הכר האתר     260+ תחקירים בתחומי המחשוב     הצטרף כמנוי
יום שלישי 20 אוקטובר 2020  
חפש תחקיר    
    
   
אודותינו צור קשר  

הבולטים באתר pCon
  התחקיר השבוע  
  בלוג העורך  
  להכיר טכנולוגיות  
  pConTop  
  pConTip  
  אתרים נבחרים  
  הכרזה מועילה  
  טיפים שימושיים  
  סרטונים מומלצים  
  תחקיר דוגמא  
המחשוב בארץ
  גוגל ניוז  
  דיילי מיילי  
  דה מרקר IT  
  גלובס  
  כלכליסט IT  
  קפטן אינטרנט  
  Ynet  
  NRG טכנולוגיה  
  וואלה טק  
  News1 - מחשבים  
המחשוב בעולם
  Google News  
  CNET  
  CIO  
  CIOInsight  
  ZDNet  
  InformationWeek  
  Computerworld  
  eWeek  
  itworld  
  Yahoo!  
קריירה
  דה מרקר קריירה  
  גלובס קריירה ויזמות  
  כלכליסט קריירה  
  CIO Careers  
  CIOInsight Careers  
  CIO U C&S  
  I.W - Global CIO  
  TechRep. Careers  
  CNN Careers  
  forbes Careers  
תשתיות
  ERP.ORG.IL  
  אנשים ומחשבים  
  InfoWorld  
  Virtualization.com  
  CIO-Virtualization  
  IW - Cloud  
  database  
  CRM Daily  
ניידות וסלולר
  סלולרי  
  GSM-Israel  
  גאדג'טי  
  חורים ברשת  
  אנשים ומחשבים  
  CIO - Mobile  
  silicon.com/Mobile  
  CNET Smartphones  
  Coolsmartphone  
  pocketnow.com  
רשתות חברתיות
  חורים ברשת  
  אקטיב & מרקטינג  
  ZVAGELSKY  
  Alltop  
  Mashable  
  SocialMedToday  
  SocialMedExam  
  TechNewsWorld  
  SocialNetWatch  
  CIO- Web 2.0  
תוכנה
  קפטן אינטרנט  
  I.W - Software  
  אנשים ומחשבים  
  וואטצאפ  
  ניוזגיק - פיתוח  
  BetaNews  
  developer  
  SoftwareDevNews  
  .net magazine  
  The Register  
לאינדקס השימושי של pCon סגור שימושון

   שירותי pCon   
pCon הרעיון
תחקירי pCon
התרעות pCon
pConTop
pConTip
פרסום ייחודי
תחקיר דוגמא
105 תחקירים
103 המלצות
    RSS 
 משרות הייטק
   קרא באתר   
    התחקיר השבוע
    שימושון
    בראש החדשות
    פרשנויות
    בלוג העורך
    לוח ארועים
    רכש מחשבים
    מדד ה-PC
    אתר נבחר
    הכרזה מועילה
    טיפ שימושי
    סרטון מומלץ
    מחקרים
    דווח מאירועים
    במה מקצועית
    מילון pCon
    אינדקס

  תוכן לפי נושא  
     אבטחה
     אינטרנט
     חומרה
     יישומים
     ניהול
     סלולר
     עובדים
     עסקים
     שירותים
     תוכנה
     תקשורת
     תשתיות

   משמעויות לחדשות

 Chrome OS ומעבר ל-PC בפרדיגמה חדשה!
 
Chrome OS ומעבר ל-PC בפרדיגמה חדשה!
מערכת pCon - גוגל הציגה את מערכת ההפעלה החדשה שלה Chrome OS. מעבר לחידושים הספציפיים שהיא מביאה, יש בה איתות לסיפור גדול הרבה יותר - שינוי ממשי בפרדגימה הקיימת של ה-PC. על היתרונות והחסרונות של מערכת ההפעלה החדשה, כמו גם על המעבר לפרדיגמה חדשה, בהמשך...
09/12/2010

תגיות:   יישומים |


גוגל סיפקה אתמול לראשונה חשיפה מלאה למה שהולכת להיות מערכת ההפעלה הראשונה שלה - Chrome OS. במסיבת עיתונאים שערכה החברה אתמול בשעות הערב, הציג Sundar Pichai, מי שאחראי על הובלת מערך הפיתוח של Chrome OS בגוגל, את יכולותיה, אופן הפעלתה והצורה שבה ניתן להתקין אותה על המחשב.

המערכת מתבססת אמנם על ליבת הלינוקס, אך רוב השירותים והיישומים שמוצעים דרכה נמצאים בענן ולא על המחשב האישי של המשתמש. בפועל, מדובר למעשה בסוג של דפדפן אינטרנט משודרג אשר מקשר בין השירותים המקוונים השונים הזמינים כיום ברשת ואורז אותם באריזה יפה ונוחה לשימוש.

בנוסף הציגה גוגל גם את Chrome Web store - חנות אפליקציות חדשה לדפדפן כרום שלה, אשר ככל הנראה, יהווה חלק מרכזי מליבת התפעול של מערכת ההפעלה Chrome OS. בחנות ניתן למצוא מגוון רחב של אפליקציות מעניינות (אלפים). ביניהן, הודגמה אתמול אפליקציה של סיטריקס בשם Citrix Reciever המאפשרת לגשת לכל האפליקציות הארגוניות מתוך הדפדפן כאילו היו על המחשב של המשתמש, כולל אופיס של מיקרוסופט וסאפ.

מה הבשורות שהיא תביא לנו?

חשוב לציין כי ההכרזה של אתמול לא באה בהפתעה גמורה, שכן, גוגל כבר הודיעה בעבר על ההשקעה שלה בפיתוח מערכת ההפעלה החדשה. החידוש אתמול היה איפוא רק בחשיפה המלאה של המערכת ובשחרורה למספר מצומצם של משתמשים לניסיון. גרסה מלאה, תצא, ככל הנראה, ב-2011.

גם הרעיון שעומד מאחורי Chrome OS איננו חדש. את גישת מחשוב הענן אנחנו מכירים כבר מספר שנים, וכך גם את מרבית השירותים שיהיו זמינים דרך Chrome OS, כמו Gmail, גוגל דוק וגוגל קאלנדר. היכן החידוש? לדעתנו, הוא נמצא ב"אריזה" של המערכת ובשילוב הייחודי של השירותים השונים לפלטפורמה אחת, אשר מעניקים יחד מגוון יתרונות משמעותיים, שעשויים להשפיע באופן מרחיק לכת על המשתמש ועל שוק המחשוב בכלל. אילו כוללים, בין השאר את החידושים הבאים:

 • Chrome OS מהירה יותר מכל מערכת הפעלה כיום. מאחר שהיא מתבססת ברובה על שירותי ענן, ההתקנה שלה מהירה ופשוטה להפליא. כל מה שצריך הוא לבצע ארבע צעדים פשוטים ובפחות מדקה היא אצלכם במחשב.


 • שירותי הענן, עליהם מתבססת Chrome OS, כמעט ולא צורכים משאבים מהמחשב, מה שאומר שהמערכת מתאימה במיוחד להתקני מחשוב בסיסיים, כמו מחשבי טאבלט או מחשבי נטבוק אשר מגיעים עם תצורת חומרה חלשה.


 • המערכת, אשר מבוססת על פרויקט קוד פתוח, זמינה בחינם, מה שעשוי לחסוך עשרות ומאות אלפי שקלים לארגון, ברישיונות על מערכות הפעלה.


 • ניתן לגשת למערכת מכל מחשב וכל התקן - המשתמש לא צריך להתרגל יותר בכל מחשב לשולחן עבודה חדש. הוא יכול לעבוד בארגון או בבית עם אותו "שולחן עבודה" בסיסי ועם אותם היישומים באמצעות הזנת שם משתמש וסיסמא.


 • גיבוי בזמן אמת - המידע שמוזן ליישומים השונים נשמר על השרתים של החברות המספקות אותם. המשמעות היא שבמקרה של פגיעה פיזית ברכיבי החומרה במחשב של המשתמש אין צורך עוד לדאוג לאבדן מידע.


 • הוזלת מחירי המחשבים - מאחר וכיום מרבית המחשבים נמכרים עם תוכנת Windows שמחירה אינו זול, מעבר למערכת הפעלה חינמית עשויה להתבטא בהוזלת מחירי המחשבים האישיים.


 • לראשונה אולי, תהיה תחרות אמיתית לחלונות של מיקרוסופט. יתרה מכך, אולי יהיה בדבר לתרום ללינוקס לתאוצה משמעותית ולהפוך לסטנדרט במחשבים אישיים.

  מה הם האתגרים שבדרך?

  לצד כל היתרונות, ישנם גם מספר אתגרים שיהיה על גוגל לפתור ומספר בעיות אפשריות שעשויות למנוע מחלק מהמשתמשים לרצות ולהשתמש בה. אלו כוללים בין השאר:

 • חוסר תאימות לרכיבי חומרה שונים - Chrome OS עדיין לא מתאימה לכל רכיבי החומרה הקיימים. יחד עם זאת, בעיה זו, ככל הנראה, תיפתר
   התרעות pCon
  מה לא מספרים על
  הטכנולוגיות החדשות?

  מצגות קצרות מרוכזות בחינם!

  כדי לקבל חינם!
  10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר" מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל:
  שם:
  כן ,שלחו עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר.
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

  עם הזמן.


 • חשש לפגיעה בפרטיות - הרעיון של Chrome OS הוא להעביר את כל המידע של המשתמש אל הענן, אל שרתיהם של חברות מסחריות. רעיון זה עשוי להרתיע חלק מהמשתמשים, אשר לא מעוניינים לשתף את המידע האישי שלהם עם חברות וארגונים מסחריים, מלבחור ב-Chrome OS. כמו כן, הדבר יכול ליצור בעתיד בעיות רבות בנושא זכויות היוצרים. פייסבוק למשל, טוענת כי כל המידע באתר שלה שייך לה, כולל ההגיגים שמפרסמים המשתמשים באתר, התמונות שלהם ועוד. לא בטוח שמשתמשים ירצו שכל מערכת ההפעלה שלהם תהיה כזו.


 • בעיות אבטחה - העובדה שניתן לגשת לכל היישומים והמידע של המשתמש מכל מחשב בעולם עשויה להיות בעייתית מבחינת אבטחה ומבחינה רגולטורית, במיוחד עבור ארגונים שלא יכולים להוציא מידע מחוץ לגבולות הארגון.


 • תלות כמעט מוחלטת בגישה לאינטרנט - עשויה להיות בעייתית במקרה של תקלה ברשת. אמנם גם כיום תקלה ברשת עשויה להשבית עובדים רבים, אך במקרה של Chrome OS בעיה זו עשויה להיות חמורה יותר. חשוב לציין בעניין זה כי גוגל עובדת על פתרונות סנכרון במערכת שיאפשרו לעבוד גם במצב בלתי מקוון ולסנכרן את המידע שנערך עם המידע שנשמר ברשת עם ההתחברות.


 • היבטי תמיכה - יחד עם כל הפשטות, ריבוי סוגי ההתקנים, בעיות אינטגרציה ותפעול שוטף, מחייבים מערך תמיכה, במיוחד כאשר מדובר בראיה של ארגונים. לאור המוניטין הלא ברור של גוגל בתחומי התמיכה, מדובר על גורם שיכול להכריע את הכף לרעת מערכת ההפעלה החדשה, במקרים רבים.


 • שינוי בפרדיגמה של ה-PC קורם עור וגידים

  נכון שכל מערכת הפעלה חדשה היא בשורה חשובה, אולם הפעם, מעבר ליתרונות והחסרונות של Chrome OS, מסתתר סיפור גדול הרבה יותר, של האצת השינוי הממשי בפרדגימה של כל תפיסת הרעיון הקיים של המחשב האישי.

  אם נכון להיום הגדרת המחשב האישי כוללת את החומרה, מערכת ההפעלה, היישומים והנתונים של כל משתמש, המעבר למערכת ההפעלה החדשה, ממחיש כי ניתן יהיה בקרוב לבצע הפרדה מלאה בין ארבעת המרכיבים.

  נוכל להשתמש בחומרות מסוגים שונים ובמקומות שונים. האפליקציות יהיו גם הן בענן ונוכל לקבל אותם בכל חומרה שנבחר. המידע שלנו, גם הוא ישב בענן וגם אותו נוכל לצרוך מכל מקום.

  מאחר ואנו מאמינים כי חברות נוספות, לרבות מיקרוסופט יציעו מערכות הפעלה דומות, אנו צופים תוך שנים ספורות נראה מעבר מ-PC פיזי ל-PC וירטואלי, שיהיה זמין בכל מקום ובכל זמן, ללא תלות בחומרה או במערכת ההפעלה. שינוי זה יחייב לבחון מחדש את כל תפיסת מערך המחשוב הארגוני.

  משמעויות מעשיות למנהלי מערכות המידע?

  Chrome OS של גוגל מהווה המשך ישיר להתפתחות של מגמת הענן, ויתכן מאוד שבעוד שנה-שנתיים היא תנגוס בנתח שוק משמעותי משוק מערכות ההפעלה. למנהלי מערכות מידע בארגונים שמסתכלים על תכנון רב שנתי, כדאי לבחון את ההתפתחות העתידית האפשרית הזו ולשקול כיצד לנצל אותה לטובת הארגון.

  אמנם המערכת עוד לא הושקה רשמית ועדיין לא בטוח עד כמה היא באמת תעמוד בכל האתגרים שנכונו לה, אך יחד עם זאת, למנהל שצופה את פני העתיד, כדי לקחת אותה בחשבון כבר כעת. למשל, בשיקולי הרכש הקרובים. יתכן שכדאי להמתין כעת עם רכישת רישיונות תוכנה יקרים למערכות הפעלה חדשות, שכן בעתיד ניתן יהיה להשתמש לפחות חלקית, במערכת Chrome OS החינמית, במקומן.

  אנחנו היינו ממליצים לבדוק את כל היתרונות והאתגרים שציינו כאן ולבחון עד כמה הסיכוי לשימוש ב- Chrome OS בארגון שלכם הוא אפשרי ומהן ההשלכות שנגזרות מכך.

  עוד על הדור החדש של מערכות ההפעלה

  עוד הרחבות על המגמות החדשות בעולם מערכות ההפעלה, לרבות היבטים כלכליים, דגשים חשובים והאתגרים בתחום, ניתן למצוא בתקציר מתוך התחקיר: מערכת ההפעלה הבאה.
    המלץ
  לחברים
      
  קבל עידכונים RSS    FACEBOOK          TWITTER

   
     הקודם  דרג וצפה בתוצאות  4  5  6  7  8  9  10 הבא   
   
    תגובות
    הוסף תגובתך
  שם:
  תגובה:
   הוסף
   נקה

  1. Starly    19/10/2011 בשעה 10:56

  Shiver me timbers, them`s some great inofmration.

    התרעות pCon
  מה לא מספרים על
  הטכנולוגיות החדשות?

  מצגת תובנות קצרה מרוכזת ובחינם!


  כדי לקבל חינם! 10 מצגות על "המוקשים הנסתרים של הטכנולוגיות המבטיחות ביותר"
  מלא את פרטיך עכשיו והמצגת הראשונה כבר בדרך אליך...
  דוא"ל: שם:
  שלחו המצגת עכשיו
  *לא נעביר המייל לגורם אחר, בהתחייבות!      **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.


  להרחבה וקבלת מידע מיידי נוסף, עבור לדף המלא עכשיו!


    עוד במשמעויות
  התפרסם ב-2/12התפרסם ב-25/11התפרסם ב-18/11 לריכוז הארכיונים
  הדלפות וויקיליקס - האם זה יכול לקרות בארגונך?האם אתה מוכן להשבתת מערך המחשוב?הסמארטפון מתחזק - ההוכחות בשטח! לארכיון המשמעויות

    פרסום בטקסט

    ארכיון העשרה מקצועית
  ארכיון מחקרים מחדשים ארכיון מדווחים מארועים ארכיון גאדג'ט מושך ארכיון הבמה המקצועית
  גרטנר: ההכנסות הכלל עולמיות ממוליכים למחצה גדלו באחוז אחד וצפויות להגיע ב-2011 ל- 302 מיליארד דולר. אינטל מובילה במקום הראשון זו השנה העשרים ברציפות, וב-2011 מציינת את נתח השוק הגבוה ביותר שלה אי-פעם - % 16.9 `סגן נשיא אינטל העולמית: חישוב-על הוא חלק משמעותי מאוד ביכולת אסטרטגית של מדינה`. Null מאיה קומרוב, מנכ`לית בלאט לפידות יישומים ארגוניים: `מהפכת הרשתות החברתיות בארגונים היא לא משהו שיקרה בעתיד, היא כאן ועכשיו`.
  דרוג מחקרים מחדשים דרוג מדווחים מארועים דרוג גאדג'ט מושך דרוג הבמה המקצועית
    קצר ולעניין
  שדרוג השליטה ובקרת המובייל  לצפייה בסרטון בפחות מ-2 דקות - לחץ כאן


    תשובות המומחה

  לחלוק, לשתף, לעורר השראה ולהעצים מנהלי מידע, זה המוטו של קובי שפיבק Bsc ו- MBA. קובי הוא מורה דרך טכנולוגי שמלווה את עולם המחשוב: כתכנת, מהנדס, מנהל, יזם, עיתונאי, יועץ ומרצה, משנת 1976. כעורך הראשי של תחקירי pCon הוא כתב וערך ב-19 השנים האחרונות, למעלה מ-960 תחקירים מקצועיים, שמסייעים למנהלי מחשוב במאות ארגונים, ליהנות מיותר עניין, זמן פנוי וכסף זמין.

  מנהלי מחשוב, שמעוניינים לקרוא או להפנות לקובי שפיבק שאלות מקצועיות, מוזמנים לעשות זאת במסגרת תשובות המומחה.

  הפעם הוא עונה לשאלות הבאות :

 • מה ההשלכות של קונסיומריזציה לארגונים? מה הסיכון ממנה?
 • אילו תמורות רואים בשוק הוירטואליזציה?
 • מה היתרונות בצריכת שרותים "בענן" מספק מקומי?


 • רוצים תוכן שימושי בעל ערך?!...
  תוכלו לקבל זאת כאן ובחינם!


  הצטרף ל-pConTip

  ותקבל את הטיפים והסרטונים הכי טובים שיש ובחינם!

  ניוזלטר שבועי קצר וחינמי, מביא המלצות למאמרים, תוכנות מועילות, קיצורי דרך שימושיים, פרשנות לחדשות מרכזיות וסרטונים ייחודים, על הטכנולוגיות הכי מרתקות שיש היום.

  הכנס עכשיו את שמך והמייל, ולחץ על כפתור " לחץ כאן ועכשיו "  דוא"ל
  שם
    המלץ לחבר
  ואהבת לרעך כמוך...

  אם לא מצאת שירות זה כשימושי, בבקשה ספר לנו. אם אתה כן נהנה מהשירות שתף חברים שגם להם הוא יכול לעזור. תחשוב על החיוך, הסיפוק, ההרגשה הטובה, כשגם רעך ייהנה כמוך והמלץ עכשיו.


    
   pConTop
  המלצות למנהלי מידע
  הכי מעניין וחשוב במחשוב
  פרשנות מעשית והכוונה לנושאי מפתח


  כדי להתעדכן מדי שבוע במשמעויות המעשיות של החדשות החשובות, וכן לדעת מה הם נושאי המפתח המרכזים בענף? מלא את פרטיך עכשיו ותקבל מדי שבוע ניוזלטר קצר וחינמי!
  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

   ערוץ סרטוני pCon ביוטיוב
   משרות הייטק בשיתוף AllJobs
   pConTip
  הטיפים והסרטונים
  הכי טובים שיש!
  המלצות * חידושים * קיצורי דרך


  חינם! הרשם לניוזלטר שבועי קצר, של טיפים שימושיים ומסקרנים ולקט המלצות על סרטוני החידושים הטכנולוגיים הכי מרתקים שיש. הרשם עכשיו.

  דוא"ל:
  שם:

  כן ,שלחו הגיליון
  *לא נעביר המייל לגורם אחר!
  **תוכל להסיר את שמך בקלות, בכל עת.

     תוכן לפי נושא
   
      אבטחה
      אינטרנט
      חומרה
      יישומים
      ניהול
      סלולר
      עובדים
      עסקים
      שירותים
      תוכנה
      תקשורת
      תשתיות
   מודעות דרושים
   איך להתעדכן וליצור קשר
  RSS התעדכן ב-RSS
  RSS התעדכן ב-Google+
  FACEBOOK התעדכן בפייסבוק
  in התעדכן בלינקדין
  TWITTER להתעדכן ביוטיוב
  TWITTER התעדכן בטוויטר
  TWITTER צור קשר במייל
   לתשומת ליבך
  מה מייחד את "משמעויות לחדשות" של pCon-line? כמה זמן השקעת כדי לנתח לעומק את המשמעויות וההשלכות הנסתרות, של מגמות חדשות ומהלכים מפתיעים בעולם המחשוב ובאינטרנט? (תן מספר מדויק). pCon-line מסביר ומנתח מדי שבוע חדשה או מהלך מרכזי שי לו השלכה מעשית למשתמשים במחשוב ומקבלי החלטות מחשוב והוא נותן המלצות אופרטיביות לפעולה. כך מספיקות דקות בודדות בשבוע כדי להבין את המשמעויות וההשלכות החשובות ורלוונטיות של 50 אירועי מפתח שהתרחשו השנה. לכן, הוסף עכשיו את "משמעויות לחדשות" למועדפים או ל-RSS, התעדכן בפייסבוק או בטוויטר.
   
  ©כל הזכויות שמורות | אודותינו | צור קשר | פרסם אצלנו | תנאי שימוש | מפת האתר | דף הבית
  לפרופיל ה Google+ | מה דעתך? | מדיניות פרטיות | RSS  | | לימודי מדעי המחשב