הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שני 19 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

משבר האנרגיה הנוכחי מדגיש את מידת נחיצותן של מערכות לחיסכון באנרגיה. הנה כמה שיטות. מאת: שמעון גרשון, מנכ"ל משותף, קונטאל אוטומציה ובקרה בע"מ. שש דרכים לחסכון באנרגיה
 
שש דרכים לחסכון באנרגיה
משבר האנרגיה הנוכחי מדגיש את מידת נחיצותן של מערכות לחיסכון באנרגיה. הנה כמה שיטות. מאת: שמעון גרשון, מנכ"ל משותף, קונטאל אוטומציה ובקרה בע"מ.
28/08/2008

תגיות:  


הורדת הצריכה באנרגיה הנה צו השעה. מפעלים שלא יתנו את הדעת לסוגיה זו ולא ינקטו צעדים לקיצוץ בהוצאות אלו, צפויים למצוא עצמם על פי תהום. רבות נכתב על מחירי האנרגיה, על העלייה במחירי חומרי הגלם, על בעיית שערי המטביע שמקשה על היצוא ונותנת יתרון למתחרים שמעבר לים. כן נכתב רבות על הגלובליזציה והורדת מכסים – שינויים המאפשרים מסחר חופשי ברחבי העולם. כל אלו מחייבים את התעשייה הישראלית להתייעל ולהשתכלל.

המשק הישראלי מאופיין באנומליה: מצד אחד יכולת טכנולוגית גבוהה, אבל מצד שני חסך ביישום טכנולוגיות חדישות בתעשייה המסורתית. במאמר זה נסקור בפני הקורא מושגים ומערכות טכנולוגיות שיאפשרו לו להתמודד ולהתכונן בהצלחה אל האתגרים בפניהם הוא נדרש להתמודד. הטכנולוגיות המתוארות במאמר זה קיימות ומוכרות לחוגים מסוימים בתעשייה. חלקם של המפעלים עושה בהן שימוש, ובחלקם האחר- עדיין קיים חסך רב.

מיזוג אוויר

מיזוג האוויר הנו צרכן ובזבזן האנרגיה הגדול ביותר במשק הישראלי. המשק הישראלי המודרני עדיין לוקה בחסך בכל הקשור למודעות לנושא. ביקרתי לא מכבר באחד מבתי החולים שבמרכז הארץ, בו הותקנה מערכת בקרת מיזוג אוויר מרכזית. המערכת לא פעלה היטב, וכאיש מקצוע הבחנתי מיד כי גם החימום וגם הקירור פעלו יחדיו, בשעה שבחוץ היה מזג אוויר יפה. מערכת בקרה מודרנית יודעת לבקר את מערכות מיזוג האוויר ולפתוח באופן אוטומטי תריס המאפשר כניסה של אוויר צח בזמן שמזג האוויר מחוץ למתקן עומד בקריטריונים המוגדרים. בזבוז האנרגיה בבית החולים הזה לא ניתן לתיאור. בעוד שהטמפרטורה הרצויה מצויה באוויר הטרי שמעבר לחלון – מערכת הבקרה המיושנת בחרה להפעיל גם מערכות הקירור וגם את מערכות החימום יחדיו – על מנת להגיע לערך הרצוי.

אצל רבים מכוון התרמוסטט האלקטרוני של המזגן שבחדר על 5 מעלות צלזיוס. לשם מה?

חברות, ארגונים ומפעלים רבים אינם עושים שימוש בתרמוסטט אלקטרוני, וויסות הטמפרטורה אצלם הינו ידני על ידי הפעלה או כיבוי של המזגן. נתקלנו לא אחת במזגנים הפועלים 24 שעות ביממה בחדרי ישיבות נטושים במשך סופי שבוע ארוכים.

הפתרון הינו זול ופשוט, ולעיתים לא נדרשת כלל השקעה כספית גבוהה ביישום מערכות בקרה מרכזיות ממוחשבות. סקר על ידי מהנדס מיזוג אוויר מומחה יכול להוביל לעיתים קרובות למסקנה כי באמצעות שימוש בתרמוסטט אלקטרוני פשוט, ניתן יהיה להוזיל את עלויות צריכת האנרגיה בארגון באופן ניכר. באמצעות חיבור התרמוסטטים במבנה אל מחשב מרכזי ניתן לבקר ולשלוט באופן פשוט ונוח באמצעות דפדפן האינטרנט, ולבצע הפסקות יזומות של מערכת מיזוג האוויר, גילוי חדר לא מאוכלס וניתוק המזגן, בחינת מזג האוויר בחוץ ושינוי ערכים בהתאם, קביעת משטרי עבודה למערכות מיזוג האוויר (בכל יום מערכת המיזוג תפסיק עבודתה בשעה 5 בערב, בימי שישי, שבת, חגים – לא תפעל כלל, וכדומה).

ארגונים רבים קיבלו החלטה ניהולית על פיה טמפרטורת המינימום בארגון מוגבלת ל- 21 מעלות (או ערך אחר דומה), ועל ידי כך הגבילו באמצעות אביזרי הבקרה והתרמוסטטים את העובדים והמשתמשים בשירותי המיזוג. צעד ניהולי זה עשוי להפחית באופן מיידי וניכר את צריכת האנרגיה בארגון, ללא פגיעה כלשהי בתפקוד הארגון. בדיקה תקופתית של מערכות בקרת האקלים הקיימות בארגון עשויה להאיר את הליקויים הקיימים במערכות אלו, ולהציע דרכים לשיפור וחסכון באנרגיה.

לא פעם שמענו את לקוחותינו מתלוננים על חלוקה שאינה שווה בדמי השימוש במערכות מיזוג אוויר משותפות. בעוד דייר מסוים מבקש לחסוך במיזוג, דייר אחר נהנה מתשלום ממוצע נמוך אודות לחסכון של הדייר השכן. שימוש במדי אנרגיה במבנים ציבוריים מביא לחסכון מוכח באנרגיה. כך למשל, בקניון רחב ידיים נדרשים לעיתים בעלי החנויות לשלם עבור תצרוכת מיזוג האוויר על פי זמן העבודה של החנות בפועל, ולא על פי צריכת האנרגיה בפועל. על ידי שימוש במונה אנרגיה יוכל כל בעל חנות לשלם על פי הוצאות האנרגיה בפועל, ולא על פי זמן העבודה. מוני אנרגיה מאפשרים זאת בקלות יחסית, ועשויים לסייע להקטין את התופעה בה דלתות גדולות בחנויות פתוחות לרווחה והמזגן עובד במלוא העוצמה על מנת להתגבר על בריחת הקור. מודעות וגבייה מבעל החנות בהתאם לצריכה – תסייע בידי המבקשים לחסוך, ותבהיר ל"בזבזנים" שבין בעלי החנויות מהו מחירו האמיתי של הקירור שמופעל.

מערכות מוני האנרגיה המודרניות מסוגלות אף להפיק את חשבונות החיוב היחסיים על פי השימוש בפועל באופן ממוחשב ואוטומטי.

שימוש בחשמל בשעות שפל לפי תעריף תעו"ז של חברת החשמל

הנושא וותיק וזכה בעבר לכישלונות רבים. כיום, שילוב מוני חברת החשמל בשיטת התעו"ז הנו אפשרי. סקר קצר עשוי לעזור ולקבוע את מידת הכדאיות הכלכלית. הפתרון הנכון הינו שילוב של בקרים מתוכנתים שיגרמו לאיזון עומסים וקבלת החלטות המתאימות למדיניות הייצור והחיסכון של המפעל. סקרים שבוצעו בתעשייה מצאו כי ניתן להוריד עומסים בשעות שיא וליהנות מתעריף נמוך.

אופטימיזציה של דודי קיטור, מדידת גזים בארובות

האם דודי הקיטור ו/או התנורים במפעל היצרני פועלים באופן אופטימאלי? מדידה של ריכוזי הגז בארובה הינה משימה פשוטה יותר מבעבר, ואינה יקרה באופן יחסי. המדידה מספקת את היכולת לווסת באופן אוטומטי את היחס שבין האוויר לדלק ולמצוא נקודת עבודה אופטימאלית. נשיג על ידי כך לא
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

רק חסכון באנרגיה אלא גם הפחתת הנזקים למתקני הייצור, וכמובן בונוס בצורת הפחתת זיהום האוויר לסביבה.

וסתי מהירות

ויסות מהירות המנועים הינו אחת הדרכים להקטנה משמעותית ומידית של צריכת החשמל. העומס החשמלי ברוב מפעלי התעשייה נצרך ע"י מנועים, ויסות אוטומטי של מהירות המנוע מקטין באופן ישיר את צריכת האנרגיה של הארגון.

לדוגמא, במפעלי תעשייה נפוץ מאוד השימוש בבוחשים המערבלים חומרי גלם במיכלים. כמעט בכל תעשייה בה תהליכי הייצור הינם מנתיים, מתחיל השלב הראשון בתהליך הייצור בערבול חומרי הגלם, ממש כמו במיקסר הביתי. הבוחש התעשייתי הגדול לא חייב לעבוד באותה המהירות בכל זמן עבודתו. שינוי המהירות והורדתו לערך מינימאלי מחושב על ידי וסת מהירות, מבלי להזיק לתהליכי הייצור. שימוש בווסת מהירות במיקסרים התעשייתיים הגדולים יפחית באופן ישיר את צריכת החשמל במפעל היצרני.

דוגמא נוספת היא משאבה חשמלית שאינה מווסתת מהירות ונעה במהירות קבועה. במקרה כזה שינוי הזרימה מבוצע ע"י שסתום בקרה. באופן זה נוצר מפל לחץ על הברז והמשאבה מתאמצת יותר. התקנת וסת מהירות ביישום זה תקטין באופן ניכר את צריכת האנרגיה, ואת הצורך בשימוש בברז מבוקר שצורך אף הוא אנרגיה.

ביישומים בתעשייה בהם נעשה שימוש במפוחים חשמליים, התקנת מד לחץ וויסות המהירות בהתאם ללחץ תשפר את המערכת ותפחית בצריכת האנרגיה.

ישנן עוד דוגמאות רבות, חלקן פשוטות ליישום וחלקן דורשות הוספת מעגלי בקרה נוספים. במרבית המקרים ניתן לאמוד את הכדאיות וחישוב ההחזר מול ההשקעה עוד בשלב התכנון, טרם ביצוע ההשקעה.

שימוש במערכות בקרה בעלות שרידות וזמינות

שימוש במערכות בקרה ומיחשוב בעלי שרידות וזמינות, מונע ומפחית את התקלות בייצור, ובכך מונע אובדן מנות ייצור ומביא לחיסכון בחומרי גלם ואנרגיה.

מערכת בקרה משוכללת יכולה לגלות תקלות ולמנוע אובדן חומרים בייצור. אם בעבר מטרה זו נשמעה יומרנית ובלתי מושגת, הרי היום זו מטרה ממוקדת ומוגדרת בדייקנות בתקני בטיחות בעבודה ובתעשייה. ההגדרות באות עם שאלה פשוטה למשתמש: מה הנזק שיגרם עקב תקלה במכונה? ועל פי התשובה והמחיר קל להגדיר את רמת מערכת הבקרה אליה הארגון נדרש.

דוגמא לכך הינה תקלה במשאבת כיבוי אש. המטרה כמובן הינה גילוי אוטומטי ובזמן של התקלה כאשר זו מתרחשת, ולא בזמן שבו נדרשת המשאבה לעבודה. מערכת בקרה המתאימה עצמה לדרישה זו יודעת לנטר את התקלה ולהתריע בזמן, ואף להכניס את המערכת למהלך של עצירת ייצור מתוכננת, ובכך למנוע את הנזק. יש דוגמאות רבות שהמכנה המשותף שלהן הינו זיהוי תקלה, עצירת ייצור מתוכננת ובכך מניעת נזקים. הנזקים מוגדרים בתקנים המקובלים מתחלקים למספר קטגוריות, החל מאירוע סביבתי חמור הדורש פינוי של אוכלוסיה, דרך נזקי גוף פחות חמורים, נזקים למתקני יצור או נזק לאיכות המוצר.

ההגדרה הינה של הנהלת המפעל או של חברות הביטוח. בארה"ב, חברות הביטוח מודעות יותר ליכולתן של מערכות הבקרה לצמצם נזקים כתוצאה מתקלות, ועוזרות למפעלי תעשייה במימון מערכות הבקרה על ידי הורדת הפרמיה השנתית.

שרידות ניתן לקבל גם ע"י שימוש במערכות בקרה בעלות יתירות גבוהה, וגם בשרתי אל-כשל בעלי יתירות בחומרה, כלומר מחשב כפול בחומרה שמאפשר המשך תפעול התוכנה גם במקרה של כשל ונפילת אחד השרתים. הוכח באין ספור יישומים בתעשייה כי שימוש במערכות בקרה בעלות שרידות וזמינות מביא להורדת עלויות האנרגיה והפחתת אובדן חומרי הגלם.

מערכות תוכנה לניהול הייצור ככלי לחיסכון באנרגיה

מאז תחילת שנות ה-2000 נפוץ בתעשייה הישראלית ובעולם כולו יישום פתרונות תוכנה לניהול הייצור. גם בארצנו יש פעילות יפה במספר תעשיות, ושיעור המפעלים בתעשייה הישראלית שבחרו ליישם פתרונות אלו גדול באופן יחסי ממפעלי התעשייה באירופה. יצרניות התוכנה בארה"ב, שם נפוץ יותר השימוש במערכות, דוחפות את התחום ומשקיעות בו מתוך הבנה ברורה שהשימוש במערכות תוכנה אלו עשוי לעזור לחברות היצרניות להפחית במידה ניכרת את צריכת האנרגיה בתעשייה ולייעל את תהליכי היצור. השם הגנרי לפתרונות אלו הוא MES- Manufacturing Execution Systems, מודולי תוכנה לשיפור היעילות וניצולות קווי הייצור. המערכות מאפשרות למדוד ולנטר בכל זמן את הפרמטרים הטכנולוגיים השונים המלווים את תהליכי הייצור, ובאמצעות כלי ניתוח מתקדמים, לטפל, לייעל ולהמליץ כיצד ניתן לשפר את תפוקות המפעל, או לחסוך ולצמצם בעלויות האנרגיה היקרות המהוות נתח גדול מעלויות הייצור הכוללות. מכוני מחקר מובילים בצפון אמריקה בדקו ומצאו כי בין המרכיבים העיקריים של עלויות תפעול הייצור במגוון תעשיות ניתן למנות את עלויות חומרי הגלם, עלויות שכר כוח אדם, ועלויות האנרגיה.

משבר האנרגיה הנוכחי מדגיש את מידת נחיצותן של מערכות אלו לחיסכון באנרגיה ושיפור התמ"ג. מפעלים בתעשייה הישראלית שיישמו מערכות MES לניהול הייצור, הצליחו להפחית באופן ישיר כ-5% בממוצע מעלויות התפעול הישירות. בזכות מערכות אלו הצליחו לקוחות בתעשייה הישראלית להשיג את הגמישות והיעילות התפעולית של תהליכי הייצור שלהם.

לדעת מומחים בענף, לאור המיתון הקרב והאמרת מחירי האנרגיה, צפויים יצרנים רבים נוספים להשקיע במחשוב ריצפת הייצור מתוך הבנה כי זו מערכת הכרחית בכדי להמשיך ולספק למפעלים יצרניים יתרונות יחסיים במשק התחרותי.


אודות Contel I.T.S

חברת Contel I.T.S מתמחה באספקת מערכות ניהול ריצפת ייצור בישראל, והינה נציגת חברת Rockwell Automation.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
שני אנשי אבטחת מידע הדגימו לעולם בכנס defcon כיצד ניתן לצותת, לשנות וליירט מידע המועבר ברשת. איך זה עובד? מה אפשר לעשות נגד זה? והאם יש פתרון באופק?אתר thefilter ``מסנן`` עבורך את עולם הבידור ומתאים אותו יותר לטעם שלך. מעדיף פאנק או פופ? מערבונים או סרטי אימה? ואיזה להקות כדאי לך להכיר שעוד לא הכרת?נובל משיקה את ה-zenworks configuration management, אשר מרחיבה את הפלטפורמות הנתמכות ואת הסקלביליות.הבעיהאתם מעוניינים למצוא בטבלת אקסל גדולה את הנתונים הקשורים לנושאים ספיציפיים בלבד, למשל, רק את שמות העובדים שמשכורותיה
ציתות ברשת בעזרת פרצת אבטחההפילטרנובל מכריזה על ZENworksסינון מידע מהיר באקסל 2010

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב