הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 14 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

באקספנד נטוורקס מקיימים סדנאות לניהול ישיבות. כמה נקודות חשובות לניהול ישיבות באופן יעיל, עם טיפים שישפרו כל ישיבה. מאת ענת גפני, מנהלת משאבי אנוש בחברת אקספנד נטוורקס. ניהול נכון של ישיבות
 
ניהול נכון של ישיבות
באקספנד נטוורקס מקיימים סדנאות לניהול ישיבות. כמה נקודות חשובות לניהול ישיבות באופן יעיל, עם טיפים שישפרו כל ישיבה. מאת ענת גפני, מנהלת משאבי אנוש בחברת אקספנד נטוורקס.
24/02/2008

תגיות:  


בניתוח חיי הארגון נמצא כי זמן רב מוקדש לישיבות. ככל שנעלה בהיררכיה הארגונית נמצא מנהלים שמבלים את מרבית זמנם בישיבות. האם הדבר נכון? האם מנהל צריך להקדיש את מירב זמנו לישיבות? מהו היחס הנכון בין ישיבות ל"זמן נקי"?

ישיבה מבוזבזת

במרבית המקרים, נמצא חברות שבהם מתנהלות ישיבות באופן שאינו אפקטיבי. לדוגמא: ישיבות שבהם מוזמנים משתתפים שאינם רלוונטים לישיבה עצמה (הזמנה מתוך כבוד?), ישיבות שאינן ממוקדות לנושא עצמו, ישיבות שאינן מאורגנות עם לו"ז ומטרה מדויקים. סביר להניח כי ישיבה שכזו תהיה "ישיבה מבוזבזת" , ישיבה שבגינה לא הוחלטו החלטות ועוד. מסיבות אלה מומלץ לכל חברה, שבה הישיבות הן רבות ומגוונות לעצור לרגע ולהבין את משמעותה של הישיבה כחלק מעבודתה השוטפת וכיצד ניתן לארגן אותה באופן יעיל ואפקטיבי.

ניהול יעיל

מנהל המזמן ישיבה צריך לקחת בחשבון שבניהול ישיבה באים לידי ביטוי מספר כישורי ניהול התורמים לניהול ישיבה אפקטיבית. כישורים אלו ניתנים ללמידה ובאחריות המנהל לתת על כך את הדגש הראוי:

• אפקטיביות וניהול לפי יעדים

• פרזנטציה והצגת הנושא

• תקשורת בין אישית

• רטוריקה ושפת גוף

• טיפוח מוטיבציה

• מתן משוב

• ניהול זמן אישי וארגוני

• תהליכים סימולטניים של "מיני" משא ומתן

• ועוד.

האם משמעות הדבר שלניהול אפקטיבי של ישיבה צריך להיות סופר-וומן, או סופר-מן? "לא!", אומרת גפני, "תחילת הדרך היא במודעות אישית ובהבנה שהדברים ניתנים ללמידה ולתרגול. זימון ישיבה זה הרבה יותר מלהקליק על מקש ה send באימייל. באקספנד לימדנו ואנו מממשים ביום יום בהצלחה רבה".

שלושה רבדים חשובים

כאשר דנים בסוגיית "הישיבה", הרי שיש לתת את הדעת ל-3 רבדים:

טרום ישיבה - הכנת הישיבה לפני ההתכנסות

הישיבה - ההתכנסות עצמה

סיכום הישיבה - לאחר ההתכנסות

עוד על שלושת הרבדים...

טרום ישיבה

הכנת הישיבה לפני ההתכנסות: יש להגדיר מטרת הישיבה, מי ישתתף בה, מה אנו מבקשים להשיג באמצעות ישיבה זו, האם יש צורך בתהליכי המשך ואם כן – מהם?

זאת לצד: הכנת הישיבה, זימון המשתתפים הרלוונטיים, הכנת סדר היום והפצתו למשתתפים לפני ההתכנסות, איסוף חומר רלוונטי לישיבה זו ובכלל זה סיכומי ישיבות קודמות.

הישיבה

ההתכנסות עצמה: יש להתחיל במועד שנקבע, מנהל הישיבה פותח את הדיון, ממנה את אחד המשתתפים לרישום פרוטוקול, מציג את הנושא, סדר היום ומטרותיה של הישיבה. בהמשך: סבב התייחסויות של המשתתפים, הצגת נתונים חדשים רלוונטיים לנושא המדובר. במהלך הישיבה חשוב להקפיד על עמידה בלוח הזמנים ודיון בנושאים הרלוונטיים לנושא שלשמו התכנסו המשתתפים. בנקודה זו חשובה ערנותו של מנהל הישיבה, שכן גלישה אל נושאים באופן לא ממוקד, תביא לסטיה מהנושא המרכזי וכתוצאה מכך גלישה מהזמן שנקבע.

הישיבה היא הזדמנות להביע את דעתך, לבטא את התייחסותך הן בפני העובדים, הן בפני קולגות והן בפני שכבת ההנהלה. לפיכך, זוהי משימה לא פשוטה עבור מנהל הישיבה, לאפשר לכל הנוכחים זמן דיבור ויחד עם זאת להישאר ממוקדים ולעמוד בלוח הזמנים. לפיכך, מעת לעת, מנהל הישיבה צריך לעצור, לתת סיכום ביניים על מה הושג עד עתה ולקדם את הדיון בדרך להשגת המטרה כולה. ניתן, בנקודת זמן של לפני סיום הישיבה, לקבל ולתת משוב על הישיבה ותפוקותיה, להגדיר משימות, אחראים ולוחות זמנים.

סיכום הישיבה

לאחר ההתכנסות: על מנת שהישיבה תשיג את מטרותיה, הרי שהיא אינה יכולה להסתיים מיד לאחר שנתקבלו ההחלטות והמשתתפים התפזרו. זוהי למעשה נקודת הזמן שבה המשתתפים פונים לבצע את המוטל עליהם, בהתאם להגדרת המשימות ולוח הזמנים שנקבע. ישיבות, אשר לא יידרש לגביהן עדכון תמונת
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

מצב, עלולות ל"התמסמס", או להתאדות מבלי לקדם את הנושא הטעון טיפול. לפיכך יש להוציא פרוטוקול לכל המשתתפים ולכתב גם גורמים נוספים המושפעים מהחלטות הישיבה. בפרוטוקול יש לציין מהו לוח הזמנים לביצוע המטלות ולעקוב אחר ביצוע המשימות, תוך ציון הגורם האחראי. מדובר במשימות הדורשות זמן. לעיתים כדאי להתעדכן במצב ביניים על מנת לבחון האם המשימה הולכת בכיוון הנכון.

אחד הדברים החשובים במפגש של "ישיבה", הוא ההקשבה האפקטיבית. הקשבה תורמת לאווירה, מובילה להעלאת שאלות טובות ושומרת על רמת דיון טובה. השאלות הן כלי חשוב להבהרת נושאים בהתקדמות לקראת הכרעות או יעדים. ניתן להעלות שאלות דוגמת:

• למי יש רעיונות נוספים?

• למה אתה בדיוק מתכוון כשאתה אומר?

• למי עלינו לפנות על מנת להשיג נתונים נוספים או מידע?

• כיצד נוכל לשפר המצב בעתיד?

כדי להניע את הדיון מומלץ להכין אג'נדה ברורה, להקפיד על מעבר בין הנושאים בזמן, אימוץ חשיבה פתוחה ומקדמת, התמקדות בדברים החיובים ולא בנושאים שאינם בשליטתנו, הפצת החומר מראש, מיקוד הדיון במטרתו. מומלץ מידי פעם לרענן את סביבת הפגישה, דבר המסייע לשיפור היצירתיות ולסיעור מוחות פורה.

אנו דנים כאן רבות בסוגיה של הזמן. אכן למימד הזמן גורם חשוב. יחד עם זאת יש להיזהר שההקפדה על מימד זה לא תחטיא את המטרה ולא תאפשר דיון ממצה בנושא שלשמו כונסה הישיבה. לעיתים כדאי לקחת בחשבון גלישה מהזמן המתוכנן, אם הוא אכן לטובת קידום הנושא. הדבר עשוי לחסוך כינוס של ישיבות נוספות באותו נושא בעתיד.

במהלך הישיבה מומלץ לעודד חשיבה יצירתית תוך כדי שימוש בטכניקות הבאות: השוואה לבעיות דומות מהעבר (בחברה ומחוצה לה), הזמנת אנשים חיצונים – קטגור מצוות אחר, להתגבר על התנגדויות תוך כדי הקפדה על דרישת נימוק מפורט להתנגדות, עידוד התנגדות עניינית, תיעוד והתמודדות בהמשך.

יעילות מול אפקטיביות

כאשר אנו דנים בחשיבותה של הישיבה, עולות מילים כמו: יעיל, אפקטיבי. יש הבדל בין השתיים: יעילות – Efficient, אפקטיביות – Effectiveness.

יעילות היא הדרך הטובה ביותר לבצע המשימה, חיפוש מתמיד אחר הדרך הטובה הקצרה והזולה ביותר לביצוע המשימה. הדגש הוא על כיצד לעשות זאת נכון, זול ומהיר.

אפקטיביות היא התמקדות בתוצאות, שילוב של יוזמה ויצירתיות. הדגש כאן הוא על: האם הפעולה שאני מבצע תביא לתוצאות טובות לארגון ולי? האם אני מבצע את הדבר הנכון באופן הנכון?

ונחזור לעניין המודעות הניהולית האישית, מנהלים שהשתתפו בסדנת ניהול ישיבות אפקטיביות טענו שהסדנה תרמה להם רבות. המודעות האישית לנושאים, אשר לפעמים נראים לנו טריוואלים כגון: את מי לזמן לישיבה, הכנת הנושאים ושליחתם למשתתפים מבעוד מועד, דגש על סיכום הישיבה, מתן action items למשתתפים על פי נושאים, יצירת הקשבה אפקטיבית ועוד, יוצרים למעשהו תרבות ארגונית אפקטיבית.


אודות אקספנד נטוורקס

חברת אקספנד נטוורקס (Expand Networks) הינה ספקית מתן פתרונות להאצת יישומים על גבי רשתות WAN. פתרונותיה הטכנולוגיים מורכבים ממכלול שירותים המוצעים על גבי פלטפורמת חומרה: The Expand Compass, המבטיחה מיצוי מקסימלי ומיטבי של כל יישום על גבי כל רשת תקשורת. האצת ושיפור העברת המידע, מתבצעים תוך קישור ומיפוי של מספר טכנולוגיות לכדי הרשאה עסקית מקבילה אחת. גישה זו מאפשרת למחלקות ה-IT לנהל ולכוון תעבורת רשתות מורכבות ובכך להשפיע על יישומים, משתמשים ופרודוקטיביות עסקית.

אקספנד נטוורקס מכשירה את דרג ראשי הצוותים בחברה במיומנויות ניהול בינאישיות בתחומי ניהול מגוונים, באמצעות סדנאות ניהול שהיא מקיימת אחת לרבעון.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
מומחי מחשבים מגלים במחקר חדש כי יש דרכים לעקוף את ההצפנה הקיימת ברוב המחשבים. בהחלט סיבה לדאגה. אז איך קירור קשור לעניין? והאם יש לכך פתרון בכלל? אתר testingbrain מתמקד בכל מה שקשור לבדיקות תוכנה. מה היא ``קופסא לבנה`` ומה היא ``קופסא שחורה? איזה כלי בדיקה יש? והאם כדאי לעבור למיקור חוץ של בדיקות? לכל שאלה תשובה באתר של היום.מודאגים מן המטפלת? רוצים לראות את התינוק שבחדר מן הסלון? להשגיח על הדירה דרך האינטרנט כאשר אתם בחו``ל? אינטלינט הכריזה על תחילת שיווקם של פתרונות האבטחה והמעקב של חברת swann בישראל בעלויות המתאימות לכל כיס.פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
מחקר חדש קובע: יש דרך לעקוף הצפנה!כלים, מאמרים וחדשותפתרונות אבטחה מ-SWANN - עכשיו גם בארץהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב