הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 18 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

בעולמנו המשתנה בקצב מהיר כל כך, והמונע על ידי טכנולוגיות מידע ותקשורת, לימוד איננו אופציונלי. קבלת החלטות מושכלות היא המפתח, והמיומנות החיונית והמשתלמת ביותר היא ללמוד להתמודד עם ההחלטות האלה. מאת: אורית וינוגרד, מנהלת פרוייקטים בחברת Smart. כדאי לדעת על הכשרה ב-IT
 
כדאי לדעת על הכשרה ב-IT
בעולמנו המשתנה בקצב מהיר כל כך, והמונע על ידי טכנולוגיות מידע ותקשורת, לימוד איננו אופציונלי. קבלת החלטות מושכלות היא המפתח, והמיומנות החיונית והמשתלמת ביותר היא ללמוד להתמודד עם ההחלטות האלה. מאת: אורית וינוגרד, מנהלת פרוייקטים בחברת Smart.
20/04/2008

תגיות:  


רבים פונים להכשרה בתחום טכנולוגיות המידע בניסיון לרכוש את מיומנויות נדרשות לסביבת עבודה עתירת ידע המאפיינת ארגונים רבים כיום. עבור רבים, הצורך בהכשרה מעולם לא היה גדול יותר. הרעב להכשרה בתחום זה מונע על ידי קצב השינוי המהיר בכל תחומי החיים,. אנשים וארגונים כאחד עושים מאמץ לעמוד בקצב החידושים הטכנולוגיים האחרונים ועל כן הן משתמשים והן אנשי מקצוע זקוקים להכשרה מתמדת בטכנולוגיות המידע. כדי שתמשיכו להיות רלוונטיים, אתם זקוקים לידע ולכלים של העידן הדיגיטלי והכשרה היא הפתרון.

כך ייצא שתידרשו לקבל החלטות חשובות בנושא בחירת הקורסים וההכשרה אותם תרצו לעבור כחלק מההזדמנות לקדם את הקריירה שלכם. אז איך תוכלו לעשות זאת בצורה הטובה ביותר? אתם יכולים להתחיל בכך שתקראו את עשרת הדברים הבאים, אותם כדאי לדעת בנושא הדרכות טכנולוגיות מידע.

1. השלימו את הפערים שיש לכם בניסיון וידע

ההכשרה בתחום טכנולוגיות מידע מתמקדת הן בתיאוריה והן בלימודים מעשיים – רכישת מיומנויות וידע. זוהי פעילות שתמלא את הפערים שיש לכם בשני התחומים. שאלו את עצמכם מה חסר לכם? האם אתם רק מתחילים? אם כך, ההכשרה שאתם צריכים היא כזאת שתנחיל לכם ידע בסיסי במחשבים . אם אתם אנשי מקצוע בתחום, אולי אתם צריכים תעודה. לפני שאתם מתחילים בהכשרה, אתם חייבים לדעת מהם הצרכים שלכם. אילו פערים אתם רוצים למלא? האם הצורך הוא של ארגון, או של אדם יחיד? מהי הקריירה וההתמחות שאתם שואפים להגיע אליה? מה אתם צריכים לדעת? האם אתם בטוחים שהקורס ישלים את הפער שיש לכם? קבעו את יעדי הקורס שלכם בקפידה. מטרת ההכשרה הזאת צריכה להיות מוגדרת וברורה.

2. רואים, שומעים, עושים

כדי לרכוש כלים וידע פרקטיים, הגישה הטובה ביותר להכשרה היא זו של "לראות, לשמוע, לעשות". כלומר, הגישה האינטראקטיבית והשיתופית. אתם רואים כיצד הדברים מתבצעים. אתם מקשיבים לרעיונות, ואז אתם עושים ומתנסים בעצמכם. "עשייה היא הדרך הטובה ביותר ללמוד את מה שצריך ללמוד לעשות". כל הכשרה צריכה לשלב שיעורים תיאורטיים ומעשיים.

3. בחירה נבונה של קורסים

איכות ההדרכה משתנה מאוד. חשוב לבחור את ספק הקורס על בסיס דברים מוצקים. מרכזי הדרכה מוערכים על סמך איכות החומרים, כשירות המרצים, מידת התמיכה שהמרצים מספקים לתלמידים, מיומנויות ההוראה של המדריכים, התמקדות בטכנולוגיות מידע, אפשרויות ייעוץ, מוניטין, איכות המתקנים ועוד נושאים הקשורים לאיכות. אל תשכחו שאתם אמורים להפיק תועלת מהניסיון המעשי של המרצים.

4. התמקדות בלמידה יעילה

למידה יעילה חייבת לעמוד במוקד ההכשרה בטכנולוגיות מידע. האם הקורס ממלא את הפערים? מה התלמיד יכול לעשות עכשיו שהוא לא יכול היה לעשות קודם? תוצאות הקורס הן המפתח. האם הידע והכישורים שנרכשו רלוונטיים ומתאימים? מהו ערך ההכשרה שקיבלת? התוצאה צריכה להיות לא למידה בלבד, אלא גם היכולת ליישם את באופן עצמאי את החומר הנלמד. חשוב לציין כי, יעילות הלמידה קשורה גם במשך הקורס – ייתכן שהידע יכול היה להירכש בהרבה פחות זמן.

5. רכישת כישורים מעשיים

תעודות הן תוצאה חשובה של הלמידה, ובמיוחד כאשר יש צורך בתעודה רשמית. אבל המיקוד המרכזי של ההכשרה צריך להיות רכישת ידע ומיומנויות מעשיות. קבלת תעודה היא דבר משני. התעודה הכתובה לא תקדם אתכם בתחום טכנולוגיות המידע. הקורס צריך להעניק לכם תעודה כלשהי, אבל גם ידע ומיומנויות. הכשרה אין פירושה רק למידה אינטנסיבית, אלא גם יצירת הזדמנויות.

6. חשוב מאוד לתרגל

אם אתם רוצים לבנות לעצמכם קריירה בטכנולוגיות מידע ויש לכם תואר או תעודה ללא ניסיון מעשי, חשוב מאוד שתתרגלו את הנושא. תצטרכו לרכוש ידע ומיומנויות כדי לקדם את הקריירה שלכם. לא מספיק ללמוד למבחנים ולדעת את החומר העיוני בלבד.

7. העלויות

העלות היא אחד הנושאים המרכזיים בהכשרות מסוג זה. עבור רבים, זהו הגורם המכריע. אבל המחיר לא צריך להיות הגורם הקובע היחיד בבחירת ההכשרה או המוסד. כדאי לערוך תמיד ניתוח של
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

עלות מול תועלת לפני שמחליטים אם העלות כדאית. כיצד אפשר להעריך את ההשקעה? שקלו את צורכי ההכשרה שלכם. אל תחשבו רק על העלות המיידית, אלא גם על הזדמנויות בהווה ובעתיד. לא כדאי לבחור בפתרון לימודי נחות רק כדי לחסוך כסף. מצד שני, עלות גבוהה לא בהכרח מעידה על איכות גבוהה.

8. השקעה בלמידה

כל המרצים הטובים ביותר והמתקנים החדישים ביותר, לא ילמדו במקומכם. עליכם להיות מוכנים לעשות את המאמץ הדרוש, וללמוד. למידה פירושה יותר מהגעה קבועה לשיעורים. התפקיד העיקרי שלכם הוא ללמוד. אתם פשוט צריכים להתחייב. חוסר מחויבות הוא בעיה קשה, הנובעת בדרך כלל מתכנון לקוי או חוסר מוטיבציה. האם אתה חוזר על החומר הנלמד כל יום, אחרי הלימודים? האם אתה מתרגל את החומר בעצמך? או שהלמידה שלך נעשית בשעת השיעור בלבד? אמנם שילמתם את מלוא מחיר הקורס שבועיים לפני תחילתו, אבל מה שווה ההתחייבות שלכם אם אתה מאחרים לשיעורים או לא מגיעים אליהם בכלל? ודאו שאתה מוכנים להתמסר ללימודים לפני שאתם מתחילים.

זה אולי נראה מצחיק או מוזר, אבל פגשתי כבר תלמידים שרק רצו לשלם את מחיר הקורס ולקחת את התעודה בסוף. הם פשוט לא היו מוכנים לעבור את ה"לחץ" של השיעורים או התרגילים! אלה סדרי עדיפויות מוזרים! או שאתה רוצה ללמוד, או שלא. נקודה! אם אתם רוצים ללמוד, התחילו בתוכנית ועבדו כדי למצותה. שאיפותיכם יעניקו לכם מוטיבציה בשעות הקשות של ספקות ולחצים. עליכם להיות מוכנים לעשות מאמץ כדי ללמוד וליישם את החומר הנלמד. אם לא תתאמצו, פשוט תבזבזו זמן וכסף יקרים.

9. הפתרון הלימודי הנכון

כדי לבחור את הפתרון הלימודי הנכון יש לשקול כמה גורמים חשובים. מהי רמת המוטיבציה והמיומנות שלכם? חשוב להביא בחשבון גם שיקולים כלכליים וזמן פנוי ללמידה. כל השיקולים האלה ינחו אתכם במציאת המודל שמתאים לכם. הרצאות עוזרות יותר לתלמידים בתחום טכנולוגיות המידע מאשר שיטות לימוד אחרות, במיוחד כשישנה התמקדות בתרגול מעשי מעמיק. הכשרה בהנחיית מדריך נחשבת לשיטה היעילה ביותר לרכישת ידע ומיומנויות בתחום טכנולוגיות המידע. עם זאת, עליכם להיות מוכנים ללמוד בקצב הלימוד.

10. כישורים רכים

רוב ההדרכות בתחום טכנולוגיות המידע מתרכזות ברכישת ידע וכישורים בתחום. עם זאת, אם אתם רוצים לבנות לעצמך קריירה בתחום, ישנם נושאים רבים נוספים מעבר לידע ומיומנות טכניים. אתם זקוקים גם לכישורים "רכים" (יכולת הצגה של הדברים, תקשורת, שיווק, ניהול פרויקטים וכו') כדי להגדיל את ערככם. הכישורים הטכניים וההחלטות שלך לגבי הלימודים חשובים, אבל אם לא תוכלו לשווק את עצמכם, תתקשו מאוד להתקדם. יתר על כן, בעולם האמיתי גם הגישה חשובה, והיא תקבע את עתידכם. נושאים כגון מקצוענות הם חשובים מאוד. האם אתם עובדים בצורה אתית? הכשרה בטכנולוגיות מידע היא כלי לקידום הקריירה. אתם לא לומדים רק לשם הלמידה. כאנשי מקצוע בתחום זה, תצטרכו לפתח כישורים מקצועיים ולדעת כיצד הלימודים משתלבים בתוכניותיכם.

בחנו כאן כמה נושאים שכדאי לשקול לפני שמתחילים לימודי טכנולוגיות מידע. בעולמנו המשתנה בקצב מהיר כל כך, והמונע על ידי טכנולוגיות מידע ותקשורת, לימוד איננו אופציונלי. קבלת החלטות מושכלות היא המפתח, והמיומנות החיונית והמשתלמת ביותר היא ללמוד להתמודד עם ההחלטות האלה. המחויבות מבחינת זמן ומאמץ עלולה להיות מפחידה. אבל אל תניחו לה למנוע מכם להשיג את יעדיכם. השקעה בהשכלה, השקעה בעצמכם – היא ההשקעה הטובה ביותר שתעשו אי-פעם.

היצמדו לדרך הנכונה וקבלו החלטות מושכלות.


אודות חברת Smart

חסמארט איי.טי. היא חברה המתמחה בפיתוח ובמתן פתרונות ושרותי טכנולוגיות מידע כוללים (Information Technology). לחברה מגוון רב של התמחויות הניתנות ליישום בכל שלב במחזור החיים של פיתוח מוצר, הן באתר הלקוח(Outsourcing) הן באתר החברה המפתחת. סמארט איי.טי. נמצאת בקידמת הטכנולוגיה ומתוקף זאת צוברת ידע מעמיק מיקצועי ועדכני במוצרים ופלטפורמות פיתוח הקיימות בשוק.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
במיקרוסופט מציעים כעת את microsoft works בשיטה חדשה: גרסא המוצעת בחינם וכוללת פרסומות. בינתיים, גרסא זו מוצעת רק בחמש מדינות בעולם, אצל יצרני מחשבים נבחרים שמיקרוסופט לא מגלה מיהם.אתר 37signals מציע פתרון desktop מקוון, שנחשב למתחרה ליישומים המשרדיים של גוגל, המיועד למשתמשים פרטיים וכן לארגונים. למה לרכוש כשאפשר לשכור לפי הצורך, וליהנות משיתופיות בזמן-אמת?
בחברת fring, מציעים עכשיו גם למשתמשי iphone אפשרות לעשות שיחות voip דרך skype ושירותים דומים, על חשבון זמן הגלישה שלהם, בחינם או בעלויות נמוכות ביותר.אם נושא ההיגיינה מאוד חשוב לכם ואתם גם אוהבים חידושים טכנולוגיים, המוצר שבקישור הבא הוא בשבילכם. מדובר במתקן סבון מיוחד
Microsoft Works בחינם עם פרסומותיישומים באינטרנטFring: שיחות חינם ב-iPhoneרוצה מתקן סבון אוטומטי?

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב