחסום" דמי היציאה והאופציה להחלפת הספק.

נוסח הסעיף לדוגמא:

"הנך מחויב בתשלום החודשי המינימאלי אף אם לא בוצע שימוש מלא כאמור בשירותים מכל סיבה שהיא. לתשומת לבך ההתחייבות לתשלום החודשי המינימאלי תתווסף לכל התחייבות קודמת ו/או נוספת של הלקוח ו/או המנוי לשימוש מינימאלי, ואינה באה במקומה. מבלי לפגוע באמור לעיל, יובהר כי התחייבויות לתשלום החודשי המינימאלי תתווסף להתחייבות לשימוש מינימאלי בגינו הנך מחויב ברכישת מכשיר- במידה וקיים. "

מסקנה: הספקים הסלולרים לעולם לא מפסידים בהתקשרות בהסכם סלולרי עסקי לתקופה של 36 חודשים גם באם מדובר בתעריפי זמן אוויר נמוכים יחסית בפחות מ- 20 אג' לדקה. בנוסף, הספקים הסלולריים מצליחים באמצעות סעיפי "האותיות הקטנות" להקטין את הניידות בין המפעילים באמצעות העלאת רף דמי היציאה מההסכם.

5. מניעת יישומים מתקדמים לחיסכון בהוצאות הסלולר:

ספקי הסלולר החלו להכניס סעיפים בהסכם הסלולרי המונעים מהלקוחות יישום אפליקציות מתקדמות לחיסכון בהוצאות הסלולר. בעקבות ההפחתה הצפויה בדמי הקישוריות ל 4.14 אג' בלבד, עלות השיחות מהקווים הנייחים ליעדי סלולר תעמוד על פחות מ – 10 אג' לדקה בדומה למחירי השיחות בין קווים נייחים. תופעה זו שלא הייתה מעולם בעבר, תגביר את הכדאיות להפעלת אפליקציות CALL BACK או CALL THROUGH או יישומי VoIP באמצעות חבילות גלישה סלולריות לחיסכון בהוצאות הסלולר.

נוסח הסעיף לדוגמא:

"מסירת פרטי היעדים/טווחים לספק יעשו בהתאם לנוהלי הספק העדכניים. לא ניתן לבחור יעדים/טווחים שהינם מספרי שירותים מיוחדים (כגון משחקים, מספרים המתחילים בכוכביות, שירותי בזק כגון 144 וכיו"ב). במקרה ונבחר מספר/יעד בניגוד לאמור, שיחות אליו יתומחרו כשיחות בתמחור רגיל ו/או בהתאם לתעריף היעד הרלוונטי (ולא כיעד נבחר)...."

או בניסוח אחר:

"הספק רשאי לעדכן את הגדרת "יעד VPN" מעת לעת על פי שיקול דעתו בהודעה מראש. יעדיVPN אינם כוללים שיחות למשיבון, כוכביות, מספר המהווה גישה לשיחות לחו"ל, שימוש מסחרי לרבות שירותי מידע, שיחות שאינן מסתיימות ביעד ה – VPN, שיחות באמצעות מגשרים... "

מסקנה: הספקים הסלולריים נערכו מבעוד מועד לשינויים הצפויים בדמי הקישוריות, מה שימנע מכם ליישם אפליקציות מתקדמות לחיסכון בהוצאות הסלולר בעתיד.

לסיכום:

הסעיפים המפורטים לעיל הינם דוגמא בלבד והם רק חלק קטן ממכלול סעיפי ההסכם/החוזה שהמפעילים הסלולריים באמצעות היועצים המשפטיים שלהם מחתימים את מנהלי הרכש בעסק שלכם. חשוב לקרוא היטב את כל סעיפי "האותיות הקטנות" בהסכם הסלולרי לעסקים ולא רק להתמקד במו"מ מול הספקים הסלולרים במחירי הדקה ובדמי בשימוש הקבועים. היערכות נכונה של המגזר העסקי לשינויים הצפויים בשוק התקשורת, כולל סיוע ממומחים בתחום, יכולה להוזיל את הוצאות הסלולר והתקשורת בעסק שלכם בעשרות אחוזים !הכותב: שי מור-רשתי, מנכ"ל Telecom Experts, מהנדס תקשורת מחשבים מומחה בעל תואר שני במנהל עסקים ועם מעל 20 שנות ניסיון בתחומי התקשורת.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
גוגל עוברת לעבוד על קפאין (caffeine) כדי לספק תשובות מהירות יותר, רלוונטיות יותר ומעודכנות יותר. מה זה בדיוק caffeine? איך זה עובד?מחפש שיר כלשהו ביוטיוב אך אתה לא זוכר בדיוק איך הוא נקרא? אתר האינטרנט midomi מספק פתרון מבריק שיכול לזהות כמעט כל שיר. איך הוא עובד?סמסונג משיקה בישראל את כונן ה-story stationexternal המהיר ביותר שלה, בעל ממשק usb 3.0. אילו תכונות הוא מציע?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
גוגל: תוצאות חיפוש מהירות ומעודכנות יותרMidomi - מזהה כל שירסמסונג: הכונן המהיר ביותרהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב