הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 24 ספטמבר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

גלישה סלולארית החלה לצבור תאוצה בישראל, בתחרות עזה בין הספקים, שהובילה ל- Flat Rate. מה זה אומר לעסקים וארגונים? מאת: מיכאל פנחס, סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיות אגינקס. גלישה סלולארית, עולם חדש נולד
 
גלישה סלולארית, עולם חדש נולד
גלישה סלולארית החלה לצבור תאוצה בישראל, בתחרות עזה בין הספקים, שהובילה ל- Flat Rate. מה זה אומר לעסקים וארגונים? מאת: מיכאל פנחס, סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיות אגינקס.
26/06/2008

תגיות:  


הגדרה בסיסית: גלישה סלולארית היא גלישה רגילה דרך רשת האינטרנט (או רשת IP פרטית), שמחליפה את החיבור בפס רחב קווי או גלישה ב- WiFi.

חברת סלקום סימנה את המהפך בתחום זה, בהכריזה בחודש מאי 2008 על ביטול המדידה של היקף הגלישה הסלולארית. דהיינו: היא עברה למודל המוכר לכולנו של גלישה בפס רחב קווי ב-Flat Rate. ברור שכל השוק הנייד יתיישר בקרוב לפי גישה זו. אותו תהליך עבר על עולם האינטרנט לפני יותר מעשור, כששוק החיבור לאינטרנט הקווי עבר מחיבור הנמדד בפעימות מונה לפי דקות או לפי נפחי תעבורה, ל-Flat Rate במחיר חודשי קבוע.

חברות הסלולר פרטנר וסלקום תסיימנה במחצית השנייה של 2008 את פריסת הרשת המתקדמת ביותר שלהן: HSUPA (סלקום הייתה הראשונה בדור 3.5 של עולם הסלולר), כשפלאפון תפרוס רשת זאת ב- 2009. המשמעות: רשת המספקת (תיאורטית) כ- 14 מגה סל"ש בערוץ היורד (Downlink) וכ-5 מגה בערוץ העולה (Uplink). רוחבי הפס, שחברות הסלולר מציעות כיום, הן פחות מהמכסימום הזה, כדי לא ליצור ציפיות מוגזמות או אכזבה בקרב לקוחותיהן. אולם, בכל מקרה מדובר ברוחבי סרט מתחרים מדהימים, שמחליפים את רוחבי סרט הקיימים של הפס הרחב הקווי בישראל.

לגבי מירס, הרשת שלה לא תומכת במהירויות של דור 3 ומעלה. אבל, מירס מקווה לקבל בקרוב רישיון לעבור למתן שירותי פס רחב אלחוטי ב-WiMAX. מועד להפעלת השירות עדיין לא ידוע.

למי זה מתאים?

גלישה סלולארית הפכה מחלום למציאות, מתאימה במיוחד למגזר העסקי, למנהלים ולעובדים, עם דגש על מנהלים בתחום המכירות, השיווק והתמיכה, בעלי מקצוע הנמצאים בדרכים או הנותנים שירות באתרי לקוחות, ועובדים ומנהלים הזקוקים לקישור נייד בכל מקום שיש בו כיסוי סלולארי (דהיינו: כל שטח מדינת ישראל וגם בחו"ל בכל פינה). גלישה כזו מאפשרת חיבור רחב פס ישירות לרשת (האינטרנט או רשת ארגונית) דרך הסלולר. ניתן לגלוש במהירויות של הפס הרחב הקווי, אבל ברשת אלחוטית, מנותקים מכל חוט קבוע. הפתרונות, שקיימים כבר בשוק, מתאימים בהחלט ומומלצים למגזר העסקי והארגוני בכל מגוון המקצועות, ולכל מי שרוצה להשתחרר מהתלות לחיבור בקיר.

החיבור בפס רחב סלולארי אפשרי גם בנדידה (Roaming) באותן מדינות שיש בהן כיסוי של דור 3.5/3 של הסלולר, ויש להן הסכמים עם הספקים הישראליים (ברוב ארצות העולם המערבי).

מה כוללים שירותי הגלישה הסלולארית?

למעשה, מדובר בהצעות שמתחרות כלכלית עם עלויות החיבור בפס רחב, שכן ספק הסלולר הוא גם ספק התשתית וגם ספק האינטרנט, בעוד שבעולם הקווי מדובר בשני גופים שונים (בזק או HOT מצד אחד וספקיות האינטרנט - ISP מצד שני).

כל החברות מבקשות התחייבות ל-18 חודש לפחות (לאור מגבלת ההתחייבות שקבע משרד התקשורת). יש לשים לב שהמושג Unlimited (בלתי מוגבל) בסלקום אמנם לא מוגבל, אך סלקום עוקבת אחרי הרגלי הצריכה של לקוחותיה (כמו כל ספק תקשורת בישראל). אם היא תתגלה חריגות מאוד משמעותיות (של עשרות רבות של ג'יגות בחודש), עלול הלקוח לקבל אזהרה או הגבלה מהחברה. יצוין, שלכל חברה יש חבילות גלישה נוספות מעבר לאלו המוצגות כאן. ניתן להתאים את החבילה לאופן השימוש של משתמש הקצה לפי צרכיו וניסיונו.

המחירים כוללים גם את מחיר המודם הסלולארי, נקודה מאוד חשובה לגולש הנייד. כיום, המיקוד הוא במודמים למחשב נייד (אם כי ניתן לחבר מודמים גם למחשב נייח).
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

אפשרות נוספת היא להשתמש במכשיר הסלולר כבמודם (שכן במכשירי דור 3 ומעלה יש מודם פנימי במכשיר). אולם, מהירויות הגלישה באמצעות מכשיר הסלולר לא תגענה למהירויות בשימוש במודם סלולארי ייעודי נפרד. מה גם שהחיבור באמצעות כבל או בלוטוס' למכשיר הסלולר ממש לא נוח, וחיבור זה עלול להפריע לקבלת או שליחת שיחות רגילות ו-SMS מהמכשיר הסלולארי.

איזה מודם סלולארי לבחור?

כל החברות מציעות מודמים מ-2 סוגים עיקריים: בתצורת USB ובתצורת PC-Card (מה שמכונה גם PCMCIA). כלל האצבע כאן הוא: אם מחליפים לעיתים תכופות את המחשב הנייד, או עוברים בין מחשב נייח לנייד, או בין מכשיר נייד בעבודה למכשיר נייד בבית, מודם ה-USB עדיף. אם לאו, מודם PC-Card עדיף. שכן, הוא קבוע במחשב הנייד, די מוגן מפגיעות (אם כי גם סוג מודמים אלו עדיין בולט מהמחשב הנייד), וביצועיו עדיפים בהרבה על מודם ה-USB.

לדוגמה: סלקום מציעה במבצע הנוכחי:

1) מודם USB של Telit מדגם MX20 התומך ב- HSDPA (ולא ב-HSUPA).

2) מודם PC-Card בחיבור PCI Express של Air Card דגם E880 מתוצרת Sierra Wireless התומך ב-HSUPA. ביצועי מודם זה עדיפים בצורה משמעותית על מודם ה-USB.

כל המודמים החדשים בשוק תומכים בחיבור מהיר למחשב וללא דיסק הטענה (דהיינו: הדרייברים של המודם מצויים בזיכרון פלאש כבר על המודם ונטענים אוטומטית למחשב הנייד בעת החיבור).

האם יש מגבלות לגלישה הסלולארית?

במלחמת לבנון השנייה בקיץ 2006 הוכח (שוב), שרשתות הסלולר יכולות לקרוס מעומס משתמשים, מה שלא קרה ברשתות הקוויות של האינטרנט. אולם, בחיי היום יום (למעט במצבי חרום קיצוניים) דור 3.5 בסלולר מציב אתגר אמיתי לפס הרחב הקווי (ADSL ו-Cable-Modem) ולחיבורי האלחוט כמו WiMAX \ WiFi. כל הניסויים והבדיקות המקצועיות מצביעות באופן חד-משמעי, שאין הבדלים בחוויית הגלישה הסלולארית מול הגלישה הקווית.

יודגש, שכל המודמים של סלקום ופרטנר, (ובשנה הבאה גם של פלאפון), פועלים בכל 3 התדרים של ה-GSM ברחבי העולם (כך שניתן להתחבר בחו"ל), ויש להם תאימות לאחור, דהיינו: במקום שאין חיבור של HSDPA או HSUPA החיבור יכול להיות UMTS, EDGE, GPRS או GSM. כמובן, ככל שדור הסלולר ישן יותר, המהירויות קטנות בהתאם. המהירויות ב-UMTS הן עד 384 קסל"ש בערוץ היורד ועד 53 קסל"ש בעולה, וזה הרבה מתחת ל-HSDPA. יש עדיין אזורים (למשל בפריפריה) שבהם גם אין כיסוי של UMTS, ומקבלים לכל היותר חיבור ב-EDGE, דהיינו: עד 200 קסל"ש ביורד ועד 100 קסל"ש בעולה.

יש יתרונות רבים בגלישה סלולארית משוחררת מחוטים, אך צריך להיות עם עיניים פקוחות ולדעת מהן המגבלות של התווך הסלולארי. בהחלט זו לא בושה לקבל ייעוץ מקצועי בנושא, ולבחון את ההסכמים עם היועצים בטרם חתימה על חוזי השירות. קוראים לזה "צרכנות נבונה".


מיכאל פנחס הנו מהנדס תקשורת במקצועו, משמש בתפקיד סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיות בחברת הייעוץ "אגינקס תקשורת". מיכאל הוא ממקימי החברה וממייסדיה. מאז שנת 1991, מוביל בחברה ומנהל את מכלול התהליכים הטכנולוגים בדגש על עולם התשתיות, הטלקום והסלולר תוך התמחות אף בעולם בקרת העלויות והכלכלה התקשורתית.

אודות אגיניקס תקשורת

חברת אגינקס תקשורת בע"מ הנה חברה רב תחומית למתן שרותי ייעוץ, תכנון, פיקוח, אינטגרציה ושרותי Outsourcing לפרוייקטים בתחומי מיחשוב, Datacom, Telecom, תקשורת סלולארית, אבטחת מידע, בקרה, בטחון ומתח נמוך.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
410 מיליון דולר - זה הסכום ששילמה נוקיה על מנת לרכוש את 52% מהמניות של חברת symbian שעדיין לא היו ברשותה. וזה לא הסוף. מה מתכננת לנו נוקיה? מי תומך? ומי צריך להתחיל לדאוג?אתר radiox הוא אתר ישראלי המציע לכם את כל תחנות הרדיו בישראל באתר פשוט אחד. גלגלצ, 100fm או קול דימונה - הכל כאן בממשק פשוט.אם רכשתם iphone או blackberry, ודאי תשמחו לשמוע ש-clicksingle systems מציעה כעת תוכנה שתאפשר לכם להעביר קבצי וידאו מהמחשב האישי להתקן הנייד בקלות. ומה עוד? מיד.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
נוקיה רוכשת - סימביאן הופכת לפתוחהכל התחנות ב``מכשיר`` אחדמעבירים וידאו ל-iPhoneהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב