הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 12 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

תחום הוירטואליזציה הוכיח מידה גבוהה של צמיחה והתפתחות בשנים האחרונות. מאת: נירן אבן חן, CTO בחברת בנפיט טכנולוגיות. וירטואליזציה - פנינו לאן?
 
וירטואליזציה - פנינו לאן?
תחום הוירטואליזציה הוכיח מידה גבוהה של צמיחה והתפתחות בשנים האחרונות. מאת: נירן אבן חן, CTO בחברת בנפיט טכנולוגיות.
07/05/2008

תגיות:  


ניתן להניח שרובינו לא היינו משקיעים במניה של חברה, אשר מצהירה על פיתוח נגן MP3 חדש בעודנו יודעים, כי ישנה חברה אשר פיתחה לא מכבר את ה-Iphone. אם כך הדבר, מוזר שישנן חברות המשקיעות משאבים במוצרי הדור השני של הוירטואליזציה כאשר הדור השלישי של הוירטואליזציה כבר כאן.

הוירטואליזציה בצמיחה

תחום הוירטואליזציה הוכיח מידה גבוהה של צמיחה והתפתחות בשנים האחרונות. לפני מספר שנים בלבד, עיקר עבודת מומחי הטכנולוגיה התמקדה במתן הסברים מקדימים אודות וירטואליזציה ובהסבת תשומת ליבם של מנהלי התשתיות והתפעול ליתרונות הוירטואליזציה ולרווחים האפשריים מהגמישות והיעילות של הטכנולוגיה. לעומת זאת, כיום נראה כי מעט מאד אנשי מקצוע, העוסקים ב-IT, עדיין אינם יודעים מהי וירטואליזציית שרתים.

בשנות הדור הראשון של הוירטואליזציה, ההתמקדות הייתה בעיקר ב-Hyper visor - הפלטפורמה המארחת את השרתים הוירטואלים. בתקופה זו, היה מירב השימוש בוירטואליזציה, דווקא על גבי המחשב האישי המשרדי, והיתה התלהבות מהיכולת להפעיל מספר רב של מערכות הפעלה במחשב אחד. בשנים אלו היו ללקוחות ,VMware החברה היחידה שפעלה אז בתחום הוירטואליזציה, לכל היותר שני שרתי וירטואליזציה. שנים אלו נחשבות לשנות תור הזהב של מוצר ה-Workstation ושנות הילדות המוקדמות של ה-Hyper visor, או בשמו המסחרי "VMware ESX".

הדור השני של תחום וירטואליזציית השרתים, מתמקד בתשתיות הוירטואליות,VMware Virtual Infrastructure. בתקופה זו ארגונים רבים החזיקו במספר רב של שרתי ESX, המנוהלים על ידי מערכת מרכזית וחולקים ביניהם מערכת אחסון מרכזית, כאשר על גביהם מפעילים הארגונים מכל המגזרים מערכות ייצור קריטיות.

בדור זה, חברת VMware פועלת ב-100% מחברות ה-Fortune 100, כאשר אותן חברות נהנות מתכונות ופונקציות כגון: פונקציית Vmotion- המאפשרת העברת שרת וירטואלי משרת פיזי לשרת פיזי אחר ("ברזל לברזל") מבלי שהמשתמשים ירגישו בכך, פונקציית High Availability- המאפשרת התאוששות מהירה לאחר קריסת השרת המארח ופונקציית -DRS- המבצעת Load balancing לשרתים הוירטואלים על גבי השרתים המארחים (ה-ESX)- בדומה למערכות גריד. בתקופה זו יותר ויותר חברות, נכנסו לפרויקטים גדולים של וירטואליזצית שרתים, לא רק לצורך איחוד שרתים, אלא גם למען השרידות של המערכת או פתרונות ההתאוששות מאסון, שהפכו לפשוטים יותר. באופן כולל, וירטואליזציית השרתים בתקופה זו הביאה לגמישות עסקית מרבית ואפשרה להקים ולנהל סביבות ושירותים, המורכבים ממספר רב של שרתים וירטואלים, בקלות, על ידי "קליקים" בודדים. בנוסף, הקמת תשתיות חדשות הפכה לקלה יותר.

תהליכים משמעותיים

בענף הוירטואליזציה בתקופה האחרונה, התעוררו שני תהליכים משמעותיים. הראשון שבהם היה כניסת מתחרים רציניים לשוק, כגון: Microsoft עם Hyper-V, שהינו מוצר ה-Hypervisor של הענקית מרדמונד, ו-Citrix עם מוצר ה-Xensource , חברה קטנה שנרכשה על ידי Citrix ב-500 מיליון דולר. תחרות זו הינה על תחום ה-Hyper visor וה- Infrastructure בדור השני של וירטואליזציה לשרתי ייצור בארגונים. בתחומים אלו מבוססת כיום VMware בכ-95% מהשוק, בו היא פועלת כבר שנים רבות.

התהליך השני הינו למעשה משבר, כאשר במרוצת הזמן התגלה בארגונים רבים, כי הגמישות העסקית המושגת על ידי הטמעת מוצרי הוירטואליזציה לשרתים, עלולה, ללא תהליכי פיקוח
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

ובקרה הולמים, דווקא להגדיל את צריכת המשאבים ייתר על המידה ולייצר חוסר יעילות יחסית. התופעה נראית בעיקר בארגונים, בהם מקימים שרתים חדשים ללא הכרה, בעיקר בסביבות הפיתוח והבדיקות. אותם ארגונים מקימים או שואפים להקים, מנגנוני בירוקרטיה בכדי לפקח ולבקר על ניהול והקמת השרתים הוירטואלים והם נדרשים להשקיע משאבים הולכים וגדלים ברכישת שרתים חדשים, לעיתים ללא צורך ותוך פגיעה במהות הבסיסית של הוירטואליזציה. הם אף נדרשים להכשיר צוותים נוספים לנהל את הטכנולוגיה החדשה הגדלה בארגוניהם על מנת לשרת את הדרישה הגוברת לשרתים וירטואלים חדשים.

הצורך ההולך וגובר למציאת פתרונות לבעיות אלו, הביא להתהוות הדור השלישי של עולם הוירטואליזציה. בתקופה האחרונה יצאו לשוק מספר פתרונות חדשים של VMware לניהול ואוטומציה. פתרונות אלו מספקים את האיזון הנדרש בין הצורך לספק גמישות מרבית, המתקבלת כתוצאה מוירטואליזציית שרתים ומניהול תשתיות מחשוב, לבין יישום בקרה מרבית על התהליכים, ללא בירוקרטיה מיותרת. באמצעות אוטומציה של תהליכים, ניתן לנצל את כל יתרונות הוירטואליזציה לשרתים, תוך צמצום סיכונים לארגון, הטמעת תהליכי אישורים מובנים (Workflow) וייעול הוירטואליזציה עצמה, מבלי לוותר על יתרונותיה.

בין המוצרים החדשים של VMware: Lab Manager, Stage Manager, VMware lifecycle manager ו-Site recovery manager. מוצרים אלו עוסקים בעיקר בהטמעת תהליכים אוטומטיים מבוקרים לניהול השרתים הוירטואלים בארגונים. בנוסף, ה-Site recovery manager עוסק באוטומציה ובבקרה של פתרונות התאוששות מאסון מבוססי VMware VI3, מוצר ייחודי, המהווה למעשה את מהות הדור השלישי של עולם הוירטולאליזציה. המוצרים הללו אינם משמשים כפלטפורמות חדשות להרצת מכונות וירטואליות, שטח שגם בו יש ל-VMware חידושים ושיפורים רבים, הממצבים את ESX כפלטפורמת הוירטורליזציה הטובה ביותר בשוק.

מתחריה של VMware נכנסים עתה לעולם הדור השני, ועוסקים בתפיסת נתח שוק עם פתרונות הדור השני, תוך שימוש באסטרטגיה הדומה למשחק סגירת שטחים, שבו כל אחד מנסה לבדל עצמו מעט ולפנות לשטח בו הוא קל לו יותר. מיקרוסופט פונה לעולם ה-SMB ומתייחסת לוירטואליזציה כאל כלי נוסף מתוך כלים רבים וטובים שהיא מציעה, ביניהם: Active directory, SQL, SMS ועוד. Citrix פונה לתחום ה-Server based computing עם פתרונות Virtual desktop infrastructure וכמובן עם מוצר הטרמינל החדש ישן שלה ה-Xen App, שנקרא בעברו גם Citrix Metaframe ושמו שונה גם ל-Presentation server. בתחומים אלו ל-VMware יש מענה בדמות מוצר ה- Virtual desktop infrastructureשלה שנקרא VDM ועם חבילות אטרקטיביות לשוק ה-SMB.

נראה כי התחום כולו ימשיך להתפתח בקצב מסחרר וצפוי לנו עתיד מעניין במיוחד.


אודות בנפיט טכנולוגיות

בנפיט מתמחה במתן והתאמת פתרונות מקיפים ומקצועיים לארגונים בתחום ה-IT. על מנת להעניק מענה מקצה לקצה התואם לצרכיו הספציפיים של כל לקוח ולספק שירות יעיל יותר, הקימה החברה חברות בנות, המתמחות ברבדים שונים ומשלימים של הפעילות הטכנולוגית. כך הלקוחות זוכים למעטפת פתרונות אחת, בבית אחד (One Stop Shop) ומידי מיטב אנשי המקצוע בתחום.בין לקוחותינו נמנים גופי Enterprise ו-SMB ממגזרים רבים: היי-טק, תעשייה, הסקטור הציבורי, ביטחון, טלקום, אקדמיה ועוד.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
יאהו תשתמש בטכנולוגיית siteadvisor מבית mcafee במנוע החיפוש שלה. מה עושה הטכנולוגיה? איך שיתוף הפעולה יגן על הגולשים? ממה עדיין לא מסוגלת ה-siteadvisor להגן עלינו? ומה חושבים האנליסטים?אתר ``מבשלים`` הוא אתר מתכונים משובח ומרהיב, אך יש לו גם כמה יתרונות שאין לאתרי מתכונים אחרים. איך בישול מוצלח יכול להביא לכך שיצלמו אתכם? הסוד יתגלה מיד.שירות הדואר האלקטרוני של וואלה! נהנה עכשיו משדרוג משמעותי - תיבות דואר בחינם, ללא הגבלת נפח אחסון. מה עוד מציע השירות החדש? אילו שדרוגים מציעה וואלה? ומה חושבים המשתמשים?הבעיהמחירי הדלק בישראל, בשונה משאר העולם, מרקיעים שחקים בעקבות המיסוי האדיר שמטילה המדינה. איך בכל זאת, תוכלו לצמצם בהוצ
יאהו ו-McAfee דואגות להגנה שלנומה זה מתכון וידאו?5 ג`יגה לא מספיקים לכם?FullTank - מהי תחנת הדלק הזולה ביותר?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב