הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 16 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

קיים פער משמעותי בשימוש ב-Design Patterns בין אוכלוסיית תוכניתני java לבין אוכלוסיית תוכניתני מיקרוסופט. מאת: אבי רוט- ארכיטקט ראשי במלם-תים. תכניתן מקומי או תכניתן הודי?
 
תכניתן מקומי או תכניתן הודי?
קיים פער משמעותי בשימוש ב-Design Patterns בין אוכלוסיית תוכניתני java לבין אוכלוסיית תוכניתני מיקרוסופט. מאת: אבי רוט- ארכיטקט ראשי במלם-תים.
19/11/2008

תגיות:  


בשנים האחרונות אנו עדים לתופעה הולכת וגוברת של פיתוח בשיטת offshore/ near shore על-ידי תוכניתנים בהודו, בתי תוכנה במזרח אירופה, מיזמים המכשירים ומעסיקים נשים חרדיות ועוד. תילי תילים של תיאוריות נכתבו בדבר ניתוח הכדאיות הכלכלית של שיטת עבודה זו מהיבטים של פערים בשכר העובדים, המרחק הרב, הבדלי התרבות והשפה, שעות העבודה השונות וכדומה.

איכות המהנדסים

בדבר איכות המהנדסים ההודים יש לכולם דעה אחידה: הם מהנדסים מעולים ורמתם אינה נופלת מרמתם של מהנדסים ישראלים. בנושאים כגון איכות ותיעוד, הרמה גבוהה, לפחות כמו בארץ. אולם השאלה המעניינת היא כיצד ניתן להשוות את איכות התוכנה בין התוכנה המפותחת בארץ לעומת זו במקומות שונים בעולם? האם יש הבדל באופן עבודת ה-CTO והארכיטקטים בישראל בהשוואה למקומות אחרים בעולם? ניתן להוסיף ולשאול- האם יש פערי איכות בין סביבות הפיתוח השונות? הכוונה איננה לפערי איכות טכנולוגיים הנובעים מהפלטפורמה, אלא לפערי איכות הנובעים משיטות עבודה שונות.

לשאלות אלו יש היבטים עסקיים רבים, הן בצד הספק והן בצד הלקוח, שכן איכות התוכנה משפיעה על עלויות הפיתוח והתחזוקה, שביעות רצון המשתמשים מהמערכת, גמישות לשינויים עתידיים ועוד. בהמשך אנסה להתייחס לשתי השאלות הנ"ל, בהיבטים של איכות תכנון המערכת ועמידותה בפני שינויים לאורך זמן וכיצד נושא זה בא לידי ביטוי בהנדסת התוכנה.

הנדסת תוכנה מספקת עקרונות והנחיות לפיתוח שיטתי של תוכנה איכותית. אחד האמצעים לכך הוא השימוש ב-Design Patterns (תבניות עיצוב). בעת פיתוח מערכות מידע, מתעוררות דילמות עיצוביות, החוזרות על עצמן באופן דומה בכל פרויקט. Design Patterns מנסה להתמודד עם דילמות אלו באמצעות הצגת בעיות עיצוב שכיחות והצעת פתרונות מקובלים, אשר נבדקו והוכחו כיעילים ביותר לבעיות הללו. כאשר עובד מנוסה נתקל בבעיה, הוא יחפש מאפיינים דומים של הבעיה בהשוואה לבעיות בהן נתקל בעבר ויממש עקרונות דומים של פתרון. לעומתו, עובד מתחיל יבצע ניסוי וטעייה עד שיגיע לפתרון הנכון. באמצעות שימוש ב-Design Patterns ניתן לחסוך את שלב הניסוי והטעייה ולממש כבר מההתחלה את הפתרון הנכון.

אחת ההגדרות היפות והקצרות בהן נתקלתי למושג Design Patterns היא עשיית תוכנה כ-future proof– עמידה בפני שינויים צפויים בעתיד. לאחרונה, הזדמן לי להעביר מספר קורסים בנושא זה (בשיתוף חברות מיקרוסופט ו e4d) והופתעתי לטובה מהביקוש הרב לקורסים אלו ומההד החיובי שנוצר בעקבותיהם. לכן, החלטתי למדוד את מידת השימוש ב-Design Patterns על-פי חתך גיאוגרפי וטכנולוגי - מי עושה בהן שימוש רב יותר - תוכניתנים הודים או ישראלים ? תוכניתני .net או תוכניתני java?

מה ההבדל לפי אזורים?

בכדי לענות על שאלות אלו השתמשתי בשירות החדש של Google, insights search, המאפשר לבדוק פופולאריות של מילות חיפוש (www.google.com/insights/search). גיליתי תוצאות מעניינות:

1. אנו מצפים, כי חיפוש מושג, כמו: Design Patterns, יהיה נפוץ באזורים
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

בהם יש קהל יעד רלוונטי גדול ומספר החיפושים יהיה פרופורציונאלי לגודל קהל היעד הרלוונטי. להפתעתי, התברר כי מספר המחפשים איננו פרופורציונאלי כלל לגודל האוכלוסייה הרלוונטית:

ניתן לראות בבירור, כי מירב השימוש ב-Google ללמידת Design Patterns נעשה בהודו. ישראל "הגדולה" הגיעה למקום ה-6 והמכובד ועקפה מדינות "קטנות" כגון ארה"ב, קנדה ומדינות אירופיות. מעניין ואף מדאיג לראות, כי פקיסטן וירדן עוקפות את ישראל.

2. תהיתי שמא לחיפוש המושג Design Patterns לכשעצמו אין משמעות רבה. מושג זה מוביל לתוצאות האומרות, כי יש Design Patterns מתוחכם X ויש Design Patterns אחר Y. על מנת לבדוק, היכן באמת עושים שימוש באותם פתרונות מתקדמים X ו-Y, עידנתי את החיפוש ובמקום לחפש Design Patterns באופן כללי, חיפשתי Design Patterns ספציפי, כגון: strategy או state. תוצאות אלו כבר היו הרבה פחות מפתיעות:

הודו עדיין "שולטת", אין זכר לישראל ומדינות כגון שוויץ, ארה"ב וקנדה "מככבות" בראש הרשימה.

3. מי עושה שימוש רב יותר ב- Design Patterns– תוכניתני מיקרוסופט או תוכניתני java? לכאורה, לא צריך להיות הבדל, שכן מתודולוגיית פיתוח איכותית, שמשמעה שימוש בפתרונות מוכחים, הינה ניטראלית מבחינה טכנולוגית. גם כאן, הופתעתי מהתוצאות:

פער משמעותי

קיים פער משמעותי בשימוש ב-Design Patterns בין אוכלוסיית תוכניתני java לבין אוכלוסיית תוכניתני מיקרוסופט. (אם נשקלל את הפער בין מספר התוכניתנים בין הסביבות, אזי הפער בשימוש הוא אף גדול יותר. הנתונים מתייחסים לנתוני חיפוש מהשנה האחרונה, ואין משמעות לוותק הפלטפורמה). בתשובה לשאלה הראשונה, היכן משתמשים יותר ב-Design Patterns- כארכיטקט ראשי בקבוצת מלם תים, התאכזבתי לראות ממצאים אלו, המעידים כנראה על פערים ברמת מהנדסי הפיתוח וארכיטקטים בין ישראל להודו, ללא תלות בפלטפורמת הפיתוח ובשוני בשיטות העבודה. שיפור באיכות הפיתוח צריך להיות נר לרגלי ראשי צוותים וארכיטקטים בתעשייה זו. אספקת תוצרים איכותיים יותר צריכה להיות, ויכולה להיות, יתרון יחסי מובהק של המהנדס הישראלי על-פני עמיתיו במדינות אחרות.

בתשובה לשאלה השנייה, באיזו פלטפורמה עושים שימוש נרחב יותר ב-Design Patterns- קשה להסביר מדוע יש פערים בכמות השימוש ב-Design Patterns בין הפלטפורמות השונות, במיוחד לאור העבודה ששתי הסביבות מאפשרות בצורה זהה להשתמש ביכולות אלו. ייתכן וההבדלים נובעים ממסלולי הכשרה שונים ורקע שונה של העובדים. בכל מקרה, כולנו, ללא תלות בפלטפורמה טכנולוגית זו או אחרת, יכולים לאמץ (בקלות רבה יחסית) סטנדרטים ומתודולוגיות של שיפור ב- design.

אינני יודע מהי המהימנות הסטטיסטית של הסקת מסקנות מכלי זה של Google, אך הממצאים העולים מבדיקה זו, בהחלט מתיישבים עם הלך הרוחות בתעשייה.


אודות מלם-תים

מלם-תים היא קבוצת שירותי ה-IT הגדולה והמובילה בישראל, מספקת מגוון פתרונות מחשוב מקצה לקצה בתחום טכנולוגיות המידע למאות לקוחות ולאלפי משתמשים בכל מגזרי המשק, תוך עמידה בתקני איכות, שירות ומקצועיות בינלאומיים.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ג`רי יאנג, מנכ`ל יאהו, הודיע שהוא הולך הביתה, לאחר פחות משנה וחצי בתפקיד. יאנג סבל מכהונה עמוסה באתגרים ומשברים, ועכשיו נותר רק לחכות למחליף. איך צעד זה משפיע על מניית יאהו?אתר travelx הוא מעין מנוע חיפוש ישראלי לחיפוש נופשים וטיולים. מחפשים דיל משתלם לחופשה? מעוניינים בנופש הכולל פעילויות לילדים? זה המקום לחפש ולמצוא.אינטל השיקה את המעבד המהיר ביותר בעולם ה-intel core i7. המעבד החדש מספק ביצועים לפי דרישה ומשלב טכנולוגיות `turbo boost` ו-hyper threading`.realnetworks הכריזה על realone, תוכנה המשלבת גרסאות חדשות של realplayer ו-realjukebox עם מנוי לתכנים מאינטרנט. המוצר מאפ
ג'רי יאנג הולך הביתהמנוע חופשאינטל השיקה את Core i7RealOne מתקמבקת

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב