הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 17 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

חושבים לצאת לדרך חדשה בתחום האינטרנט? מזל טוב! אבל רגע אחד לפני שמבצעים החלטות שיגזלו מכם בהמשך משאבים יקרים, עצרו רגע אחד וחשבו האם בחנתם לעומק את כל המרכיבים. מאת: גיל אלדד, מנכ"ל ובעלי חברת "קוצ
 
חושבים על מיזם אינטרנטי?
חושבים לצאת לדרך חדשה בתחום האינטרנט? מזל טוב! אבל רגע אחד לפני שמבצעים החלטות שיגזלו מכם בהמשך משאבים יקרים, עצרו רגע אחד וחשבו האם בחנתם לעומק את כל המרכיבים. מאת: גיל אלדד, מנכ"ל ובעלי חברת "קוצ'י אינטרנט planning".
12/11/2008

תגיות:  


יזמים רבים מאפשרים לרגשות ולהתלהבות טבעית להוביל אותם בתחילת העבודה על מיזם חדש. בהמשך התהליך, לרוב הם מגלים כי לפזיזות מחיר גבוה.

בואו נחשב על האנלוגיה הבאה:

אתם יזמים העומדים לשכור שטח נדל"ן המיועד למסחר. השאלה הראשונה והחשובה ביותר עליה צריך לענות היא: לאיזו מטרה אתם שוכרים את השטח? בהמשך אתם נדרשים לענות על שאלות נוספות, כגון: מה תהיה הדרך האפקטיבית ביותר לתכנן את השטח? היכן ימוקמו המוצרים? כיצד להבליט את המוצרים החשובים יותר המניבים רווח גבוה בהשוואה למוצרים אחרים המניבים רווח נמוך יחסית? באילו אמצעים שיווקים להשתמש? האם כדאי להיעזר ביועצים מקצועיים המבינים בתחום יותר ממני?

שאלות קריטיות אלו (וישנן שאלות רבות נוספות כמובן) נקראות בשמם המקצועי- "אסטרטגיה".

במאמר שלפנינו, העוסק בתכנון אסטרטגיה בתחום האינטרנט (Internet planning), ננסה לעזור ליזמים חדשים בתחום על ידי הדגשת מספר נקודות חשובות שכדאי להתייחס אליהן:

1. גיבוש הרעיון:

השלב הראשון והקריטי ביותר הוא גיבוש שלב הרעיון למיזם. בקלות אפשר לפזר רעיונות לכל עבר, לתת לדמיון להוביל אותנו לכיוונים מגוונים וחדשים. דמיון היא תכונה חשובה בעולם העסקים. כל תאגידי הענק החלו את דרכן במוחו של יזם שאפתן ובעל מעוף, שחלם על מיזם מיוחד אך יחד עם זאת, חשוב להיות ממוקדי מטרה. אתם מכוונים לרעיון מסוים? מצוין! נסו להתמקד עוד יותר. בדקו היטב האם מישהו כבר חשב רעיון דומה לשלכם (רוב הסיכויים מראים שכן). אל תתייאשו במידה ומצאתם פרויקט דומה. במקום להרים ידיים, חשבו כיצד אתם יכולים לבצע את המיזם בצורה טובה יותר. זכרו: תמיד ניתן לעשות את הדברים טוב יותר, רק צריך להעיז.

2. תקציב:

גיבשתם רעיון מנצח ואתם כבר מדמיינים כיצד המיזם "עובד בשבילכם". עצרו רק רגע. האם יש לכם מושג לגבי עלות הקמת הפרויקט? האם בניתם תוכנית עסקית מסודרת? האם גיבשתם אסטרטגיה שיווקית העונה על הצרכים, הנורמות והערכים שלכם ברשת? אנו נתקלים יום-יום ביזמים המעוניינים להקים מיזם אינטרנטי, ומבקשים בשיחת הטלפון הראשונה לקבל הצעת מחיר דחופה. כדאי שנבין כי עלות ותמחור פרויקט הם נגזרת של מרכיבים רבים; היקף פעילות, מטרות עסקיות, טכנולוגיה, סוג קהל היעד ועוד. האם יש בידכם הון התחלתי למימון הפרויקט? האם קיימת "תוכנית מגירה" במקרה שתצטרכו מימון נוסף/ עתידי? אלו הן שאלות קריטיות שאין להקל בהן ראש. עצם הגדרת התקציב יכולה להשפיע על כיוון החשיבה שלכם ושל אנשי המקצוע ואף לשנות את היקף הפעילות שתוכננה בשלב גיבוש הרעיון.

3. עם מי לעבוד?

אחרי שהסדרתם את נושא התקציב, ולאחר שגיבשתם את הרעיון הכללי, צריך לבחור עם איזו חברה להקים את הפרויקט. רבים אומרים לעצמם: "למה לי לפנות לחברת אינטרנט, אם אפשר לעבוד מול פרילנסרים?" המחשבה העומדת מאחורי גישה זו היא לרוב כלכלית (הפרילנסר עובד מהבית ולרוב הוא זול יותר מעלות העבודה של חברה גדולה). העבודה מול פרילנסרים מתאימה יותר ליזמים השולטים במדיום האינטרנטי, ועקב כך יכולים לכוון את אנשי המקצוע בהתאם לצרכי הפרויקט.

יזמים שזהו הפרויקט הראשון שלהם בעולם האינטרנט ובהתאם לכך גם הידע המקצועי שלהם שמצומצם יחסית, יעדיפו לפנות לחברת אינטרנט שתעניק להם פתרון כולל.

לרוב הם מתחילים בעריכת סקר שוק במנועי חיפוש, ולאחר מכן יוצרים קשר עם אנשי המכירות
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

של אותן חברות. הנורה האדומה שצריכה להידלק לכם היא זו: על פי אילו קריטריונים אתם עורכים את ההשוואה: שם החברה? מחירים? תיק עבודות (פרויקטים קודמים)? המלצות ממכרים? רושם ראשוני של אתר החברה/ קול איש המכירות בטלפון? ותק?

אין ספק שבשנים האחרונות היצע החברות המציעות פתרונות כאלו ואחרים בתחום האינטרנט גדל בהתמדה. לרוב יזמים (או בעלי חברות) המחפשים אחר החברה מתאימה, חסרים הכלים המקצועיים שיעזרו להם לערוך השוואה נכונה עבורם, ולבסוף לבחור בחברה שאיתה הכי כדאי יהיה להקים את הפרויקט.עולם האינטרנט גדל ומתרחב בהתמדה, טרנדים חדשים צצים בכל עבר, ובהתאם מוקמות מחלקות מקצועיות בתוך חברות קיימות המעניקות את השירותים החדשים (או חברות קטנות יותר המתגאות בהימתחות בשירות ספציפי).

המלצתנו היא להתמקד בחברות המסוגלות להעניק שירות מלא לכל צרכי הפרויקט- על כל שלביו:

א. בנית אסטרטגיה ברשת עבור המיזם שלכם: מרכיב זה בפרויקט הינה אבן דרך קריטית להצלחתו! לא כל חברות האינטרנט מבצעות אפיון מסודר למיזם. לגבי החברות שכן יש לשאול מה איכות האפיון? עד לאיזו רמה מוגדרים ומתוכננים כל המרכיבים של המיזם? מה טווח אי הוודאות שאתם נמצאים מולו בעת תחילת העבודה על הפרויקט? המטרה היא כמובן, לצמצמו עד למינימום האפשרי. וודאו כי אתם בוחרים בחברה שיכולה להעניק לכם שקט נפשי זה.

ב. הבנה אמיתית ומקצועית של הצרכים שלכם, מטרות המיזם וכמובן הגדרת השלבים להשגתם.

ג. יכולות מקצועיות: אנשי מקצוע המומחים בתחומם; מעצבי אתרים (להבדיל ממעצבים גרפים המתמחים בדפוס למשל), מתכנתים (השולטים בשפות תכנות רבות וחדשות ולא עובדים בטכנולוגיה מיושנת), אנשי שיווק בעלי ניסיון אמיתי בשיווק בעולם האינטרנט, אנשי קידום אתרים (SEO), בעלי ניסיון ושליטה במרכיבים משלימים כגון: רכישה וניהול דומיינים, אחסנה ותחזוקה וכו'.

ד. שירות: החברה צריכה לכלול פונקציה של שירות שותף מולכם, הלקוחות. האם הפונקציה שהמהווה את החוליה המקשרת ביום-יום היא כזו המיועדת לכך? מה רמת הזמינות? מה מהירות התגובה? מה נוהל הטיפול תקלות שוטפות?

לסיכום, רגע אחד לפני שאתם מתקדמים בהשקעת משאבים יקרים במיזם חדש, הכינו את עצמכם לתהליך מורכב, ארוך אך מהנה. התוצאה העסקית והחוויה שבתהליך קשורים באופן הדוק באנשי המקצוע המלווים אתכם. המשפט "קונים בזול- משלמים יקר" לרוב נכון, אך יחד עם זאת דאגו לעבוד עם חברת אינטרנט מקצועית, שתעניק לכם פתרון של "360 מעלות" כדי שתשיגו את המטרות העסקיות שהצבתם לעצמכם.


אודות קוצ'י אינטרנט Planning

חברת קוצ'י אינטרנט Planning מעניקה את כל שירותי האינטרנט ללקוח תחת מטרייה אחת. החברה בנויה מחמש מחלקות אשר עוברות עם הלקוח את תהליך ה- Planning מראשיתו, עד פיתוח המוצר האינטרנטי. המחלקות משלבות מחקר, פיתוח, אפיון שיווק, פרסום וקידום המותג ברשת והן פועלות במחזוריות תוך בדיקת כל שלב ושלב בתהליך. הפעולה המעגלית של תכנון, פיתוח וקידום מובילים לכדי מוצר אחד שלם, הלא הוא המותג. הרעיון העומד מאחורי פעולות החברה הוא ניהול עסקי מוצלח והגדלת היקפי המכירות של הלקוח. קוצ'י מכירה את הלקוח לעומק, מבנה תהליך שונה המאפשר לו לבקר ולשלוט בכל התוצרים האינטרנטיים שלו וכן לאמוד את כלל הרווחים והצמיחה שלו בהתאם להתקדמות הפרויקט. זאת בניגוד לתהליך בו כל חברה פועלת במישור אחר בתוצרי הרשת.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
העבודה עם הדפדפן הופכת קלה וכיפית מתמיד, בעזרת גרסא חדשה לטכנולוגיית ה-browserplus מבית יאהו, עם שני כלים חדשים לעבודה עם האינטרנט גם כשהדפדפן סגור. איך זה עובד? למי זה טוב?אתר game.giveawayoftheday מציע לכם מדי יום משחק להורדה בחינם. כל יום משחק אחר, לפי בחירת מנהלי האתר. מחפשים משחק חדש ומעניין? בואו לראות מה האתר של היום מציע לכם.ענקית המחשבים lg השיקה את x110 - מחשב 
אולטרה נייד חדש בעיצוב מיוחד. מה כולל המפרט שלו, באיזה מחיר ניתן לרכוש אותו והיכן?הבעיהאתם מעוניינים למצוא בטבלת אקסל גדולה את הנתונים הקשורים לנושאים ספיציפיים בלבד, למשל, רק את שמות העובדים שמשכורותיה
יאהו: כלי תיווך בין המחשב לדפדפןכל יום משחק חדשLG משיקה את X110 - אולטרה ניידסינון מידע מהיר באקסל 2010

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב