הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום חמישי 29 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

עסקים שידעו לנצל את תובנות חשובות בהתקשרות מול חברות סלקום ו-012-סמייל במודל Revenue Sharing יחסכו כ-50% מהוצאות התקשורת שלהם למול ההוצאות הנוכחיות בהתקשרות הנוכחית. מאת: מיכאל פנחס, סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיות אגינקס. המאבק על הדקות הנכנסות(?)
 
המאבק על הדקות הנכנסות(?)
עסקים שידעו לנצל את תובנות חשובות בהתקשרות מול חברות סלקום ו-012-סמייל במודל Revenue Sharing יחסכו כ-50% מהוצאות התקשורת שלהם למול ההוצאות הנוכחיות בהתקשרות הנוכחית. מאת: מיכאל פנחס, סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיות אגינקס.
06/04/2008

תגיות:  


בעקבות הפעלת תוכנית ניידות המספרים, הולכת התחרות בשוק המפ"א (מפעיל פנים ארצי) וצוברת תאוצה בתחום התקשורת המקומית. עד למועד יישום תוכנית ניידות המספרים, שימשו קווי התקשורת של המפעילים החדשים לשיחות יוצאות בלבד, כאשר קווי הבזק המשיכו לשמש בארגונים ועסקים עבור שיחות נכנסות. כיום, בעקבות הניידות, יכולים קווי התקשורת, שמחוברים למפעילי המפ"א החדשים, לשמש גם לשיחות נכנסות.

סעיפי חיוב חדשים

בחודשים האחרונים ניתן להבחין בבירור בחשבונות הטלפון של בזק, בסעיפי חיוב חדשים ומשמעותיים, וכן במגמת עלייה קבועה ומתמשכת של עלויות שיחות למפעילי מפ"א חדשים (בעיקר לחברות הוט, סלקום ו-012-סמייל). סעיפי חיוב אלו היו שוליים יחסית וזניחים בשנת 2007, טרם הפעלת תוכנית ניידות המספרים.

מפעילי המפ"א החדשים ובעיקר חברות 012-סמייל וסלקום, שזיהו את הפוטנציאל הרב של ההכנסות משיחות נכנסות, מעודדים את הלקוחות להפנות את השיחות הנכנסות דרכם, באמצעות תגמול הלקוחות בגין כל דקה נכנסת תוך קבלת זיכוי כספי בשיטת התקשרות של חלוקת הכנסות - Revenue Sharing.

זיכויים גבוהים

כיום נהנים אלפי לקוחות מזיכויים בגין כל דקה נכנסת. חלק מהארגונים הגדולים, בעיקר במוקדי Call Center גדולים או מוקדי מענה קולי ממוחשבים למתן מידע קולי באמצעות הטלפון, שמטפלים במעל ל-90% מהתנועה הכוללת בשיחות נכנסות מאשר שיחות יוצאות, אף נהנים מזיכויים גבוהים יותר ממפעיל המפ"א החדשים. זיכויים אלה גבוהים משמעותית מעלות השיחות היוצאות, שהלקוחות משלמים למפעילי המפ"א החדשים, שהינה יחסית שולית.

בשנת 2007 טרום הפעלת ניידות המספרים מעל 95% מהשיחות הסתיימו ברשת בזק מהסיבה שהקווים של מפעילי המפ"א החדשים שימשו בעיקר לשיחות יוצאות בלבד ולא לשיחות נכנסות ולכן הירידה בהכנסות בזק הייתה שולית יחסית משיחות קוויות (כמעט כל שיחה שיצאה ממפעיל המפ"א הסתיימה ברשת בזק ולכן בזק המשיכה ליהנות מהכנסות משיחות נכנסות). לאחר הניידות בשנת 2008 ההכנסות משיחות נכנסות יעברו גם למפעילי המפ"א החדשים ואז איבוד ההכנסות של בזק יגבר באופן משמעותי. עסקים שידעו לנצל את התובנה הנ"ל בהתקשרות מול חברות סלקום ו-012-סמייל במודל Revenue Sharing יחסכו כ-50% מהוצאות התקשורת שלהם למול ההוצאות הנוכחיות בהתקשרות הנוכחית.

טלפון בחינם

לאחרונה, נולדה חברה טלפוניה חינמית חדשה בשם ספיקו (Spikko), שמבטיחה למשתמשים טלפוניה חינם לא רק בין החברים כמו תוכנת סקייפ ותוכנות דומות לה, אלא גם לשיחות יוצאות לקווים נייחים או ניידים של ספקים אחרים, כאשר המודל העסקי מבוסס ברובו על הכנסות של החברה משיחות נכנסות.

חברות בזק והוט, שדחו מסיבותיהן עמן במאבק מול משרד התקשורת את ההשקעות במעבר לטכנולוגיית NGN (או Next Generation Network), נמצאות בפיגור משמעותי מול ההשקעות, שכבר נעשו של מפעילי המפ"א החדשים בטכנולוגיית NGN ובעיקר חברות סלקום , 012-סמייל ואף פרטנר, שהחלה לאחרונה לקדם את המעבר ל- NGN בקצב מזורז.

יש לציין, שפריסת רשת השדרה
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

המרכזית של בזק אינה מבוססת על טכנולוגיית IP מלאה מקצה לקצה, אלא על טכנולוגיית SDH. לכן, הפתרון של חברת בזק הינו תלוי מיקום מבחינה טכנולוגית (לדוגמא: המספר של בזק תלוי גיאוגרפית עפ"י חלוקה לאזור חיוג ולא ניתן לנייד מספר בזק מאזור חיוג אחד לשני). מבחינה תמחורית נמנע מבזק ע"י משרד התקשורת לספק שירותים של VPN (או Virtual Private Network) לשיחות פנים ארגוניות חינם בין אתרי הלקוח ללא תלות גיאוגרפית, וזאת בנוסף לשאר המגבלות השיווקיות החלות על בזק מבחינת חבילות תעריפי השיחות. יתרה מכך, קיימת היום יכולת לחבר בין אתרים \ סניפים בלי לחבר את המרכזיות על עורקי PRI יקרים, באמצעות טכנולוגיות IP מתקדמות כמו SIP Trunking.

מול המגבלות של בזק קיימים למפעילי המפ"א החדשים יתרונות תחרותיים רבים, הן מבחינה טכנולוגית במעבר לרשת החדשה NGN בטכנולוגיית IP מלאה מקצה לקצה, עם שירותי ערך מוסף, שאינם קיימים במרכזיות ה-PSTN של בזק, והן מבחינת גמישות תמחורית לאספקת חבילות תקשורת רבות ומגוונות לפי צרכי הארגון. זאת, כולל מסלולי VPN ללא חיוב בגין דקות צריכה בתוך רשת הלקוח, או תעריף Flat Rate בתוך רשת מפעיל המפ"א גם לשיחות מחוץ לארגון, ללא חיוב בגין דקות צריכה. בשלב זה אין לבזק יכולת לספק שירות ללא מניית דקות וחיוב הלקוח לפי דקות, מה שעושות הספקיות החדשות.

לבדוק את החלופות

התהליכים החדשים, שמתרחשים כיום בשוק התקשורת הישראלי עם פתיחת שוק התקשורת לתחרות אמיתית, המיזוגים בשוק התקשורת, כניסתם של מפעילי מפ"א חדשים, יישום תוכנית ניידות המספרים, הפעלתם של מודלי תמחור חדשים, מאפשרים ליזמים לפתח מיזמים חדשים להשקעות בשוק התקשורת כמו של מערכות מידע קולי ממוחשב למתן מידע אינפורמטיבי ושיווקי, שמבוסס כולו או בחלקו על הכנסות משיחות נכנסות, או כמו המיזם החדש והמעניין של חברת Spikko, שמבוסס בחלקו על ההכנסות מדקות שיחות נכנסות, או כמו עוד רעיונות חדשים, שלא היו אפשריים טרם פתיחת השוק לתחרות. אנו סבורים, שכל לקוח עסקי\ארגוני חייב לבדוק את החלופות בשוק התקשורת, ולנצל את "חלון הזמן", שנוצר בתחרות בשוק, כדי לשפר ולהוזיל את מערך התקשורת, מהלך שאפשרי כיום עם המעבר לטכנולוגיות IP.


מיכאל פנחס הנו מהנדס תקשורת במקצועו, משמש בתפקיד סמנכ"ל הנדסה וטכנולוגיות בחברת הייעוץ "אגינקס תקשורת". מיכאל הוא ממקימי החברה וממייסדיה. מאז שנת 1991, מוביל בחברה ומנהל את מכלול התהליכים הטכנולוגים בדגש על עולם התשתיות, הטלקום והסלולר תוך התמחות אף בעולם בקרת העלויות והכלכלה התקשורתית.

אודות אגיניקס תקשורת

חברת אגינקס תקשורת בע"מ הנה חברה רב תחומית למתן שרותי ייעוץ, תכנון, פיקוח, אינטגרציה ושרותי Outsourcing לפרוייקטים בתחומי מיחשוב, Datacom, Telecom, תקשורת סלולארית, אבטחת מידע, בקרה, בטחון ומתח נמוך.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
ביל גייטס הכריז כי חלונות 7, מערכת ההפעלה הבאה בתור לאחר ויסטה, תושק כבר בשנה הבאה. מה בוער למיקרוסופט? מה יהא על ויסטה? ואיך חלונות xp עדיין בתמונה? הנה כמה תשובות לשאלות חשובות.אתר filehippo מציע לכם להוריד מגוון תוכנות חינמיות, וגם לסרוק את המחשב במטרה לבדוק אם הגיע הזמן לעדכן תוכנות שכבר יש לכם במחשב. בלי וירוסים, בלי נוזקות, ובמהירות - מה עוד צריך?בחברת סוני השיקו את ה-sony hdr-tg1 hd handycam camcorder, מצלמת וידאו קטנה וקלה, שעדיין מסוגלת להציע צילום וידאו ברמה גבוהה ואיכותית. פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
ביל גייטס: חלונות 7 - כבר בשנה הבאההורדת עדכונים בזמןסוני: מצלמת-יד הקטנה בעולםהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב