הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 12 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

"אל תקנה שרת, קח את השירות ב-SaaS
 
מי שש ל-Saas ומי צריך שרת?
"אל תקנה שרת, קח את השירות ב-SaaS'. זה המוטו של העתיד עם הטכנולוגיה של מחשוב ענן", על פי דבריו של עדי גלעד, מנכ"ל חברת וובוקס.
13/12/2009

תגיות:  


"הרעיון של SaaS דומה לליסינג תפעולי לרכב – במקום לרכוש מכונית במחיר מלא, לשלם על ביטוח, להקדיש זמן לבדיקות, ביקורים במוסכים ולשלם על כך, משלמים עבור השירות בלבד – לכל שאר הדברים דואג ספק השירות", אומר עדי גלעד, מנכ"ל חברת וובוקס.

השוואת מחירים בין שרת לשרות

עסקים מוכרחים להיות בעלי כוח מחשוב שיאיץ וייעל את עבודתם וזו למעשה מטרת המחשוב והרווח הכספי ששירותי ענן מציעים לסקטור העסקי הוא אחת הסיבות לבאזז של ה-SaaS.

השרת הארגוני הוא הפתרון השכיח לשמירת הנתונים העסקיים, לאפשר נגישות לנתונים מכל מחשב ובכל זמן, לאפשר לאנשים שונים לגשת לנתונים (בהתאם להרשאות והגדרות), לבצע גיבויים כך שקריסת מחשב לא תשפיע על חומר העבודה ובאופן כללי לעזור בתפעולו של העסק.

מצד שני, החזקת שרת ארגוני היא פרוצדורה של ממש, שלא לדבר על הוצאה משמעותית:

אלפסק
תכנת אנטי וירוס (בתשלום שנתי)
דאגה לגיבויים מסודרים
רכישת שרת עם רכיבי חומרה כפולים
אינטרנט מהיר
אבטחת מידע והרשאות
ב-SaaS, כל מה שצריך למעשה הוא חיבור לאינטרנט. ספק ה-SaaS דואג עבור הלקוח לכל הדרישות ששרת מקומי היה מחייב אותו, כאשר בסופו של דבר הלקוח מקבל את כל היכולות של שרת מבלי להתעסק בהקמה שלו. הלקוח משלם עבור השירותים שהוא צריך, למשל עבור תיבת הדואר בשירות Exchange, גישה למערכת CRM או אפילו תיקיה לשמירה ושיתוף קבצים– לכל אחד מהם יהיה תעריף שונה וברגע שירצה לנתק אחד מהמרכיבים או את כולם, ברגע זה נפסק גם התשלום עבורם, אין כל התחייבות.

הטבלה מציגה ארגון לדוגמא, עם עשרה עובדים הזקוקים לשירותי מחשוב שונים:כלומר, כאשר לוקחים בחשבון שבערך כל 4 שנים צריך להחליף את השרת, זה נראה כעסק משתלם למדי.

על פי השוואת המחירים נראה שמשתלם יותר לעבור למחשוב ענן, אך אפשר לסווג עסקים לכאלה הששים ל-Saas ואחרים שיעדיפו שרת.

ה-SMB ב-Saas

עסקים במגזר ה-SMB עם בעיות תזרימיות לא ישקיעו אלפי שקלים בביסוס תשתית מחשוב מתקדמת שרק כ-10% ממנה ינוצל בכל מקרה (השרתים היום יקרים, אבל חזקים הרבה מעבר למה שאנחנו צריכים)– אין להם את התקציב וזה לא יהיה משתלם עבורם.

כמו כן, מחלקת IT צריכה להיות חלק ממערך התחזוקה של שרת או לפחות איש מחשבים שיגיע פעמיים בחודש לבצע גיבויים, שדרוגים, טיפול בתקלות וכו', כל זה בעלות של 50$ לשעה – השקעה קלה של 1000₪ בחודש.

עסק שירצה לעקוף מחסומים אלה ירוויח משימוש ב-SaaS, משלם עבור שירות ללא כל התחייבות.

דני טל, מנכ"ל פורשור מומחים, תאגיד לייעוץ פנסיוני מסביר על מערכות המחשוב אצלם בעסק: "בתחום שלנו יש פס ייצור לא פשוט עם תחנות רבות של איסוף מסמכים, ראיונות עם לקוחות, הקלדת נתונים וייעוץ משפטי של לפחות חמישה יועצים בתחומים שונים. מערכת ה-SaaS מאפשרת לאנשי המקצוע השונים לעבוד מרחוק ולהזין נתונים מהמשרד שלהם ובאופן אוטומטי המערכת מעבירה את הנתונים לתחנה הבאה וכך זה ממשיך. יש לנו גם שרת מקומי שהתחזוק שלו הוא עבודה משמעותית וכל תקלה הופכת לסיפור מסובך, היתרון הנוסף של SaaS עבורנו הוא שהחברה שמספקת לנו את השירות דואגת לטפל בכל בעיה, וזו חברה בעלת מודעות שירות גבוהה כך שאני מוצא את עצמי מתחנן לשלם בסוף החודש."

פרוייקטים זמניים

הניו-יורק טיימס החליט להעלות לאינטרנט את כל הגיליונות שלו החל מהראשון, בשביל פרוייקט כזה נזקקו לכוח מחשוב חזק והרבה שטח עבודה. הם שכרו את כוח העבודה שנזקקו לו ב-SaaS וכאשר סיימו את הפרוייקט, הפסיקו את השירות.

כמו כן, מפלגות ועמותות שמרימות קמפיינים
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

במערכת בחירות ירוויחו מ-SaaS, במקום לרכוש מערכות מחשוב עבור חודשים בודדים, שלאחריהן יישארו יתומות בארבע השנים הקרובות וכאשר שוב יהיה צורך להשתמש בהן, יהיה צורך לשדרגן אם לא להחליפן בחדשות.

סטארט-אפים

חברות שהעתיד שלהן לא ברור, כמו חברות סטארט-אפ, לא יכולות להרשות לעצמן התחייבויות כספיות כבדות מדי. כמו כן, חברות הסטארט אפ מאד דינמיות וכמו אקורדיון - היום מעסיקות 15 עובדים ומחר יכולות לחזור שוב ל-3 עובדים בלבד. מערכת SaaS מאפשרת התאמה לדינמיות עם הוספת כל רכיב רצוי בכל זמן נתון, ללא תוספת תשלום מלבד עבור השירות עצמו.

חברות עונתיות

עסקי פרחים בתקופות החגים ירצו לתגבר את מערכת שירות הלקוחות והמכירות בעוד תיבות מייל, רשיונות תוכנה, מרחב עבודה במידה והשרת הקיים כבר עמוס.

חברות שקיבלו תיק לקוח ענק לתקופת זמן מוגדרת, יוסיפו כמה עמדות SaaS שצריכים. נגמרה העסקה, מנתקים את כל השירותים, סוגרים את הברז וזהו, נסגר העניין.

עסקים יציבים ירוויחו משרת מקומי

חברה יציבה, בעלת תזרים קבוע, אין בה תהפוכות קיצוניות בכמות העבודה או השירות שיש לספק, בעלת מנהלי מחשוב פנים ארגוניים וכפופה לנהלי אבטחת מידע קשיחים כמו למשל בצה"ל שאסור לשחרר חומר לאינטרנט, וכך גם בבנקים. אלה בדרך כלל גופים שאין להם בעיות של כסף או כוח אדם.

תוכנות מיוחדות

אם רוצים תכנה שאין עדיין ב-SaaS, כנראה שאין מנוס אלא לרכוש ולהתקין אותה על שרת מקומי. יש להבדיל בין שירותים מנוהלים הניתנים ב-SaaS, שההיצע שלהם גדל בכל רגע אך עדיין לא מושלם, לבין מוצר מדף שאינו ניתן ואינו מותאם ל SaaS (כמו למשל, תוכנת הנהלת חשבונות או תוכנת משכורות שמותקנת על המחשב). עם זאת, ספקיות SaaS רבות מציעות שרת ארגוני שלם ב-SaaS, ועליו אפשר להתקין את התוכנה. בצורה כזו מרוויחים את היתרונות משני העולמות. מקבלים שרת שאפשר לעשות עליו מה שרוצים, ובאותה נשימה – השרת הזה לא שלנו אלא שירות שמקבלים ב-SaaS.

מביני עניין

גוף שיהיה מעוניין לנהל את העניינים בעצמו, להיות זה שמגבה, מחליף ושולט על הסיסמאות, יוצר משתמשים חדשים ומנהל את ההגדרות בעצמו - בעסקים עם מודעות טכנולוגית גבוהה, שפעילות העסק דורשת דינאמיות ברמת מערכות המחשוב, כמו למשל חיבור ישיר של השרתים למערכות סליקה וחיובים, או דרישה לניטור ובקרה עצמאיים - הלקוח יבחר להתקין את המערכות אצלו, כך שיוכל לנהל ולתפעל את השרתים ברמה הגבוהה ביותר, עד רמת הקוד עצמו. על מנת לפתור את המצב הזה, ספקיות השירות מוסיפות יותר ויותר תוספים ושירותים, כך שניתן יהיה לקחת גם אותם ב-SaaS, אך המצב כיום הוא שהרבה קישורים כאלה אפשריים רק ברכישה ובטיפול באתר הלקוח ולא ב-SaaS.

ארגונים המשתמשים במלוא פוטנציאל השרת שלהם, בין אם בניצולו בעבודה או בהשכרתו לאחרים לא יהיו הלקוחות ל-SaaS. השרתים לא מותאמים פרטנית לכל לקוח, לפיכך נרכשים שרתים בעלי פוטנציאל גבוה הרבה יותר ממה שבאמת צריכים, מה שיוצר בזבוז בעקבות אי ניצול כל המשאבים, גם אם העסק יגדל בשנים הבאות ויגיע לרמה של ניצול מלא, יהיה צורך להחליף את השרתים לטכנולוגיה החדשה שתהיה באותה עת.

וובוקס לקחה על עצמה את ההקמה של קהילת ה-SaaS המקצועית הראשונה בארץ והחלה עם קהילה בתפוז, בקרוב יעלה לאוויר פורטל SaaS מבית וובוקס.

לקהילה: http://communa.tapuz.co.il/saas"קח את זה ב-SaaS" – המוטו של חברת וובוקס, ספקית מובילה של שירותי מחשוב ענן. וובוקס מתמחה במודל SAAS – התוכנה כשירות – המאפשר ללקוח להשתמש בתוכנה מבלי לבצע רכישות של חומרה ותוכנה.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
חברת מוטורולה הודיעה בסוף השבוע האחרון על השלמת העסקה למכירתה של מירס לידיו של איש העסקים פטריק דרהי. כיצד קשורה הוט לכל העניין? מה יהיה עתידה של מירס בידיים של דרהי?והיום אנחנו ממליצים לכם על editgrid – שירות מקוון חינמי המספק חלופה מעניינת לתוכנת אקסל של מיקרוסופט, המיועדת לשימוש על המחשב. האם הוא מצליח לספק את הסחורה? מה יש בו שאין באקסל?סלקום מאפשרת ללקוחותיה לתקשר בשירות messenger סלולרי מבוסס sms, ללא צורך בהתקנת תוכנה ייעודית. השירות נתמך בכל טלפון סלולרי ואינו דורש גלישה סלולארית. איך הוא עובד? איך מתחברים לשירות?הבעיהמחירי הדלק בישראל, בשונה משאר העולם, מרקיעים שחקים בעקבות המיסוי האדיר שמטילה המדינה. איך בכל זאת, תוכלו לצמצם בהוצ
מירס נמכרת לדרהי - מה הקשר להוט?EditGrid – יכול להחליף את אקסל?סלקום: Messenger מבוסס SMSFullTank - מהי תחנת הדלק הזולה ביותר?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב