הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 22 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

איך לזהות חברת קידום אתרים איכותית? מאת: סמנכ"ל פיתוח ובעלים של חברת דוראן שירותי אינטרנט, ומעביר קורס קידום אתרים. איך לזהות חברת קידום אתרים איכותית?
 
איך לזהות חברת קידום אתרים איכותית?
איך לזהות חברת קידום אתרים איכותית? מאת: סמנכ"ל פיתוח ובעלים של חברת דוראן שירותי אינטרנט, ומעביר קורס קידום אתרים.
21/04/2010

תגיות:  


ככל שתרבות האינטרנט הלכה וגדלה (ולא נראה שהיא עומדת להיעצר מתישהו), כך גם גדלו האפשרויות, ההיצעים, והביקושים ברשת. בכל יום קמים אינספור אתרים חדשים, ללא הרף צצים שירותים מהפכניים, וידע אינסופי זורם כנהר חסר מעצורים מכל דפי האינטרנט.

האינטרנט הפך לרשת האינטליגנציה הרחבה ביותר שיש.

אחת התנועות המהפכניות ביותר בתחום בשנים האחרונות הייתה ההמצאה של מנועי החיפוש, וגוגל בראשן ומטרתן הייתה להקנות תרבות חיפוש באינטרנט – הקלק ומצא את מה שרצית. מנועי החיפוש אפשרו בצורה היעילה והמהירה ביותר לגשת לכל פיסת ידע - לא משנה איפה היא נמצאת בעולם, או איפה אתם (בהנחה כמובן ויש שם אינטרנט...). העולם הפך מהיר, נגיש ונוח יותר, והגולשים הפכו לכוח קנייה עצום בגודלו. המנגנונים המתוחכמים של מנועי החיפוש ידעו לאתר את העמודים הרלוונטיים ביותר ברשת עבור השאילתה שהוקשה להם, ובזו הייתה ועודנה גדולתם.

בחלוף הזמן, בעלי האתרים שהבינו את הכוח הטמון במנועי החיפוש, ניסו להתאים את האתרים שלהם, אל ה"תקן" החדש שיצרו מנועי החיפוש, ובכך לגרום להם להבין שהאתר המיועד הוא הרלוונטי ביותר בתחומו. נעשו מחקרים וניסיונות לאורך זמן, פטנטים קמו ונפלו, באו לעולם שיטות "לבנות" ו"שחורות", וכמו בכל שוק התפתחו גם מספר אנשים וגופים והפכו להיות המומחים ביותר בתחומם.

מנועי החיפוש הראשונים הופיעו לראשונה ב-1990, והשליטה הבלעדית של גוגל נקבעה בשנת 2001. עם השנים הפכו אותם מומחים לחברות ענק בעלות שם עולמי, ובשנת 2006 הושק לראשונה גוגל בשפת הקודש, בארץ ישראל. האינטרנט הישראלי תפס תאוצה מאז, חלה עליה משמעותית בכמות האתרים בישראל, והחל לעלות באופן עקבי הצורך – איך לא – בשירות של מקדמי אתרים.

בגלל העובדה שמנועי החיפוש מגלים טפח ומסתיר טפחיים בכל הנוגע לדרך בה הוא מקטלג את העמודים ברשת (על מנת למנוע שימוש לרעה על ידי בעלי אינטרסים), נוצרו שיטות ואג'נדות שונות לגבי הדרכים בהם ניתן לבצע את הקידום בפועל. המצב היום בשוק הוא שלאדם חסר ניסיון יהיה קשה לקבוע בוודאות עם איזה גוף לעבוד על מנת לקבל את השירות המקצועי ביותר, וטווחי המחירים לקידום אתרים נעים בין "חינם-על בסיס תוצאות", למאות, אלפי, ועשרות אלפי שקלים בשנה.
בצער רב, כמות דורשי השירות המאוכזבים, עומדת כמעט באופן שווה אל מול אלה המרוצים.
**
קידום אתרים עובד בשני מישורים מרכזיים – האחד הוא איך לגרום לגוגל להבין שהאתר עוסק באמת במה שאנחנו אומרים שהוא עוסק, והשני הוא שאתרים אחרים יאשרו את טענותיי בפני מנועי החיפוש על ידי הצבת קישור מהם אל האתר המיועד.

אפשר להבין בקלות שדרכים מפוקפקות להשגת שני היעדים האלה יהיו למשל להוסיף את הביטוי המרכזי של אותו אתר פעמים רבות בכל מיני מקומות, הרבה מעבר למה שנראה יפה ואסתטי בעין ומהווה שירות אמיתי לגולשים. מצד שני הוספת רבבות לינקים תחת כל עץ רענן, בין אם ישנה רלוונטיות לתחום המיועד ובין אם לאו.

העניין הוא, שמנועי החיפוש משקיעים מאמצים כבירים בשביל לעלות על אותן שיטות ולגדוע אותן מהשורש, והדבר מוביל לתוצאות הפכפכות בשימוש באותן צורות עבודה. לעיתים אתרים נוסקים בתוצאות ומתרסקים זמן לא רב לאחר מכן, אתרים אחרים פשוט נתקעים איפשהו באמצע, ואחרים נשארים מאחור ולא מצליחים לזוז... בנתיים אנשים מוציאים כסף, ומשקיעים זמן בלי לדעת שנותן השירות שלהם הוא לא מנוסה, או
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

לא מספיק מקצועי. הדבר המפחיד באמת הוא שהרבה נותני שירות כלל אינם יודעים שהם כאלה... גם העמוד הראשון בגוגל (בביטוי 'קידום אתרים') יש חברות אשר מצהירות שהם נפלו לפחות פעם אחת ואף אחד מהמיקומים של הלקוחות שלהם לא שרדו, מה שהם לא משכילים להבין הוא שזה קרה בגלל השיטות המפוקפקות בהן הם השתמשו.

קידום אתרים אמיתי לוקח זמן. הרבה זמן, לעיתים יותר מחצי שנה (בשווקים תחרותיים בחו"ל יכול להגיע גם לשנה לפעמים). זוהי עבודה מדודה מאוד, שצריכה להיעשות בקצב טבעי (ממש כמו יחסי ציבור טובים – לא מפוצצים את כל העיתונים באייטמים ואז הולכים לישון...), ממש כאילו היא לא נעשית. מקדם אתרים מקצועי הוא כזה שעובר בצורה מעמיקה על הקוד של האתר, בכדי לוודא שהוא נבנה בצורה ידידותית שמזמינה את הסורקים של מנועי החיפוש ומאפשרת אליהם להגיע לכל מקום בקלות. קידום אתרים אינו שונה משירות שיווק – הטקסטים באתר צריכים לעבור בדיקה כדי לוודא את תקינותם עבור מנועי החיפוש, וכמובן לא לשכוח שטובת הגולשים היא בעדיפות עליונה.
השיווק והשגת הקישורים לאתר צריכה להיעשות באופן תדיר ולשמור על מקצב מאוד ברור – אם בחודש מסוים התווספו אלפי לינקים נכנסים ובחודש אחר לא – גוגל יזהה בנקל כי מדובר במניפולציה שנועדה אך ורק למטרותיו, וערך אמיתי לגולשים אין, ולכן גם סביר להניח שהוא לא יציג את אותו אתר במקומות גבוהים.

בכל אותו הזמן שנעשית העבודה השקטה והעקבית, אך עם זאת האינטנסיבית שמבצע מקדם האתרים, מקבל השירות לא אמור להיוותר לוט בערפל לגבי קצב ההתקדמות של האתר, כי ישנם מדדי התקדמות נוספים מלבד המיקום של האתר בביטויי חיפוש ספציפיים.

בסיום כל חודש, נהוג לקבל דו"ח מעקב המתאר את כלל הפעולות שנעשו על ידי חברת הקידום לאותו החודש, ובהתאם גם למדוד את העלייה באותם מדדים. חשוב לראות את כמות הקישורים שהתווספה לאותו אתר במהלך החודש, כמה עמודים באתר גוגל מכיר ולוקח בחשבון בתוצאות החיפוש, מה גוגל חושב על האתר המיועד (בכלי למנהלי אתרים של גוגל, הוא ממש מטווה את נושאי האתר הרלוונטיים מבחינתו), מספר ביקורים ממוצע ביום ועוד. כל המדדים האלה, אמורים לעלות בצורה עקבית מידי חודש, וזאת גם הרבה לפני שרואים את האתר בעמוד הראשון, או במקומות הראשונים בביטוי החיפוש המרכזי אותו מעוניינים לקדם. להוציא דו"ח, רק כי זהו נוהג של חברות קידום אתרים, אינו מספק. חשוב מאוד לבדוק כמה מקיף הדו"ח, ומה הן הפעולות האמיתיות שהתבצעו בפרויקט לאורך החודש, בכל חודש.

כל אחד יכול להצליח לקדם אתר כלשהו, אבל טיפול עמוק ומקיף באתר כולל את כל האספקטים, כולל מעבר על כל פסיק ואות הרשומים בקוד והכשלים הטכניים (ובכל אתר יש כשלים כאלה) הפוגמים בסריקת האתר על ידי מנועי החיפוש.

עבודה נקייה שמוכוונת אך ורק לגולשים, קצב טבעי וגובר של אזכורים חיוביים במקומות רלוונטיים רשת, וכמובן מעבר מקיף ורחב על קוד האתר ופיקוח מתמיד למניעת תקלות, תביא כל אתר למקומות ראשונים כעבור תקופת זמן אותה ניתן להעריך מראש.

לא יכול להיות שלא – אלה הדברים שבאמת יהפכו אותו לרלוונטי עבור הגולשים!הכותב הוא גיא בכר, סמנכ"ל פיתוח ובעלים של חברת דוראן שירותי אינטרנט, ומעביר קורס קידום אתרים.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
מהו כלי התקשורת הפופולארי ביותר בארצות הברית, יותר מכל כלי אחר, כולל פייסבוק וטוויטר? סקר חדש של מכון המחקר pew מראה שהתשובה היא sms. מה הוא היקף השימוש בהודעות ה-sms בקרב נערים?משהו מרגיז אתכם? אתם מעוניינים להביע את מחאתכם הנמרצת על עוולה מסוימת בחברה הישראלית? אתר האינטרנט `עצומה` יכול לאפשר לכם להביע את דעתם באמצעות הקמת עצומה מקוונת. איך זה עובד בדיוק?אולימפוס הציגה את ליין המצלמות החדש בישראל לשנת 2010 והכריזה על שתי מצלמות חדשות ממשפחת ה-pen. אילו יתרונות ייחודיים הן מספקות?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
SMS פופולארי יותר מפייסבוקעצומה - הכלי הדמוקרטי שלך למחותמצלמות חדשות עם יתרון מיוחדהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב