הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום רביעי 12 דצמבר 2018  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   משמעויות לחדשות

 חלונות ופאלם
 
חלונות ופאלם
אליו דיאמנט - CEO Go-Mobile ואתר PocketPCFreak "...פאלם הייתה בשנים האחרונות במצב מוזר בו היא יצרה די הרבה חידושים בתחום החומרה אשר לא קיבלו את הליווי הדרוש של PalmSource בתחום מערכת ההפעלה. נושא מערכת ההפעלה היה תקוע עד כדי כך שלא היה כדאיות להשיק מכשירים עם הגרסאות החדשות יותר של PalmOS והגרסה ששלטה נשארה גרסה 4.5. למרות שהרבה אנשים מהקהל הקבוע של חברת פאלם אמרו שלא צריך יותר מזה..."
27/09/2005

תגיות:  


בשבוע שעבר התבשרנו כי פאלם, בעבר יריבה מושבעת של מיקרוסופט, תשיק מכשיר חדש שיפעל תחת מערכת ההפעלה הניידת של מיקרוסופט.מה גרם לפאלם, יריבה מושבעת של מיקרוסופט בעבר, לעבור לפלטפורמת חלונות?

פאלם הייתה בשנים האחרונות במצב מוזר בו היא יצרה די הרבה חידושים בתחום החומרה אשר לא קיבלו את הליווי הדרוש של PalmSource בתחום מערכת ההפעלה. נושא מערכת ההפעלה היה תקוע עד כדי כך שלא היה כדאיות להשיק מכשירים עם הגרסאות החדשות יותר של PalmOS והגרסה ששלטה נשארה גרסה 4.5. למרות שהרבה אנשים מהקהל הקבוע של חברת פאלם אמרו שלא צריך יותר מזה, החברה הבינה שזה היה המחסום הגדול ביותר לכניסתה לשוק הארגוני. המכשירים של פאלם פשוט לא הצליחו להיכנס לתחום הזה באופן משמעותי. באותו הזמן, חדירת מכשירי הפוקט פיסי חדרו לשוק המוסדי באופן חלק, וכבר עם יציאתם לשוק של המכשירים הראשונים (והחלשים מאוד) עם מערכת ההפעלה הזאת התחיל לזרום מידע על פרויקטים אשר מסתיימים בהצלחה. פאלם, אשר השקיעה את עתידה ב-TREO, הבינה שבשביל להצליח איתו בשוק המוסדי היא חייבת שהמכשיר יהיה נתון להרחבה בצורה קלה יותר ופתוחה יותר, שכלי הפיתוח עבורו יאפשרו חיבור לסביבת .NET וכמו כן לג'אווה, תמיכה ב-Web Services, תמיכה בריבוי משימות וכל השאר... כלומר, משהו שמערכת הפוקט פיסי יכלה לתת למכשיר באופן מיידי. המעבר של Palm לפלטפורמה מבוססת ARM התואמת למערכת פוקט פיסי גם עזרה לחברה לקבל את ההחלטה לבצע את המעבר הזה.

מה צפויה פאלם להרוויח מהמהלך? ומה מיקרוסופט?

פאלם מרוויחה מערכת הפעלה סולידית המתפתחת בצורה קונסיסטנטית והתומכת בכל הסטנדרטים של הרחבת המכשירים. מכשיריה מעכשיו יתמכו בתקן SDIO Now! ויוכלו לקבל כרטיסים שפעם לא היו נכנסים למכשיריה. כבר רואים שזהו ה-TREO הראשון התומך ב-WIFI. היא גם מרוויחה התקשרות עם יצרן OS סולידי שמתכנן את גירסאות ה-OS שנים קדימה לפי סטרטגיה כוללת, ולא מפתיע את יצרני הציוד בגרסאות החדשות. המכשירים שלה מעכשיו יתמכו ב-.NET, ב-SQLServer ובדברים אחרים שלא יכלו לתמוך בעבר.

מיקרוסופט גם מרוויחה הרבה מהמהלך: היא מוסיפה לרשימת ה-Licensees שלה חברה שהיא ללא ספק אחת החברות החזקות ביותר (אם לא החזקב ביותר) בתכנון מכשירים מוצלחים לקהל הרחב; מכשירי פאלם רובם נכנסים ללב של הציבור עקב עיצוב יפה וחדשני, ואיכות בניה מהגדולות ביותר. מיקרוסופט גם מרוויחה בכך שיחד עם פאלם היא מקבלת קהל משתמשים לויאלי מאוד לחברה, שהולך יחד עם החברה שנים על גבי שנים, ויש לצפות שלמרות מספר תלונות שיהיו בעתיד הקרוב על השינוי, לרוב הציבור הזה ימשיך לצעוד איתם.

האם פאלם צפויה לשחזר את ימיה כמובילת השוק?

יתכן שכן. יש לציין שגם היום פאלם לא רחוקה מהמובילה, היא במקום שני או שלישי. אני מאמין שאחרי תקופת הסתגלות למערכת ההפעלה החדשה עם מכשיר ה-Treo 700 (אשר מוסיף כמה דברים חשובים לקו ה-Treo אך הוא לא הרבה יותר מ-Pocket PC Phone Edition נוסף בשוק), פאלם תתחיל להוציא מכשירים אשר ינצלו את כל יכולת מערכת ההפעלה עם העיצוב המיוחד ורוח החדשנות שלהם. זו ההזדמנות שלהם לחזור למקום המוביל, ואם ישחקו את המשחק נכון ויעמדו בציפיות מבחינת חדשנות המכשירים, מקומם מובטח.

למיקרוסופט כבר שליטה של כמעט 50 אחוז בשוק מערכות ההפעלה הניידות. האם היא תגיע לאותה דומיננטיות שיש לה במחשבים הביתיים?

קשה לדעת. במקרה של השוק
 התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

כדי לקבל חינם!
10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל:
שם:
כן ,שלחו עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר.
**תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

הנייד יש לנו עוד שתי שחקניות ראשיות, Symbian ו-RIM. הנושא של RIM כבר בטיפול, ובקרוב מיקרוסופט תיתן Push Mail עבור ארגונים המבוססים על Exchange 2003 ופוקט פיסי עם WM5 ותהפוך את ה-Blackberry למכשיר נכה מול הפוקט פיסי. ההתקשרות עם פאלם יכולה לזרז את התהליך הזה, כי עכשיו יש למיקרוסופט שותפה שמתמחה ביצירת מכשירים מעניינים לציבור. סימביאן היא התעלומה בשוק הזה. בינתיים רוב המכשירים המריצים סימביאן מאכזבים, וטלפונים כאלה נמכרים יותר עקב העיצוב מאשר עקב יכולות המיחשוב שלהם. העובדה היא שכ-95% ממשתמשי מכשירי סימביאן משתמשים במכשיר כטלפון בלבד. אם יגלו את הסוד בסימביאן איך לגרום למשתמשים לרצות להשתמש בחוכמת המכשירים, אז המלחמה יכולה להיות קשה מאוד, ולא בטוח שמיקרוסופט תוכל איי-פעם למכור את אותן הכמויות של מכשירים שמוכרות חברות טלפונים המוכרות מכשירי סימביאן כיום כמו נוקיה וסוני-אריקסון.

איזה יתרונות יציע המכשיר החדש של פאלם על פני אלה של בלקברי, למשל?

התחלנו לדבר על הבלאקברי בשאלה הקודמת. כבר כיום, למי שמכיר את מערכות ההפעלה, לבלאקברי כמעט ואין יתרון על הפוקט פיסי. אבל יש להם תכונה אחת (בעצם אחד הדברים הבודדים שה-בלאקברי יודע לעשות) שאין לפוקט פיסי, וזהו ה-Push Mail. בכל השאר, מדובר במערכת הפעלה מוגבלת אשר יכולה לבצע חלק קטן מאוד מכל מה שיודע לעשות מכשיר הפוקט פיסי. המכשיר החדש של פאלם יריץ WM5, וזה אומר שברגע שיצא לשוק ה-Security Pack ל-Exchange 2003, המכשיר הזה ידע באופן מיידי לקבל Push Mail, ללא צורך בשרת מיוחד, בשירות מיוחד, ובהוצאה מיותרת. בנוסף, המכשיר יהיה חלק מפלטפורמה, וכל מערכת המפותחת עבור הפלטפורמה הזאת תרוץ על המכשיר של פאלם. כשמדברים על בלאקברי, קשה לדבר על פלטפורמה, כי כל סדרה של מכשירים היא פלטפורמה אחרת ותוכנה המפותחת לסדרה אחת לא בדיוק רצה כמו שהיא על סדרה אחרת, מבלי שתעבור לפחות קימפול מחדש. כך שפאלם תוכל להציע יתרונות מכל הצדדים: מכשיר מעניין יותר, חלק מפלטפורמה הכוללת הרבה מכשירים מיצרנים אחרים והתואמת לפיתוחים עבור כל מכשיר השייך לפלטפורמה, ויכולת לעשות את הדבר היחידי שה-בלאקברי יודע לעשות טוב, ה-Push Mail.

מה יש לפאלם להציע לשוק הישראלי (הפרטי או הארגוני)?

את אותו הדבר שהיא יכולה להציע בחו"ל. מכשירים איכותיים, בעלי עיצובים מתקדמים ולפעמים מדהימים, המריצים מערכת הפעלה יציבה, התומכת בתקני פיתוח התוכנה הנוכחיים לאינטגרציה של המכשיר למערכי המידע של הארגונים, והמאפשרת את הרחבת המכשיר כמעט ללא גבולות לכל משימה אפשרית.

מה, להערכתך, צפויה להיות תגובת המתחרים?

בשוק הפוקט פיסי, התגובה עשויה לדחוף את השוק קדימה. החברות האחרות עשויות לצאת לתחרות על העיצובים של פאלם, וזה אומר שישנו סיכוי מצוין שנתחיל לראות מכשירים מאוד מעניינים בעתיד הלא רחוק. מבחינת תגובה של RIM וסימביאן, קשה מאוד לדעת. אני מאמין שחברת RIM תנסה לעצור את ה-Push Mail של מיקרוסופט בבית המשפט כפי שניסתה עם חברת Good Technologies. אבל אני לא מאמין שהיא תצליח. וקשה מאוד שחברה שחיה ממוצר אחד תוכל לגרד מעצמה את האבק שכבר נוצר עליה ולצאת לתחרות מחודשת ועוד נגד מיקרוסופט. מהצד של סימביאן, חברה דומה למיקרוסופט בכך שהעסקים שלה הם מכירת רישיונות של מערכת ההפעלה, צפויה מלחמת תכונות בין מערכות ההפעלה, בסגנון המוכר לנו בעבר של Java x .NET, ודחיפת ה-Licensees שלהם שימשיכו ליצור מוצרים כל פעם יותר מעניינים.
  המלץ
לחברים
    
קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

 
   הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
 
  תגובות
  הוסף תגובתך
שם:
תגובה:
 הוסף
 נקה


  התרעות pCon
מה לא מספרים על
הטכנולוגיות החדשות?

מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
דוא"ל: שם:
שלחו המצגת עכשיו
*לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


  עוד במשמעויות
התפרסם ב-15/10התפרסם ב-15/9התפרסם ב-8/9 לריכוז הארכיונים
פיירפוקס מקיים?סקייפ שווה?SOX- האם אתה מוכן? לארכיון המשמעויות

  פרסום בטקסט

  ארכיון העשרה מקצועית
ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון גאדג'ט מושך ארכיון הבמה המקצועית
גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. Null מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג גאדג'ט מושך דרוג הבמה המקצועית
  קצר ולעניין
שדרוג השליטה ובקרת המובייללצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


  תשובות המומחה

לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
  מה מייחד את "משמעויות לחדשות" של pCon-line? כמה זמן השקעת כדי לנתח לעומק את המשמעויות וההשלכות הנסתרות, של מגמות חדשות ומהלכים מפתיעים בעולם המחשוב ובאינטרנט? (תן מספר מדויק). pCon-line מסביר ומנתח מדי שבוע חדשה או מהלך מרכזי שי לו השלכה מעשית למשתמשים במחשוב ומקבלי החלטות מחשוב והוא נותן המלצות אופרטיביות לפעולה. כך מספיקות דקות בודדות בשבוע כדי להבין את המשמעויות וההשלכות החשובות ורלוונטיות של 50 אירועי מפתח שהתרחשו השנה. לכן, הוסף עכשיו את "משמעויות לחדשות" למועדפים או ל-RSS, התעדכן בפייסבוק או בטוויטר.
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב