הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 16 אוקטובר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

ככל שהיקף השימוש במערכות BI שונות בארגון גדל, כך עולה החשיבות של המסגרת של יישומים אסטרטגיים, כמעט כמו יישום מפת הדרכים בעצמה. מאת: יוסי חנין, CTO, ליבי טכנולוגיות תוכנה. אסטרטגיות לבניית מרכז יכולות בינה עסקית (BICC)
 
אסטרטגיות לבניית מרכז יכולות בינה עסקית (BICC)
ככל שהיקף השימוש במערכות BI שונות בארגון גדל, כך עולה החשיבות של המסגרת של יישומים אסטרטגיים, כמעט כמו יישום מפת הדרכים בעצמה. מאת: יוסי חנין, CTO, ליבי טכנולוגיות תוכנה.
26/11/2008

תגיות:  


במאמץ לגבש מידע שמקורו משש חטיבות עסקיות נפרדות חברת MassHousing, ספקית מובילה של פתרונות דיור ליחידים וביצוע השקעות בעיקר במדינת מסצ'וסטס, יישמה מערכת בינה עסקית (Business Intelligence) על מנת לרכז ולצפות בכמות רבה של נתונים מגוונים בדרך יעילה ומהירה. לאחר שהקימה מערכת מידע ניהולי, הקימה MassHousing את ה- Business Intelligence Competency Center (BICC) – מרכז יכולות בינה עסקית על מנת להבטיח יישום עקבי בכל הארגון ולהבטיח את יעילותן של כל מערכות ה- BI בארגון. MassHousing הוא אחד מהארגונים הלוקחים את יוזמת ה- BI שלהם צעד אחד קדימה עם BICC כדי לאפשר אופטימיזציה עסקית אמיתית.

למה BICC?

כיום, BI הפך להיות חלק מהאסטרטגייה של ארגונים, וחברות רבות מחפשות דרכים לנהל ולתמוך ביישומים עבור קבוצות משתמשים שונות, מחלקות תאגידיות ואזורים נרחבים ברמה הגלובלית. על ידי יצירת מרכזי ,BICC הכולל צוות IT ומשתמשי BI העוזרים לקדם הצטיינות במערכת BI בארגון, חברות יכולות לקבוע סטנדרטים ולנהל את היישום של טכנולוגית ה-BI כדי לקבל תמורה להשקעה ולשפר את ביצועי הארגון. ה- BICC מספק מרכז של ידע נצבר הדרוש כדי להביא לידי מימוש את המטרות העסקיות הרחבות.

BICC עוזר להשיג את הפרקטיקות הטובות ביותר של שילוב מערכות BI על ידי ריכוז אנשים לרוחב הארגון עם רקע ותחומי התמחות שונים. זאת בשילוב ההתמחות של משתמשים כבדים בחברה ממחלקות שונות, כולל מחלקות IT ומומחים עסקיים, ה- BICC יוצר קבוצה עם ידע משותף ומבטיח עקביות ביישום בכל חלקי הארגון. התוצאה היא גוף ארגוני הפועל לקידום יישום BI שניתן לשכפל בהצלחה מפרויקט אחד למשנהו. ה- BICC עוזר לבסס תהליכים ליישום BI אופטימלי, עיקבי ומאורגן יותר אשר יסתכם בסופו של דבר באימוץ של משתמשי קצה, אחוזי הצלחה גבוהים יותר ויעילות של פתרון ה- BI. BICC הוא מפתח אסטרטגי לעידוד וטיפוח יישום BI ברחבי הארגון ועוזר לארגונים להמיר את המידע שלהם לערך עסקי כיתרון תחרותי בין חברות.

הצעדים הבאים שאציג לכם ישמשו כמדריך לפיתוח BICC. הם כוללים את הפרקטיקות הטובות ביותר ואת השאלות שצריכות להיענות לבניית צוות מצליח הממוקד על הצרכים הספציפיים של הארגון.

1. לקבוע מהו המצב הנוכחי של תשתית ה- BI

כדי להגדיר נכונה את המשימה ואת החזון של ה- BICC, על הארגון תחילה לנתח את התשתית הנוכחית של ה-BI. סיכום מצאי מערכות ה-BI המוטמעות כרגע בארגון והעלויות של מערכות כאלו יעזרו לקבוע היכן ניתן להרוויח ולחסוך עלויות. בנוסף, חשוב גם להגדיר את תשתית ה- IT, אסטרטגיית התאגיד ואת יכולות האנשים לאורך הארגון, כך שה- BICC ישתלב עם הפונקציונליות העסקית ביעילות. עוד אמצעי בעל ערך כחלק מן הניתוח, הוא לעשות סקר על צרכי המשתמשים. סקר כזה יאפשר לשלב אסטרטגיות ארגוניות רחבות יותר ביחד עם הפונקציונליות שמשתמשי ה- BI רוצים לראות.

2. זיהוי צרכים

על ידי הערכה נכונה של תמונת הארגון, מבנה ה- IT וצרכי המשתמשים, ארגון יכול לקבוע בצורה הטובה ביותר איזה פערים בידע ה- BICC יעזור למלא. בנוסף, הניתוח יעזור ליצור את ההנחייה ואת התכנון עבור ה- BICC על ידי חשיפת כל חולשה ביישום ה- BI הנוכחי. לדוגמא, MassHousing גייסה אנשי IT מובילים או משתמשים כבדים בתוך כל מחלקה גדולה כדי שיעזרו להתקשר לצרכים של כל סקטור, כלומר לפתוח את קווי התקשורת ולהשפיע על ההוראות של ה- BICC.

3. לקבוע את היקף ה- BICC

בין אם אתה מוסיף/מגדיל את מערכות ה- BI או רק מתחיל יישום, חשוב לקבוע על אילו צרכים עסקיים על ה- BICC צריך לענות. בעוד שכל BICC כמעט ומתאים לצרכי התמיכה והייעוץ של ארגון, במיוחד בסטארטאפים, היקף ה- BICC יקבל צורה במשך הזמן. יוזמות נוספות כגון ניהול רשיונות, קידום והכשרה יכולות להיות תחת המטרייה של ה- BICC. הדבר החשוב ביותר, הוא שהגודל והיכולות של ה- BICC משתנים מחברה לחברה ויהיו מבוססים על מספר גורמים
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

שונים, כולל: צרכי הון אנושי ודינמיקה, תרבות וכמו כן התחשבות בתוכנה ובחומרה.

4. בחירת האנשים הנכונים

בחירת נכונה של אנשים ומיומנויות מתאימות אשר ישרתו בצורה הטובה ביותר את ה- BICC הינה צעד חשוב גם כן. גיוס מגוון משתמשים בארגון ממחלקות שונות של הארגון, המייצג את כל המשתמשים יבטיח שה- BICC מסוגל לפגוש ולענות על דרישות הארגון כשלם. העדיפות לבחירת צוות ה- BICC היא להבטיח נציגות מהצד העסקי ומצד ה- IT של הארגון, כך שתתרחש תקשורת דו-צדדית בין שתי זרועות אלו. חשוב תמיד לאייש שלושה תפקידים בסיסיים: מנהל BICC, אנליסט עסקי ויועץ טכני. איוש זה ישמור על תמיכה מרכזית וייעוץ נכון להרצתו של ה- BICC. גם הוספת מומחי BI לצוות תהיה טובה ביותר, כך שיוכלו לחלוק ידע טכנולוגי נרחב יותר.

5. תמיכה פנימית ל- BICC

בין אם אתה מוסיף או מגדיל את מערכות ה- BI, בניית מודעות גבוהה ותמיכה ב- BICC בארגון יעזור להבטיח את הצלחתו ובסופו של דבר ישפיע על הצלחת יישום ה- BI. קבלת זכות הצטרפות ממנהלים בכירים חשובה במיוחד לבניית פרופיל חזק ומוצלח לכל יוזמת BI בארגון, מאחר ומנהלים בכירים מקבלים את ההחלטות על הרכישות האסטרטגיות וצריכים להבין את יוזמות ה- BI המתמשכות והצלחתן, במטרה לתמוך בהם בעתיד. צוות ה- BICC יהיה מונע על ידי תמיכה ארגונית וישמור על רמת מעורבות הדרושה ליוזמות BI עתידיות. MassHousing לדוגמא יצרה פורטל פנימי המכונה "My MassHousing". הפורטל מספק לעובדים ריכוז נוח של חדשות הארגון, כרטיסי עבודה וגישה למערכות ניהול ביצועים. כמו כן, הפורטל מעניק גם גישה קלה למנהלים על מידע תקציבי ודוחות.

6. העברת הצלחת ה- BICC

לאחר ההפעלה, ה-BICC צריך להעביר לכל הנוגעים בדבר את ההצלחה שלו ולהדגים כיצד היא עוזרת לארגון לפגוש את מטרות ה- BI. בין אם זה באמצעות מנתחי ROI או דרך סיפורי הצלחה. מודעות ארגונית ליעילות ה- BICC כפונקציה תומכת ביישום ה- BI תבטיח את אריכות חייו. בנוסף, חשוב שה- BICC יישאר עדכני לדרישות עסקיות ורגולטוריות משתנות, כך שיוזמת ה- BI תמשיך לעבוד על ביצועים גבוהים ולהבטיח את התמיכה ממנהלים בכירים ובעלי עניין.

7. ניהול בגרות ה- BICC

שינויים במבנה מרכז היכולות של הבינה העסקית ובכ"א המרכיב אותו עשויים להיות הכרחיים במהלך הזמן ככל שה- BICC מתבגר ובהתאם לצרכי הגדילה של הארגון. לדוגמא, BICC שבמקור שימש לפונקציות IT בלבד, ייאלץ להתחיל לשרת פונקציות עסקיות גם כן, על מנת להבטיח עקביות באסטרטגיה לאורך הארגון. תכנון חזון יותר פורמלי עבור ה- BICC וקביעת מערך האנשים הנכונים יהיה תואם למחזור החיים שבו נמצאת מערכת ה- BI בארגון כמו גם לשלב שבו נמצא הארגון ומרכיבים נוספים כמו שינויים בשוק (הסביבה החיצונית) ובסביבה הפנימית.

לסיכום, ככל שהיקף השימוש במערכות BI שונות בארגון גדל, כך עולה החשיבות של המסגרת של יישומים אסטרטגיים, כמעט כמו יישום מפת הדרכים בעצמה. כדי להבטיח עקביות ורציפות, יותר ויותר ארגונים מודעים ליעילות ה- BICC לגישור הפערים בין מחלקת ה- IT ומחלקת העסקים. BICC יכולה לא רק לשפר את יישום ה- BI, אלא גם להפחית עלויות ואימוץ גדול ומהיר יותר של מחזור החיים של ה- BI השלם.


אודות ליבי טכנולוגיות מידע

חברת Cognos an IBM Company, המיוצגת בישראל על ידי ליבי טכנולוגיות תוכנה בע"מ, הינה חברת התוכנה המובילה בעולם בתחום הבינה העסקית (Business Intelligence) וניהול הביצועים הארגוניים (Corporate Performance Management). ל- Cognos למעלה מ- 30 אלף לקוחות ביותר מ- 135 מדינות ולמעלה מ- 3 מיליון משתמשים ברחבי העולם. לחברה הכנסות שנתיות של 877 מיליון דולר. ליבי טכנולוגיות עוסקת מאז שנת 1996 בשיווק ויישום פתרונות ה- BI ומחסני נתונים. לליבי למעלה מ- 400 לקוחות, מהמובילים במשק הישראלי, ביניהם: אורבוטק, אסם, בנק הפועלים, טבע, סלקום, צה"ל, קבוצת דור אלון, קו- אופ הריבוע הכחול ועוד.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
השבבים הולכים וקטנים, וכעת אינטל ומיקרון משתפות פעולה דרך חברת בת משותפת המייצרת שבבים בטכנולוגיית 34 ננומטר. למה ישמשו השבבים בטכנולוגיה זו? הסבר בהמשך.אתר צ`אנגו (chango) הוא אתר טיולים המתמקד בדרום ומרכז אמריקה. מה כדאי לראות במקסיקו? איזה מעדנים ארגנטינאים כדאי לכם לטעום? ומה מיוחד במוזיקה צ`יליאנית?חברת toyo ram תשווק בישראל את הנתב הסלולארי של חברת cradelpoint מדגם phs300 לדור השלישי.אם נושא ההיגיינה מאוד חשוב לכם ואתם גם אוהבים חידושים טכנולוגיים, המוצר שבקישור הבא הוא בשבילכם. מדובר במתקן סבון מיוחד
אינטל ומיקרון ב-34 נונמטרמרכז ודרום אמריקהToyo Ram - נתב סלולארירוצה מתקן סבון אוטומטי?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב