הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 11 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

אם נסתכל על שירותי ה-SOA כעל פריטי מידע במערכת לניהול הידע הארגוני, יתאפשר לנו להפוך אותם לנגישים ושימושיים יותר. על הקשר שבין כלי ניהול הידע בארגון להצלחת פרויקט SOA. מאת: איציק ציטיאט, CTO, סקיוגייט. הצלחת פרוייקט SOA בעזרת כלי ניהול ידע
 
הצלחת פרוייקט SOA בעזרת כלי ניהול ידע
אם נסתכל על שירותי ה-SOA כעל פריטי מידע במערכת לניהול הידע הארגוני, יתאפשר לנו להפוך אותם לנגישים ושימושיים יותר. על הקשר שבין כלי ניהול הידע בארגון להצלחת פרויקט SOA. מאת: איציק ציטיאט, CTO, סקיוגייט.
10/08/2008

תגיות:  


טכנולוגיית ה-SOA (ארכיטקטורה מונחית-שירותים) מעניקה לארגונים מענה טכנולוגי וגמישות עסקית לצרכי השוק המשתנים. ארגונים מטמיעים בשנים האחרונות מערכות לניהול ידע, שמאפשרות לכל הדרגים לקבל החלטות על בסיס מצבור ידע שקיים בתוך הארגון. כיצד שילוב בין המערכות עוזר להתמודד עם כל ההיבטים המורכבים והאתגרים שהארגון נחשף אליהם? לפנינו כמה כללי זהב, שיישום נכון שלהם יעשה לכל העובדים חיים קלים.

בשנים האחרונות, ארגונים רבים בוחרים להטמיע בתוכם מערכות לניהול ידע. כלים לניהול ידע חוצים את כל שדרות הארגון ומאפשרים לכלל העובדים – החל מהזוטרים ועד לרמת הבכירים ביותר – לקבל החלטות על בסיס הידע שנצבר בארגון עד כה, בשילוב תמונת המצב העדכנית שבה מצוי הארגון נכון לרגעי קבלת ההחלטה.

הכלים לניהול ידע מכילים בדרך כלל מנהל מסמכים, טפסים, קבוצות דיון, הפקות לקחים, נהלים, רווחה וכל מה שקשור לאינפורמציה בעלת ערך שזורמת ומצטברת בארגון לאורך השנים. חלקם מגיעים כפורטל ארגוני ואחרים כאפליקציות Desktop.

למה SOA?

בשנים האחרונות, נדרשים הארגונים למענה טכנולוגי בכדי להתמודד עם שוק בעל צרכים משתנים. בשל כך חדירתה של טכנולוגיית ה-SOA לארגונים במהלך השנים האחרונות הופכת למאסיבית. SOA - Service Oriented Architecture, ארכיטקטורה מונחת שירותים היא חשיפת לוגיקה עסקית דרך שירותים ללא תלות בפלטפורמה טכנולוגית כלשהי דרך תקן בין לאומי מוסכם. כלומר, הפיכת שירותים ולוגיקה עסקית ממערכות פנים ארגוניות לנכסים בעלי ערך, אותם ניתן לספק כשירותים לצרכני מידע שונים המעוניינים לקבלם.

הצרכנים הם בדרך כלל מערכות פנים וחוץ ארגוניות המבקשות להשתמש בפונקציונליות שכבר קיימת ומתוחזקת בארגון, במקום להשקיע במהלך של פיתוח חדש; במקרים אחרים, אלה גופים חוץ ארגוניים שלהם אינטרס עסקי המשותף לארגון. ערכים נוספים שגלומים בצריכת שירותיSOA הם עשיית שימוש חוזר בשירותי תוכנה, הקטנת עלויות פיתוח ותחזוקה, וכן גמישות טכנולוגית.

להטמעת טכנולוגיית SOA בארגון היבטים רבים, החוצים את כל שכבות הארגון: החל מגופי הפיתוח שעליהם מוטל לחשוף את השירותים כשירותי SOA, עם כל המגבלות והיכולות של טכנולוגיה זו; דרך תשתיות המחשוב, שאמורות לתת מענה טכנולוגי מערכתי לכל תשתית המחשוב ולהתאים אותה, כך שתוכל לספק שירותי SOA באיכות הנדרשת. לפעמים מהלך כזה כולל אכיפת חוקי רגולציה שונים ועמידה באיכות וזמינות השירותים. גורם נוסף בארגון שהתהליך משמעותי עבורו, הוא הצוות שעוסק בצד העסקי והטכנולוגי. אנשי הצוות הם אלה שאמורים להכיר את שירותי ה-SOA שהארגון צורך, הן מתוך הארגון והן מחוצה לו.

איך להטמיע טכנולוגיית SOA

ל-SOA מספר כללים, תקנים וארכיטקטורה תשתיתית, שיישום נכון שלהם בהתאמה לאופי הארגון, מבטיח את הצלחת הפרויקט: בצד הפיתוח נמצא את ה-Four Tenents - ארבעה עקרונות שיש ליישם בזמן שמתכננים ומפתחים שירות SOA. בצד התקנים נמצא את ה-SOAP – תקן פרוטוקול הקריאה והתשובה של שירות SOA ; ה-WSDL – תקן המגדיר איך לתאר את מבנה השירות, וכן UDDI – תקן למבנה קטלוג
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

או אינדקס השירותים שנחשפים בתשתית ה-SOA. בצד התשתית הארגונית ישנם מספר רכיבים, ביניהם: ESB – צומת השירותים הארגונית, דרכה עובדים כל השירותים שהארגון חושף ודרכה נצרכים השירותים; Repository – אותו קטלוג ואינדקס שירותים שהארגון מספק.

הצלחה של פרויקט SOA נמדדת בצמיחה מתמדת ומתמשכת של שירותים שמתווספים לתשתית ה-SOA ולאפליקציות שצורכות שירותים מתשתית ה-SOA. אחת הבעיות בארגונים גדולים שמיישמים SOA, היא איך לשמור את שירותי ה-SOA קרוב לסביבת העבודה של מנהלי הפרויקטים, מנתחי המערכות והרפרנטים העסקיים, כך ששירותים אלו יהיו זמינים ונגישים בזמן תכנון המערכות; כיצד להפוך את שירות ה-SOA לפריט מידע שניתן יהיה לצרוך אותו באופן קל ומהיר, כך שתמיד אפשר יהיה לקחת אותו בחשבון בזמן בניית המערכות?

בארגונים שיישמו בהצלחה מערכת לניהול ידע, קיימת מתודולוגיה שלמה של דרכים לשמר את הידע בארגון ולצרוך אותו בצורה חכמה. למשל, איך ליצור רשימות נמענים, Workflows ותהליכי אישור של מידע – כמו מסמכים. אם נקח לדוגמה מסמך שמגדיר נהלי עבודה, נרצה שמסמך כזה יעבור Review לפני שיופץ במערכת הידע ויהיה זמין לכולם. נרצה גם שביצוע שינויים בנוהל מסוים יגיע לידיעת כל קבוצות האנשים הרשומים כנמענים לנוהל זה, וכולם יקבלו התראה על השינוי. כמובן שעדיף לשמור גרסאות ישנות, וכן אפשרות למצוא את הנוהל באופן מהיר, בעזרת אינדקס קטגוריות ומנוע חיפוש. אם נסתכל על שירות SOA כפריט מידע, הרי שנגלה כי כל הדרישות הנ"ל הן בדיוק הפעולות הנדרשות כדי להפוך את השירות לנגיש יותר: שירות שקל לדעת על קיומו בזמן פיתוח ותכנון מחודש של המערכת.

שילוב של Repository – אותו כלי לניהול קטלוג שירותי ה-SOA בתוך מערך לניהול הידע, שמפקח על הניהול האיכותי והמיטבי של הידע הארגוני, יהפוך את כל התהליכים והפונקציונליות של שירותי הSOA לנגישים יותר. אם ניקח בחשבון את הפונקציונליות של מערכת ניהול הידע שכבר קיימת בסביבת העבודה, הרי שמנתח המערכות והרפרנט העסקי, שרגילים כיום לחפש בצורה קלה ומהירה נוהל עבודה במאגר נהלי העבודה לפי קטגוריה מסוימת, יחפשו באותה דרך בדיוק שירות SOA . הם יקבלו דרכה התרעות על שירות חדש שנוסף, בדיוק כפי שהם מקבלים כיום התרעה על נוהל עבודה חדש; ההתרעה תופיע גם בפורטל הארגוני, ותוגדר כשירות חדש שזמין כרגע לשימוש.

לסיכום

אם נסתכל על שירותי ה-SOA כעל פריטי מידע במערכת לניהול הידע הארגוני, יתאפשר לנו להפוך אותם לנגישים ושימושיים יותר. נוכל לנהל סביבם מחזור חיים אינטראקטיבי יותר, ובכך לשפר ולייעל את אותם שירותים; דבר זה יגרום לצמיחה בהתווספות שירותים חדשים ובצריכה של שירותים קיימים.


אודות סקיוגייט

חברת סקיוגייט הינה בית תוכנה המתמחה בפיתוח ואינטגרציה של מערכות תוכנה המבוססות תשתיות מיקרוסופט. הצוות הטכנולוגי בסקיוגייט נותן שירותי High level consulting רחבים לכל רבדי הפיתוח והתשתיות בסביבת מיקרוסופט ללקוחות ממגזרי הפיננסים, הממשלה ותעשיות ההיי טק.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ב-ibm הודיעו על תוכנית חדשה, ה-occs, במסגרתה תשתף החברה פעולה עם כמה מהחברות המובילות בפיתוח מוצרי לינוקס, במטרה לשווק מחשבים עם מערכת הפעלה חלופית לחלונות מבית מיקרוסופט. איך זה יעבוד? מיד.אתר cloud portal מספק תשובות לכל השאלות הבוערות בנושא מחשוב ענן (cloud computing). איזה פתרון אתה צריך? מצא הכל כאן - לפי סוג, מערכת הפעלה, תמיכה ועוד.מוטורולה משיקה בישראל את אוזניית הבלוטות` motopure h12. האוזניה החדשה מאפשרת שיחה נקיה מרעשים באמצעות טכנולוגיית crystaltalk של החברה. איפה ניתן לרכוש ואילו עוד תכונות יש לאוזניה החדשה?
אם נושא ההיגיינה מאוד חשוב לכם ואתם גם אוהבים חידושים טכנולוגיים, המוצר שבקישור הבא הוא בשבילכם. מדובר במתקן סבון מיוחד
IBM תציע מחשבים ללא חלונותפורטל ענןמוטורולה - אוזניית בלוטות' נקיה מרעשיםרוצה מתקן סבון אוטומטי?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב