הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 12 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

פרויקטי מחשוב נכשלים לעיתים קרובות כי מי שניהל אותם לא השכיל להבין את הפוליטיקה העדינה שמסתתרת מאחורי התהליך. לכן, חשוב להגיע למצב של סינרגיה. בכל מקום בטבע אנו מוצאים סינרגיה. מאת אמיר עמרי, מנכ"ל משותף ITCom. הפוליטיקה שמאחורי פרוייקטי מחשוב
 
הפוליטיקה שמאחורי פרוייקטי מחשוב
פרויקטי מחשוב נכשלים לעיתים קרובות כי מי שניהל אותם לא השכיל להבין את הפוליטיקה העדינה שמסתתרת מאחורי התהליך. לכן, חשוב להגיע למצב של סינרגיה. בכל מקום בטבע אנו מוצאים סינרגיה. מאת אמיר עמרי, מנכ"ל משותף ITCom.
20/08/2008

תגיות:  


משל עממי מספר אודות עיוור ופיסח אשר רצו לחצות נהר ללא גשר. ישבו השניים על גדות הנהר וכל אחד ממרר את מר גורלו כיוון שאינו יכול לחצות את הנהר. רק ילדה קטנה אחת אשר עברה לידם במקרה והבחינה בשניים חשבה אחרת. היא העירה את תשומת לבם שאם הפיסח יעלה על גבו של העיוור, אזי הראשון יהיה לעיניים והשני יהיה לרגליים וכך יוכלו לחצות את הנהר בבטחה.

השלם גדול מסכום חלקיו

כבר בתחילת המאה הקודמת חדרה גישה זו לתודעה בעקבות מחקרים ומאמרים שהלכו אחר ההגדרה "השלם גדול מסכום חלקיו". בלשון פשוטה הדרך אל השלם והשלמות מורכבת משלל גורמים השזורים זה בזה ומשפיעים זה על זה . בכל תחומי החיים, על מנת ליצור מערכת מתפקדת היטב יש להשתמש ביותר חלקים מהתוצאה הסופית. התוצאה היא הסינרגיה, הגורמים הפועלים בשיתוף ומשלימים אחד את השני.

גורמים המשפיעים על הצלחת הפרוייקט

כולנו יודעים שישנם מספר גורמים עיקריים אשר אינם טכנולוגיים כלל ועיקר ואשר השפעתם על הצלחת פרויקטי IT היא ראשונה במעלה. ראש וראשון הנו האלמנט האנושי אשר נגוע בפוליטיקה ובמאבקי כוחות פנים ארגוניים כאשר לא אחת מוביל לכישלונות במקום להצלחה. למרות שהצגתי את המסקנה החשובה והברורה הזו של ""השלם גדול מסכום חלקיו", כבר בפתיח המאמר, אתחיל בכל זאת מהתחלה ואפרט מה הם השלבים החשובים בתהליך שינטרלו את הפוליטיקה הפנימית בכל ארגון ויגייסו את כל הגורמים יחד לגיבוש ויישום של פרוייקט אחד הומוגני ומוצלח.

1. זהה את הגורמים החזקים בארגון ומה האינטרס של כל אחד מהם: ראשית, יש לזהות את הגורמים החזקים בארגון, להבין מה האינטרס של כל אחד מהם ולאן הוא מושך. במרבית הארגונים קיימים מאבקים בין סמנכ"ל השיווק, סמנכ"ל הכספים ומנהל מערכות המידע בארגון (המנמ"ר). ולאן מושך כל אחד מהם? הקונפליקט הקלסי הוא בין השיווק לכספים. סמנכ"ל השיווק דוחף לרכישת מערכות CRM - לניהול וייעול הקשר עם הלקוחות, מערכות שתומכות בהגדלת היקף המכירות. סמנכ"ל הכספים לא מתעניין במערכות מיחשוב כמו CRM ויותר מתעניין במערכות ERP , שמנהלות את מערך התפעול והכספים הארגוני כולל תזרימים, הזמנות והצעות מחיר, ותורמות להגדלת הריווחיות. ביניהם, נמצא המנמ"ר, שנתפס כפונקציה ש"עולה כסף" לארגון כיוון שהוא דוחף להכנסת מערכות מחשוב יקרות שלא תמיד עונות על הצרכים המיידיים של כל אחת מהפונקציות הללו.

2. כיצד מגשרים מטפלים ומנטרלים התנגדויות: מדובר כאן בטיפול קלסי בהתנגדויות, שנובעות מפחד משינוי ומאינטרסים סותרים. במרבית המקרים הפונקציות השונות בארגון לא מדברות אחת עם השניה, ואין חשיבה כוללת לגבי ההיזון החוזר בתהליך. איש השיווק, למשל, יודע למכור אבל לא תמיד יודע למדוד פקטורים של רווחיות והוצאות. בנוסף, כיוון שמערכות ממוחשבת יודעות לתת נתונים לגבי האפקטיביות של אנשי השיווק בכל רגע נתון, הם מרגישים שהכנסת מערכת כזאת תכריח אותם לדווח על כל מהלכיהם ובכך יהיו חשופים לכל, מה שמשמח את המנכ"ל וסמנכ"ל הכספים. גם בין אנשי המכירות בארגון מתקיימים מאבקים פוליטיים הנובעים מתחרות. כיוון שמערכת ממוחשבת תפתח בפני כולם את הנתונים לגבי הצעות מחיר, מענה למכרזים וכד', הם מפחדים "שיחטפו" להם לידים. סוגייה זו ואחרות, ניתנות לפתרון בכך שמראים לכולם מה הם הולכים
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

להרוויח מהשימוש במערכת החדשה. ניתן לנטרל את "קרב התרנגולים" הזה ברגע שנסביר לכל אחד מהם מה הוא מרוויח.

הסתירה נפתרת בד"כ כאשר מסבירים לכל המנהלים כי כל תהליך הינו עגול והוא עשוי לתרום לכלל הארגון. לסמנכ"ל הכספים ולמנכ"ל ניתן להבטיח כי המערכת החדשה תפתח בפניהם את האפשרות לקבל בלחיצת כפתור, בכל מקום ובכל זמן את כל הנתונים הקריטיים. לאיש המכירות ניתן להסביר כי במערכת יש מידור ולא כולם רואים את כל העסקאות שנמצאות בתהליך ולכן אין סיכוי למחטף עסקאות, אך מנגד הסיכוי לסגירת עסקה גדל ותהליך המכירה מתקצר כי תמיד יש אפשרות שמישהו אחר מהנהלת הארגון יוכל להתערב ולעזור לקדם עסקה חשובה באמצעות קשרים שיש לו עם הלקוח. בנוסף, המערכת תעזור לו לבנות ולנהל הצעות מחיר ואת תהליך המכירה ותעשה ניתוח של מוצרים משלימים אותם ניתן להציע ללקוח ובכך להגדיל את היקף המכירה.

בארגונים גדולים מערכות ממוחשבות משטחות את עולם המכירות כיוון שכל אחד מאנשי המכירות יכול להשתמש במידע שאספו אחרים וכן להצליב מידע חשוב כמו מי עוד עבד מול אותו הלקוח בעבר, למי יש קשרים עם לקוח מסוים וכד'.

3. בניית קואליציה חזקה: לאחר שאיתרנו מי הם הגורמים החזקים בארגון וטיפלנו בהתנגדויות הבסיסיות חשוב לבנות קואליציה חזקה, שתהיה מורכבת ממנהלים מכל המחלקות בחברה. ועדת היגוי זאת תהיה מעורבת בכל שלבי הפרוייקט. ברגע שמעורבים בפרוייקט מנהלים מכל הארגון ישנה הקשבה לכל הקולות ומחפשים פתרונות שיתנו מענה לבסיס רחב של צרכים משותפים.

4. טיפ חשוב- הקשבה היא המפתח להצלחה!! אל תהיה מובל על ידי מנהל חזק בארגון שיש לו תפיסה מסויימת והוא מוביל שינוי בכיוון אחד. חשוב למצוא דרך לתעל אותו בצורה חיובית ולהסביר לו כיצד הוא יתרם מהמערכת החדשה. חשוב להבין את נקודות הקושי של אותו אדם, לתת לו לדבר, להקשיב לו ולהבין לאן הוא מושך. ואז יש לנתח אינפורמציה חשובה זו ולתעל אותה לצרכים שלך. אדם כזה, כיוון שהוא חזק בארגון, ברגע שהצלחת להביא אותו לצד שלך הוא ירתם לעזור להצלחת הפרוייקט.

פוליטיקה עדינה

כפי שכבר טענתי בתחילת הדברים, פרויקטי מחשוב נכשלים לעיתים קרובות כי מי שניהל אותם לא השכיל להבין את הפוליטיקה העדינה שמסתתרת מאחורי התהליך. לכן, חשוב להגיע למצב של סינרגיה. בכל מקום בטבע אנו מוצאים סינרגיה. שני שתילים הנמצאים קרוב זה לזה, שורשיהם מתערבבים ומשביחים את האדמה ששניהם יגדלו טוב יותר מכפי שהיה כל אחד מהם גדל לחוד. שתי פיסות עץ המונחות זו ליד זו יכולות לשאת משקל גבוה יותר מן המשקל שכל פיסת עץ יכולה לשאת בכוחות עצמה. אנשים המתקשרים מתוך סינרגיה פשוט פותחים את הכרתם ואת ליבם ואת ביטוייהם לאפשרויות חדשות, לחלופות חדשות ולאופציות חדשות. סינרגיה בקהילה, גורמת לכל הצדדים המעורבים לרכוש תובנה גדולה יותר. ההתרגשות הכרוכה בלימוד ובתובנה משותפים מביאה לידי תנופה, ובעקבותיה יתחזקו התובנה הלימוד והצמיחה.


אודות ITCom

חברת ITCom עוסקת במתן שירותי ייעוץ, ליווי והטמעת מערכות מידע בכלל ומערכות CRM ו-ERP בפרט. החברה מתמחה בבניית אסטרטגית מערכות מידע לצורך מימוש האסטרטגיה העסקית של הארגון והטמעת מערכות אלה בפועל.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ב-ibm הודיעו על פיתוח והתחלת ייצור של שבב זיכרון מסוג sram בטכנולוגיית 22 ננומטר, הראשון מסוגו בטכנולוגיה זו. מי עזר ל-ibm? למי יש אינטרסים להצליח עם התא החדש והשבב החדש? ואיך כל זה קשור לאינטל?אתר diets הוא פורטל ישראלי לתזונה נכונה, דיאטה ופעילות גופנית. מה יש לסימפסונים לומר בעניין? מה הוא מכשיר כושר אנושי? ואיך יורדים ארבעה קילו בשבוע?פלאפון ואקסל טלקום משיקות בארץ את הטלפון החכם של פאלם: palm treo 755p. המכשיר מהווה שדרוג משמעותי לגרסאות הקודמות של פאלם, והוא הראשון בארץ התומך בדור השלישי. ויש גם מבצע ללקוחות החברה...הבעיהמחירי הדלק בישראל, בשונה משאר העולם, מרקיעים שחקים בעקבות המיסוי האדיר שמטילה המדינה. איך בכל זאת, תוכלו לצמצם בהוצ
IBM: תא זיכרון קטן ב-22 ננומטרפורטל תזונה נכונהפלאפון: סמארטפון חדש - Treo 755PFullTank - מהי תחנת הדלק הזולה ביותר?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב