הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום ראשון 9 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

ה-CIO הוא גם עו"ד, גם טכנולוג, גם מתווך וגם סוכן שינוי. הוא מרגיש בבית גם בנושאים עיסקיים כמו בנושאים טכנולוגיים. מאת: אריה עמית, מנהל פיתוח עסקי EDS ישראל. ה-CIO - תפקיד רב מימדים
 
ה-CIO - תפקיד רב מימדים
ה-CIO הוא גם עו"ד, גם טכנולוג, גם מתווך וגם סוכן שינוי. הוא מרגיש בבית גם בנושאים עיסקיים כמו בנושאים טכנולוגיים. מאת: אריה עמית, מנהל פיתוח עסקי EDS ישראל.
12/10/2008

תגיות:  


החברות והארגונים שמינו את ה-CIOs הראשונים בסוף שנות ה-70 לא יכלו לחזות את הביקוש ואת האחריות הרב ממדית הכרוכה בתפקיד זה והתפתחה במשך השנים. ה-CIOs הראשונים שאבו את סמכויותיהם מההיבט הטכני של עולם טכנולוגית המידע. במהלך השנים התפקיד רכש לעצמו חשיבות וערך הולכים וגדלים בארגון המודרני עד שהפך לשילוב מפחיד ומורכב של מימדים מהעולם העיסקי והטכנולגי גם יחד. לכל אלה שמפקפקים בכך מתאר המאמר בקצרה מספר מימדים הנדרשים ל-CIO המוצלח.

Chief Integration Officer

יישום מערכות מידע Legacy ל"אורך" הארגון (SILOS) כמענה לביקוש יחודי של פיתרון שלם ומלא ליחידה הארגונית הבודדת גרם במשך השנים ליצירת "סיוט" של מערכות מידע מורכבות. ה CIO נדרש לראיה רוחבית של המערכות בארגון המוליכה לצורך להתפשר ברמת היחידה הבודדת. למעשה, אין ברמה הניהולית הבכירה בעל תפקיד אחר שנדרש ליכולת אינטגרציה שכזו. רק ה-CIO נדרש להיות אינטגרטור, מתווך ומפשר בעת ובעונה אחת. הקושי בתפקיד הכפול הנ"ל נובע:

• ראשית, מכך שהיישומים קרובים היום יותר ללקוח הסופי והאופי האיטרטיבי של ארכיטקטורת השירותים (SOA) מחייב רמת הבנה גבוהה בתהליכים העסקיים ולא רק ביכולות הטכנולוגיות.

• שנית, מכך שהשינוים במודלים של ניהול השירות והמשאבים ((SOURCING דורשים מה CIO לשלב את הדרישות העסקיות עם יכולת אספקת השירות ואופן הקצאת המשאבים.

• ושלישית, מורכבות האינטגרציה אינה רק במסגרת הקשר ספק/לקוח בתוך הארגון, אלא מתרחבת ליישויות חיצוניות נוספות של ספקים ולקוחות המחייבת שילוב של אלמנטים משפטיים/חוקיים, עיסקיים וטכנולוגיים ברמה "חסרת תקדים".

Chief Innovation Officer

חדשנות מגיעה היום מכל כיוון ומקור אפשרי ומשפיעה על שינויים רבים בארגון. בסביבה של ריבוי שינויים חובה להבינם, לנהלם ולהתאימם לתרבות המקומית. החדשנות בעבר הייתה נחלה של יזמים יחודיים בודדים והפכה בתנאים של היום ל-"Open-Source ". וירטואלית, כל אחד עם גישה לאינטרנט יכול לייזום את הדבר הבא אשר גם אם הוא באורינטציה עיסקית, יכולת המימוש שלו כרוכה בשימוש נכון בטכנולוגית המידע. אמנם, יש היום ארגונים שמינו מנהל אחראי על חדשנות, אך בין אם הוא קיים ובין אם לאו – ה-CIO אמור למלא תפקיד מרכזי בטיפוח, יישום והסברת החדשנות בכל הארגון.

Chief Irritation Officer

נכון, אין זה המימד המחמיא של ה-CIO , איך הוא בהחלט אחד החשובים. ארגונים ואנשים אינם מטבעם "מחפשי" שינויים כל העת. בעוד ארגונים מחפשים ליעל את תהליכי העבודה שלהם, אין הם מאמצים גישה של שינוי ושיפור מתמשכים. כל ארגון נזקק ל"מרגיזן" אסטרטגי, אחד אשר יאתגר ובאותה עת גם יכבד את הסטטוס קוו, אחד אשר יתמודד עם שיווי המשקל שבין היכול הטכנולוגית והישימות הכלכלית.

הזדמנויות רבות לשינוי מקורן בשימוש בטכנולוגית המיד בעסקים וה-CIO הוא המתאים ביותר לשמש כברוקר לשינויים בארגון.

Chief Identity Officer

ניהול הזהות היא יכולת קריטית בניהול האופטימלי של זרימת מידע לשותפים, לקוחות, ועובדים. ידיעת הזהות הנכונה של המשתמש המאפשרת להעביר לו את המידע הנכון, בפורמט המתאים, בעיתוי הנדרש לאמצעי התקשורת המתאים מהווה שילוב נכון של IT ועסקים. העמדת מערכת מתאימה לניהול הזהויות ביכולות הנדרשות לשיפור תהליך העבודה והקשר עם הגורמים המעורבים הוא באחריות ה-CIO.

Chief Inoculation Officer

אבטחת המידע מהווה גורם של make-or-break לפעילות העסקית. החדשות מלאות בסיפורים על האקרים, סוסים טרוינים, וירוסים, תולעים וגניבת זהויות המהווים סיוט לכל
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

CXO פוליטית ופיננסית ויכולוים לעלות לו בכסאו. לא רק החיסון בפני כל החוליים הללו היא בתחום האחריות של ה-CIO אלא גם הריפוי וההתאוששות מפגיעתם.

האתגר אינו רק בהיקפי האבטחה אלא בשילובה במסגרות רחבות יותר של הארגון, התהליכים העיסקיים בו ותכני המידע הזורמים בו. אבטחת המידע בארגון אינה מרכיב עלות בלבד אלא רכיב המאפשר התעצמות עסקית. תפקיד ה-CIO לבחון תהליכי אבטחה, כלים וטכניקות חדשים יחד עם הבנה וידע מעמיקים בתהליכי התפעול העסקי לניהול הסיכונים.

Chief International Officer

תומס פרידמן בסיפרו "The World is Flat" מצפה מכל ארגון להתמודד עם ההשלכות העסקיות של פעילותו בעולם ללא גבולות. בעוד האחריות הישירה נופלת בדרך כלל על ה-COO, הרי האתגר בבניה ותחזוקה של תשתית נדרשת של תקשורת, מרכזי עבוד, שירות ותחזוקה של ארגון גלובאלי נופל בחצר ה-CIO. זו אינה אחריות טריויאלית להתמודד עם כללים וחוקים שונים במדינות, ה-CIO נדרש, איפוא, להיות מעט עו"ד, טכנולוג, פוליטיקאי אבל בעיקר איש עסקים.

Chief Investigative Officer

טכנולוגית המידע לא מפסיקה להתחדש ולצמוח בקצבים אדירים תוך שיפור יכולותיה – ה-CIO חייב להיות עם היד על הדופק, להתעדכן ולהבין את המגמות החדשות ובעיתוי המתאים ליישמם ליצירת ערך עסקי גבוה יותר. החדשנות לא פוסחת גם על האופן בו מתנהלים העסקים ומתפתחים השירותים של הארגון – ה-CIO שותף מלא למימוש החדשנות גם אם אינו אחראי לה ולשם כך עליו להכיר את המודיעין העסקי הרלוונטי ואת השלכותיו.

Chief Information Officer

זה התפקיד המסורתי המוכר והמובן מאליו, אך גם בו המגמה בשינוי מעיבוד נתונים ותמיכה בתהליכים למידע לקבלת החלטות ההופכת את המידע לערך.

עד כאן תפקידי ה-CIO אך לא פחות חשוב מאיזה תפקידים עליו להמנע כדלקמן:

Chief Inertia Officer

אינרציה מוגדרת כתכונה של הארגון להמשיך ולהתמיד באותה דרך להתקדם ללא כל שינוי , אלא אם נדרש או נכפה ע"י גורם חיצוני. האינרציה גורמת לארגונים להתמיד בדרכן גם אם סימני השינוי כבר עברו. תפקיד ה-CIO להוות כוח המתגבר על האינרציה ביכולתו לא רק לזהות תקלות מערכתיות אלא גם לשפר ביצועים.

Chief Impediment Officer

טכנולוגית המידע היא Enabler לעסקים ולא מכשול להם, זו אחריות ה-CIO להבטיח את תנועת היישומים לכיוון העסקים והמשתמשים תוך מימוש ארכיטקטורות חדשות (SOA) גם עם צוותי IT לעתים מתנגדים לה. ה-CIO אחראי לתהליך המעבר המוצלח מיישומי Legacy קשיחים ליישומים מבוססי SOA גמישים ומודרניים בהתאם לצרכים העסקיים של הארגון.

Chief Inefficiency Officer

היעילות של הארגון קשורה בטבורה ליעילות ה-IT. בניה ושמירה על יעילות תפעולית של ה-IT הופכת למטלה יומיומית קבועה. תהליכי ניהול (Governance), כלים ושיטות חדשות ידרשו כדי לאפשר ל-CIO לעמוד באתגרי היעילות.

לסיכום, ה-CIOs של העתיד חייבים להיות רב מימדיים יותר מכל CXO אחר. הוא לא יכול להסתפק בעבודה ברמה האסטרטגית אלא להבין ולהתמודד עם הפרטים הקטנים.

ה-CIO הוא גם עו"ד, גם טכנולוג, גם מתווך וגם סוכן שינוי. הוא מרגיש בבית גם בנושאים עיסקיים כמו בנושאים טכנולוגיים. די בטוח לומר שגם בעתיד ה-CIO יתמודד עם מטלות, תפקידים ואחריות שלו התנסה בהם – זהו טבעו של התפקיד.


אודות EDS

EDS היא חברה בינלאומית העוסקת באספקת שירותים בתחום טכנולוגיות המידע, המתמחה במתן ייעוץ טכנולוגי, פיתוח מערכות והקמת פרוייקטים מורכבים.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ב-openoffice.org חוגגים מחר יום הולדת שמונה ל-openoffice, ובמקביל משיקים גרסא שלישית שכוללת חידושים, שיפורים וממשק משתמש חדש ונוח. זה הזמן להצטרף לחגיגות.אתר locationintelligence מתמקד בנושא טכנולוגיות הקשורות למיקום, ומציע בעיקר מידע לגבי כנסים וועידות בנושא. מתי הכנס הקרוב? מה גוגל לומדת עליכם בעזרת שירותי המפות שלהם? ולמה המיקום כל כך חשוב?לראשונה בשוק הבינלאומי ובישראל: software ag משיקה פתרון מלא לניהול סביבת ה-soa הארגונית. לדברי החברה, מדובר בסוויטת המוצרים הרחבה והמקיפה המוצעת כיום בשוק.realnetworks הכריזה על realone, תוכנה המשלבת גרסאות חדשות של realplayer ו-realjukebox עם מנוי לתכנים מאינטרנט. המוצר מאפ
גרסא שלישית ל-OpenOffice וחגיגהאיפה אתם נמצאים?Software AG - פתרון מלא לסביבת ה-SOARealOne מתקמבקת

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב