הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 13 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

מגמות הגלובליזציה וכניסה של חברות לאזורים חדשים בעולם מביאה לשינויים בתהליכים של בניית החדשנות בחברה ומעבר לחדשנות גלובלית . מאת: נאוה שלו, מנכ"לית NSG Consulting. המעבר לחדשנות גלובלית (Global Innovation)- השפעות והשלכות
 
המעבר לחדשנות גלובלית (Global Innovation)- השפעות והשלכות
מגמות הגלובליזציה וכניסה של חברות לאזורים חדשים בעולם מביאה לשינויים בתהליכים של בניית החדשנות בחברה ומעבר לחדשנות גלובלית . מאת: נאוה שלו, מנכ"לית NSG Consulting.

תגיות:  


בעידן הגלובליזציה ועם המעבר של חברות לאזורים חדשים בעולם ( כמו סין , הודו , ברזיל, מזרח אירופה ) האסטרטגיה שבאמצעותה חברות יכולות לשמור על היתרון התחרותי שלהם הוא פיתוח וקדום החדשנות בחברה. אין זו חדשנות לשם חדשנות אלא זו חדשנות אשר יוצרת ערך מוסף ללקוח מתרבות מסוימת ואשר מביאה ליצירת רווחים כלכליים לחברה .

שינויים אלה בבניה של תהליכי החדשנות בחברה והצורך במעבר לחדשנות גלובלית מהווים קטליזאטור לשינוי אסטרטגיית משאבי האנוש הגלובלית של חברות .המאמר הבא יתאר את מהם השינויים שבהם יש לנקוט בכדי לייצר חדשנות בחברה ומהי ההשפעה של שינויים אלה על הבנייה של אסטרטגיית משאבי האנוש הגלובלית. כמו כן נדון בהשפעה של השינויים האלה על ישראל ומה ניתן לעשות כדי להבטיח את היתרון התחרותי שלה בתחום המחקר והפיתוח ב 10 שנים הקרובות.

נניח שאתה חברה טכנולוגית שיש לך מוצר שנמכר היטב בשווקים של דרום אמריקה ואתה מעוניין לשמור על פלח השוק שלך בשווקים אלה או לפתח מוצרים חדשים ללקוחות באזורים חדשים ( כמו: סין או הודו ). היכן תחפש ידע לגבי השינויים אתה נדרש לעשות במוצרים הקיימים אשר יתאימו לצרכי הלקוחות בעתיד או איזה מוצרים יענו על צרכים בלתי מסופקים של לקוחות בעתיד?

בשנים שעברו חברות השתמשו במודל של חדשנות סגורה ( Closed Innovation) במודל זה הרעיונות החדשניים הגיעו מקבוצת ה R&D שלה .שינויים בטכנולוגיה ושינויים באופן העברת המידע באינטרנט , מעברים תכופים יותר של עובדים מחברה לחברה וגם מחוץ למדינה גורמים להתפשטות הידע והמידע לכל עבר. שינוים אלה מביאים למצב שבו הידע אינו מתרכז כפי שבעבר במקום אחד ועל כן נולד הצורך בבניה של מודל חדש. מודל החדשנות פתוחה ( Open Innovation ) שהומצא על ידי פרופסור Henry Chesbrough גורס שבמודל הפתוח רעיונות חדשניים מגיעים מקבוצה גדולה של מקורות : לקוחות , ספקים , פרטנרים ,אוניברסיטאות , חברות יעוץ אנשים ברשת .

ישנן שני יתרונות בולטים למודל החדשנות הפתוחה בהשוואה למודל החדשנות הסגורה:

א. כמות הרעיונות החדשניים שעשויה לבוא מקבוצה גדולה של אנשים רבה יותר מכמות הרעיונות שיכולה להגיע מקבוצה קטנה של אנשי מחקר ופיתוח.

ב. משאבי אנוש רב תרבותיים (והבדלים תרבותיים תורמים העלאת רעיונות חדשניים יותר בהשוואה לקבוצת מחקר ופיתוח אשר מורכבת ממהנדסים השיכים לאותה תרבות בגלל השונות התרבות.

יש לשנות את תהליך סיעור המוחות אשר בו נאספים הרעיונות החדשניים בחברה. חברות צריכות ליזום תהליכים גלובליים המעודדים פיתוח רעיונות הבאים מהרבה מאד מקורות מחוץ לחברה כמו לקוחות ספקים , אנשים בשת , מוסדות חינוך וכדומה .

IBM היא דוגמא לחברה שעשתה את המעבר מחדשנות סגורה לחדשנות פתוחה. לאחרונה שמענו שהחברה השקיעה 100 מיליון דולר בתהליך של סיעור מוחות גלובלי שכלל 150.000 אנשים מ 94 מדינות . הצוות כלל את עובדי IBM לקוחות , שותפים , אוניברסיטאות ואחרים בתהליך סיעור מוחות שנמשך 3 ימים הועלו 46.000 רעיונות הרלוונטיים לבעיות אמיתיות של לקוחות החברה.

דוגמא לחברה שמיישמת את המודל של חדשנות פתוחה היא בל קנדה שפתחה מרכז לחדשנות פתוחה באוטווה המרכז נפתח בשיתוף עם קבוצת חברות בשם Wesley Clover שכוללת חברות כמו Mitel ו March Networks

המעבר למודל חדשנות פתוח למעשה דורש שינוי של אסטרטגיית משאבי האנוש בחברה. חברות הרוצות לפתח מוצרים אשר רלוונטיים ללקוחות רב תרבותיים באזורים שונים בעולם דורשים מעבר לחדשנות תרבותית אשר מבוססת לקוח. כלומר כדי להבין את הצרכים של לקוחות רב תרבותיים יש להבין ולהכיר את תרבותם. בתרבות הלקוח אנו מתכוננים לאמונות , עמדות , התנהגויות וסגנון חיים של לקוחות רב תרבותיים באזורים שונים בעולם. אין אפשרות לייצר חדשנות אשר רלוונטית ללקוח ללא הבנה של
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

צרכי הלקוח וזאת אפשרית רק על ידי הבנה של התרבותו . "חדשנות תרבותית " היא חדשנות אשר יוצרת ערך מוסף עבור לקוח השייך לתרבות מסוימת ואשר מביאה ליצירת רווח כלכלי לחברה .

ישנן שיטות שונות לאתר את הצרכים של לקוחות רבת תרבותיים . כמו למשל : ראיונות עם לקוחות ומחקרי שוק , צפייה בלקוחות המשתמשים במוצר ( Ethnography ), שתוף לקוחות בתהליך המחקר והפיתוח באופן עקיף ׁ(Fan Bases ) או הצטרפות של לקוחות לצוות המחקר והפיתוח (Participatory design ) . שיטות אלה יאפשרו אסוף מידע רלוונטי על צרכי לקוחות עכשוויים ועתידיים.

שינוי תהליכי החדשנות בחברה והמעבר לחדשנות אשר רלוונטית ללקוחות רב תרבותיים דורשת שינוי אסטרטגיית הגיוס וההדרכה בחברה. באופן מעשי שינוי זה יתאפשר על ידי הפעולות הבאות :

א. מיון וגיוס מועמדים רב תרבותיים ( ( diversity לצוות המחקר והפיתוח .

ב. מתן של אימון והדרכה של עובדים בידע רב תרבותי ( cross cultural knowledge ).

ג. הקנייה של כישורים של עבודה וירטואלית וכישורים גלובליים אחרים.

במחקר של חברת הייעוץ בוז אלן המילטון ( 2006 ) נמצא שהרבה חברות בשוק הבינלאומי עוברות למודל של חדשנות גלובלית . אם לפני מספר שנים חברות העבירו פונקציות של יצור לאסיה ואזורים אחרים בעולם רק כדי לחסוך בעלויות כיום חברות מעבירות לא רק את פונקציות היצור אלא גם את פונקציות הפיתוח . כמו כן אם בעבר המעבר לאסיה נבע מתוך הרצון לחסוך בעלויות כלכליות היום המעבר זה נובע ממגוון סיבות נוספות כמו קרבה לשוק היעד, תמריצים ממשלתיים ואפשרויות גיוס של כוח אדם מיומן . קיים אומדן שיש באסיה 6 מיליון מהנדסים מתוכם 28% מהודו ו 11% מסין . חברות מוציאות היום על מהנדסים זרים 15 ביליון דולר כאשר סכום זה צפוי לגדול ל 150 ביליון דולר ב 2015 על פי המחקר .

איך מגמה זו של המעבר לחדשנות גלובלית תשפיע על ישראל ?

החברות הישראליות צריכות אף הן לעבור ממודל של חדשנות סגורה למודל של חדשנות פתוחה . מבחינת פרקטית יש לאמץ את השינויים הבאים :

א. אימוץ מודל שבו הרעיונות החדשניים בחברה אינם מגיעים רק מצות המחקר והפיתוח אלא ממגוון מקורות כמו עובדים אחרים בחברה , לקוחות רב תרבותיים ,גולשים ברשת ואוניברסיטאות.

ב. גיוס של מועמדים רב תרבותיים אשר שיכים לתרבות הלקוח ( Diversity ) לצוות המחקר והפיתוח אך לתפקידים אחרים בחברה.

ג. הדרכה ואימון של המשאב האנושי בידע רב תרבותי ( Cross cultural knowledge) כישורי עבודה וירטואלית וכישורים גלובליים נוספים.

תהליכים אלה יאפשרו פיתוח של מוצרים טכנולוגים אשר יהיו רלוונטיים ללקוחות רב תרבותיים מאזורים חדשים בעולם וישמרו על תחרותיות של ישראל בתחום המחקר והפיתוח.

סיכום : מגמות הגלובליזציה וכניסה של חברות לאזורים חדשים בעולם מביאה לשינויים בתהליכים של בניית החדשנות בחברה ומעבר לחדשנות גלובלית .מגמות חדשות אלה דורשות שינוי באסטרטגיית הגיוס ופונקציות נוספות אשר קשורות לניהול המשאב האנושי אשר תעצב חדשנות רב תרבותית מבוססת לקוח . מגמות אלה צפויות להתחזק על פי המחקר של אלן בונזן המילטון וכבר עכשיו אנו רואים הרבה חברות בשוק הבינלאומי אשר עוברים לחדשנות גלובלית ומעבירות פונקציות של ייצור כמו גם את פונקציות המחקר ופיתוח לאזורים חדשים בעולם. החברות הישראליות צריכות אף הם לעבור מחדשנות סגורה לחדשנות פתוחה תוך בנייה של אסטרטגיות גיוס אימון והדרכה אשר מאפשרות את העבודה במודל החדשנות הפתוחה.


© נאוה שלו 2008 כל הזכויות שמורות.

נאוה שלו היא המנכ"ל של NSG Consulting עם ניסיון של 16 שנים בשוק הבינלאומי. בקרו ב-www.nsg-consulting.com. ניתן ליצור איתה קשר ב-nshalev@nsg-consulting.com.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
  מה מייחד את "דיל אטרקטיבי" של pCon-line? כמה דילים טובים באמת, גילית בשנה האחרונה? (תן מספר מדויק). pCon-line ממיין ומסנן את הדילים הטובים שמציעים אתרי אינטרנט מובילים כמו גם אתרי השיווק השונים והוא ממליץ על דילים אטרקטיביים שמציעים תמורה גבוהה במחיר אטרקטיבי. כך מספיקה דקה ביום כדי להכיר ולבחון 250 הצעות טובות ורלוונטיות בשנה, במגוון רחב של גאדג'טים, מוצרי מחשוב ואלקטרוניקה. לכן, הוסף עכשיו את "דיל אטרקטיבי" למועדפים או ל-RSS, התעדכן בפייסבוק או בטוויטר.
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב