הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שישי 14 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

  הבמה המקצועית

מספר נקודות אשר יאפשרו לך כארגון SMB בתהליך בחירת התוכנה המתאימה לארגונך. מאת: מורן נסיר, מנכ"לית חברת מור צויסס בע"מ. שנת 2008 בסימן ה-SMB
 
שנת 2008 בסימן ה-SMB
מספר נקודות אשר יאפשרו לך כארגון SMB בתהליך בחירת התוכנה המתאימה לארגונך. מאת: מורן נסיר, מנכ"לית חברת מור צויסס בע"מ.
10/02/2008

תגיות:  


בסיפור אליסה בארץ הפלאות, אליסה הולכת לאיבוד ועוצרת לשאול את החתול איזה נתיב לבחור. החתול שאל, " לאן את רוצה להגיע?" ואליס ענתה, "אינני יודעת." החתול ענה, " אם כך כל נתיב ייקח אותך לשם". אותו היגיון יכול לחול על תהליך בחירת תוכנה: ללא תוכנית ברורה, המאמץ נראה מאיים, מפחיד, מרוכז בזמן ואינטנסיבי ...

תהליך הבחירה

כל היבט בתפעול העסקי שלך מושפע מהתוכנה אשר בשימוש בארגונך. גם כאשר התוכנה מתאימה היטב לארגונך, אופן יישום המערכת יכול להוות שינוי משמעותי ביותר בתפקודה, דבר המצריך צוות פרויקט וספק תוכנה מסור ודבק במטרה להשגת ההצלחה.

עלות יישום כושל יכולה להיות כל כך משמעותית לעסק שלך עד כדי הכנסת העסק לסיכון, או אפילו להסיט אותך לאחור מלהשיג את מטרות העסק. לא פלא שבחירת מערכת מידע יכולה להיות תהליך מפחיד.

לאור כך, הכרחי שתעקוב אחר תוכנית לניצוח על הפרויקט הנבחר. התהליך דורש במידה רבה התחייבות חברה של זמן ומשאבים; חברות רבות מקדישות אדם יחיד לניהול פרויקט חשוב זה, אולם חשוב לזכור כי הפרויקט הינו פרויקט ארגוני כולל ולא פרויקט טכנולוגי גרידא, והפנמה והובלת הפרויקט על ידי הנהלת הארגון והמנכ"ל חשובים מאוד.

פרויקטים נבחרים יכולים להתחלק למספר שלבים:

1. Project planning and kickoff - הגדרת מטרות ואילוצים, הרכבת צוות הפרויקט, ומינוי מנהלי הפרויקט.

2. Documentation of the current situation - הגדרת מסמכים, בקשות לתשתית, וניתוח ותיעוד תהליכים של הארגון.

3. Needs assessment - בחינה, זיהוי והחלטה היכן ניתן לזהות הזדמנויות לחיסכון מיידי, קיום פגישות לסיעור מוחות ומתן קדימות לדרישות.

4. Software vendor identification - זיהוי והערכה של רשימה ארוכה של מועמדים על פי פרמטרים קובעים פשוטים של דרישות, יוזם תהליך מול הספקים, מכין בקשה להצעה RFP, ומבקש ומעריך תשובות.

5. Software evaluation - הכנת תסריטים של הצגה, נותן ניקוד למצגות שבחנת, מנהל ומציג ניתוח פערים (gap analysis), בודק תמחור, מתכנן תוכנית לטרום יישום, בודק לקוחות של המערכת, מנהל משא-ומתן ומבצע חוזים.

חברות רבות עושות את הטעות של דילוג על כל הצעדים הנדרשים לבניית בסיס להחלטותיהם, ומתחילים בצעד של פנייה ישירות לספקי התוכנה.

נהיגה על פי השלבים בקווים הכלליים שצוינו מעלה, מאפשרת לך לחקור את התהליכים העסקיים בארגונך, צוות הפרויקט והחברה יהיו מעורבים עמוקות, ויהיו לך נקודות תקן לבדיקה, לצורך השוואה בין חבילות המערכות השונות לצרכי הארגון. אולם כיצד תזהה ותבחר את חבילות התוכנה שתצטרך לשקול בתהליך של מבחר שלך?

האינטרנט

התנגד לדחף לחפש ברשת כצעד הראשון שלך. אם תרשום בגוגל את המילה "ERP" תוכל להגיע לכ 133 מיליון דפים. נסה להיות יותר ספציפי. השתמש ב-" ERP בתחום הייצור" ואז תוכל לקבל "רק" 30 מיליון דפים. אם תמשיך לזקק את החיפוש שלך על ידי הוספת פרמטרים נוספים כמו "תעשיה", עדיין יצאו הרבה מאוד דפים של מידע. במקום זאת, התחל על ידי שימוש במדור של תוכנה.

מדור של תוכנה הוא אתר אינטרנט או פרסום שמתמחה במחקר וארגון של מידע על מוצרי תוכנה שונים. המדריכים האלה יכולים להיות בעלי מיקוד תפקודי, כמו פתרונות לניהול החשבונות ; להתמקד בתעשייה, כמו הפצה סיטונאית וכו'...

התחל את החיפוש שלך על ידי שימוש בשני פרמטרים קובעים ראשיים:

האם ספק התוכנה בעל מומחיות בתעשייה שלך וייחודי לתחום? לדוגמא שוק המיועד לאלקטרוניקה, הפצה סיטונית, ספק תוכנה ללא תחום מומחיות יכול לא להבין את הדרישות הייחודיות של התהליך העסקי שלך ולא יוכל לטפל בעומק הפונקציונאליות בסוגים של הפעולות העסקיות הספציפיות לעסק שלך.

האם גודל חברתך, הנמדדת על פי מספר המשתמשים ומיקומם, מתאים לחבילה של הספק? רכישת חבילת תוכנה שעוצבה לארגונים קטנים יותר יכולה להוות מצב
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

בו הפונקציונאליות אינה תומכת בכל התהליכים העסקיים שלך. ואילו רכישה של חבילת תוכנה המעוצבת לחברות גדולות, יתכן שתרגיש שאתה קונה יותר מדי סיבוך ומורכבות בתהליכים העסקיים והארגון שלך יצטרך לשלם יותר מדי זמן ואנרגיה בניסיון ליישם אותה.

במקומות רבים תמצא גם מדריכים המנהלים את המחקרים שלהם לתוך הפונקציונאליות של חבילות . אלו הם "בסיסים של ידע" המכילים מאפיינים שיכולים להיות מדורגים על פי סדר עדיפויות ומבוססים על הדרישות שלך, ויוצרים ניתוח המדרג את התוצאות כך שהחבילות "הכי טובות" מתאימות ליכולות להיות המתאימות ביותר. איכותם של מקומות אלה משתנה, וודא לפני כן, שאותו מקום מאשר את הנתונים שהוא סיפק על ידי הספקים.

ברגע שיש לך כבר רשימה הניתנת לניהול של ספקי התוכנה שאתה מעוניין לעבוד עימם, אתה מוכן להמשיך צעד הבא בתהליך של הפרויקט הנבחר שלך.

אירוסין עם ספק התוכנה

מתודולוגיות רבות של בחירת תוכנה ממליצות לכתוב RFP ולהגיש את המסמך לרשימה שלך של ספקי התוכנה. ב"תהליך עבודה" זה היה נהוג לעבוד עד כה, אולם בשוק התחרותי של היום, חברות תוכנה אינן יכולות להרשות לעצמן להחזיק צוות בלתי מוגדל ולאפשר לו לענות לכל RFP שהתקבל. RFP's מאוד יקרים למענה, במיוחד אותם אלה הדורשים מענה והתייחסות ל"כ 90 עמודי אנציקלופדיה..."

ברגע שהרשימה הארוכה של ספקי התוכנה זוהתה, תצטרך להעסיק את איש המכירות של הספק בתהליך. כמו כל ארגון מכירות טוב, ספקי התוכנה יסווגו ויקדישו את האמצעים להקמת תקציב, יצירת צוות לפרויקט, והגדרת מסגרת של זמן כדי להביא להחלטה של קניה.

אנו ממליצים לך להשתמש תחילה באנשי המכירות של הספקים לקבלת המידע הדרוש לצורך סינון רשימת הספקים הפוטנציאליים, מספקים שאינם מתאימים לדרישות החברה שלך. לרוב החברות, שלושה או ארבעה ספקים צריכים להישקל לצורך הצגה והערכה של הפיתרון המוצע. תצטרך להקצות זמן לפחות לאורך כחודשיים לצעד זה בתהליך.

על מנת להאיץ את התהליך ניתן לבקר ביריד/תערוכה של ספקי הטכנולוגיה, כך תוכל למצוא ריכוז גדול של ספקי תוכנה, וליצור התקשרות מול אנשי המכירות במקביל מול מספר ספקים מהרשימה שהכנת בצורה יעילה ביותר. כמובן שלא בהכרח יתאים עיתוי הכנס לשלב בו אתה נמצא בתהליך בחינת המערכת, לא כל ספקי התוכנה מציגים בכנס זה, ולא בהכרח יופיע שם גם הספק התואם לתחום של עיסוקך.

לסיכום

תהליך בחירת תוכנה יכול להיות מורכב ולצרוך זמן רב. אם נעשים קיצורי דרך או מדלגים על שלבים בתהליך, הסיכון בבחירת חבילת תוכנה אשר לא תעמוד בציפיות ההנהלה, לא תתמוך בתהליכים העסקיים ויחול גידול במספר העובדים הנדרשים לתפעול המערכת, תגרום ליישום כושל בהכנסת המערכת לארגון.

מומלץ להתייעץ ביועץ מומחה על פי התחום בו הנכם מתמקדים חייבים לזכור – רק בשלב הבחירה והערכת הספקים הלקוח הוא באמת "מלך", לאחר ההתקשרות ויישום המערכת הלקוח פועל בדרגות חופש נמוכות בשוק שבוי. לכן, תהליך הבחירה והבחירה הנכונה הינו קריטי.

חשוב אם כך לשים לב לאבני הדרך וגם אם רוצים להאיץ את התהליך, יש לצמצם במידת האפשר את ההתקשרות מול מספר ספקים מצומצם העונה על עיקרי התהליכים העסקיים בארגון, והיכן אני רוצה להיות בעוד מספר שנים?, על מנת שבחינת הפרמטרים מול ספקי התוכנה תהיה יותר אפקטיבית ונחרצת.


אודות More Choices

חברה שנוסדה והוקמה כדי לתת מענה יעיל מהיר ומקצועי לארגונים, ובמציאת פתרונות מחשוביים לתהליכים העסקיים. החברה עוסקת במתן ייעוץ, יישום, ניהול פרויקטים ומתן פתרונות תכנה ומחשוב ומתמחה במערכת ה-MOVEX.

מורן נסיר היא בעלת ניסיון של 15 שנה במתן פתרונות בתחומי מערכות המידע, ניהול פרויקטים, ייעוץ, ניתוח צרכים ותהליכים, יישום, והדרכה.  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד בבמה המקצועית
התפרסם ב-25/12התפרסם ב-11/12התפרסם ב-5/12 לריכוז הארכיונים
מהפכת הרשתות החברתיות הגיעה לארגוניםפשיעה מקוונת והעולם האמיתישימור המותג על גבי מוצרי תוכנה לארכיון הבמה המקצועית

  פרסום בטקסט

   המסלול היומי למסלול היומי בתמונות           
ארכיון בראש החדשותארכיון אתר נבחרארכיון הכרזה מועילהארכיון הטיפ המרכזי
חברות ענק כמו מיקרוסופט, גוגל, יאהו ו-ibm הצטרפו לקרן openid שמטרתה לאפשר כניסה אחודה (single-sign-on). האם אפשר כבר להפסיק לשנן את כל הסיסמאות? אתר zifa ילמד אתכם הכל על מתודולוגיות שונות בארכיטקטורה ארגונית. מה זה בכלל ארכיטקטורה ארגונית? למה זה טוב? ואיך zachman קשור לעניין?סלקום תשווק בישראל את modu, הטלפון הסלולארי המודולארי הראשון בעולם. האם מדובר בשינוי בהרגלי הצריכה?פריצות מוצלחות לאתרי ה-cia, המוסד ושירות הביון הבריטי (mi6) הוכיחו שאין אתר חסין. משיקולי מגבלות תקציב וידע, קשה ואולי ג
תמיכה ל-OpenID ממיקרוסופט, גוגל ואחרותארכיטקטורה ארגוניתmodu - טלפון סלולרי מודולריהגנה על אתר הארגון

  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב